وکیل مهریه

بهترین وکیل مهریه

برای گرفتن و مطالبه مهریه، راه‌هایی مانند توقیف اموال یا توقیف ارث پدری برای مهریه وجود دارد.

گرفتن استعلام اموال آقا و یا توقیف اموال مرد برای مهریه زمان اهمیت زیادی دارد. بنابراین بهتر است از کمک وکیل مهریه استفاده کنید.

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های وصول مهریه فعالیت می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر و مشورت با بهترین وکیل مهریه در تهران با ما در ارتباط باشید.

بهترین وکیل مهریه در تهران

دادسو خود را بهترین وکیل مهریه در تهران نمی‌داند اما، تجربه صدها پرونده به اجرا گذاشتن مهریه ما را نسبت به تمامی نگرانی‌ها، نیازها و خواسته های شما آگاه کرده است.

ما می‌دانیم شما نگران هستید که همسرتان اموال را به نام دیگران منتقل کند و یا از روش‌هایی که باعث از دست رفتن مهریه برای خانم می شود استفاده کند. 

ما می‌دانیم زمان در مورد توقیف اموال و یا تقسیط مهریه اهمیت دارد. برای همین اگر به دنبال وکیل مهریه در تهران هستید، همین حالا با ما در ارتباط باشید تا پرونده شما بررسی شود.

هزینه وکیل برای اجرای مهریه

برای تعیین هزینه وکیل برای اجرای مهریه ابتدا باید شرایط پرونده شما بررسی شود. موارد بسیاری مانند: نوع اموال آقا، میزان مهریه، نوع مهریه در شرایط اقدام برای وصول مهریه متفاوت است. 

برای اطلاع از هزینه وکیل برای مهریه با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و یک راهکار مناسب به شما پیشنهاد دهند.

چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیرد؟

در مورد حق‌الوکاله وکیل برای مهریه نمی توان عدد دقیقی بیان کرد. 

اینکه چند درصد مهریه به وکیل تعلق می‌گیرد بستگی به موارد مختلفی دارد که باید حتما در جلسه با وکیل مهریه بررسی شده و پاسخ داده شود.

تنظیم قرارداد شفاف با موکل و ذکر دقیق حق الوکاله وکیل و تعهدات وکیل به شما در قرارداد، یکی از ویژگی‌های اصلی دادسو است که باعث آسودگی خیال موکل ها می‌شود.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ وصول مهریه در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.

زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.

تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌های طلاق شما را به حداقل برساند.

مدت زمان توقیف اموال برای مهریه

در پروسه توقیف اموال برای مهریه، زمان بسیار ارزشمند و حیاتی است. 

این مسئله از این جهت اهمیت دارد که امکان دارد قبل از توقیف، آقا از طریق پیامک اجرای ثبت، مطلع شود و فوریت دست به انتقال اموال بزند و کاری از دست خانم بر نیاید.  

نکته مهم بعدی این است که بعد از توقیف اموال برای مهریه چه باید کرد. بسیاری از خانم به علت عدم اطلاع از قوانین جدید مهریه، نمی دانند که مرحله بعد از توقیف اموال چیست و به همین دلیل فرصت طلایی وصول مهریه را از دست می دهند. 

نحوه توقیف سهم الارث برای مهریه

یک راهکار کاربردی برای وصول مهریه، توقیف ارث پدری برای مهریه است.

در صورتی که سهم الارثی به زوج تعلق بگیرد، وکیل مهریه شما در دادسو ظرف فقط چند روز نسبت به توقیف سهم الارث از طریق اجرای ثبت اقدام خواهد کرد.

با توجه به روشی که وکلای دادسو در زمینه توقیف ارث پدری پیش می‌گیرند، به هیچ وجه امکان رفع توقیف سهم الارث برای زوج وجود نخواهد داشت.

همین‌طور در صورتی که وراث به هر دلیلی اقدام به تقسیم ارثیه نکنند، وکیل مهریه شما با وکالت از شما به عنوان ذینفع، می‌تواند اقدام به تقسیم ارث و جداسازی سهم شما بکند.

توجه داشته باشید تا زمانی که تقسیم ارث به مرحله نهایی نرسیده باشد و سهم آقا به نام خودش ثبت نشده باشد، آقا نمی‌تواند سهم خود را به خواهر و یا هر کس دیگری واگذار کند و این یک امتیاز مهم برای خانم‌ها در زمان گرفتن مهریه از سهم الارث شوهر است.

نمونه دادخواست توقیف اموال برای مهریه

استعلام اموال برای مهریه

از اموال همسرم اطلاع ندارم؛ برای مطالبه مهریه چگونه اموال همسرم را استعلام کنم؟

دارایی‌های به صورت عمومی یا اموال منقول و غیرمنقول هستند، یا حساب بانکی هستند و یا سهام بورس!

جواب استعلام املاک از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پیگیری حساب بانکی از طریق بانک مرکزی و استعلام سهام بورس از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار است.

مطالبه توقیف اموال منقول و غیر منقول مانند خانه، ماشین، مغازه و … و حساب بانکی و سهام بورس که از طریق اداره اجرای ثبت انجام می شود زمان گیر است و امکان دارد در این مدت، آقا اموالش را به شخص دیگری انتقال بدهد.

برای انجام سریع استعلام داشتن وکیل مهریه متخصص، ضروری است. در صورتی که تمایل به استعلام دارایی‌های همسرتان دارید با دادسو تماس بگیرید.

ما خیلی سریع‌تر از روال شما، کلیه اموال همسرتان را استعلام خواهیم کرد و در صورت تمایل شما، روال توقیف را سریعا شروع خواهیم کرد.

مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه

مدارک اجرا گذاشتن مهریه شامل موارد زیر است:

 • کارت ملی
 • شناسنامه
 • سند ازدواج یا رونوشت آن
 • نامه دفترخانه ای که صیغه عقد  جاری شده (امکان دریافت توسط وکیل وجود دارد)
 • عضویت در سامانه ثنا 

برای نامه دفترخانه با همراه داشتن سایر مدارک خانم و یا وکیلشان باید به دفترخانه ای که عقد ازدواج در آنجا ثبت شده است مراجعه کنند و نامه اداره اجرای ثبت را دریافت نمایند.

قسط بندی مهریه

در مواقعی که آقا مالی به نامش نباشد، با حکم دادگاه امکان قسط بندی مهریه وجود دارد. 

نحوه قسط بندی مهریه به این صورت است که اگر آقا کارمند باشد، به صورت منظم ماهیانه مبلغی از حقوقش کسر و به حساب خانم واریز می‌شود و اگر شعل آزاد داشته باشند باید به صورت متناوب میزانی از مهریه را پرداخت کنند. (مثلا هر دوماه یا سه ماه یک سکه)

مستثنیات دین در مهریه

بعضی از اموال برای مهریه توقیف نمی‌شوند و به آنها مستثنیات دین در مهریه گفته می‌شود. 

مثلا زمانی که آقا فقط یک خانه دارد، آن خانه برای مهریه توقیف نمی‌شود.

در صورتی که خودرو آقا وسیله کارش نباشد، توقیف ماشین برای مهریه امکان پذیر است اما اگر آقا ثابت کند که خودرو وسیله کار اوست، رفع توقیف می‌شود.

مستثنیات دین در پرداخت مهریه شرایط متنوعی دارد که حتما باید در جلسه با وکیل مهریه بررسی شود. 

نمونه دادخواست توقیف اموال برای مهریه

مهریه زن بعد از فوت شوهر

مهریه از بدهی‌هایی محسوب می‌شود که حتی بعد از فوت آقا، باید پرداخت شود. 

مهریه جز حقوق زن بعد از فوت شوهر محسوب می‌شود و اولویت بالاتری نسبت به ارث وراث دارد. یعنی ابتدا باید مهریه زن بعد از فوت شوهر پرداخت شود و سپس اگر مالی باقی ماند بین وراث آقا تقسیم می‌شود.

در مورد سقف مهریه بعد از فوت شوهر باید گفت که سقفی وجود ندارد و همه مهریه باید پرداخت شود.

ممنوع الخروجی بابت مهریه

قانون جدید ممنوع الخروجی مهریه یکی از راهکارهای اصلی خانم‌ها در مقابله با فرار آقایان از پرداخت مهریه است.

به استناد ماده ۲۳ قانون محکومیت های مالی در دعاوی مطالبه مهریه، پس از صدور رای محکومیت مهریه و نپرداختن مهریه یا تقسیط نشدن مهریه توسط زوج، خانم می‌تواند تقاضای صدور قرار ممنوع الخروج کردن آقا را داشته باشد.

در حال حاضر ممنوع‌الخروجی برای مهریه توسط اداره اجرای ثبت می‌شود و در صورتی که مایل باشید، وکلای مهریه دادسو در کمتر از ۴۸ ساعت اقدام به ثبت ممنوع الخروجی آقا می‌نمایند.

مهریه در خارج از کشور

دادسو وکیل مهریه ایرانیان خارج از کشور هم است و دپارتمان ایرانیان خارج از کشور مجموعه، زیر ساخت‌های لازم برای ارائه خدمات به هموطنان مقیم خارج از کشور را مهیا کرده است.

قانون مهریه در خارج از کشور باید از طریق اداره اجرای ثبت و دادگاه های خانواده داخل کشور پیش برود. 

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع و مشورت با بهترین وکیل مهریه می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

سوالات متداول

داشتن وکیل برای پرونده مهریه اجباری است؟

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشد می‌تواند خودش پیگیر روند پرونده وصول مهریه باشد، ولی وکیل مهریه با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تر و با نتیجه بهتری انجام شود.

امور مربوط به توقیف اموال را دادسو انجام می‌دهد؟

بله. کلیه امور مربوط به توقیف اموال، از جمله استعلام، معرفی به اداره اجرای ثبت و پیگیری برای دریافت حکم توقیف مال بر عهده وکیل مهریه شما خواهد بود. خیالتان راحت.

من اطلاع دقیقی از اموال همسرم ندارم. چه کاری می توانم بکنم؟

در این حالت باید یک استعلام جامع از کلیه اموالی که برای مهریه قابل توقیف است گرفته شود. پیچیدگی این کار، به این علت است که باید از ادارات مختلف استعلام گرفت و بسیار زمانبر است.
در صورتی که وکلای دادسو، وکیل مهریه شما باشند، استعلام های مورد نیاز از اداره ثبت اسناد و املاک کشور، بانک مرکزی و اداره بورس، در زمان بسیار کوتاهی گرفته خواهد شد و لیست دقیق و به‌روزی از اموال قابل توقیف همسرتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

امکان عدم حضور موکل در دفتر دادسو وجود دارد؟

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. البته امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو وجود دارد.

من هیچ اطلاعاتی در زمینه وصول و وکیل مهریه ندارم و نیاز به راهنمایی دارم.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به پرونده ووصول مهریه و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.5/5 - (8 امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
18 پاسخ
 1. سلام
  من و همسرم یک ملک داریم که به نام هردو هستش.یعنی نصف خونه مال شوهرم و نصف دیگرش برای بنده هستش
  خونه دیگری نداریم
  مهریه به چه شکل میتونه صورت بگیره؟

  1. سلام ببخشید همسر بنده یک سال و نیم خونه رو ترک کرده و الان مهریه رو اجرا گذاشته در دادگاه چه باید بگم تا همسرم به خونه برگرده از اداره ثبت اسناد استعلام گرفته شده چیزی به نام خودم نیست

 2. سلام خسته نباشیدبابت مهریه همسرم مجهول المکان بوده دیلاق غیابی گرفتم ازاموال پدریش یه منزل که قولنامه ای بوده ازشهرداری استعلام گرفتم بنام مادرشون بود ولی توی اداره ثبت چیزی نداشتن ازملک .مادرشون که فوت کرده .اداره ثبت دستورتوقیفی ملک و داده ولی چون ملک دم لاک ثبتی به اسم یه نفر دیگه بوده که به چندین نفر بصورت قولنامه ای فروخته حالا هنوزانحصار وراثت نکردن .وتازه میخوان سندبگیرن دادگاه بمن گفت کاری نمیشه کرد دیگه نیا درصورتی که گفتن شمامیتونید اون متراژی که مطلق به مادر شوهرم هست روازاون پلاک ثبتی توقیف کنی .دادگاه جواب داد که نمیشه درصورتی که مطمئن هستم میشه کاری کرد

 3. امروز با خانم معماری جلسه انلاین داشتم.
  واقعا عالی بود. واقعا بنطر من ایشون بهترین وکیل مهریه در تهران هستن.
  حتما هفته بعد برای جلسه حضوری خدمت میرسم.

  1. سلام، وقت بخیر
   سپاس از همراهی شما 🙂
   خوشحالیم که تونستیم راهنماییتون کنیم.

 4. پدر بنده سال پیش فوت شدن.
  مهریه زن بعد از فوت شوهر رو میشه گرفت.
  میخواهیم اول مهریه مادرم بهش پرداخت شه. بعد به ورثه برسه. واقعیتش خانم برادرم توقیف زده رو سهم الارثش.

  1. سلام، وقت بخیر
   ابتدا مهریه پرداخت می شود و سپس از اموال باقی مانده انحصار وراثت باید صورت گیرد.

 5. کل دارایی همسر من یک خونه ۶۰ متری هستش.
  مستثنیات دین در مهریه محسوب میشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بله مستثنیات دین هست یک خونه

 6. برای مهریه در خارج از کشور میخام اقدام کنم.
  ساکن کانادا هستیم و به همسذم ارث رسیده. وکیل مهریه نیاز دارم. لطفا به من ایمیل بزنید.

  1. سلام، وقت بخیر
   به همکارانم اطلاع دادم که باهاتون در ارتباط باشند.

 7. اینکه چند درصد مهریه به وکیل تعلق میگیره خیلی متغیره. هر وکیلی به قیمتی میگه

  1. سلام، وقت بخیر
   بله به پیچیدگی های پرونده هم بستگی دارد.

 8. من در مورد نحوه توقیف سهم الارث برای مهریه سوال داشتم. الان پدر شوهرم فوت کرده . یک ماه پیش. من مخام اقدام کنم. نیاز به وکیل مهریه دارم. شما انجام میدین؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بله حتما، با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 9. هزینه وکیل برای اجرای مهریه چقدر هستش؟ چجوری محاسبه میشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بستگی به پیچیدگی های پرونده دارد. لطفا با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *