وکیل جرایم پزشکی

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه وکیل جرایم پزشکی، شکایت از پزشک و وکیل دیه فعالیت می کنند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

وکیل جرائم پزشکی

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

به صورت اقساطی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

دریافت دیه

بر اساس قانون جدید ۱۴۰۱

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

جلسه وکلا

حضوری و آنلاین

توسط وکلای با سابقه

وکلای با سابقه آقا و خانم

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان حقوقی دادسو

جلسه حضوری یا آنلاین با وکیل پزشکی متخصص

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم دادخواست بدوی

تنظیم شکوائیه علیه پزشک

ارجاع پرونده به کمیسیون پزشکی

حضور وکلای شما در جلسات دادگاه و کمیسیون پزشکی

دریافت دیه و پرداخت آن به موکل

تعقیب عملیات اجرایی

جرایم پزشکی چیست؟

به جرم‌هایی که توسط پزشکان و پیراپزشکان انجام می‌شود جرایم پزشکی گفته می‌شود. پزشک در مقابل بیماران متعهد می‌شود که از تمامی استعدادها و مهارت‌های خود کمک بگیرد تا روند درمان به خوبی برای بیمار اجرا شود. چنانچه پزشک در کار خود سهل‌انگاری کند یا نتواند تشخیص درستی دهد ممکن است آسیب‌هایی جبران ناپذیر همچون نقص عضو به بیمار برساند یا عامل مرگ او شود.

گاهی این خطا عمدی و در برخی مواقع سهوی انجام می‌شود. چنانچه بیمار در اثر خطای پزشک متضرر شود، می‌تواند دادخواستی را تنظیم و به دادگاه ارائه کند. این خطا ممکن است سطحی یا با اثری مادام العمر باشد. این جرم نزد قانون، غیر عمد شناخته می‌شود ولی با قوانین مشخص با آن برخورد خواهد شد.

شکایت از جرایم پزشکی توسط وکیل

جرایم به دو دسته قابل گذشت و غیرقابل گذشت تقسیم می‌شوند. جرایم پزشکی در دسته قابل گذشت جای می‌گیرد.
به این ترتیب با شکایت بیمار روند پیگیری شروع شده و با گذشت او یا رای دادگاه پایان می‌یابد. بیمار از زمان وقوع جرم یا زمان اطلاع تا یک سال فرصت شکایت از پزشک را دارد. بسیاری از پزشکان تمایل دارند با پرداخت مبلغی بالاتر از دیه، بیمار را از شکایت منصرف کنند اما در نظر داشته باشید، این شکایت کمک به همنوع شمرده شده و سوابق پزشک را هویدا می‌کند.
بنابراین بهتر است در این زمینه از یک وکیل جرایم پرشکی متخصص کمک بگیرید. اگرچه بیمار یا نماینده قانونی او می‌توانند به شخصه برای شکایت از پزشک اقدام کنند اما شکایت از پزشک جز موارد پیچیده قانونی است که برای پیگیری نیاز به اطلاعات حقوقی زیادی دارد. از این رو توصیه می‌شود در این امر از وکلای متخصص دادسو که در این زمینه متخصص هستند کمک بخواهید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

چگونگی رسیدگی به تخلفات پزشکی با دادسو

پرونده‌های جرایم پزشکی دارای دادسرای اختصاصی هستند که اکثر بازرس و دادیارهای این مجموعه مدرک دکترای طب را کسب کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود بتوانند مسئله را از دو بعد ماهیت و حقوقی بررسی کنند. در روند شکایت از جرایم پزشکی، پرونده برحسب وسعت به بازپرسی یا دادیاری ارجاع می‌شود. چنانچه ارتکاب جرم چندان بزرگ نباشد، در بخش دادیاری قابل پیگیری است.

در صورتی که طرفین احتمال دهند که امکان دارد پرونده آن‌ها با صلح و سازش پایان یابد، دادخواست را در ابتدا در شورای حل اختلاف بیان می‌کنند. اما اگر امکان سازش وجود نداشته باشد، شکایت از ابتدا در دادسرا بیان می‌شود. روال به این صورت است که شما در دادسرا ادله خود را ارائه می‌دهید، چنانچه قاضی آن‌ها را نزدیک به صحت بداند، پرونده را به کمیسیون پزشکی ارجاع می‌دهد که محل آن در خیابان مقدس اردبیلی تهران است.

در مرحله بعدی وقتی برای شما در نظر گرفته می‌شود تا به کمیسیون پزشکی مراجعه کنید تا توسط پزشکان معتمد ویزیت شوید. این شخص نظر خود را به بازپرسی یا دادیاری اعلام می‌کنند. سپس از این مرجع ذی‌صلاح به شما درخواستی فرستاده می‌شود تا برای مشاهده ابلاغیه مراجعه کنید.

هرکدام از طرفین تا ۷ روز فرصت دارند که برای مشاهده ابلاغیه مراجعه کرده و اعتراض خود را به ثبت برسانند. این اعتراض می‌تواند بارها تکرار شود اما چنانچه دو کمیسیون نظری مشابه داشته باشند، روند شکایت کمی پیچیده خواهد شد. اگر طرفین ابلاغیه را مشاهده کرده، نظر کارشناسی بیان شد و اعتراضی به آن صورت نگرفته باشد، بازپرس در صورت نیاز، جلسه بازپرسی تنظیم می‌کند تا پزشک ادله خود را ارائه دهد. در غیر این‌صورت پرونده به دادگاه صالح ارسال می‌شود.

در صورتی که وکلای متخصص شکایت از پرشک دادسو همراه پرونده شما باشند، نیازی به حضور شما در هیچ مرحله ای نیست و خیالتان از بابت رسیدن به حق و حقوق خود راحت خواهد بود.

وکیل جرایم پزشکی

هزینه وکیل برای جرایم پزشکی

هزینه وکیل برای جرایم پزشکی، بستگی به متغیر های بسیاری از جمله مرحله ای که پرونده به وکیل واکذار می شود، میزان آسیب رسیده به موکل، گواهی پرشک قانونی و … متفاوت است.
برای اطلاع از هزینه وکیل برای شکایت از پزشک، می توانید با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

زمانی که شما وکیل خود را از موسسه حقوقی دادسو انتخاب می کنید و در این موسسه تشکیل پرونده می دهید، یک پشتیبان اختصاصی خواهید داشت که به صورت منظم شما را از روند پروده مطلع می کند.

تیم دادسو تا زمانی که پرونده شما به اتمام برسد و رای نهایی از دادگاه صادر شود در کنار شما خواهد بود و تلاش دارد که دغدغه ها و نگرانی های شما را به حداقل برساند.

گروه وکلای دادسو با سابقه درخشان در زمینه امور کیفری و حجم بالای پرونده های موفق طی سال های اخیر، آماده قبول پرونده های قضایی شما عزیزان می باشد.

یک وکیل چک برگشتی چه کمکی به شما می کند؟

پیچیده ترین و سخت ترین قسمت وکالت پرونده‌های چک برگشتی، سرعت عمل وکیل در توقیف اموال شخص بدهکار است.

در صورتی که وکیل شما متخصص این امور باشد در کوتاه ترین زمان نسیت به توقیف اموال شخص بدهکار اقدام می کند. این امر از جهت انتفال اموال به دیگران برای فرار از دین اهمیت دارد.

تجربه نشان داده که اشخاص بدهکار به قصد قرار از دین، به فوریت اقدام به انتقال اموال خود به اطرافیان می کنند تا شخص طلبکار موفق به وصول بدهی نشود.

اثبات جرم و وصول دیه

وظیفه اصلی وکیل جرایم پزشکی است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو براتان توضیح داده می شود.

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشد می تواند خودش پیگیر روند پرونده شکایت از پزشک باشند، ولی وکیل جرایم پزشکی با توجه به تخصصی که دارد، باعث می شود که پرونده در زمان کوتاه تر و روندی بهتر انجام شود و با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور موکل در هیچ مرحله ای نباشد. توجه داشته باشید که حضور وکیل جرایم پزشکی در پرونده، تاثیر بسزایی در نتیجه پرونده خواهد داشت.

برای پرونده های جرایم پزشکی، دو وکیل از وکلای متخصص جرایم پزشکی، در اختیار شما قرار داده می شود.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکانپذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل جرایم پزشکی خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده شما آغاز می شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوز های مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است و کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوز ها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به روند شکایت از پزشک و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

مرجع ذیصلاح برای رسیدگی به جرایم پزشکی کدام است؟

مرجع رسیدگی به پرونده های جرایم پزشکی بنا بر وضعیت و مرحله پرونده متفاوت می باشد.
یکی از مراجع رسیدگی به شکایت علیه پزشک، شورای حل اختلاف و دادسرای ویژه جرایم پزشکی است که این دادسرا واقع در خیابان دبستان در منطقه سیدخندان است.
دادگاه صالح برای رسیدگی به پرونده های جرایم پزشکی هم دادگاه ویژه جرایم پزشکی واقع در محدوده پارک شهر است.

مدارک لازم برای شکایت از پزشک

مدارک لازم برای شکایت از پزشک در مورد جرایم پزشکی در سال ۱۴۰۱ شامل پرونده پزشکی و نسخه دارویی می‌شود. چنانچه شما عمل جراحی را در کلینیک انجام داده‌اید می‌توانید تمامی مدارک بستری را ضمیمه شکواییه خود کنید.
چنانچه جراحی شما عمل زیبایی همچون ابدومینوپلاستی بوده، عکس قبل و بعد خود را نیز در ضمیمه پرونده بگذارید. همچنین کلیه عکس‌های رادیولوژی، سونوگرافی، اسکن و آزمایش‌ها مورد نیاز است. در موسسه دادسو در جلسه مشاوره با وکیل، تمامی این موارد خاطرنشان خواهد شد و جزییات پرونده برای انتخاب مسیری صحیح، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مزیت کمک گرفتن از وکیل در جرایم پزشکی

گاهی خسارتی که به بیمار وارد می‌شود در طی زمان شکوفا شده و خسارات جانبی در پی خواهد داشت. از طرفی شکایت از پزشک، منجر به تشکیل پرونده و خدشه دار شدن سابقه پزشکی او می‌شود که بسیاری از افراد هنگام انتخاب پزشک آن را مدنظر قرار می‌دهند.
همچنین ، بیماران ممکن است مسئله را ساده پنداشته اما در طول زمان متوجه پیامدهای ناشی از عمل شوند. وکیل در این زمینه توصیه می‌کند قرارداد بیمار و پزشک به درستی و با کلمات مناسب تنظیم شود.
چنانچه در قرارداد بین بیمار و پزشک کلمه رضایت قید شده باشد برای پزشک مسئولیت بیشتری خواهد داشت. ممکن است روند پیگیری پرونده جرایم پزشکی کمی زمان‌بر باشد. باید توجه داشت در این زمان نیاز نیست که بیمار شرایط سخت را تحمل کرده و تا گرفتن نتیجه در همان وضعیت باقی بماند بلکه در جلسه اول بازپرسی و عکسبرداری انجام خواهد شد و تصمیم گیری‌های بعدی بر طبق آن خواهد بود.

تقصیر و قصور پزشکی چیست؟

چنانچه پزشک عمدا یا سهوا خطایی را انجام دهد تقصیر بر عهده او خواهد بود. اما اگر تمام تلاش خود را صورت داده اما نتیجه حاصل نشده باشد قصور پزشکی در نظر گرفته می‌شود.
عمدتا پزشکان برای جلوگیری از مشکلات بعدی سعی می‌کنند، پرونده را به سمت قصور پزشکی پیش ببرند ولی اثبات قصور یا تقصیر بسیار پر اهمیت است که در این حالت جایگاه وکیل جرایم پزشکی برای هویدا ساختن مسئله پررنگ‌تر می‌شود.

شکایت از پزشک زیبایی

برخی افراد تصور می‌کنند که شکایت از جرایم پزشکی تنها به بخش دیه تعلق دارد در حالی‌که تمامی تعهدات پزشک که عمل جراحی در راستای آن انجام می‌شود در مسئولیت پزشک خواهد بود.
چنانچه عمل جراحی توسط دستیار انجام شود یا پس از جراحی، پزشک از پاسخگویی سرباز زند بیمار می‌تواند شکایت جرایم پزشکی را مطرح کند. همچنین مثلا در عمل پروتز سینه چنانچه پروتز مصرفی از برندی به غیر از آنچه پزشک به شما اعلام داشته، باشد امکان شکایت وجود دارد. البته کمک گرفتن از یک وکیل جرایم پرشکی باعث می‌شود هرچه شما از آن ناآگاه هستید بررسی شده و در دادخواست ذکر شود.
برای اطلاعات بیشتر در مورد شکایت از پزشک زیبایی با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

مطالبه دیه از پزشک

هزینه دیه براساس نرخ روز تعیین می‌شود. برای مثال اگر طرح دعوای شما دو سال پیش بیان شده اما در سال جدید، دادگاه رای بر قصور پزشکی داده باشد، شما دیه را برحسب روز دریافت خواهید کرد.
بنابراین اگر شما خواهان مطالبه دیه از پزشک هستید، به زمان پیگیری پرونده توجه داشته باشید و از یک وکیل معتبر کمک بگیرید.

شرایط احراز قصور پزشکی

قصور پزشکی شرایطی خلاف بر اصل است از این جهت باید بیمار بتواند عدم مهارت و بی احتیاطی را به اثبات برساند. هرگونه ادعا و طرح دعوایی باید به شکل قانونی پیگیری شود و با ادله محکه پسند به اثبات برسد.
قصور پزشکی نیز از این قاعده مستنثنی نیست. از این رو بیمار باید سوابق بیماری خود را به رویت دادگاه برساند و تصاویر قبل و بعد عمل را در پرونده قرار دهد. سپس باتوجه به دستور مقام قضایی میزان قصور پزشک و نوع آن مشخص شده و خسارتی برای بیمار یا تنبیهی برای پزشک در نظر گرفته می‌شود.

وکلای متخصص جرایم پزشکی موسسه حقوقی دادسو، همراه شما هستند تا بدون نیاز به حضور شما در هیچ مرحله ای صفر تا صد پرونده تا مرحله وصول مطالبات و دیه به بهترین شکل انجام شود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

نمونه شکواییه شکایت علیه پزشک

این متن، یک نمونه شکواییه شکایت علیه پزشک است:
شاکی: نام: … نام خانوادگی: … نام پدر: … شماره ملی: شماره شناسنامه: … تاریخ و محل تولد: … شماره ثابت: … شماره تلفن همراه: … نشانی منزل: …
مشتکی عنه: دکتر: … به نشانی: …
موضوع: صدمه وارده به دلیل قصور پزشک
تاریخ وقوع: ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
محل وقوع: …

ریاست محترم دادسرای ویژه جرایم پزشکی
با سلام و احترام. اینجانب در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ جهت انجام جراحی بینی به کلینیک جراحی … مراجعه نمودم و پس از انجام معاینات از سوی دکتر … مقرر گردید که در تاریخ …، عمل جراحی بینی در کلینیک مزبور انجام پذیرد، به این منظور با مراجعه‌ی اینجانب به کلینیک مزبور در تاریخ فوق الاشاره، عمل مذکور از طریق انجام جراحی بینی پذیرفت. انجام عمل جراحی مذکور، موجب فرو رفتگی و متورم شدن پوست اینجانب در ناحیه بینی گردیده و این پزشک پاسخگوی صدمات وارده به اینجانب نیست، پزشک مذکور ادعا کرده بودند که این عمل عوارضی نداشته و در کار خود مهارت لازم را دارند و ضمانت داده بودند که کار را به خوبی انجام خواهند داد. با توجه به موارد ذکر شده و نقصی که در بینی اینجانب به وجود آمده تقاضای تعقیب کیفری مشتکی عنه در ثورت اثبات صدق موارد بالا را دارم.
نام و نام خانوادگی (شاکی)، تاریخ، امضاء

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *