طلاق با داشتن حق طلاق چگونه است؟

طلاق با داشتن حق طلاق

طلاق با داشتن حق طلاق یعنی خانم از آقا یک وکالتنامه رسمی با عنوان وکالت در طلاق (حق طلاق) دارد، که در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده است. در صورتی که وکالت در طلاق کامل باشد، نیازی به حضور، اجازه و امضای آقا در هیچ مرحله ای نیست و خانم می‌تواند با داشتن یک وکیل طلاق، اقدام به طلاق با داشتن حق طلاق بکند.

در جواب سوال آیا زن با داشتن حق طلاق میتواند طلاق بگیرد، باید گفت که بله، مشروط بر اینکه حق طلاق کامل باشد و خانم وکیل داشته باشد. (در ادامه، شروط ضروری حق طلاق توضیح داده شده است.)

در مورد تفاوت حق طلاق و وکالت طلاق باید گفت که هیچ تفاوتی وجود ندارد و هر دو یک موضوع با عنوان حق طلاق زن هستند. 

نکته مهم در مورد حق طلاق این است که داشتن وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق اجباری است. حضور وکیل به معنای دفاع از آقا نیست و فقط به جای ایشان حضور دارد که اسناد را امضا نماید. 

در صورتی که حق طلاق دارید و مایل به اقدام هستید و نیاز به راهنمایی دارید، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق

 1. در اولین مرحله انجام طلاق با وکالت طلاق، خانم باید با در دست داشتن مدارک ذکر شده به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق از طرف زوجه را به ثبت برساند. توجه داشته باشید که بهتر است زوجه با وکیلی مجرب و کار بلد مشورت کند. او می‌تواند کار تنظیم دادخواست و پیگیری مراحل طلاق را به وکیلی حاذق بسپارد.
 2. در مرحله بعدی، زوج و زوجه باید در جلسات مشاوره و غربالگری حاضر شوند. البته در صورت داشتن وکیل، نیازی به حضور آن‌ها نیست.
 3. پس از آن پیامکی حاوی زمان رسیدگی دادخواست زوجه در دادگاه، به زوج یا وکیلش ارسال خواهد شد. در این شرایط وکیل خانم باید در تاریخ تعیین شده در دادگاه حاضر شوند و حکم طلاق را از دادگاه درخواست کنند.
 4. اکنون قاضی با بررسی دادخواست و با توجه به وجود وکالت طلاق برای زوجه، حکم طلاق را صادر می‌کند.
 5. در نهایت، خانم یا وکیل او می‌توانند به دفتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کرده تا صیغه طلاق جاری شود.

لازم است بدانید که مدت زمان پیگیری پرونده طلاق در مراحل طلاق با حق طلاق قطعی و مشخص نیست. با وجود چنین حقی، باید جلسات مشاوره و غربالگری انجام شود که تقریباً 3 تا 5 ماه زمان خواهد برد.

داشتن حق طلاق چیست؟

پیش از آن که درباره نحوه طلاق با داشتن حق طلاق را توضیح دهیم، باید مفهوم «داشتن حق طلاق» را توضیح دهیم. حق طلاق زن که اصطلاح حقوقی آن «وکالت در طلاق» نامیده می‌شود، یکی از حقوق زن در زمان طلاق است که مرد می‌تواند به اختیار به همسر خود واگذار کند. به این معنا که مرد در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی، به همسر خود وکالت می‌دهد که به جای او در تمام امور اداری و قضایی مانند دادگاه و دفترخانه حضور داشته و فرآیند طلاق را به طور کامل پیگیری کند.

در حقیقت، در این شرایط حق مرد و زن در طلاق مساوی بوده و نیاز به حضور، اجازه و امضای مرد هنگام طلاق نیست. هرچند معمولاً پیش از این که طلاق به این شیوه انجام شود، مرد و زن به توافق می‌رسند.

شرایط لازم برای داشتن حق طلاق زن

براساس ماده 1133 قانون مدنی، حق طلاق در ایران با مرد است و زن در موارد خاصی می‌تواند درخواست طلاق از همسر خود را به دادگاه خانواده ارائه دهد. مهم ترین موارد برای داشتن حق طلاق زن عبارتند از:

 • خودداری یا ناتوانی مرد از پرداخت نفقه به همسر
 • خودداری از انجام وظایف زناشویی
 • عقیم بودن مرد
 • دیوانه بودن مرد
 • مبتلا بودن مرد به امراض جسمی و بیماری لاعلاج
 • داشتن شغل ناپسند (بی آبرویی) و غیرقابل قبول در اجتماع
 • محکوم به حبس
 • ترک کردن زندگی از طرف مرد به مدت شش ماه بدون هیچ دلیل قانع کننده ای
 • اثبات رابطه نامشروع و خیانت مرد
 • شرط وکالت در طلاق برای زوجه ضمن عقد نکاح در محضر ازدواج و درج شده در عقدنامه به صورت رسمی

مزایای حق طلاق برای زن

مهم ترین مزیت حق طلاق برای زن، طلاق توافقی بدون نیاز به حضور همسر، به همراه یک وکیل دادگستری بوده که برای کسب اطلاعات و مشاوره بیشتر در این زمینه می‌توانید با وکلای متخصص و مجرب دادسو ارتباط برقرار کنید. همچنین اگر زندگی مشترک زن و مردی به بن بست برسد، مرد به راحتی و در هر زمانی که بخواهد با دلایل منطقی و کافی برای طلاق همسر خود به دادگاه خانواده مراجعه کند.

اما زن بعد از ازدواج اگر قصد جدایی از همسر خود را داشته باشد، باید دلیل و مدارک کافی برای ارائه به دادگاه خانواده ارائه دهد یا مرد خلاف شروط 12 گانه ازدواج عمل کرده باشد. زن در این صورت می‌تواند از همسر خود طلاق بگیرد. بنابراین زن با گرفتن حق طلاق و داشتن وکالت طلاق به راحتی و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، از همسر خود جدا می‌شود. همچنین یکی دیگر از مزایای حق طلاق زن، کم بودن مدت زمان ثبت طلاق است.

انواع وکالت در طلاق

هنگامی که حرف از وکالت در طلاق می‌شود، منظور اعطای وکالت طلاق به دو شکل حق طلاق در ضمن عقدنامه و حق طلاق محضری است. در ادامه توضیح کامل‌ تری ارائه می‌دهیم.

حق طلاق در ضمن عقد نامه

وکالت طلاق یکی از عقودی است که می‌توان هنگام عقد نکاح مطرح نمود. به این ترتیب، مرد هنگام نوشتن عقد نامه می‌تواند صراحتاً وکالت طلاق را به همسر خود بدهد، هرچند می‌تواند با ذکر شروطی این کار را انجام دهد. برای مثال شاید ذکر شود که زن در صورت بخشش مهریه خود حق طلاق دارد. چنانچه عاقد این مورد را در عقدنامه به ثبت برساند، وکالت طلاق به زن داده می‌شود. لازم به ذکر است که در این حالت، زن یا مرد نمی‌توانند این حق را عزل کنند.

حق طلاق محضری

یکی دیگر از انواع وکالت طلاق، نوع محضری است. در حالت طرفین با در اختیار داشتن مدارکی مانند شناسنامه و کارت ملی به محضر یا دفترخانه رفته و با تنظیم وکالت‌نامه ای، این نوع حق را به زن بدهند. البته در این نوع از وکالت طلاق نیز، مرد می‌تواند شرط‌های خود را ذکر و ثبت کند. این حق می‌تواند مدت دار یا بلاعزل باشد و همه این موارد بستگی به شروطی دارد که مرد ذکر می‌کند.

نمونه وکالت در طلاق
نمونه وکالت در طلاق

تأدیه نفقه در حق طلاق

اگر مردی در پرداخت نفقه همسر خود کوتاهی کرده و در طول زندگی مشترک، نفقه همسر خود را پرداخت نکند، زن به راحتی می‌تواند درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده ارائه دهد. بنابراین عدم پرداخت نفقه از طرف مرد یکی از روش‌های دادن حق طلاق به زن محسوب می‌شود. زن با داشتن حق طلاق نیز می‌تواند نفقه خود را از همسرش دریافت کند زیرا مهریه و نفقه از حقوق‌ اصلی زن محسوب شده و مرد بر طبق قوانین حمایت از خانواده، ملزم به پرداخت آنها است.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با نزدیکان خود و یا مشاور روانشناس خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

حضانت فرزند در صورت داشتن وکالت در طلاق زن

زن با داشتن وکالت طلاق و حق طلاق، قادر به گرفتن حضانت فرزند خود نبوده و حضانت فرزندان به دو روش در قانون انجام می‌گردد.

 • حضانت فرزندان با توجه به سن قانونی آنها و بر طبق انتخاب خود فرزندان
 • بر طبق توافق والدین
 • حضانت فرزندان توسط پدر یا مادر با توجه به نظریه و صلاح دید دادگاه به نفع فرزندان

آیا زن با داشتن حق طلاق می‌ تواند طلاق بگیرد؟

 • وجود وکالت طلاق بلاعزل: به این معنا که دارای تاریخ مشخصی نباشد و خانم در هر زمانی بتواند کار طلاق را انجام دهد.
 • داشتن حق توکیل به غیر: با این حق، خانم می‌تواند از جانب همسر خود، به یک وکیل پایه یک وکالت دهد که در جلسات دادگاه حضور داشته باشد.
 • حاوی اسقاط حق تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی: با وجود این شرط، خانم می‌تواند بعد از دریافت دادنامه طلاق، برای ثبت طلاق اقدام کند. در حالی که نیاز نیست منتظر رأی قطعیت باشد.
 • قبول بذل مهریه قید شده باشد: خانم بتواند هر مقداری که می‌خواهد مهریه خود را ببخشد.

در صورتی که نتوان با حق طلاق زن، فرآیند طلاق را انجام داد، یک گزینه دیگر همچنان وجود دارد و آن هم طلاق توافقی با داشتن وکالت طلاق است.

با داشتن حق طلاق چگونه می‌توان طلاق گرفت؟

شاید این سؤال بسیاری از خانم‌ها باشد که «با داشتن حق طلاق چگونه طلاق بگیرم؟» در پاسخ ترجیح می‌دهیم ابتدا نگاهی کلی به چگونگی انجام این فرآیند داشته باشیم، سپس مدارک و مراحل آن را ذکر کنیم. برای این که فرآیند طلاق با استفاده از وکالت طلاق به درستی پیش رود، ابتدا خانم باید دادخواست «طلاق از طرف زوجه» را ارائه دهد.

پس از آن وکیل طلاق به منظور بر عهده گرفتن وکالت همسر آن خانم تعیین می‌شود. با توجه به این نکته، خانم باید در تمام مراحل همراه وکیل در جلسات دادگاه حاضر شود. البته می‌تواند به وکیلی وکالتی بدهد و دیگر در جلسات حضوری نداشته باشد.

درخواست طلاق از طرف زن با داشتن حق طلاق محضری

درخواست طلاق از طرف زن با داشتن حق طلاق از لحاظ قانونی امکان‌پذیر است و در صورتی که خانم از همسرش وکالت در طلاق یا همان حق طلاق را داشته باشد می‌تواند به مراجع قضایی مراجعه کند و درخواست طلاق بدهد.

نکته مهم در این موضوع این است که حق طلاق زن باید به صورت رسمی در دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد و در صورتی که این اجازه از طرف آقا به صورت شفاهی باشد یا در منزل تدوین شده باشد، اعتبار ندارد. حتی در صورتی که دو شاهد هم این سند عادی را امضا کرده باشند، همچنان قابل استناد نیست و باید به صورت رسمی تنظیم شده باشد.

طلاق توافقی با داشتن حق طلاق

تقریبا تفاوت زیادی بین طلاق توافقی و طلاق با داشتن حق طلاق نیست و روال مشابه ای در هر دو نوع طلاق وجود دارد. اما بهتر است که خانم با داشتن حق طلاق درخواست طلاق از طرف مرد و یا طلاق از طرف زوج بکند. این نوع طلاق دارای شرایط بسیار و پیچیده ای است که پیشنهاد می کنیم در این مورد از مشاوره تلفنی رایگان دادسو کمک بخواهید.

تفاوت طلاق توافقی و وکالت در طلاق چیست؟

آسان ‌ترین، کم‌ هزینه ‌ترین و سریع ترین راه طلاق برای زن از مرد، طلاق توافقی است. در طلاق توافقی، زن و مرد با رضایت خودشان برای طلاق اقدام خواهند کرد. وکالت در طلاق، به این منظور است که مرد به زن وکالت داده تا مراحل و امور مربوط به طلاق را خود بر عهده گیرد.

در وکالت حق طلاق، مرد به همسر خود اجازه درخواست وکیلی با تجربه و متخصص به عنوان نماینده خود می‌دهد. به این صورت که زن با داشتن وکالت حق طلاق می‌تواند وکیلی را به عنوان نماینده خود تعیین کرده و مسائل مربوط به طلاق را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

همچنین در وکالت حق طلاق، حضور زن و مرد برای جدایی، در دادگاه الزامی نیست. وکالت در طلاق در زمان عقد نکاح و ثبت رسمی ازدواج به زن از طرف مرد داده می‌شود. سپس به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و این وکالت را ثبت می‌کنند.

گرفتن مهریه با داشتن وکالت در طلاق

برای بسیاری از خانم‌ها این سؤال وجود دارد که آیا با وجود چنین حقی می‌توان مهریه را دریافت کرد. همان‌طور که گفتیم، آقایان می‌توانند حق وکالت در طلاق را به شرط بخشیدن مهریه به خانم بدهند. در صورتی که چنین شرطی نباشد، وصول مهریه بر عهده مرد است. در هر حالت خانم‌ها می‌توانند از یک وکیل مهریه نیز کمک بگیرند تا کار به سهولت انجام شود. خانم باید در همه مراحل همراه وکیل حضور داشته باشد.

در صورتی که خانم مایل باشد که در هیچ مرحله‌ای حاضر نباشد می‌تواند به یک وکیل دیگر وکالت دهد تا وکیل دوم به جای خانم حاضر باشد و در هیچ مرحله‌ای از طلاق نیازی به حضور خانم و یا آقا نباشد. در بخشنامه جدید طلاق توافقی، شرایطی مشابه با طلاق با داشتن حق طلاق زن مطرح شده که در صورت نداشتن حق، می‌توانید از آن کمک بگیرید.

با داشتن حق طلاق چگونه در دادسو اقدام کنم

پاسخ به این سوال که با داشتن حق طلاق چگونه اقدام کنم زیاد پیچیده نیست. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر گونه اقدامی حتما با یک وکیل یا کارشناس حقوقی مشورت نمایید.

مشاوره واتساپی دادسو این امکان را فراهم کرده تا شما با ارسال عکس وکالتنامه در واتس اپ از همکاران ما مشاوره بگیرید و متن شما توسط کارشناسان دادسو چک شود و خیالتان از کامل بودن وکالتنامه راحت شود. در صورتی که هنوز وکیلی را برای پرونده طلاق انتخاب نکرده اید، با دادسو تماس بگیرید تا به صورت تلفنی و رایگان شما را راهنمایی کنیم.

مدت زمان طلاق با داشتن حق طلاق

به طور قطعی نمی توان زمان دقیقی برای پرونده طلاق با داشتن وکالت در طلاق تعیین کرد. اما صرف این که شما از همسرتان حق طلاق دارید به این معنی نیست که نباید در جلسات مشاوره وغربالگری بهزیستی شرکت کنید و وکالت در طلاق شما برای این امر بی تاثیر است و مراحل گرفتن طلاق با داشتن حق طلاق محضری به همین آسانی ها هم نیست.

روال امور بهزیستی تقریبا بین 3 تا 5 ماه زمان خواهد برد و حضور همسرتان در این جلسات اجباری است. در صورتی که تمایل به حضور در جلسات مشاوره بهزیستی ندارید با دادسو تماس بگیرید تا در عرض چند روز صفر تا صد پرونده طلاق شما بون حضورتان در هیچ مرحله ای انجام شود.

مدت زمان طلاق با داشتن حق طلاق
مدت زمان طلاق با داشتن حق طلاق

مدارک لازم جهت گرفتن حق طلاق

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وکالت (حق طلاق)، شامل:

 • شناسنامه مرد و زن
 • کارت ملی مرد و زن
 • مدارک لازم برای اثبات ازدواج آن‌ها یعنی عقدنامه (دفترچه‌ای که در محضر ثبت می‌شود).

کارت ملی و شناسنامه زن و مرد و عقد نامه برای انجام مراحل طلاق با داشتن وکالت طلاق لازم است. زن با همکاری یک وکیل ماهر و مجرب می‌تواند کار ثبت طلاق را به سهولت انجام دهد.

روش‌های دریافت حق طلاق زن

دو روش برای اخذ حق طلاق برای زوجه وجود دارد:

 • در همان زمان عقد یا پس از آن

در دفترخانه ثبت ازدواج حق طلاق از طریق مرد به زن اعطا می‌شود. زوج طی یک وکالت‌نامه در هنگام عقد نکاح توسط عاقد، حق را به زوجه می‌دهد و باید در متن سند ازدواج قید شود. البته باید گفت این وکالت، کامل و قانونی نیست و زوجه هر زمان بخواهد می‌تواند آن را پس بگیرد.

 • مراجعه زوجین به دفتر اسناد رسمی

در صورتی که زوجین در خارج از ایران باشند، باید به سفارتخانه و در صورت نبود سفارتخانه در کشور محل اقامت، به کنسولگری مراجعه کنند. اعطای وکالت‌نامه در زمانی پس از ازدواج، با ارائه مدارک هویتی زوجین (شناسنامه و کارت ملی) و اصل سند ازدواج که در این مرحله وکالت طلاق تنظیم خواهد.

به زوجه توصیه می‌شود که در هنگام دریافت وکالت حق طلاق، کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه را نیز به وکالت‌نامه پیوست نمایند.

برای این کار پیشنهاد ما این است که ابتدا امور طلاق را به صورت کامل انجام دهید و بعد از ثبت طلاق، در صورت تمایل برای وصول مهریه اقدام بفرمایید. همکاران ما در دادسو آماده اند تا به صورتی تلفنی و رایگان در تمامی این موضوعات شما را راهنمایی کنند.

جمع بندی

طلاق با داشتن حق طلاق یکی از روش‌های مرسوم است که این روزها به کار برده می‌شود. در این شیوه مرد به زن حق وکالت در طلاق را می‌دهد تا در صورت نیاز، بدون حضور مرد، امور طلاق توسط یک وکیل انجام شود. حق طلاق زن باید به صورت قانونی در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود در غیر این‌صورت فاقد ارزش قانونی است. در این روش اجباری به بخشیدن مهریه نیست و زن می‌تواند تمام حقوق مالی خود را دریافت کند.

سوالات متداول

آیا دادن حق طلاق به صورت شفاهی یا در منزل امکان پذیر است؟

خیر. دادن وکالت طلاق به صورت شفاهی یا در محیطی مانند منزل اعتبار ندارد. باید این حق در دفاتر ثبت اسناد رسمی انتقال داده شود.

آیا با داشتن حق طلاق می‌توان مهریه را دریافت کرد؟

بله. در صورتی که مرد هنگام دادن این حق شرط بخشیدن مهریه را ثبت نکرده باشد، باید مهریه را به طور کامل پرداخت کند.

حق طلاق بهتر است یا مهریه؟

در حقیقت حق طلاق و مهریه با هم ارتباطی ندارند پس نمی‌توان گفت حق طلاق بهتر است یا مهریه! مهریه مالی است که به واسطه ازدواج موقت یا دائمی، حق زن است و هرزمان بخواهد می‌تواند برای آن اقدام کند. اما حق طلاق، حقی است که زن به صورت وکالت نامه از مرد دریافت می‌کند.

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق چگونه است؟

برای انجام طلاق با داشتن حق طلاق ابتدا خانم باید مدارک لازم را به دفتر قضایی مراجعه کرده ودرخواست خود مبنی بر طلاق را ارائه دهد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

آیا دادسو مجوز دارد؟

دادسو تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. امکان رؤیت این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.4/5 - (186 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

165 پاسخ

 1. سلام.رضا آزادبر هستم۱۰سال پیش حق تلاق دادم به همسرم.پارسال هم خونه را زدم بنام همسرم ماشین هم بنام سه.الان ۴۵روز من
  ماشیم هم بنامشه.الان ۴۵روز من خونه راه نمیده ومیگه برای تلاق هم درخواست دادم.الان من چجوری می توانم بفهمم تلاقش در چه مرحله.دو آیا میتونم خونه ماشین که من به عنوان هدیه بهش دادم پس بگیرم.ایا برای تلاق دادگاه من میخواد یا نه.بیزحمت راهنمایی بفرماید

  یگه درخواست داده.الان.همه چیز بنام خانمم.ایا خانم این حق داره من اشباع کردم من از خونه بیرون کنه و کلید خونه ام عوض کرده.ایا چنین حقی رو داره.بعدمن چجوری میتونم بفهمم مرحله تلاق کجاست دوم آیا باوجود این که بدون دریافت پول وله عنوانه هدیه بهش دادم میتونم پس بگیرم وایا دادگاه من میخواد.

  .

  1. سلام، وقت بخیر
   اگر برای طلاق با داشتن حق طلاق اقدام کرده باشن، خانم باید برای شما یک وکیل بگیرن تا به جای شما حضور داشته باشه. برای اطلاع از این که طلاق در چه مرحله ای هست و حضور در دادگاه میتونید با وکیلی که براتون گرفته شده در ارتباط باشید اما نیازی به حضور شما در دادگاه نیست و دادگاه شما رو نمیخواد.
   همچنین در صورتی که خانه و ماشین و… رو هدیه داده باشید به خانم خیر نمی توانید پس بگیرید.

 2. اصلا نباید حق طلاق به زن داده شوداگه حق طلاق داده شده فقط با شرایط اونم مردم‌نهاد باشه من خودم حق طلاق دادم به زنم متاسفانه خانوادش خیلی مزاحمت برام ایجاد میکنن میگم بهشون بگو کمتر بیان بدش میاد ،،به خدا منم یه انسان هستم نیاز به آرامش دارم اما کو. گوش شنوا خواهش این قانون فلج کننده را بردارید خیلی بدچیزیه رابطه جنسی هم که واقعا دیگه نیست بین ما به خاطر خانوادش

 3. سلام سه سال پیش خانومم منو فریب داد گفت اگه میخوای برگردم به زندگی باید حق طلاق و حق حضانت بچه را دوتایی باهم در دفترخانه بهم وکالت بدی بعدش برگردم به زندگی من آگاه نبودم دوتا وکالتی که بهش دادم که میشه حق طلاق و حضانت بچه دوتا وکالت بهش بلاعزل دادم نمیتونم باطلش کنم ولی شفاهی بهم قول داده بود وکالت بهش دادم برگرده به زندگی ولی به زندگی نیومد حالا میخوام شکایت کنم ودر شکایتم بنویسم باید بیاد تو دادگاه برای ادیان سوگند چون از اون خانوادهای نیستن الکی به قران قسم بخورن آیا اگه تو دادگاه قسم نخوره میخوام ببینم به وکالتی که بهش دادم تائثیری میذاره یا نه با تشکر ممنون از راهنمایتون سپاسگذارم

 4. با سلام من بیمار روحی هستم و اخیرا‌با داشتن پرونده پزشکی در بیمارستان روزبه تهران با داشتن ۲۸وسال سابقه خدمت دولتی از کار افتاده شدم در کمیسیون پزشکی من مورد ظلم واقع شدم از شما کمک میخواهم نزدیک به شاید ۱۰ سال پیش آپارتمانی به من واگذار شد از طرف اداره من چوندهمسرم را دوست داشتم و بدلیل قدردانی رفتم محضر و خانه به اسم ایشان کردم ولی ۷ سال پیش ایشان بدون اطلاع من رفت طلاق گرفت و گفت حق طلاق داشته در صورتی که من چنین حقی را به او نداده بودم در این ۷ سال بدلیل بیماری و عدم اطلاع هیچ کاری نکردم ولی الان متوجه شدم که با شیادی از من حق طلاق گرفته و با رشوه دادن و عدم اطلاع من ک بیماری که داشتم و رو به بهبودی هستم چون زندگی و زن و خانواده را دوست دارم کمک کنید از ظلمی که به من شده رهایی یابم

 5. سلام خانوم‌من از من حق طلاق میخواد میشه جوری تنظیم کرد که در صورت طلاق از طرف ایشون مهریه تعلق نمیگیره یعنی زوج بخواد طلاق بده مهریه بده زوجه طلاق بگیره مهریه تعلق نمیگیره

 6. سلام خسته نباشید
  اگر خانمی حق طلاق داشته باشه به این صورت که قسمتی از مهریه خودش رو بخشیده وحق طلاق گرفته وتعداد ۱۴ سکه بابت مهریه اش مونده.
  سوالم اینه که اگر خانم اقدام به گرفتن طلاق از طریق حق طلاق بکند میتواند بعد از گرفتن طلاق بابت الباقی مهریه اقدام کند.
  در صورتی که امکان گرفتن مهریه بعد از طلاق باشد تا چه زمانی امکان پذیر است.
  با تشکر از شما

  1. سلام، وقت بخیر
   در صورتی که بخشش مهریه به صورت رسمی انجام شده و ثبت شده باشد خیر نمی توانند اقدام کنند.

   1. سلام وقتتون بخیر
    من و همسرم ب توتفق رسیدیم جداشیم ولی ایشون میگه با حق طلاقت اقدام کن
    اگه من دادخواست بدم مهریه و نفقه و اجرتالمثل رو مبتونم بگیرم؟
    در ضمن حق تصنیف اموال رو امضا کرده ک من از اون حق صرف نظر میکنم
    ولی ایشون میگه اگر من خودم دادخواست بدم شرط تصنیف باید انجام بشه

    1. سلام جناب شوهرم نه ماهه خونه رو ترک کرده و مراجعه نکرده سابقه زندان چند ماه رو داره و پرونده کیفری داره اگه من بخوام جدابشم چیکار باید بکنم مهریه ام ۱۴ سکه است خودش میگه ببخش و حق طلاق بگیر و برو.من میتونم با دلایلی که دارم طلاق بگیرم و مهریه نبخشم؟ضرب و شتم هم انجام داده و من رو کتک زده که من شکایت کردم ازش.

     1. سلام، وقت بخیر
      در صورتی که ضرب و شتم ایشان را ثابت کنید می توانید به صورت یک طرفه طلاق بگیرید.

 7. سلام. ۵سال با همسرم که یه فرزند پسر داشت ازدواج کردم. تو این ۵سال همش درخواست بچه دارم به بهانه هایی درخواستمو رد میکنه. میگه بچه نمیخام. میتونم بعد ۵سال حق طلاق بگیرم؟ باحق طلاق، مهریه چطوری پرداخت میشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   هر زمانی که بخواهید می توانید حق طلاق بگیرید از همسر
   مهریه در هر صورت به شما تعلق میگیرد مگر اینکه خودتون ببخشید مهریه رو

 8. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  من و همسرم اختلاف هایی باهم داشتیم طی چند سال و چند ماه پیش ایشون حق طلاق رو به من دادن و من هم تمام حق و حقوق و مهریه رو بخشیدم ما کلاس های مشاوره هم رفتیم تمام جلسات رو و جلسه اخر بنا به سازش شد الان سوال من اینه امکان باطل شدن حق طلاق و برگشت مهریه من هست؟
  و اگر نخوام حق طلاق رو باطل کنم و زندگی کنیم باهم اگر دوباره به مشکل خوردیم و شوهرم درخواست طلاق بدن و من هیچ اقدامی نکنم برای طلاق باید مهریه پرداخت کنن یا نه میتونن با درخواست طلاق من رو طلاق بدن بدون هیچ حق و حقوقی؟

  1. سلام، وقت بخیر
   مهریه در ازای حق طلاق بخشیده شده است.
   بله می توانند به صورت یک طرفه برای طلاق اقدام کنند.

 9. من به همسرم حق طلاق داده بودم ایشان همان سال اول رفتن طلاق گرفتن.بعددوباره رجوع کردند.بعداز۱۵ سال دوباره رفته اند باهمان وکالت دوباره طلاق گرفته اند.آیامیشودازیک وکالت استفاده شده ۲باراستفاده کرد.

  1. سلام، وقت بخیر
   از دفترخانه ای که عقد کرده اید یک رونوشت تهیه نمایید.

 10. به نظر من دیگه کسی ازدواج نمیکنه چون همه دختران دنبال پول درآوردن هستن نه زندگی .

  1. اصلا هم اینجوری نیست
   من خودم توی خانواده روبه رفاه بزرگ شدم و با یکی ازدواج کردم که خودشو پزشک و باباشم کارخونه دار معرفی کرد حتی مطب داشت
   الان میخوام حق طلاق بگیرم ازش در قبال بذل مهریه و همه چی
   اون وقت منم بگم مردا دنبال پولن
   که واقعا دنبال پول من بود
   ماشینمو حتی گوشیمو فروختم بخاطرش حتی ویلامو هم میخواست بفروشم که نکردم صرفا زندگی جدید شروع کنیم و از گذشته بیا بیرون چون من عاشقتم
   طلاق هم نمیده و مطمعنم در قبالش پول تازه پول هم میخواد

 11. سلام یه سوال داشتم امکانش هست که از اول توی عقد نامه گفته بشه حق طلاق با هر دو طرف باشه؟ (یعنی هم با زن هم با مرد)

  1. سلام، وقت بخیر
   بله می توان در سند ازدواج ذکر کرد و حق طلاق را به خانم داد.

 12. سلام
  همه سایت ها خواندم که خانوم با داشتن حق طلاق می‌دونه مهریه و هم بگیره مگه اینکه بخشیده باشه ولی شما میگین قاضی نمیپذره چرا؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر عرض نکردیم که مهریه تعلق نمیگیره.
   به صورت قانونی مهریه حق خانم هست و تعلق میگیره با طلاق با داشتن حق طلاق، اما بعضی از قضات نمی پذیرند که خانم در طلاق با داشتن وکالت در طلاق مهریه را هم بگیرد. به نظر قاضی بستگی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که وکیل مهریه خبره داشته باشید تا در روند گرفتن مهریه به شما کمک کند.

 13. سلام وقت بخیر
  بنده حق طلاق رو به خانمم دادم البته در متن وکالت نامه حق ضم وکیل و امین رو قید نکردیم.حالا دوتا سوال دارم
  اول اینکه میتونم یک نفر دیگه رو بهش وکالت طلاق بدم از افراد معتمدم.؟دوم اینکه آیا باید تو همون محضر که وکالت دادم دوباره برم یا جای دیگه هم میشه؟ سوم چند روز طول میکشه که به اطلاع خانمم برسه که من یه نفر دیگه رو بهش وکالت دادم؟ خودشون انجام میدن اطلاع رسانی رویا باید از دفاتر قضایی اقدام کنیم؟ سوال بعدیم اینه که چجور میتونم متوجه بشم که خانمم اجرا گذاشته وکالت طلاق رو؟تا چند روز مهلت دارم که به یه نفر دیگه وکالت بدم؟
  ما شهرستان هستیم و آدرس جفتمون هم تو ثنا شهرستان خودمونه. آیا امکان اینکه بره یه شهر دیگه و بدون اینکه من مطلع بشم طلاق بگیره؟
  ببخشید سوالام زیاد شدن ممنون میشم جوابشون رو بهم بدین

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 14. سلام در طلاق وکالتی رعایت عده الزامیست؟
  درصورت داشتن یا نداشتن رابطه‌ زناشویی قبل از طلاق

 15. سلام ده سال پیش به خانم توی مهزر وکالت طلاق دادم حالا طلاق گرفته و حضانت ۲ فرزندم را گرفته حالا مهریه بهش طعلق میگیره

  1. سلام، وقت بخیر
   مهریه جزو حقوق مالی زن بوده و به ایشان تعلق می گیرد. البته برای طلاق با داشتن حق طلاق با نظر قاضی مهریه در نظر گرفته نمی شود.

  1. سلام، وقت بخیر
   موسسه حقوقی دادسو همیشه تاکید داشته است که؛
   طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید.
   موسسه حقوقی دادسو فقط در جهت کمک به هموطنان فعالیت کرده است و به هیچ عنوان هیچ زمانی تشویق به جدایی و طلاق نمی‌‌کند.

 16. سلام من دارم طلاق میگیرم و توافقی نیست فعلا دو جلسه رفتم چند جلسه دیگه باید برم ک کامل طلاق قطعی بگیرم طول میکشه؟ چقد

  1. سلام، وقت بخیر
   نمی توان زمان دقیق مشخص کرد. حدودا طلاق توافقی بدون وکیل بین ۶ تا ۹ ماه زمان میبرد. طلاق یک طرفه نیز زمان طولانی‌تر دارد

 17. سلام وقتتون ب خیر
  من حق طلاق بلاعزل به همسرم دادم مشاوره هم رفتیم تمام شده
  دفتر قضایی جهت دادخواست میگن حتما باید حضور داشته باشم
  من نمیتونم برم لطفا راهنمایی بفرمایید

 18. سلام.
  ما مدت یک سال هست که عقد کردیم و دراین مدت مشکلاتی پیش اومد که مجبورشدم حق طلاقو ازش بگیرم اونم به صورت توافقی حالا میخاستم بدونم ممکن حق طلاق دارم وبخام درخواست طلاق بدم و مهریمم بزارم اجرا آیاکامل میرسه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   مهریه به صورت قانونی به شما تعلق میگیرد اما در عرف معمولاً قاضی در طلاق با داشتن حق طلاق مهریه را به خانم نمی دهد.

 19. سلام من حق طلاق رو به پدر زنم دادم واونم درعوض به وکالت از دخترش تمام چیزارو بخشید،ایادختربعدازرسیدن به سن قانونی میتواند ادعای مهریه یاچیزی داشته باشد؟ممنون

 20. سلام من زنی هستم حق طلاق محضری با بخشیدن مهریه خود دارم می خواهم طلاق بگیرم ولی نصف اموال کسب نموده شوهر را می خواهم ایا ممکن است

  1. سلام، وفت بخیر
   خودتان میفرمایید مهریه را بخشیده ‌اید 🙂 در این صورت مهریه به شما تعلق نمی گیرد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تنصیف اموال را مطالعه کنید.

 21. سلام من ازشوهرم حق طلاق دارم آلن می خواهم طلاق بگیرم آیابعدازطلاق می تونم مهریه ام واجرابزارم

  1. سلام، وقت بخیر
   هیچ قانونی در این باره نیست اما در عرف معمولاً قاضی قبول نمی کند که هم از حق طلاق استفاده کنید و هم مهریه را بگیرید.

 22. آیا چک سفید امضا ارزش قانونی دارد یا حتما باید مبلغ داخل آن نوشته شده باشد

 23. سلام در صورت داشتن حق طلاق بلاعزل ،طلاق از طرف زوجه حتما باید با وجود وکیل باشد؟
  واینکه آیا چک سفید امضا ارزش قانونی دارد یا حتما باید مبلغ داخل آن نوشته شده باشد

  1. سلام، وقت بخیر
   بله داشتن وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق الزامی است
   در خصوص سوال دوم نیز بله چک سفید امضا نیز ارزش قانونی دارد.

 24. ایا اگر هیچ مشکلی در زندگی مشترک وحود نداشته باشد و زن از طرف شخصی اجبار یا اغفال شود و در تمام مراحل مشاوره هیچ دلیلی از طرف زن برا جدا شدن ارائه نشود ایا به صرف داشتن حق طلاق میتونه هر وقت دلش بخواد طلاق بگیره؟؟؟؟؟

 25. واقعا خیلی دردناک هست خودم‌‌ زن‌ هستم‌دیگه خیلی مسخره هست که مرد بیچاره حق طلاق هم بدهد که شده مهریه کاسبی

 26. سلام.همسرم ازدواج مجدد داشته باوجودی‌که‌من‌همسرش‌بودم‌الان ۲سال که کلا ترک زندگی کرده‌نفقه من وبچهاروتاالان ازطریق‌دادگاه‌اقدام کردم بمن داده‌ولی میخوام طلاق بگیرم‌.بااین شرایط میتونم طلاق بگیرم

  1. سلام، وقت بخیر
   بله می توانید برای طلاق اقدام کنید.
   در صورتی که به راهنمایی بیشتر نیاز دارید با کارشناسان حقوقی دادسو در تماس باشید.

 27. من ۹ ماه شوهرم بی دلیل رفته برم دادگاه راحت طلاق میشم یا دنگ. و. فنگ. دارع؟
  البت میخایم توافقی جداشیم.
  چ. مدت طول میکشه

  1. سلام، وقت بخیر
   در صورتی که خودتان برای طلاق توافقی اقدام کنید ۶ الی ۹ ماه زمان می برد.
   در صورتی که دادسو وکیل شما باشد ظرف مدت چند روز طلاق انجام می شود.

 28. سلام. وقت بخیر. اگر حق طلاق فقط در سند ازدواج ثبت شده باشد، آیا قابل ارجاع و استفاده هست یا حتما وکالتنامه محضری نیاز است؟

   1. سلام میشه لطفا برای من تو واتساپ متن وکالت نامه طلاق رو بنویسید
    یه سوال هنگام وکالت طلاق زه باید حتما حضور داشته باشه یا نه

    1. سلام، وقت بخیر
     لطفا به کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ پیام بدهید تا شمارو راهنمایی کنند.
     بله خانم باید حاضر باشند.

 29. سلام اگه بازورو تحدیدوشکنجه زن حق طلاق محضریو بگیره باید مرد چیکارکنه تا دادگاه باطل کنه حق طلاق زنو

  1. سلام، وقت بخیر
   اگر وکالت در طلاق به صورت بلاعزل در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی ثبت شده باشد غیر قابل ابطال است.

   1. وقت بخیر.اگردرزمان امضای برگه حق طلاق،ًثابت بشه که زوج درشرایط ناپایدار روحی روانی بوده ویاداروی خاصی مصرف میکرده،شرایط چگونه هست.ممنون

    1. سلام، وقت بخیر
     لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 30. سلام.
  طلاق با داشتن حق طلاق تفاوت زیادی با طلاق توافقی نداره. درسته؟

 31. سلام
  ما در موقع عقد توافق کردیم که تمام حق و حقوق برابر باشه
  بعد رفتیم حق طلاق رو به خانم دادم قرار بود که ایشون تمام مهریه رو بذل کنند ولی بذل رو انجام ندادند و گفتند در هنگام طلاق اینکار رو میکنند
  الان که متن حق طلاق رو می خونم شرایط ما اصلا برابر نیست، اون میتونه هر زمان که خواست از سمت من بدون هیچ دلیلی اقدام به طلاق کنه ولی همین کار رو من نمی تونم انجام بدم

  از طرفی اگر من طلاق بدم باید نصف اموالی که بدست آوردیم و به نام من هست رو به ایشون بدم ولی بخشی از اموال که به دست آوردیم و به نام ایشون کردیم دیگه نصف نمیشه

  مثلا خونه ای گرفتیم و ۳ دنگ ۳ دنگ به نام زدیم، الان اگر من بخوام برای طلاق اقدام کنم عملا نصف اون ۳ دنگ رو هم باید به ایشون بدم

  آیا میشه تمام موارد رو به گونه ای تغییر داد که شرایط برابر باشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 32. ببخشید من رفتم پیش عریض نویس و دادخواست طلاق توافقی را دادم و هم خودم و هم شوهرم امضا کرده
  البته واسه سال پیشه ولی همچنان عدم سازش داریم.الان میتونم با همون برگه شکایت رو شروع کنم

 33. سلام ببخشید میشه حق طلاق رو به زوجه با شرط بخشیدن تمام مهریه در صورت استفاده از وکالت طلاق داد ؟

  1. سلام، وقت بخیر
   برای طلاق با داشتن حق طلاق باید حق طلاق داشته باشید.

 34. من و خانمم قرار شفایی گذاشتیم ک اگر بعد از ۵سال زندگی راضی بود حق طلاق رو باطل کنه .اون محضر ک رفتیم دیگه نیستش چیکار باید کنیم

 35. سلام آیا این امکان وجود دارد که تمامی حق و حقوق زن و مرد از جمله حق طلاق برای هر دو مساوی باشد؟ مثلا حق طلاق هم برای زن باشد هم برای مرد؟

   1. درود،
    برادر من با مهریه بسیار سنگین، بالاى ١٠٠٠ سکه، حق طلاق دائم و حضانت فرزند به همسرش داده. الان ١٠ سال هست که برادر من در خارج از کشور و همسر و فرزندش در ایران زندگى میکنن. علت جدایى، عدم توافق در محل زندگى و وابستگى بیش از حد خانم به خانواده اش در ایران بوده. خانمش در ایران مهریه رو به اجرا گذاشته و ایشون رو ممنوع الخروج کرده. به همین دلیل برادرم حتى نمیتونه بره پسرش رو ببینه. این پسر الان بالاى ١٨ سال و دانشجو هست.
    برادرم بارها وکیل گرفته براى طلاق غیابى ولى خانم طلاق نمیگیره. چطور میشه براى طلاق اقدام کرد؟ ممنوع الخروج بودن رو میشه حل کرد؟ برادر من قدرت مالى پرداخت این مهریه رو نداره. میدونم که اشتباه بزرگى مرتکب شده.
    مسئله لجبازى هم شده چون بعد از سالها تنهایى برادر من با خانمى آشنا شده و زندگى میکنه.

    1. سلام، وقت بخیر
     لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 36. سلام بنده وکالت حق طلاق رو به خانومم دادم ودرسند ازدواج بندالف سند ازدواج رو امضا کردم آیا خانوم حین طلاق میتونه دادخواست تنصیف اموال ارائه کنه با وکالتی که از من داره از طرف من هر رای که دادگاه صادر کنه تایید کنه من نتونم نسبت به حکم صادره در مورد تنصیف اموال اعتراض کنم ؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   فقط در صورتی که دادخواست طلاق از سمت آقا باشه و طلاق توافقی انجام نشه شرط تنصیف اموال به خانم تعلق خواهد گرفت.

 37. سلام- آیا در این باره که حق طلاق باید محضری باشد ماده قانونی و یا رای وحدت رویه مشخصی هست که من بتوانم به آن استناد کنم در دادگاه؟ درباره حق طلاق شفاهی، همسر من چنین ادعایی کرده و قاضی دادگاه بدوی رای به طلاق داده است، و شهود اینجانب را هم با استنادی مضحک به ..البینه الی المدعی.. به جلسه راه نداده است. و حتی اظهارات عاقد را نیز که چنین حق طلاق شفاهی در ضمن عقد نبوده نپذیرفته است..با این استدلال که عاقد شاید نشنیده است..!

  1. سلام، وقت بخیر.
   حق طلاق یا باید در دفتر اسناد رسمی تنظیم بشود و یا در سند ازدواج قید شود.

   1. سلام وعرض خسته نباشیدمن میخواستم یه سوالاتی روهم داشته باشم لطفاراهنماییم کنیدوهمچنین ممنون ومتشکرازدادسوکه راهنمای خیلی خوببه برای زوجهای مشکل دارودرخواست طلاق سپاسگزارم

 38. سلام خسته نباشید آیا برای داشتن حق طلاق درسند ازدواج هم باید تمام این شروط رو بنویسن یا فقط ذکر میکنن مه حق طلاق با خانم هست

  1. سلام، وقت بخیر.
   باید تمام شروط از جمله توکیل به غیر، حق اسقاط تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی و بلاعزل بودن قید شود.
   میتوانید برای تنظیم متن کامل و بدون ایراد با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

   1. باسلام ؛من یه فرزند دارم و مهریه هم میخوام بگیرم حق طلاق دارم الان گفتن ۴۵روز مشاوره هست که بعد ۴۵ روز جواب مشاوره رو میدن آیا همچین روالی داره؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     بله درسته اما با حضور وکیل متخصص نیاز به جلسه مشاوره نخواهد بود.

 39. سلام من حق طلاق دارم ولی در نامه محضری کلمه حق اسقاط درتجدید نظر قید نشده آیا در روند طلاقم مشکل برمیخورم؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   در صورتی که حق طلاق شما دارای حق اسقاط درتجدید نظر خواهی و فرجام خواهی نباشد، همسر شما می توانید نسبت به رای صادر شده اعتراض کند و شما به مدت ۴۴ روز برای اجرای صیغه طلاق باید صبر نمایید.

   1. سلام
    من تو دوران عقدم و مهریه و … رو بخشیدم در عوض حق وکالت گرفتم
    ایا با داشتن حق وکالت نیازی ب دلیل موجه برای طلاق هست؟
    و اگر زوج حقه مخالفت داره؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     زمانیکه خانم حق طلاق داشته باشند، نیاز به دلیل برای طلاق ندارند و بدون حضور و رضایت آقا میتوانند طلاق را ثبت کنند.

     1. سلام مردی که عقیم است اگر با پیشنهاد زوجه طفلی را به فرزند خواندگی بپذیرند آیا حق طلاق زوجه ازبین می رود یا اینکه همچنان زوجه می تواند به علت ناباروری زوج درخواست طلاق کند.

 40. من برای خواهرم طلاق با داشتن حق طلاق رو اقدام کردیم. خیلی راحت بود واقعا. شوهر خواهرم ادم لجبازی بود. داشت اذیت می کرد. مرسی از تیم حرفه ای دادسو. واقعا دست مریزاد. واقعا ممنونم

  1. سلام، وقت بخیر خانم فاضلی.
   خوشحالیم که از خدمات دادسو رضایت داشتید.

 41. من حق طلاق دارم و میخوام از همسرم بصورت توافقی جدا بشم و البته بچه ای نداریم از نظر قانونی میشه اول درخواست مهریه کنم و بعد در خواست طلاق کنم؟
  با اینکه حق طلاق دارم میتونم در خواست طلاق توافقی کنم چون خواست خودشونم جدا شدن هست

  1. سلام، وقت بخیر.
   در حال حاضر امکان گرفتن طلاق با حق طلاق و وصول مهریه کمی سخت و بعید است. بهتر است ابتدا برای وصول مهریه خود اقدام نمایید و بعد از آن اقدام به طلاق با داشتن حق طلاق کنید.

   1. آیا اگه زن برای وصول مهریه اقدام کرد و بعدش اقدام به طلاق میشه اعتراض کرد ک مهریرو ندیم

 42. طلاق با داشتن حق طلاق خیلی بهتر از اینه که هی منت شوهرتو بکشی بیاد تو مراحل طلاق توافقی حاضر باشه. کاش من حق طلاق داشتم

 43. سلام من حق طلاق دارم و میخوام جدا شم البته بدون اینکه در دادگاه حضور داشته باشم و با استفاده یک وکیل که نه در دادگاه و نه پزشک قانونی و تست بارداریو فلان ایا این ممکنه

 44. طلاق با داشتن حق طلاق بنظرم بهترین روش برای خانم هستش. مرسی بابت مشاوره خوبتون. من همین الان زنگ زدم و یه خانمی خیلی خوب راهنمایی کردن

  1. سلام
   خانم نوروزپور، وقت بخیر
   خوشحالیم از میزان رضایت شما. ممنون از مشارکت شما

   1. سلام.همسرم از من حق طلاق گرفته.یک جا خوندم که گفتا بود اگه مرد در جلسه طلاق حاضر بشه و بگه طلاق نمیدم دادخواست طلاق رد میشه چون خود موکل در جلسه حاضره و ابراز می کنه که راضی به طلاق نیست.آیا این حرف درسته؟؟؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     اگر وکالت در طلاق خانم کامل باشد و وکیل تخصصی داشته باشند خانم میتوانند بدون حضور و رضایت آقا طلاق رو ثبت کنند.

   2. سلام وقتتون بخیر
    اگر خانم حق طلاق رو ب صورت کامل داشته باشه،حداقل زمانی که برای ثبت طلاق لازمه،چقدر هست؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     زمانیکه خانم حق طلاق داشته باشند و خودشون بخواهند اقدام کنند بین ۶الی ۹ ماه زمان خواهد برد و در صورتیکه وکیل متخصص داشته باشند ، در زمان بسیار کوتاه تری طلاق شما انجام می شود.

   3. سلام من حق طلاق و حضانت بچمو دارم الان جداشدم آقا میخواد ازم شکایت کنه میتونه

 45. من از سوهرم حق طلاق دارم. الانم اصلا ایران نیست. میتونم برای طلاق با داشتن حق طلاق اقدام کنم؟

   1. سلام من از همسرم حق طلاق گرفتم در وکالتنامه شرکت در جلسات مشاوره هم ذکر شده آیا بازم نیاز به حضورش در جلسات مشاوره هست؟
    اگر نیاد چی میشه؟

    1. سلام.
     در صورتی که تمایل به عدم حضور همستان در جلسات ماشوره دارید با دادسو تماس بگیرید

  1. سلام.من در دفاتر اسناد رسمی به خانمم حق طلاق دادم و ایشون در سندی دیگر حق و حقوق کاملشو به من ابرا کردن.

   در سند وکالت نوشته فقط با شرط بذل مهریه
   اما در سند ابرا که جدا داده به من،نوشته ابرا مهریه و نفقه و حقوق دیگر

   حالا خانم میتونه در رای دادگاه بزنه بذل مهریه و بعد بیاد از من مهریه و نفقه و…. بگیره؟

   سوال دومم اینکه: در انتهای وکالت نامه ۱۴ اختیار تصریح شده به وکیل.و در ادامش نوشته: و ۳۶ قانون دادرسی
   حالا این ۱۴ یا ۳۶ اختیارات که داده شده بهش،میتونه با اون اختیارات مهریه ونفقه و… بگیره ازمن یا اون سند ابرا رسمی که به من داده رو باطل کنه؟

   ممنون از سایت خوبتون

   1. سلام، وقت بخیر
    لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 46. سلام. اگه خانمی حق طلاقی که کامل هست و هر سه شرط را دارد از همسرش گرفته باشه آیا بدون رضایت همسرش میتونه اقدام به طلاق کنه و طلاق بگیره یا اینکه همسرش حق اعتراض دارد

  1. سلام
   درصورتی که وکالتنامه به صورت بلاعزل و دارای حق توکیل به غیر باشد و دارای حق اسقاط در تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی باشد نیازی به اجازه، امضا و رضایت همسر نیست

   1. سلام من از شوهرم وکالت طلاق دارم متن وکالت کامله یعنی حق توکیل به غیر داره و حق اسقاط تجدید نظر و واخواهی داره و بلا غزل هم هستش من سوالی که داشتم اینه که در متن وکالت برای شرکت در جلسات مشاوره هم وکالت داده شده با وجود ذکر این مورد آیا جلسات مشاوره رو باز باید حضور داشته باشه یا خیر دکتر نیاد چی میشه؟

    1. سلام
     بله . باید شرکت کنید. در صورتی که تمایل دارید در جلسات مشاوره شرکت نکنید، با شماره های دادسو و واحد مشاوره تلفنی دادسو در ارتباط باشید.

    2. با سلام من حق طلاق دارم و حالا اقدام کردم برای طلاق
     ۳ ماهه اقدام کردم (جلسات مشاوره رو رفتم )حالا پیام از دادگاه خانواده امده وقت دادرسی برای آبان ماهه
     می خواستم بپرسم چرا اینقدر طولانی شده؟

     1. سلام، وقت بخیر
      در صورتی که وکیل نداشته باشید مراحل طلاق طولانی است.

   2. سلام اگر حق ضم وکیل از مرد ساقط نشده باشد آیا مرد میتواند یکی از نزدیکان خود را به وکالتنامه به عنوان وکیل دوم اضافه کند؟

   3. سلام و عرض ادب ما قبلاً یه سری اقدام به طلاق توافقی کردیم که مشاوره هم رفتیم اما بعدش سازش کردیم و من حق طلاق را به همسرم دادم که دوباره بعد چند ماه به مشکل خوردیم و رفته درخواست طلاق داده آیا دوباره نیاز به مشاوره هست؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     اگر خانم شما خودشان بخواهند اقدام کنند بله نیاز به جلسات مشاوره هست ولی اگر وکیل تخصصی داشته باشند میتوانند بدون حضور و رضایت شما برای طلاق اقدام کنند.

    2. سلام خسته نباشید من حق طلاق دارم و برای طلاق می خواهم اقدام کنم ولی جای نوشته بود مدارک لازم برای طلاق باید فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همسرم لازمه آیا درسته یا نه اگر نداشته باشم به مشگل بر می خورم

 47. میشه برای من توی واتساپ متن حق طلاق رو بفرستین؟ من با شوهرم برم امضا کنه تو دفترخونه؟

   1. سلام از همسرم حق طلاق گرفتم که همه شرایط ذکر شده رو داره . الان میخواد با سرو صدا و ابرو ریزی مهریه و نفقه و اجرت مثل ببخشم ۱۰۰تومن هم دستی بدم که جهازمو سالم بزاره برگردونم. خونه ای که هستیمم خواهرم بنامم کرد که قسطی بدم ولی اصلا نمیزاره نه خودم کار کنم نه خودش سر کار میره . چه کنم؟

    1. سلام، وقت بخیر
     لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

    1. سلام، وقت بخیر
     لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو تماس بگیرید تا شما رو به طور کامل راهنمایی کنند.

    2. همسرم به من خیانت کرده و رفتیم دفتر اسناد رسمی هم تعهد عدم خیانت داد هم وکالت طلاق بلاعزل ، الان رفته دادگاه شکایت کرده که وکالت طلاق رو باطل کنه، آیا میتونه؟

     1. سلام، وقت بخیر
      در صورتی که وکالت در طلاق بلاعزل باشد باطل نمی‌شود خیر

   1. سلام و وقت بخیر من وکالت طلاق رو موقع عقد به همسرم دادم وقرار بود مهریه رو به من ببخشهالانم داره طلاق میگیره و مهریه ام میخواد من چجوری میتونم مهریه ندم یا کمترش کنم

    1. سلام، وقت بخیر
     از نظر قانونی اگر مهریه را نبخشیده باشند حق ایشان محسوب می شود اما معمولاً قاضی قبول نمی کند که خانم هم با حق طلاق جدا شود و هم مهریه را بگیرد.

   1. سلام، وقت بخیر
    خیر ولی باید به جای ایشان یک وکیل بگیرید. برای راهنمایی بیشتر لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در تماس باشید.

    1. سلام وقت بخیر بنده حق طلاق ب خانمم دادم ایشون درخواست طلاق بدهد برای بنده داخل ثنا پیامک درخواست طلاق میاد یا خیر

     1. سلام، وقت بخیر
      بله در صورتی که عضو ثنا باشید پیامک براتون ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *