وکیل طلاق توافقی در تبریز

طلاق توافقی به عنوان بی حاشیه‌ترین و ساده‌ترین نوع طلاق شناخته می‌شود و زوجینی که قصد دارند بدن ایجاد دردسر و ناراحتی برای هم به زندگی مشترکشان پایان دهند از این روش استفاده می‌کنند. چون تمام کردن زندگی مشترک نیز مانند شروع آن دارای تشریفات قانونی است و زن و مرد نمی‌توانند صرفاً با جدا زندگی کردن از هم یا جاری کردن صیغه طلاق جدا شوند.

برای اینکه زوج‌هایی که در تبریز ساکن هستند بتوانند مراحل طلاق توافقی را به درستی انجام دهند، معمولاً یک وکیل حاذق و باتجربه نیاز خواهند داشت. برای کسب اطلاعات کامل درباره نحوه انجام طلاق توافقی در تبریز با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

شرایط طلاق توافقی چیست؟

شرایط طلاق توافقی سازش و توافق زن و مرد برای حقوقی است که نسبت به یکدیگر دارند؛ یعنی در این نوع از طلاق کشمکش و چالشی پیش روی زوجین وجود ندارد و روند پرداخت یا بخشش حقوق مالی زن مانند مهریه، نفقه و… طبق توافق آن‌ها تعیین می‌شود.

همچنین، لازم است که زوجین شرایط حضانت فرزند، تقسیم اموال مشترکشان مانند خانه و ماشین و… را مشخص کرده و با شفافیت کامل توافقنامه طلاق را تکمیل کرده و امضا کنند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی در تبریز کدامند؟

مدارک طلاق توافقی با طلاق از طرف زن و مرد که به عنوان طلاق یک طرفه نیز شناخته می‌شود تفاوت دارد. در این نوع از طلاق باید زوجین برای پیش بردن پرونده و به سرانجام رساندن آن مدارک زیر را ارائه کنند.

 • اصل و کپی عقدنامه یا رونوشت آن
 • اصل و کپی شناسنامه زوجین
 • اصل و کپی کارت ملی زوجین
 • توافق‌نامه مکتوب توافقات زوجین برای مهریه، اجرت‌المثل ایام زوجین و…
 • گواهی بکارت برای طلاق توافقی در دوران عقد
 • گواهی عدم بارداری
ما برای شما چه کار می کنیم؟

روند طلاق توافقی در تبریز چگونه است؟

مراحل طلاق توافقی در تبریز باید به طور کامل انجام شود تا دادگاه حکم طلاق را صادر کند و زن و مرد بتوانند این حکم را برای جاری کردن صیغه طلاق به محضر ارائه دهند. به طور کلی، مراحلی که برای طلاق توافقی باید انجام دهید به صورت زیر است.

1) ثبت‌نام در سایت تصمیم

اولین کاری که هر زوجی برای طلاق توافقی باید انجام دهند ثبت‌نام در سامانه تصمیم جهت ثبت درخواست جدایی‌شان است.

2) شرک در جلسات مشاوره طلاق

پس از ثبت‌نام در سامانه تصمیم، زوجین باید مدتی را جهت باز شدن وقت مشاوره صبر کنند. چون تعداد نفراتی که در این سامانه درخواست طلاق توافقی را ثبت می‌کنند زیاد است و به نوبت به درخواست‌ها رسیدگی می‌شود.

پس از باز شدن وقت مشاوره، شرکت در 5 جلسه مشاوره اجباری برای زوجین در نظر گرفته می‌شود. این جلسات طی 5 هفته برگزار می‌شوند و با توجه به مرکز مشاوره معمولاً هزینه هر جلسه بین 150 تا 200 هزار تومان است.

3) صدور نامه عدم انصراف از طلاق

اگر در جلسات مشاوره ثابت شد که زن و مرد دیگر امکان صلح و سازش و بازگشت به زندگی مشترک را ندارند، نامه عدم انصراف از طلاق برای زوجین صادر می‌شود.

دادنامه طلاق توافقی

4) تعیین جلسه دادگاه

پس از آن می‌توانید در جلسات تعیین شده توسط دادگاه شرکت کرده و مدارک و توافقنامه مکتوب شده و امضا شده را به قاضی ارائه دهید. در طول جلسات دادگاه اظهارات زوجین شنیده می‌شود و تمام توافقات زوجین از جمله مهریه و … در دادگاه صورت‌جلسه خواهد شد. در نهایت قاضی رأی نهایی طلاق را صادر خواهد کرد.

5) اعتراض به رأی دادگاه

پس از صدور رأی قاضی مدت زمانی نیز برای اعتراض به رأی دادگاه توسط زوجین در نظر گرفته می‌شود و سپس حکم نهایی صادره برای طلاق قطعی خواهد شد.

6) مراجعه به دفاتر طلاق

در قدم آخر زن و مرد حداکثر سه ماه فرصت دارند که به دفاتر طلاق مراجعه کرده و حکم طلاق را جاری کنند.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

شرایط گرفتن مهریه بعد از طلاق توافقی

نحوه پرداخت مهریه در طلاق توافقی با توجه به مفاد سازش‌نامه‌ای که بین زن و مرد به صورت مکتوب تنظیم و امضاء شده مشخص خواهد شد. اگر توافقی برای مهریه نشده باشد، مرد همچنان ملزم به پرداخت نیمی از مهریه در دوران عقد و تمام مهریه در دوران پس از آن خواهد بود. در این شرایط زوجه می‌تواند در صورت عدم پرداخت مهریه از همسرش شکایت کرده و حکم جلب او را بگیرد.

اما در شرایطی که زن مهریه خودش را به همسرش بخشیده یا اینکه توافق کرده که بخشی از آن یا مالی به ازای مهریه را دریافت کند، شرایط گرفتن مهریه در طلاق توافقی طبق خواسته زوجین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حضانت فرزند (فرزندان) در طلاق توافقی

اگر فرزند دختر بوده و بالای 9 سال باشد، یا فرزند پسر بوده و 15 سال به بالا باشد، حضانت آن‌ها با توجه به نظر خودشان به پدر یا مادر واجد صلاحیت واگذار می‌شود؛ اما برای فرزندانی که کمتر از این سن هستند، لازم است که والدین طبق توافقنامه‌ای که دارند شرایط حضانت فرزندان را نیز مشخص کنند.

مدت زمان طلاق توافقی در تبریز با وکیل یا بدون وکیل

مدت زمان حداقلی که برای طلاق توافقی در تبریز بدون حضور وکیل خانواده در نظر گرفته می‌شود حدود 3 تا 9 ماه است. این مدت زمان برای صفر تا صد طلاق توافقی بدون ایجاد مانع توسط زوجین یا دیگران در نظر گرفته شده و اگر اعتراضی به پرونده وارد شود، یا زوجین ظرف 3 ماه بعد از صدور حکم برای جاری کردن طلاق در محضر حاضر نشوند، مدت زمان طلاق توافقی طولانی‌تر نیز خواهد شد.

در صورت حضور وکیل طلاق توافقی در پروند، تمام جلسات تنظیم دادخواست تا شرکت در جلسات مشاوره و دادگاه توسط وکیل انجام می‌شود؛ بنابراین با کمک مشاورین موسسه حقوقی دادسو می‌توانید در کمتر از 20 الی 60 روز پرونده طلاق توافقی را تکمیل کرده و رأی نهایی قاضی را جهت جاری کردن صیغه طلاق دریافت کنید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

ویژگی‌های وکیل خوب طلاق توافقی در تبریز

برای انتخاب یک وکیل مناسب برای طلاق توافقی لازم است که ویژگی‌های وکیل خوب طلاق توافقی در تبریز را بشناسید. در ادامه برخی از ویژگی‌هایی که یک وکیل را با سایر افراد این حوزه متفاوت می‌کند جهت شناخت بیشتر آورده‌ایم.

 • انجام کلیه مراحل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور فیزیکی زوجین
 • انجام طلاق در سریع‌ترین زمان ممکن
 • جلوگیری از تضییع حق و ضرر موکل و حفظ حقوق فرد
 • انعقاد قرارداد وکالت شفاف با موکل
 • دارا بودن رزومه انجام پرونده‌های طلاق توافقی متعدد

سخن پایانی

وکیل طلاق توافقی در تبریز به کسانی که در این شهر حضور دارند کمک می‌کند تا پرونده طلاق خودشان را بدون ایجاد مشکل در کمترین زمان به نتیجه برسانند. وکلای موسسه حقوقی دادسو پرونده‌های زیادی را در زمینه طلاق توافقی، طلاق با حق طلاق و… انجام داده‌اند و کسانی که در تبریز حضور دارند می‌توانند از مشاوره وکلای پایه یک دادگستری این مرکز برای پیش بردن مراحل طلاق بدون نیاز به حضور زوجین کمک بگیرند.

سؤالات متداول

هزینه وکالت طلاق توافقی تبریز چقدر است؟

هزینه وکالت طلاق توافقی تبریز رقم ثابتی نیست و هر کدام از وکلای متخصص این حوزه با توجه به شرایط پرونده و سوابق اجرایی خودشان یک رقم را برای قبول پرونده‌های طلاق توافقی در نظر می‌گیرند.

آیا باید درخواست طلاق اینترنتی تبریز را ثبت کنیم؟

برای رسیدگی به پرونده طلاق لازم است که درخواست طلاق را از طریق سامانه تصمیم ثبت کنید.

مدت زمان طلاق توافقی در تبریز چقدر است؟

مدت زمان طلاق توافقی در تبریز بدون وکیل حدود 3 تا 9 ماه و با وکیل کمتر از 40 روز است.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.9/5 - (12 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
2 پاسخ
 1. من و همسرم تبریز ازدواج کردیم و الان سال هاست مقیم تهران هستیم. برای طلاق توافقی در تبریز باید اقدام کنیم حتما یا میشه به وکیل در تهان بسپریم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   می توانید به وکیل در تهران وکالت دهید. در صورتی که به وکیل متخصص طلاق توافقی نیاز دارید با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *