جستجو کردن
Close this search box.

وکیل ملکی تهران

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های ملکی و وکیل ملکی در تهران فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

مدت زمان

بر اساس نیاز و وضعیت پرونده

امکان پرداخت

به صورت اقساطی

حضور وکیل

۲ وکیل به صورت اختصاصی

قرارداد

به صورت شفاف و زیر نظر قوه قضائیه

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

ایرانیان خارج از کشور

از طریق ثنا و میخک

توسط وکلای با سابقه

وکلای با سابقه آقا و خانم

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص پرونده های ملکی

بررسی تخصصی پرونده و استراتژی های مختلف

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم دادخواست بدوی

ارجاع پرونده به شعبه دادگاه

حضور وکلای شما در جلسات دادگاه

تشکیل پرونده اجرایی

بررسی سوابق توقیفی ملک (در صورت ضرورت)

تامین خواسته (در صورت لزوم)

بررسی ریشه ملک (ستاد اجرایی فرمان)

اخذ یا حفظ سند رسمی برای موکل

وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی یکی از متبحرترین وکلا در امور حقوقی است که با توجه به شناخت کامل حوزه ملک، پیچیده‌ترین مسائل را رفع می‌کندبسیاری اوقات مسائل بسیار ساده، با چالش‌هایی همراه هستند که تنها توسط فردی آگاه قابل حل استگاهی مشکلات، ساده و پیش پا افتاده به‌نظر می‌رسند اما تنها کافی است لایحه‌ای اشتباه ارائه شود، تا آنچه حق شماست به‌نفع دیگری تمام شود.

مسائلی که شما شاید در طول زندگی خود، یکبار با آن مواجه شوید، برای وکیل امور ملکی، کاری روزمره است که بارها با آن روبه‌رو شده استپس چه بهتر که کار را به کاردان بسپارید و در امور حقوقی خود، گره ایجاد نکنید.

وکیل ملکی در حوزه گسترده‌ای می‌تواند به‌شما خدمت‌رسانی کند اما دعوای خلع ید، سرقفلی، تصرف عدوانی، ابطال سند و کلاهبرداری در ملک مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به‌راحتی توسط او حل خواهد شد.

پرونده های ملکی با دادسو

باتوجه به گستردگی مسائل حقوقی، امروزه هر وکیل در حوزه مشخصی فعالیت دارد تا امور، تخصصی‌تر پیش روند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل امور ملکی، دانش به‌روز او در رابطه با ملک و مسائل حقوقی و تسلط آن بر جلب نظر قضات است.

وکیل ملکی با جلسات متعددی که با موکل خود برگزار می‌کند، زمان کافی برای رسیدگی به پرونده و ارائه لایحه منحصربه‌فردی که موفقیت آن را تضمین می‌کند، دارد. گاهی اوقات افراد در اثر ناآگاهی مواردی را در لایحه عنوان می‌کنند که تنها روند رسیدگی را به تاخیر می‌اندازد؛ اما وکیل امور ملکی، نوشتن لایحه را بسیار متبحرانه انجام می‌دهد.

دعاوی ملکی با اموال غیرمنقول سر و کار دارد که هرکدام ممکن است در شاخه‌ای متفاوت از علم حقوق قرار بگیرند ولی معمولا جهت آن، مشخص است. هرچه وکیل ملکی تبحر بیشتری داشته باشد، استراتژی موفق‌تری را به‌کار می‌برد و امکان بازگشت ملک، در صورت به‌حق بودن را برای شما دوچندان می‌کند. در این راستا، پیدا کردن وکیلی خوش‌نام که وکالت امور ملکی را انجام می‌دهد و امکان موفقیت پرونده را بالا ببرد، اهمیت دارد.

وکیل امور ملکی هرچند در مورد اقامه انواع دعوا همچون حضانت، طلاق، نفقه، ارث، ایرانیان خارج از کشور و قراردادهای تجاری اطلاع دارد اما در این امور، وکالت نمی‌کند و تمرکز خود را بر امور ملکی می‌گذارد. چنین فردی قطعا از هر شخص دیگری برای رفع مشکل شما، شایسته‌تر است و بهترین راهنما خواهد بود. پس به محض روبه‌رویی با مشکل ملکی، بدون تردید به‌سراغ بهترین وکیل ملکی در تهران بروید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

رادیو دادسو

  • وکیل ملکی

وکیل ملکی

هر آنچه که در مورد پرونده های ملکی نیاز دارید در این فایل صوتی به وضوح برایتان شرح داده شده است. برای شنیدن روی دکمه پخش کلیک کنید

انواع دعاوی ملکی

گاهی در برخی معاملات، یکی از طرفین برخلاف تعهدات خود عمل می‌کند و باعث چالش‌هایی می‌شود که دعاوی حقوقی را به‌دنبال دارد. حق کسب و پیشه، الزام به تنظیم سند، سرقفلی و فسخ اجاره از جمله این موارد هستند. همچنین ممکن است فردی نسبت به ملک دیگری سونیت مجرمانه‌ای داشته باشد. مثلا ملکی که متعلق به دیگری است را با مدرکی جعلی به‌فروش برساند یا آن را در تصرف خود درآورد. اینگونه از دعاوی، توسط وکیل ملکی در دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

همچنین گاهی دعاوی مرتبط به مسائل ثبت ملک می‌شود. برای مثال ابطال سند رسمی که باید از طریق دعاوی ثبتی بررسی شود. تشخیص اینکه اقدام از چه طریقی نتیجه بهتری خواهد داشت بر عهده وکیل امور ملکی است که با تسلط بر قانون، راه‌حلی را ارائه خواهد کرد. وکیل در هر مورد، رفتاری متفاوت دارد.

وکیل ملکی در طرح دعوای ابطال سند رسمی

دعاوی حقوقی که موضوع آن باطل یا بی اثر کردن سند رسمی است را دعوای ابطال سند رسمی می‌خوانند. در قانون مدنی در مورد اسناد، تقسیم بندی انجام شده و به سند عادی و سند رسمی تبدیل شده است.
سند رسمی در دادگاه قابل استناد است اما سند عادی بین دو فرد برای دوری از تشریفات قانونی، صورت می‌گیرد. ابطال یک سند، باعث بی اعتبار شدن آن و بی اثر شدن تمامی نقل و انتقالاتی است که پس از ابطال صورت می‌گیرد. دلیل آن می‌تواند وجود معارض یا عدم رعایت شرایط قانونی باشد.
به دلیل وجود قوانین متعدد در این مسئله و ارجاع به مواد مختلف، بهتر است از یک وکیل ملکی کمک گرفته شود که زمان مناسبی را برای ابراز ادله‌های خود در نظر می‌گیرد و اسنادی مرتبط را ارائه می‌دهد. آنچه واضح است، مسئله ضایع شدن حق در صورت ارائه ادله نامناسب خواهد بود.
پس برای امور حقوقی ملک به‌خصوص در رابطه با سند رسمی، با حساسیت عمل کرده و طرح دعوا را با وکالت یک وکیل پیش ببرید. پیدا کردن وکیل مناسب از راه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت، تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌ و نگرانی‌های شما را به حداقل برساند.

وکیل ملکی در الزام به تنظیم سند رسمی

هنگامی که شما ملکی را خریداری می‌کنید، دریافت سند رسمی تنظیم شده در دفتر اسناد رسمی و اخذ تک برگ، به خرید شما موضوعیت و اعتبار می‌بخشد.

ثبت سند رسمی نشان دهنده این است که معامله خرید و فروش ملک به تمامی و درستی انجام شده و اتفاقی برای ملک و مالکیت پیش نخواهد آمد. اما گاهی معامله با مباهی‌ نامه‌ یا قراردادی تنظیم می‌شود که براساس آن مقدمات نقل و انتقال انجام شده اما فروشنده به دلایلی مایل یا قادر به تنظیم قرارداد رسمی نیست.

ممکن است دلیل فروشنده برای امتناع از تنظیم سند بالارفتن قیمت ملک، در رهن بودن سند نزد بانک و موسسات یا فوت مالک باشد که نگرانی‌هایی را برای خریدار ایجاد خواهد کرد چراکه نگران ملک خریداری شده و تلف شدن مال خود خواهد بود و تا زمانی که سند رسمی به‌نام مالک تغییر پیدا نکند این نگرانی باقی خواهد ماند.

در تمامی این موارد، بهترین راه‌ حل طرح دادخواست با عنوان الزام تنظیم سند رسمی است که عموم مردم به آن آگاهی دارند. اما توجه به جزییات و نکاتی که باید در آن ذکر شود، باعث شده، این دادخواست جز موارد تخصصی باشد که باید توسط وکیل ملکی صورت گیرد.

وکیل باید تشخصیص دهد که نیاز به اجرای کدام یک از موارد اخذ پایان کار، اخذ صورت مجلس تفکیکی و مواردی از این قبیل وجود دارد و رفع توقیف به چه صورتی امکان‌پذیر است و مرجع صحیح را مخاطب خود قرار دهد در غیر این‌صورت برای موکل، پرداخت هزینه زیاد و اطاعه را در پی خواهد داشت. انتخاب مسیر صحیح، تنها با انتخاب بهترین وکیل ملکی امکان‌پذیر خواهد بود.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

ممکن است در زندگی خود با این مسئله روبه‌رو شده باشید که پس از خرید خانه، صاحب‌خانه حاضر به تخلیه واحد نشوددر چنین شرایطی شما لازم است دعوای خلع ید را مطرح کنیددر این دعوا، خواهان کسی است که ملک او، مورد تصرف قرار گرفته و خواستار خلع ید استخوانده نیز فرد متصرفی است که در ملک دیگری سکونت دارد. 

چنانچه فردی به‌صورت غیرقانونی اموال غیرمنقول شما را تصرف کرده باشد، شما باید دلایل و ادله محکمی برای اثبات ادعای خود داشته باشید، در غیر این‌صورت ممکن است متهم به افترا شویدسند رسمی، محکم‌ترین ادله برای اثبات است اما توصیه می‌شود این امر را به وکیلی باتجربه بسپارید که به طرح دعوا خلع ید آشنایی دارد.

بهترین وکیل ملکی در ایران

داشتن استراتژی مشخص و پاسخگویی شفاف

وظیفه اصلی وکیل ملکی است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو براتان توضیح داده می شود.

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشند می‌تواند خودش پیگیر روند پرونده ملکی باشد، ولی وکیل ملکی تهران با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تر و روندی بهتر انجام شود و با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور موکل در هیچ مرحله‌ای نباشد

برای پرونده ملکی شما، دو وکیل پایه یک دادگستری که به صورت تخصصی در امور مربوط به پرونده‌های ملکی فعالیت می‌کنند، وکالت خواهند کرد.

با توجه به تنوع پرونده‌های ملکی، جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای پرونده ملکی، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکان‌پذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل ملکی خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده شما آغاز می‌شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه انحصار وراثت است و تمامی مجوزهای مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است و کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به انحصار وراثت و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

یکی از رایج‌ترین دعاوی ملکی مربوط به سرقفلی است. این طرح دعوا، پیچیدگی‌های زیادی دارد. مطالبه سرقفلی، تخلیه اماکن تجاری، انتقال سرقفلی و ملکیت تغییر شغل در این دسته قرار دارند که باتوجه به قوانین سال ۵۶ و ۷۶ مورد بررسی قرار می‌گیرد.
دعاوی سرقفلی توسط دادگاه‌های عمومی رسیدگی می‌شود و از صلاحیت شورای حل اختلاف خارج است.
سرقفلی درواقع وجهی است که مستاجر به مالک می‌دهد تا مالکیت آن را در اختیار قرار بگیرد ولی همچنان مالکیت عین برای موجر است. چنانچه مستاجر در این مکان شناس شود و بسیاری از افراد به‌خاطر نام برند او، به این ملک مراجعه کنند اما به‌دلیل کوچکی مکان یا مقاصد شخصی موجر، نیاز به تخلیه ملک باشد، تکلیف چیست؟
وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی باتوجه به قوانین و تجربه، رفتاری مناسب را انجام خواهد داد و طرح دعوا را با روشی صحیح صورت می‌دهد.

وکیل ملکی در طرح دعوای رفع تصرف عدوانی

چنانچه مالک، سند رسمی در دست نداشته باشد و ملک او به‌صورت نامشروع تصرف شده باشد، ناچار است از راه قانونی دیگری غیر از دعوای خلع ید، اقدام کند. وکیل در وکالت امور ملکی به‌درستی تشخیص خواهد داد که کدام روش مطمئن‌تر است.
رفع ممانعت از حق، رفع تصرف عدوانی و رفع مزاحمت سه راه مختلفی است که وکیل امور ملکی می‌تواند برای حل این مسئله استفاده کند. احترام به حق مالک، از مهم‌ترین موضوعاتی است که قانون به آن توجه دارد.
هیچ‌کس اجازه ندارد مالی که به دیگری تعلق دارد را در تصرف خود درآورد. چنانچه ثابت شود، خواهان مالک قانونی ملک است و خوانده بدون اجازه ملک را تصرف کرده شامل مجازات قانونی خواهد شد. حال باید دید دعوای تصرف عدوانی چیست؟ و چگونه بیان می‌شود؟
تصرف عدوانی در ماده ۶۹۰ قانون اسلامی جرم محسوب می‌شود و صاحب مال از طریق طرح دعوا می‌تواند مال خود را پس بگیرد. در این موضوع، خواهان باید به اثبات برساند که در مدتی که طرح دعوا مطرح شده، خوانده ملک او را در تصرف داشته است.
گاهی دعوای خلع ید و تصرف عدوانی با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند و فرد، لایحه‌ای اشتباه را به دادگاه تقدیم می‌کند. پس باید به‌طور دقیق تشخیص داد که‌ دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟ یا آن را به یک وکیل ملکی سپرد.
در دعوای خلع ید، نیاز نیست که شاکی همان صاحب ملک باشد اما در دعوای تصرف عدوانی، تنها اشخاص ذی‌نفع اجازه طرح دعوا را خواهند داشت. توصیه می‌شود حل چنین مسائلی که تشخیص طرح دعوای ن چندان آسان نیست را به وکیل تصرف عدوانی بسپارید.

وکیل ملکی در طرح دعوای ابطال سند رسمی

دعاوی حقوقی که موضوع آن باطل یا بی اثر کردن سند رسمی است را دعوای ابطال سند رسمی می‌خوانند.
در قانون مدنی در مورد اسناد، تقسیم بندی انجام شده و به سند عادی و سند رسمی تبدیل شده است. سند رسمی در دادگاه قابل استناد است اما سند عادی بین دو فرد برای دوری از تشریفات قانونی، صورت می‌گیرد. ابطال یک سند، باعث بی اعتبار شدن آن و بی اثر شدن تمامی نقل و انتقالاتی است که پس از ابطال صورت می‌گیرد. دلیل آن می‌تواند وجود معارض یا عدم رعایت شرایط قانونی باشد. به دلیل وجود قوانین متعدد در این مسئله و ارجاع به مواد مختلف، بهتر است از یک وکیل ملکی کمک گرفته شود که زمان مناسبی را برای ابراز ادله‌های خود در نظر می‌گیرد و اسنادی مرتبط را ارائه می‌دهد. آنچه واضح است، مسئله ضایع شدن حق در صورت ارائه ادله نامناسب خواهد بود. پس برای امور حقوقی ملک به‌خصوص در رابطه با سند رسمی، با حساسیت عمل کرده و طرح دعوا را با وکالت یک وکیل پیش ببرید. پیدا کردن وکیل مناسب از راه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

وکیل ملکی ایرانیان خارج از کشور

دغدغه عمده ایرانیان مقیم خارج از کشور در مورد پرونده‌های ملکی، عدم امکان حضور بلند مدت در ایران برای پیگیری پرونده ملکی و یا ارتباط استاندارد و حرفه‌ای با وکیل در ایران است.
دادسو با سابقه درخشان در حوزه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور، بستر امن و مطمئنی را فراهم کرده تا از طریق وکلای متخخص امور ملکی دادسو، برای پرونده خود اقدامی درست و اصولی تا رسیدن به نتیجه مورد نظر کنید.

عدم حضور موکل در هیچ مرحله ای

در صورتی که پرونده شما در دپارتمان تخصصی امور ملکی دادسو پیش برود، نیازی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای از پرونده نخواهد بود و وکلای شما به جای شما در مراجع قضایی و اداری حضور خواهند داشت و امور را پیگیری خواهند کرد.

عمده نگرانی متقاضیان پرونده های ملکی، عدم داشتن استراتژی درست وکیل ملکی است. وکلای دادسو با داشتن سابقه صدها پرونده در زمینه ملکی، خیال شما را در این زمینه راحت کرده اند. پیشنهاد ما به شما ارتباط با دادسو است تا تفاوت با سایر همکاران را متوجه بشوید.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

4.5/5 - (19 امتیاز)

یک پاسخ

  1. بسیار عالی که اعتماد کامل به اخذ نتیجه مثبت امور وککالتی انجان میگیرد فقط سوالی که پیش میاید باتوجه به وضعیت اراضی ومالکیت مشاعی بنده در اراضی هم در پلاک دولت وهم در پلاک خودن ثضمینی وجپد دارد که که کوچکترین خدشه به منافع اینجانب در اراضی بوجود نیاید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *