وکیل انحصار وراثت

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه انحصار وراثت، بدون حضور وراث در هیچ مرحله‌ای فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

30 روز

انحصار وراثت محدود

90 روز

انحصار وراثت نامحدود

نحوه پرداخت

به صورت اقساطی

تقسیم اموال

بر اساس عین قانون

حضور وراث

عدم حضور در هیچ مرحله ای

پشتیبان اختصاصی

برای هر پرونده

ایرانیان خارج از کشور

بدون حضور در ایران

جلسه وکلا

حضوری و آنلاین

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان با تجربه حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص انحصار وراثت

تنظیم اولیه لیست و سهم الارث وراث

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم دادخواست بدوی حصر وراثت

حضور وکلا در شورای حل اختلاف و ارائه اصل مدارک

حضور وکلای شما در جلسات شورای حل اختلاف

حضور وکلای شما در جلسات رسیدگی دادگاه

استعلام از ثبت احوال (در صورت کامل نبودن مدارک)

حضور وکلای شما در اداره مالیات برای مالیات بر ارث

اقدام برای چاپ آگهی در روزنامه (انحصار وراثت نامحدود)

دریافت دادنامه و گواهی انحصار وراثت از شعب دادگاه

انحصار وراثت چیست؟

به تقسیم اموال به‌جا مانده از متوفی؛ بر اساس طبقات وراث، بین وراث قانونی ایشان، انحصار وراثت گفته می‌شود. برای تقسیم اموال متوفی باید ابتدا گواهی انحصار وراثت دریافت شود. وکلای دادسو طی 90 روز گواهی انحصار وراثت را بدون حضور وراث، دریافت می‌کنند.

گواهی انحصار وراثت چیست؟

گواهی انحصار وراثت، گواهی است که توسط شورای حل اختلاف صادر می‌شود و در آن لیست وراث قانونی متوفی و میزان سهم الارث هر یک از وراث، بر اساس قانون و شرع مشخص می‌شود.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

وکیل انحصار وراثت در تهران

در صورتی که وراث یک متوفی، قصد شرکت در مراحل اداری، قضایی و مالی گرفتن گواهی انحصار را ندارند، می‌توانند وکیل انحصار وراثت در تهران داشته باشند، تا وکیل انحصار وراثت، به جای وراث در مراحل گرفتن گواهی حصر وراثت حضور پیدا کند.
بهتر است توجه داشته باشید که اگر وکیل مورد نظر تخصصی در امور ارث و انحصار وراثت نداشته باشد ممکن است گرفتن گواهی انحصار در زمان طولانی انجام شود و یا در لیست وراث قانونی و سهم الارث‌شان ایراداتی وجود داشته باشد. ما در دادسو به صورت تخصصی وکالت پرونده‌های انحصار وراثت را انجام می‌دهیم. برای اطلاع از هزینه وکیل انحصار وراثت با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتس‌اپ در ارتباط باشید.

انحصار وراثت با دادسو

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی خانواده مانند طلاق توافقی و انحصار وراثت فعالیت می‌کند. برای وکالت دادن به وکلای موسسه دادسو می‌توانید ابتدا از کارشناسان حقوقی دادسو، مشاوره رایگان دریافت کنید. سپس شما می‌توانید با وکیل خود جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا پرونده شما به صورت تخصصی بررسی شود.
همچنین باید در سامانه ثنا که برای قوه قضاییه هست ثبت نام کنید و از طریق آن قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا وکالت پرونده شما شروع شود. در مدت انجام پرونده، نیازی به حضور هیچ کدام از وراث در هیچ مرحله‌ای نیست. بعد از این مدت، دادنامه حصر وراثت آماده خواهد شد و تحویل موکل داده می‌شود.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم وکلای دادسو برای پرونده‌ انحصار وراثت و تقسیم ترکه در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و بهترین وکیل انحصار وراثت در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت، تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سهم‌الارث و تقسیم ارث بین وراث دقیقا منطبق بر قانون انجام خواهد شد. با داشتن وکیل انحصار وراثت متخصص، مدت زمان انحصار وراثت برای شما کوتاه تر می شود.

وکیل انحصار وراثت چه کمکی به شما می کند؟

با توجه به زمانبر بودن همه مراحل پرونده انحصار وراثت، تحریر ترکه و تقسیم ترکه، کوچکترین اشتباه در یکی از مراحل، باعث به عقب افتادن چند ماهه پرونده خواهد شد.

برای جلوگیری از هر گونه خطا و اشتباه در اسناد و مدارک مورد نیاز برای تقسیم ارث و پرداخت حداقل مالیات، بهتر است که شما وکیل انحصار وراثت داشته باشد.

وکیل انحصار وراثت

تعیین دقیق سهم الارث هر کدام از وراث

وظیفه اصلی وکیل انحصاروراثت است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می‌شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید؛ توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برایتان توضیح داده خواهد شد.

انحصار وراثت یک روال اداری و قضائی محسوب شده و برای انجام پرونده، باید مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید. مدارک انحصار وراثت عبارتند از:

خیر! در صورتیکه وراث مایل باشند می‌توانند خودشان پیگیر روند پرونده انحصار وراثت باشند؛ ولی وکیل انحصار وراثت با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تر و همراه با روند بهتری انجام شود. همچنین با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور وراث در هیچ مرحله‌ای نباشد.

در صورتی که گواهی فوت متوفی گم شده باشد، یکی از وراث و یا وکیل انحصار وراثت آن‌ها می‌توانند از اداره ثبت احوال محل دفن متوفی، المثنی گواهی فوت را دریافت کنند.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکان‌پذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند.

بله! امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین با وراث وجود دارد و این مسئله خللی در روند پرونده ایجاد نمی‌کند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل انحصار وراثت خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده انحصار وراثت شما آغاز می‌شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه انحصار وراثت است و تمامی مجوزهای مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است و کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به انحصار وراثت و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

نمونه دادنامه های موفق دادسو

انحصار وراثت محدود چیست؟

زمانی که ارزش مالی اموال به جا مانده از متوفی، کمتر از 50 میلیون تومان باشد باید انحصار وراثت محدود انجام شود. تفاوت انحصار وراثت محدود و نامحدود در این است که این نوع انحصار وراثت نیاز به چاپ آگهی انحصار وراثت در روزنامه کثیرالانتشار نیست.

انحصار وراثت نامحدود چیست؟

زمانی که ارزش ماترک متوفی، بیشتر از 50 میلیون تومان باشد باید برای انحصار وراثت نامحدود اقدام شود. در این نوع انحصار وراثت، باید آگهی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ شود.

طبقات ارث

وراث قانونی متوفی در طبقات ارث به سه طبقه تقسیم می‌شوند که در صورت حضور هر ورثه در طبقات بالا، طبقات بعدی ارث نمی‌برند.

چه کسانی می‌توانند گواهی انحصار وراثت دریافت کنند؟

در زیر لیستی از اینکه چه کسانی حق انحصار وراثت دارند، قید شده است.

عدم همکاری وراث برای انحصار وراثت

در مورد عدم همکاری وراث،در صورتی که وکیل انحصار وراثت شما، از تیم وکلای دادسو باشد، نیازی به حضور، تایید و همکاری همه وراث نیست و با روش‌های قانونی امکان دریافت گواهی انحصار وراثت، با وکالت از یکی از وراث وجود دارد.

وکیل-انحصار-وراثت-3
انحصار وراثت با دادسو

مراحل انحصار وراثت

در زیر به ترتیب مراحل انحصار وراثت ذکر شده است. البته در صورتی که دادسو وکیل انحصار وراثت شما باشد، نیازی به حضور شما در هیچ کدام از این مراحل نیست و وکلای دادسو به جای شما در این مراحل اداری حضور پیدا می‌کنند.

عمده نگرانی متقاضیان انحصار وراثت، درست و دقیق قید شدن اسامی و هویت وراث قانونی است. به طوری که در آینده درگیر دردسر های احتمالی نباشند و دادسو در این موضوع خیال شما را راحت کرده است. انجام پرونده بدون اینکه نگران هیچ چیزی باشید!

بعد دریافت گواهی انحصار وراثت باید چیکار کنیم؟

وراث یا وکیل انحصار وراثت باید به اداره مالیات مراجعه کنند تا مالیات بر ارث مشخص و به حساب دولت واریز شود. در اصطلاح به مالیات بر ارث؛ سهم دولت از ارث گفته می‌شود. بعد از دریافت گواهی، امکان تحریر و تقسیم ترکه برای بین وراث متوفی وجود دارد.

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، برای انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور می‌توانید از طریق سامانه ثنا یا سامانه میخک به وکلای دادسو وکالت بدهید تا مراحل انحصار وراثت متوفی را در ایران انجام دهند. وکیل در ایران، بدون نیاز به حضور شما در هیچ مرحله ای، تا آخرین مرحله انحصار وراثت از جمله انتقال دارایی‌ها را انجام می‌دهد.

وصیت نامه متوفی در چه صورت اعتبار دارد؟

وصیت نامه متوفی به صورت شفاهی و دست نوشته اعتبار ندارد و وصیت نامه‌ای که در دفتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد از اعتبار کافی برخوردار است. توجه داشته باشید، که هر شخص فقط تا یک سوم دارایی خود را می تواند وصیت کند و در صورتی که بیش از یک سوم دارایی را وصیت کرده باشد، یک سوم دارایی طبق وصیت و مابقی دارایی، بر اساس قانون انحصار وراثت تقسیم می‌شود.

نسبت ارث میان ورثه ذکور و ورثه اناث

تقسیم ارث بین دختر و پسر از پدر و مادر شرایط مشابهی دارد. یعنی ورثه ذکور (پسر) دو برابر ورثه اناث (دختر) ارث می‌برند. این روش در تقسیم ارث مادر هم، به همین شکل است.

اگر متوفی در خارج از ایران فوت کرده باشد

در صورتی که متوفی در خارج از ایران فوت کرده باشد باید گواهی فوت ترجمه شده ایشان را به تائید سفارت ایران در کشوری که در آن سکونت داشتند، برسانند و برای وکیل انحصار وراثت خود ارسال کنند تا از ایران بتوانند بقیه امور اداری انحصار وراثت را انجام دهند.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

4.6/5 - (8 امتیاز)

45 پاسخ

 1. سلام بنده همسر دوم خانومم هستم ایشون از همسر اول خود یک پسر دارد سهم ارث من از اموال همسرم چگونه خواهد بود؟

 2. من درخاته پدری زندگی میکنم که پدرم فوت کرده وبرادرم آیا بچهای برادم میتوانند من و مادرم را بیرون کنند

  1. سلام، وقت بخیر
   باید انحصار وراثت انجام دهید و هریک از وراث سهم الارث خود را دریافت کند.
   نمی توانند شما را از خانه بیرون کنند اما در صورتی که ارث ببرند می توانند برای انحصار وراثت خانه اقدام کنند.

 3. سلام. من از همسر سابقم جدا شدم و از ایشون یک فرزند پسر دارم. ایشون کارمند دولتی بودند.در حال حاضر ایشون فوت کردند. من فقط میدونم ایشون یه ماشین به نام خودشون داشتند و از اینکه خونه یا مبلغی در حساب داشته باشند یا نه اطلاعی ندارم. چه جوری می تونم از مایملک ایشون در زمان فوت مطلع بشم؟

 4. من در مورد وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور نیاز به مشاوره دارم. میتونم زنگ بزنم؟ همه وراث در خارج از کشور زندگی می کنند. میتونم تماس بگیرم؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   برای انحصار وراثت میتوانید از طریق سامانه ثنا به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت بدهید ولی در خصوص به نام زدن اموال متوفی باید از طریق سامانه میخک اقدام کنید.

   1. سلام،وقت بخیر.
    بهتر است که با وکیل انحصار وراثت مشورت نمایید. در صورت تمایل با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بگیرید.

 5. سلام خواستم بدونم هزینه وکیل چقدر میشه؟خانه.۳طبقه
  تهران.قولنامه ای.واینکه هیچ یک ازخواهربرادرتصمیم به تقسیم ارث ندارن؟ومن هم درآمدی ندارم،میشه هزینه آخرازارث کم بشه

   1. سلام، وقت بخیر
    برای انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور شما می توانید از طریق سامانه میخک و یا سامانه ثنا به وکیل در ایران وکالت دهید. موسسه دادسو به صورت تخصصی در زمینه خدمات حقوقی ایرانیان خارج از کشور فعالیت می کند.
    برای اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

    1. سلام، وقت بخیر.
     در صورتی که وکیل انحصار وراثت داشته باشید، نیازی به حضور سایر وراث نیست. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید.

 6. سلام خسته نباشد
  آیا پدر میتواند مقداری یا تمامی از اموال خود را به نام یک فرزند خود کند؟
  باید وصیت نامه محضری باشد، یا بصورت دستی هم معتبر است؟

 7. سلام و عرض خسته نباشید، در طول انحصار وراثت اگر بین ورثا مشکگلی یا درگیری پیش بیاید، این اختلاف باید توسط وکیل انحصار وراثت یا مشاور برطرف شود؟

  1. پرونده انحصار وراثت مراحل مختلفی دارد.
   وکلای دادسو گواهی انحصار وراثت محدود را در ۲۰ روز و انحصار وراثت نامحدود را در ۶۰ روز کاری دریافت می کنند.

 8. سلام
  من مدرک انحصار وراثت را گرفته ام.من یکی از وراث هستم و دو وارث دیگر امریکا هستند. آن دو میخواهند به من وکالت بدهند که کارهای دارایی و تسویه ماترک را من بتوانم انجام دهم. انجام تفویض وکالت در آنجا به گفته شان ۴ یا ۵ ماه طول میکشد.
  چه راهی وجود دارد؟ از طریق سامانه ثنا یا میخک میتوانند غیر حضوری به من وکالت بدهند؟ ممنون

  1. سلام، وقت بخیر
   در صورتی که طلاق به صورت شرعی و قانونی ثبت شده باشد، زن و شوهر از همدیگر ارث نخواهند برد.

   1. با سلام و سر بلندی برای شما عزیزان
    یه سوال داشتم اینکه من مدارک را بطور کامل دارم و شناسنامه برادران هم گرفتم آیا حضور آنها الزامی است یا نه.

 9. سلام خسته نباشید، من خودم توی ایران حضور ندارم ، میتونم تمام کار های انحصار وراثت رو به یک وکیل بسپرم؟

 10. سلام ، ممنونم بابت خدمات خوبتون ، من یک وکیل انحصار وراثت گرفتیم که در کمترین زمان ممکن مشکلمون رو حل کردین.

 11. سلام ، من یه سوال داشتم درباره وکیل انحصار وراثت ، اگر زوج با یکدیگر طلاق گرفته باشند، از یکدیگر ارث میبرند یا خیر؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   اگر با کارشناسان دادسو همکاری کنید تمامی مراحل به شما گزارش داده خواهد شد.

 12. سلام ، یه سوال داشتم، از زمان ارسال درخواست به دادگاه چقدر طول میکشه این پروسه انحصار وراثت طول بکشه

 13. من الان خارج از ایران باید چطوری وکیل انحصار وراثت بگیرم؟ چطوری میتونم اقدام کنم

  1. سلام، وقت بخیر.
   میتوانند خودشان اقدام کنند که مراحل طولانی دارد، همچنین میتوانند وکیل بگیرند تا تمام مراحل به سرعت و غیرحضوری انجام شود.

   1. سلام، وفت بخیر.
    برای اطلاع از هرینه ها با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بکیرید تا همکارانمان راهنماییتان کنند.

 14. سلام خواستم تشکر کنم از شما بابت وکیل انحصار وراثت که تمام کار رو در کمترین زمان انجام دادن، ممنون

 15. سلام ما اگر وکیل انحصار وراثت بگیریم ، از کجا باید روند پیشروی رو بررسی کنیم ؟ یا شما خودتون تمام گزارشات رو ارایه میدین؟

 16. سلام خسته نباشید اگر یکی از فرزندان راضی به در مورد انحصار وراثت شکایت داشته باید به دادگاه بره یا باید وکیل انحصار وراثت بگیره؟

 17. سلام وقت بخیر
  یکی از بستگان فوت شدم و تنها فرزندش خارج از ایران هست و بخاطر سربازی نمیتونه بیاد ایران این مورد رو میتونیم با گرفتن وکیل انحصار وراثت حل کنیم؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   زمانی که شما به یک وکیل متخصص وکالت دهید، بدون حضور وراث صفر تا صد کار انجام خواهد شد.

   1. سلام، وقت بخیر.
    هر شخص می نواند تا یک سوم دارایی خود را وصیت نماید و مابفی طبق قانون تقسیم می شود.
    وصیت نامه باید حنما به صورت رسمی و محضری باشد.

    1. سلام، وقت بخیر
     کلیه امور انحصار وراثت شما، بدون نیاز به حضور شما، توسط وکیل در ایران قابل پیگیری است. در صورت تمایل می توانید از طریق واتساپ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

     1. سلام، وقت بخیر.
      در حال حاضر وکلای دادسو پرونده انحصار وراثت محدود را در ۲۰ روز و انحصار وراثت نامحدود را در ۴۰ روز کاری انجام می دهند.

 18. وکیل انحصار وراثت بگیریم دیگه نیازی نیست بیاییم شورای حل اختلاف؟

 19. یکی از برادر های من المان هستش. میشه بدون نیاز به تایید ایشون گواهی انحصار وراثت رو بگیریم؟ میشه این کار رو به وکیل انحصار وراثت بسپریم؟ البته داداشم راضیه. فقط وقتشو نداره بره سفارت که وکالت بده.

  1. سلام، وقت بخیر.
   برای انحصار وراثت نیازی به رضایت همه وراث نیست و هر کدام از ورثه میتوانند برای انحصار وراثت اقدام کنند و یا حتی روال اداری انحصار وراثت را به یک وکیل متخصص پایه یک دادگستری واگذار کنند.

   1. سلام. وقت بخیر
    بله دوست عزیز میتونین در واتساپ پیام بدین و یا زنگ بزنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *