طلاق به دلیل رابطه مقعدی

طلاق بدلیل رابطه مقعدی

گاهی مواقع ممکن است رابطه جنسی که به درخواست مرد مطرح می‌شود غیرمتعارف باشد و زوجه دچار عسر و حرج شود. در این مواقع اختلافات بین زن و مرد شروع می‌شود و  می‌تواند زمینه‌ساز طلاق زن و مرد شود. از جمله درخواست‌های غیرمتعارف مطرح شده توسط مرد می‌توان به رابطه مقعدی اشاره کرد.

در این مطلب درباره نحوه طلاق به دلیل رابطه مقعدی نکاتی که باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید، با مشاورین حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

آیا می‌توان به خاطر رابطه مقعدی طلاق گرفت؟

اگر مرد و زن به خاطر تفاوتی که در میل جنسی و درخواست‌های آن‌ها برای رابطه زناشویی وجود دارد صحبت کنند و متوجه اختلاف خودشان شوند، طلاق توافقی راهی است که می‌توانند برای جدایی انتخاب کنند. گاهی مواقع نیز طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی از طرف زن یا مرد مطرح می‌شود و زوجین با رعایت پرداخت حقوق مالی زن یا بخشیدن آن‌ها از هم جدا می‌شوند.

رابطه جنسی مقعدی یکی از روابط جنسی غیرمتعارف است و سلامتی جسمی و روانی زن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این شرایط زن می‌تواند به خاطر درخواست‌های مرد برای رابطه جنسی نامتعارف درخواست طلاق دهد و دادگاه به این درخواست رسیدگی می‌کند.

طلاق بخاطر رابطه مقعدی

 طلاق زن به دلیل رابطه مقعدی با استفاده از اصل عسر و حرج

با توجه به اینکه رابطه جنسی مقعدی سلامتی زن را به خطر می‌اندازد و ادامه زندگی مشترک را برای او سخت می‌کند، زوجه می‌تواند با استناد به اصل عسر و حرج برای جدایی از همسرش اقدام کند.

در این شرایط دادگاه مدارک و شواهد ارائه شده برای سخت و مشقت‌بار شدن زندگی زناشویی برای زن را بررسی می‌کند، سپس حکم طلاق به دلیل عسر و حرج بدون نیاز به اجازه شوهر صادر می‌شود.

در واقع در این شرایط طلاق از طرف زن توسط قانون‌گذار انجام می‌شود و نیازی نیست که زوجه برای جدایی رضایت همسرش را جلب کند. چون طبق قانون، ضرب و شتم یا هرگونه سوءاستفاده مستمر از زوجه که عرفا با توجه به وضعیت زن قابل تحمل نباشد موجب عسر و حرج می‌شود و حق طلاق به زن داده می‌شود.

موارد قابل قبول برای فسخ نکاح از طرف زن

علاوه بر اینکه زن به خاطر روابط جنسی و درخواست‌های غیرمتعارف همسرش می‌تواند درخواست طلاق یک طرفه دهد، اگر مرد با زن رابطه جنسی نداشته باشد یا توانایی برقراری رابطه جنسی نداشته باشد هم زوجه می‌تواند از او طلاق بگیرد. یکی از مواردی که موجب فسخ نکاح از سمت زوجه می‌شود عنن بودن مرد و نداشتن توانایی نعوظ است.

در صورتی که زوجه بدون آگاهی درباره این مشکل زوج با او ازدواج کرده باشد، به محض متوجه شدن این اختلال در وضعیت مرد می‌تواند درخواست فسخ نکاح دهد. سپس دادگاه مدارک، شواهد و رأی پزشکی قانونی را بررسی می‌کند و حکم فسخ نکاح را برای زن صادر خواهد کرد.

در صورتی که زن و مرد رابطه زناشویی نداشته باشند و زوجه برای فسخ نکاح اقدام کند مهریه‌ای به او تعلق نمی‌گیرد؛ اما در صورتی که مرد عنن باشد، حتی در زمان فسخ نکاح نیز باید مرد نصف مهریه زن را بپردازد.

طبق بند یک ماده ۱۱۲۲ قانون مدنی پس از مطرح کردن عنن بودن مرد دادگاه یک سال را برای درمان زوج در نظر می‌گیرد. پس از این مدت اگر درمانی انجام نشده باشد، یا علی‌رغم درمان مشکل برطرف نشده باشد زوجه حق فسخ نکاح را پیدا می‌کند.

فسخ نکاح از طرف زن

جمع بندی

هرگونه مشکلی که زن یا مرد قبل از ازدواج داشته باشند و آن را از همسرشان پنهان کرده باشند این حق را برای زوجین ایجاد می‌کند که بتوانند برای فسخ نکاح اقدام کنند. یکی از این مشکلات عدم امکان برقراری رابطه جنسی به خاطر مشکلات زن و مرد است.

در صورتی که زوجین مشکلی برای برقراری رابطه زناشویی نداشته باشد، اما مرد درخواست رابطه نامتعارف مانند رابطه جنسی مقعدی از همسرش داشته باشد، زوجه می‌تواند با کمک وکیل طلاق از طرف زن درخواست عسر و حرج را آماده کرده و برای جدایی به دادگاه ارائه کند.

سوالات متداول

آیا طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی ممکن است؟

در صورتی که زن یا مرد مشکلی داشته باشند که مانع از رابطه جنسی می‌شود یا رابطه را برای آن‌ها سخت می‌کند، قانون این امکان را برای آن‌ها در نظر گرفته که درخواست طلاق دهند.

آیا زن می‌تواند به خاطر رابطه جنسی نامتعارف درخواست طلاق دهد؟

در صورتی که مرد درخواست رابطه جنسی نامتعارف از همسرش داشته باشد زوجه می‌تواند به خاطر رابطه مقعدی یا … از او جدا شود.

رابطه مقعدی تا چند روز قابل تشخیص است؟

با توجه به تعداد دفعات تکرار رابطه مقعدی زمان تشخیص آن متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی تا ۱۵ روز پزشک قانونی می‌تواند وجود این رابطه را تشخیص داده و تأیید کند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

۴/۵ - (۸۶ امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

1 دیدگاه برای “طلاق به دلیل رابطه مقعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید