بخشش مهریه در ازای حق طلاق

بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق
۴.۴/۵ - (۳۹ امتیاز)

در موارد بسیاری مشاهده شده که زوجین با بخشش مهریه در ازای حق طلاق تصمیم به جدایی میگیرند. این روش از جهاتی مطمئن ترین روش برای طلاق توافقی است تا طرفین نسبت به حقوق مالی خود اطمینان داشته باشند. در این روش باید زوجین همزمان با مدارک شناسایی به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند و به صورت همزمان آقا به خانم وکالت در طلاق بدهد و خانم هم مهریه اش را ببخشد. توصیه جدی دادسو این است که این کار همزمان انجام شود. تجربه نشان داده در برخی مواقع یکی از طرفین بعد از دریافت اسناد مورد نیاز، برای امضای سند طرف مقابل همکاری های لازم را بعمل نیاورده است.

در صورتی که مایل به گفتگو با مشاور طلاق در این موضوع هستید یا نیاز به وکیل طلاق توافقی دارید می توانید از طریق تماس و واتس اپ با کارشناسان حقوقی دادسو رایگان صحبت کنید.

در این مقاله شما را با شرایط مختلف این کار آشنا خواهیم کرد ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر نوع اقدام در این زمینه با دادسو تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورتی هم که تمایل به حضور وکیل در مسیر بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق و گرفتن حق طلاق در کنار خود دارید، دادسو این مشکل را برای شما حل کرده است.

حق طلاق بهتر است یا مهریه؟

طبق قانون حق طلاق در ایران با آقا است. ولی زوج می‌تواند این حق را به همسر خود نیز واگذار کند. این واگذاری به این معنا نیست که آقا دیگر حق طلاق نخواهد داشت. در صورتی که آقا به خانم حق طلاق بدهد هر دو نفر دارای حق طلاق هستند و این حق از آقا ساقط نمی‌شود. با بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق می‌شود طلاق گرفت؟ زمانی که خانم از همسرش وکالت بلاعزل در طلاق در قبال بخشش مهریه دارد به این معنا است که از او وکالت دارد تا به جای او یک وکیل پایه یک دادگستری انتخاب کند تا به جای همسرش در مراحل مختلف طلاق حضور داشته باشد و در این حالت عدم رضایت آقا در طلاق تاثیری در مسیر پرونده نخواهد داشت ولی مهریه‌ای بر عهده آقا نیست. در این رابطه می‌توانید از یک مشاور حقوقی طلاق کمک بگیرید.

وکالت در طلاق (حق طلاق) چیست؟ بیشتر بخوانید: وکالت در طلاق (حق طلاق) چیست؟

تفاوت حق طلاق و وکالت در طلاق

حق طلاق یک کلمه عامیانه است که در قانون و مراجع قضایی با عنوان وکالت در طلاق از آن یاد می‌شود. عملا تفاوتی بین کلمه حق طلاق و وکالت در طلاق وجود ندارد و این عنوان یکی هستند. بخشش مهریه در ازای حق طلاق یکی از پرتکرار ترین اسناد در حوزه خانواده است. اما زوجه می‌تواند حق طلاق و مهریه را در کنارهم داشته باشد.

طلاق با داشتن حق طلاق چگونه است؟ بیشتر بخوانید: طلاق با داشتن حق طلاق چگونه است؟
تفاوت حق طلاق و وکالت در طلاق
تفاوت حق طلاق و وکالت در طلاق

بهترین روش برای گرفتن حق طلاق

طلاق توافقی بهتر است یا حق طلاق؟ حق طلاق هم به مانند مهریه حتما باید به صورت رسمی در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد و تنظیم دستی آن حتی در صورت امضای شاهد هم وجاهت قانونی ندارد. اما طلاق توافقی در هر زمانی که زوجین در ورد کلیه مسائل به توافق برسند امکان‌پذیر خواهد بود. پس این نکته را به یاد داشته باشید. بخشیدن مهریه و گرفتن حق طلاق امکان‌پذیر است؟ گاهی زوجه برای گرفتن حق طلاق حاضر است کل مهریه خود را ببخشد. برای گرفتن حق طلاق حتما باید آقا و خانم به همراه کارت ملی و سند ازدواج به یکی از دفاتر قبت اسناد رسمی مراجعه کنند و آقا وکالت در طلاق را به خانم بدهد.

داشتن حق طلاق و گرفتن همزمان مهریه

در بسیاری از مواقع آقایان فقط با بخشیدن کامل مهریه حاضر به دادن وکالت در طلاق یا همان حق طلاق به خانم می‌شوند. ولی این مسئله اجبار نیست و زوجین به هر صورتی که مایل باشند میتوانند با همدیگر به توافقی برسند و بخشش مهریه در ازای حق طلاق به هر نوعی که مایل باشند اجرا شود.

توقیف اموال آقا برای مهریه چگونه است؟ بیشتر بخوانید: توقیف اموال آقا برای مهریه چگونه است؟

متن دقیق حق طلاق

متن حق طلاق نسبت به متن بخشیدن مهریه طولانی‌تر و دارای جزئیات بسیاری است و به خانمهای عزیز توصیه می‌کنیم که حتما قبل از امضای بخشیدن مهریه در ازای گرفتن حق طلاق حتما با همکاران ما در دادسو تماس بگیرند و مشاوره رایگان حقوقی دریافت کنند. نمونه متن بخشش مهریه بدون بازگشت به شرح زیر است:

اینجانب ….. فرزند ….. دارنده شماره شناسنامه ….. صادره از …. متولد …. به شماره ملی …. ساکن ….. با طبیب خاطر و رضایت کامل اقرار و اعتراف می‌نمایم مبنی بر اینکه از تمامی و کل مهریه خود که عبارت است از تعداد/مبلغ …. موضوع قباله نکاحیه ثبت شده تحت شماره …. دفتر ازدواج شماره …. می‌باشد. فقط و منحصرا تعداد ….. تمام سکه بهار آزادی را به شوهرم آقای …. فرزند …. به شماره شناسنامه …. صادره از …. متولد …. ساکن …. بذل و بخشش نموده‌ام و مقدار عندالمطالبه …. حق اخذ و دریافت آن را دارم و در رابطه با موارد یاد شده هیچ گونه ادعایی از شوهرم با مشخصات بالا ندارم.

تجربه ما در این سال ها نشان داده که خانم‌های بسیاری بدون مشورت با کارشناسان حقوقی در ازای گرفتن حق طلاق، مهریه‌شان را به صورت کامل بخشیده‌اند و زمانی که برای طلاق اقدام کردهاند متوجه شده‌اند که سند وکالت در طلاقشان ناقص است و متاسفانه نمی‌توانند بدون رضایت همسرشان اقدام به طلاق کنند. از این رو پیشنهاد ما به شما استفاده از مشاوره‌های تلفنی رایگان دادسو است تا هم آقایان خیالشان از بخشیده شده مهریه راحت شود و هم خانم ها از اعتبار حق طلاقی که گرفته‌اند مطمئن باشند.

طلاق در دوران عقد چگونه است؟ بیشتر بخوانید: طلاق در دوران عقد چگونه است؟

سه ویژگی مهم حق طلاق که حتما باید داشته باشد

حق طلاق باید ۳ ویژگی مهم و حیاتی را داشته باشد تا خیال خانم نسبت به آن راحت باشد و از اعتبار کافی برخوردار باشد.

اولین نکته این است که حق طلاق باید به صورت بلاعزل باشد تا آقا هیچ وقت نتواند این حق را ساقط کند.

نکته دوم این است که باید دارای توکیل به غیر باشد تا خانم بتواند وکالتی که از همسرش دارد را به یک وکیل پایه یک دادگستری بدهد.

و نکته سوم این است که داشتن حق طلاق باید حتما دارای حق اسقاط در تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی باشد تا بعد از صدور رای توسط دادگاه آقا حق اعتراض نسبت به رای و باطل کردن آن را نداشته باشد. در صورتی که این سه ویژگی در سند وجود داشته باشد می‌تواندید بخشش مهریه در ازای حق طلاق را با خیال راحت انجام دهید.

بخشش مهریه در ازای حق طلاق

مهریه حقی است که بر گردن آقا است و تا زمانی که خانم مهریه را نبخشیده باشد، هیچ راهی به جز پرداخت مهریه وجود ندارد. بخشش مهریه هم مانند مطالبه مهریه حق قانونی خانم است و در هر زمانی که مایل باشد می تواند مهریه‌اش را به همسرش ببخشد. بخشیدن مهریه الزاما ارتباطی با طلاق ندارد و زوجه می‌تواند هر زمان که مایل بود مهریه‌اش را به همسرش ببخشد، بدون آنکه نیازی به طلاق باشد.

بخشش مهریه در ازای حق طلاق
بخشش مهریه در ازای حق طلاق
بخشیدن مهریه و هرچیزی که باید در مورد آن بدانید بیشتر بخوانید: بخشیدن مهریه و هرچیزی که باید در مورد آن بدانید

بهترین روش برای بخشش مهریه در ازای حق طلاق

بهترین روش برای بخشیدن مهریه این است که خانم و آقا به اتفاق هم به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند و طی یک سند رسمی خانم مهریه را به آقا ببخشد.

تاثیر کلمات در بخشیده شدن مهریه و امکان برگرداندن آن بسیار زیاد است و در صورتی که تمایل به چنین کاری دارید، حتما با یک وکیل طلاق یا مشاور حقوقی مشورت نمایید. این مشاوره خصوصا در بخشش مهریه در ازای حق طلاق بسیار اهمیت دارد.

متن ابرا مهریه در قبال طلاق

نسخه‌های متفاوتی برای سند بخشیدن مهریه می‌توان تنظیم کرد. ولی بهترین روش این است که یک وکیل طلاق توافقی این کار را برای شما انجام بدهد. ابرا کردن مهریه یکی از روش‌هایی است که می‌تواند خیال شما را نسبت به بخشیده شدن مهریه راحت کند. در قسمت پایین یک نمونه از متن بخشیدن مهریه را که به طور خلاصه بیان شده و کامل است را نوشته ایم:

در تاریخ تحریر حاضر گردید:……” با مشخصات فوق الذکر” و بعد الحضور در دفترخانه اقرار و اعتراف صریح نمود براینکه تمامی مهریه مندرج در نکاحیه بشماره ترتیب…….مورخ…… دفتر رسمی ثبت ازدواج شماره……. تهران که به وی تعلق گردید را تا تاریخ تحریر ابراء نموده و هیچگونه طلبی در خصوص مهریه همسرش …….”با مشخصات فوق الذکر” ندارد و ذمه زوج در اثر ابراء مهریه به زوجه بری گردیده است و زوجه حق هر گونه ایراد و اعتراضی را در آینده در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود.

مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟ بیشتر بخوانید: مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟

بخشیدن نصف مهریه

یکی از سوالات پرتکرار همراهان دادسو در مشاوره تلفنی رایگان، میزان بخشش مهریه است. در این باره باید بگوییم که خانم حق دارد هر میزان از مهریه‌اش را که تمایل دارد ببخشد. یعنی برای بخشیدن مهریه نیازی نیست که همه مهریه بخشیده شود. زوجه میتواند بخشی از مهریه‌اش را ببخشد. به طور مثال مهریه خانم ۱۱۰ سکه تمام بهار آزادی است و با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی ۵۰ سکه تمام بهار آزادی را به همسرش می‌بخشد. (ابرا می‌کند) در این صورت ۵۰ سکه بخشیده شده و ۶۰ سکه مهریه خانم باقی می‌‎ماند. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام حتما از یک وکیل مهریه مشورت بگیرید.
رفع توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟ بیشتر بخوانید: رفع توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟ محاسبه مهریه به نرخ روز چگونه است؟ بیشتر بخوانید: محاسبه مهریه به نرخ روز چگونه است؟

جمع بندی:

بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق راه‌حلی قانونی است که برخی از زوجین از آن استفاده می‌کنند. خانم با داشتن حق طلاق نیاز به موافقت زوج برای طلاق ندارد و می‌تواند طلاق را همراه با یک وکیل پیش ببرد در عین حال توافق می‌کند که مهریه‌ خود را به‌طور کامل ببخشد. بسیاری از آقایان به این امر برای داشتن جدایی بی دردسر رضایت می‌دهند. برای بخشش مهریه لازم است که خانم متنی را امضا کند و دفترخانه به ثبت برساند. حق طلاق نیز باید در دفترخانه شکل رسمی به‌خود بگیرد.

سوالات متداول:

بخشش مهریه در ازای حق طلاق بهتر است یا طلاق توافقی؟
داشتن حق طلاق مسیر جدایی را برای خانم آسان می‌کند اما در طلاق توافقی، روجین باید در مورد تمام امور به توافق برسند. البته در طلاق توافقی زوجه می‌تواند مهریه خود را به‌طور کامل دریافت کند.
آیا خانم پس از بخشیدن مهریه و گرفتن حق طلاق می‌تواند نظر خود را عوض کند؟
بخشش مهریه و دریافت حق طلاق به‌طور قانونی در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود در نتیجه امکان تغییر آن وجود ندارد.

 

برای دریافت نکات تکمیلی این مطلب، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

59 دیدگاه:

 1. میشه وقتی با همسرم میریم دفتر خونه برای این کار یه وکیل همراهمون باشه و همه چیز رو چک کنه؟ هزینشو ما پرداخت کنیم به شما؟

  1. سلام.
   وقت بخیر.
   بله. چنین خدماتی در دادسو طراحی شده و روزانه بسیاری از عزیزان از حضور وکیل به همراهشان در دفاتر ثبت اسناد رسمی اتسفاده می نمایند. برای شروع می توانید با شماره های دادسو در ارتباط باشید

 2. سلام ممنون از مطالب خوبتون من میخوام پروسه طلاقم رو شروع کنم و خوندن مقاله های شما بسیار منو آگاه کرد در زمینه های مروبط به طلاق و مهریه

 3. ببخشید یه سوال دارم. اگه تو سند بخشش مهریه کلمه دریافت نوشته شده باشه یعنی زن من بعدا میتونه ادعای مهریه داشته باشه؟

   1. سلام
    ممنون میشم این سوال منو جواب بدید اگه حق طلاق با مرد باشه
    زن میتونه مهریه شو بگیره

    1. سلام، وقت بخیر.
     بله، آقا برای طلاق دادن خانم باید تمام حق و حقوق خانم ر پرداخت کند.

  1. سلام. بستگی به نوع طلاقتان دارد. الزاما بخشیدن مهریه برای سریع انجام شدن طلاق تاثیری ندارد

  2. با سلام خسته نباشید
   من فعلا نامزد هستم (باکره هستم)نامزدم خیلی عوام بازی درمیاره با خانوادم نمیزاره برم بیرون سوار اتوبوس نشو نمیدونم اینستا دوستاتو فالو نکن هرجا میری با مامان من برو بانک نرو وقتی با مامانم میخوام برا جهاز خریدن برم بیرون هزار تا دلیل میاره منو یه زندانی کرده شنیدم دادگاه حق به شوهرم میده ایا من مهریمو که نصف میشه بزارم اجرا بعد اقدام به طلاق توافقی بکنم مهریم تعلق میگیره یا نه؟

   1. سلام، وقت بخیر.
    نصف مهریه در هر صورت به شما تعلق میگیرد و مهریه به طلاق ارتباطی ندارد.

  3. ساام من ۶ سال هست جدا از همسرم زندگی میکنم یه خونه مشترک داشتیم فروختم الان دادگاه طلاقمو نمیده بااینکه حاضر شدم مهرمو ببخشم شوهرمم خونه نمیگیره که برم باهاش زندگی کنم تکلیف من چیه که نه وادگاه طلاقم میده نه شوهرم خونه میگیره

   1. سلام، وقت بخیر.
    شما باید دادخواست الزام به تهیه مسکن مطرح کنید که اگر باز هم آقا تهیه مسکن نکردند، در این صورت میتوانید برای طلاق اقدام کنید.

   1. سلام خواستم بدونم میشه طلاق توافقی رو بریم محضر من حق طلاق بدم و خانوم مهریه وافقه رو بخششه من دیگه برم دنبال کارم

    1. سلام، وقت بخیر.
     بله. امکان بخشش مهریه در ازای حق طلاق وجود دارد. برای این کار هر دو نفر به همراه کارت ملی، شناسنامه و سند ازدواج به یکی از دفارت ثبت اسناد رسمی بروید. دقت داشته باشید که این کار حتما باید همزمان انجام شود.

 4. سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم اگه توافقی درخواست طلاق بدیم و مهریه رو ببخشم، یا اگه خودم درخواست طلاق بدم، در ازای بخشش مهریه،
  پدرم میتونه دخالتی داشته باشه یا نه؟
  اخه شنیدم بعضی جاها دختر بدون اذن پدر نمیتونه مهریشو ببخشه.
  میشه یه توضیح بدین

  1. اجازه پدر برای بخشیدن مهریه در قانون اجباری نیست. ولی دفتر خانه حضور پدر یا برادر را الزامی می دانند. بهتر است که درخواست طلاق توافقی کنید، و در زمان جاری شدن صیغه طلاق مهریه را ببخشید. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با شماره های دادسو تماس بگیرید تا به صورت رایگان همکارانمان راهنماییتان کنند.

 5. سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم اونم اینکه من قبل از عقد با همسرم به تفاهوم رسیدیم که پدرشان هر شرایطی گذاشت من قبول کنم و بعد عقد همسرم بیاد ببخشه
  و من بعد عقد با همسرم رفتیم دفتر اسناد رسمی و کل مهریه اش را که تاریخ تولد بود بذل کرد و قید شد که در اینده تحت هر شرایطی یا عنوانی یا اعتراضی به هر یک از شعبه ها ارجا کرد از درجه اعتبار ساقط است
  و منم حق طلاق را همان لحظه به همسرم دادم
  حال تفاهوم نداریم و رفتن مهریه را بزارن اجرا و میگن بذل قابل بخشش هست و میتونن اینو برگردونن
  سوالم اینه که آیا این کار ممکن است یا نه؟!
  ممنون
  یاعلی

  1. سلام
   وقتتون بخیر
   در بعضی شرایط امکان رجوع به مابذل در مهریه وجود دارد. زمانی که از کلاماتی مثل ابرا استفاده نشده باشید، زوجه می تواند درخواست پشیمانی از بخشیدن مهریه داشته باشد

   1. باسلام
    همسر بنده تقاضای اخذ وکالت طلاق را در قبال ابراء مهریه شان دارند آیا اینکار مناسب می باشد؟

    1. سلام
     وقت بخیر.
     در صورتی که توافق دایرد راهکار مناسبی است. اما همچنان تصمیم گیری بر عهده خودتان است.

 6. سلام خواستم بدونم میشه طلاق توافقی رو بریم محضر من حق طلاق بدم و خانوم مهریه وافقه رو بخششه من دیگه برم دنبال کارم

  1. من باخانوم می‌خواهیم طلاق توافقی داشته باشیم بخشیدن مهریه وافقه بجای حق طلاق ایا من رو دیگه نمی‌خواهد چندروز طول میکشه وبعد حق رو دادم میتونم از هم جدا زندگی کنیم

   1. سلام، وقت بخیر.
    در صورتی که به همسرتان وکالت در طلاق (حق طلاق) بدهید، نیازی به حضور شما در مراحل پرونده نیست.

 7. سلام وقت بخیر
  اگر در ازای بخشش مهریه حق طلاق را بگیرم بازم اجازه پدر و مادر به عنوان شاهد لازم است؟

 8. سلام اگه من وکالت در طلاق رو ب همسرم بدم واون تو دفتر اسناد رسمی مهریه و نفقه رو ابرا کنه.وبعد نره طلاق بگیره .آیا میتونه واسه نفقه شکایت کنه.چون نفقه آینده قابل ابرا نیست .چ راهی هست که نتونه.

 9. سلام همسر من از ازم میخواد مهریه رو ببخشم و اون هم جداگانه حق طلاق به من بده یعنی از جمله بخشش در ازای حق طلاق استفاده نکنم و دوتا سندجدا از هم تنظیم کنیم. در این صورت ممکنه اون بعدا از وکالت صرف نظر کنه و چون من مهریمو کامل ابرا کردم دیگه حق بازگشت به مهریه نداشته باشم؟

  1. سلام
   می توانید سند بخشیدن مهریه و سند وکالت در طلاق را به صورت جداگانه تنظیم کنید. فقط باید هر دو در یک زمان انجام شود. به این معنا که همزمان امضا کنید.

   1. سلام وقت بخیر بنده همسرم مزخواد مهریه ۴۰۸ رو به ۱۴ تنزل بده ودر عوض سه دونگ خونه بنامش بزنم ایا بعداز ابرا میتونه با یه ترفند دیگه برگشت به ابرا ویا از قانو دیگه ای برا گرفتن طلاق یا ادعا استفاده کن یا همون‌۱۴ تاست و حق طلاق بامنه …من برا بخشیدن سه دونگ و ابرا مهریه مسکلی ندارم ولی ترسم ازنه بعداز ابرا باز یه شکایت دیگه شروع کنه

    1. سلام، وقت بخیر.
     اگر سند ابرا تنظیم بشود، خانم دیگر نمیتواند به مهریه رجوع کند.

  2. بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق بهترین روش هستش به نظر من.
   من با بیشتر از ۱۰ تا وکیل و موسسه مشورت کردم. مشاوره شما واقعا عالی بود. خدا خیروون بده

   1. خب اگه بعد دادن وکالت طلاق به خانوم اون طلاق نگیره نفقع بهش تعلق میگیره. اینو باید چه کرد؟؟؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     نفقه به ازای هر ماه که خانم با شما زندگی کنند به ایشان تعلق گرفته و نفقه به وکالت در طلاق ارتباطی ندارد.

 10. درصورتی که زن مهریه خود را ابرا نموده وحق طلاق گرفته اگر مرد زن را طلاق بدهد چیزی به زن می‌رسد

  1. بستگی به نوع سند بخشش دارد.
   در صورتی که اجرت المثل و نفقه بخشیده نشده باشه، آقا فقط باید این دو مورد را پرداخت کرده و اقدام به طلاق کند

 11. باسلام
  ببخشید بنده و همسرم رفتیم دفتر اسناد رسمی من وکالت طلاق بهشون دادم یعنی حق طلاق دادم و ایشون در ازاش نفقه،مهریه و اجرت المثل رو کاملا بخشیدن حالا اگه ما باز هم بخوایم برگردیم سر خونه زندگیمون و بخوایم باهم زندگی کنیم آیا دوباره طبق اون سند ازدواجمون مهریه اش برمیگرده سر جای اولش ؟یا اینکه دیگه کلا در صورت ادامه زندگی هم ب ایشون مهریه و نفقه و …تعلق نمیگیره ؟؟؟ممنون میشم از تیم دادسو که راهنماییم کنه

  1. سلام، وقت بخیر.
   در صورتی که زوجه حق حقوق مالی از جمله مهریه، نفقه و اجرت المثل را ابرا نموده باشد، امکان رجوع به ما بذل وجود ندارد.
   امکان افزایش مهریه هم وجود ندارد.

 12. اگر مهریه کم باشه و آقا ترسی از دادن مهریه نداشته باشه
  یعنی بعد درخواست مهریه آقا مهریه رو بده یا تقسیت کنه
  چجوری میشه طلاق گرفت؟

 13. سلام وقت بخیر بنده همسرم مزخواد مهریه ۴۰۸ رو به ۱۴ تنزل بده ودر عوض سه دونگ خونه بنامش بزنم ایا بعداز ابرا میتونه با یه ترفند دیگه برگشت به ابرا ویا از قانو دیگه ای برا گرفتن طلاق یا ادعا استفاده کن یا همون‌۱۴ تاست و حق طلاق بامنه …من برا بخشیدن سه دونگ و ابرا مهریه مسکلی ندارم ولی ترسم ازنه بعداز ابرا باز یه شکایت دیگه شروع کنه

  1. سلام، وقت بخیر.
   در صورتی که متن تنظیم شده برای بخشیدن مهریه دقیق باشد، زوجه بعد از آن امکان رجوع به مابذل را نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر و دریافت متن دقیق بخشیدن مهریه با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

 14. سلام. بنا به درخواست پدر خانمم من حق طلاق رو دادم به خانمم. با همسرم توافق کردم که بعد از عقد خانمم حق طلاق را بهم برگردونه. آیا این کار شدنی می باشد؟؟؟ ممنونم

  1. سلام، وقت بخیر
   در صورتی که دو ظرف راضی به این کار باشند با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی، امکان ابطال وکالت در طلاق وجود دارد.

 15. سلام من در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ سند منزل مسکونی در شهرک غرب به همراه کلیه وسایل لوکس منزل رو به همراه یک دستگاه خودرو سانتافه به نام همسرم کردم البته سه دانگ از همین منزل رو در سال ۱۳۹۳ بنامش کرده بودم و در همین تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ وکالت طلاق بلاعزل هم ازم گرفت به دلیل اینکه مهریشو اجرا گذاشته بود دفتر خونه نتونست وصول مهریه رو به ثبت برسونه و گفت اول باید پرونده مختومه بشه و ما مجبور شدیم در همون تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ یه رضایت نامه ثبتی از خانم بگیریم بعلاوه اقرار نامه وصول مهریه بصورت دستی و صورت جلسه وصول مهریه به همراه شهود معتبر شایان ذکر است که تمام این مراحل در یک روز یعنی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ اتفاق افتاد و قرار شد خانم به اداره پنجم مهریه در تهران برود و پرونده را مختومه کند و بعد از ان به دفتر خانه برود و اقرار به وصول مهریه را انجام دهد ولی این کار را نکرد و بعد از مدتی گفت من مهریه رو بخشیدم و اقرار به وصول را در دفتر خانه انجام نمیدم حالا من میخوام بدونم ایا ایشون میتونه از من مهریه بگیره و ایا میتونه طلاق غیابی نگیره و بابتش دوباره پولی از من بگیره یا خیر؟ شایان ذکر است که وکالت طلاقی که بش دادم یکساله بوده و ایا من میتونم طلاقش بدم یا باید صبر کنک تاریخ وکالت طلاق به پایان برسه

  1. سلام، وقت بخیر.
   زمانی که خانم مهریه را دریافت میکند باید یک اقرارنامه رسمی در دفتر اسناد رسمی تنظیم شود وگرنه خانم میتواند بعدا باز هم برای مهریه اقدام کند،در خصوص حق طلاقی که به خانم دادید هم باید بگوییم که این به این معنی نیست که خودشان نمیتوانند برای طلاق اقدام کنند.

 16. سلام وقت بخیر من با همسرم عقد کردیم اما الان ۲ سال هست که ایشون رفتن و خبری ازشون نیست من میتونم از کدوم مرجع اقدام کنم که زودتر طلاقم بگیرم و اگر کل مهریه ام رو ببخشم میتونم از طریق اداره ثبت انجام بدم ؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   باید از طریق سامانه الکترونیک قضایی اقدام کنید و به قاضی ثابت کنید که آقا دو سال هست که نیستند. دادگاه برای آقا ابلاغیه صادر میکند و اگر آقا پاسخگو نباشد، طلاق غیابی صادر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حقوقی رایگان
مش
باکارشناسان حقوقی دادسو

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum influencer ajansıGebze escorthovarda girişforex affiliatePergola Tente Sistemleriseo hizmetibursa avukataydın çıkışlı turlarizmir iç mimaraşk büyüsübağlama büyüsükara sevda büyüsübursa boya badanaBetniskusadasi escortbuy stripe accountkripto parafethiye rus escorte-ticarettwitter takipçi satın alinstagram düşmeyen takipçi satın altiktok takipçi satın alinstagram takipçi satın al