وکیل مهریه

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده های وصول مهریه فعالیت می کند.

برای اطلاعات بیشتر و مشورت با بهترین وکیل مهریه در تهران با ما در ارتباط باشید.

وکیل مهریه​

مدت زمان

۱۵ تا ۳۰ روز کاری

امکان پرداخت

به صورت اقساطی

دفاع از

تمامی حقوق قانونی موکل

قرارداد رسمی با موکل

از طریق سامانه ثنا

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

ایرانیان خارج از کشور

از طریق ثنا و میخک

جلسه وکلا

حضوری و آنلاین

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص مهریه

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

اخذ رونوشت عقدنامه (در صورت نیاز)

حضور در دفترخانه نائب(در صورت نیاز)

دربافت نوبت دهی آنلاین از اداره مهریه

حضور وکیل در اداره اجرای ثبت

توقیف اموال طرف‌مقابل از طریق اجرای ثبت

ثبت درخواست ممنوع الخروجی (در صورت تمایل)

اخذ وجوه ایداعی برای شما

مزایده املاک توقیفی (در صورت تمایل)

قانون جدید مهریه چیست؟

قانون جدید مهریه به این صورت است که دیگر برای مطالبه مهریه دادگاه ها پاسخگو نیستند و خانم ها باید از طریق اداره اجرای ثبت که زیر مجموعه اداره ثبت اسناد است، مطالبه مهریه و وصول مهریه را پیگیری کنند. بهترین راه برای وصول مهریه داشتن وکیل مهریه است که با تجربه و دانشی که دارد در زمانی سریع تر این کار انجام شود.
وصول مهریه در گذشته از طریق دادگاه پیگیری می شد و باید سه‌و‌نیم درصد ارزش مهریه، به عنوان هزینه دادرسی پرداخت می‌شد، اما حالا این امور از طریق اداره اجرای ثبت پیگیری می‌شود و نیازی به پرداخت سه‌و‌نیم درصد از مبلغ مهریه به عنوان هزینه دادرسی نیست. پیگیری مهریه از طریق اداره اجرای‌ثبت را فقط خود شخص و وکیل مهریه او می‌توانند پیگیری کنند.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم حتما با همکاران ما در واحد مشاوره حقوقی دادسو در ارتباط باشید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

وکیل مهریه

وکیل مهریه، یک وکیل پایه یک دادگستری است که دانش و تجربه کافی در زمینه پرونده های خانواده و مهریه را دارد.
اهمیت پرونده های مهریه، از جهت ارزش مالی آن است و بیشتر یک دعوی مالی محسوب می شود.
وکیل مهریه باید به طور کامل نسبت به جزئیات فراوانی که پرونده های خانواده و مالی دارند، آگاه باشد و به صورت پیوسته مشغول به وکالت در زمینه مهریه باشد و وکلایی که در این زمینه فعالیت مستمر و خاصی نداشته اند، انتخاب خوبی نیستند.
چرا که قوانین پیچیده ای که در زمینه توقیف اموال و مهریه وجود دارند، هر روز به‌روز می شوند و نیازمند وکیل مهریه ای است که با روند این پرونده ها آشنا باشد و بتواند فقط در عرض چند روز دستور توقیف اموال را دریافت کند.
به شما پیشنهاد می کنیم حتما قبل از عقد قرارداد با وکیل مهریه، با چند وکیل مشورت نمایید تا بتوانید تصمیم درست تری بگیرید.
برگزاری جلسه مشاوره با وکلای مهریه دادسو به صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. فقط کافیست در واتساپ، با همکاران ما در ارتباط باشید.

وکیل مهریه​

وکیل مهریه در تهران

در صورتی که شما ساکن تهران هستید و و مایل به پیگیری پرونده مهریه خود در تهران هستید، شما باید به یک وکیل مهریه در تهران که در دادگاه های تهران فعالیت میکند مراجعه نمایید.
به دلیل آنکه روال اداری و قضایی هر شهر تا حدودی با شهر دیگر متفاوت است و وکیل مهریه در تهران به دلیل حجم بالای مراجعات به مراجع قضایی و اداره اجرای ثبت در تهران، بیشتر با روال قضایی و اداری کار آشنا است و به دلیل سکونت در تهران و سهولت در رفت و آمد می تواند پیگیری بهتری نسبت به وکلای ساکن شهرستان داشته باشد.
ما در دادسو می توانیم با به روز ترین سیستم های پیگیری و پشتیبانی برای وکلا و موکلین در کمترین زمان ممکن در پرونده مهریه شما ورود پیدا کنیم و سریعترین زمان ممکن پرونده را به سرانجام برسانیم.

وکیل مهریه با دادسو

در صورتی که پرونده مهریه شما در دادسو پیگیری شود و وکلای متخصص مهریه دادسو وکیل پرونده مهریه شما باشند، استعلام اموال و دارایی های همسر شما چه به عنوان ملک و املاک، چه به عنوان حساب بانکی و چه به عنوان سهام بورس و اوراق بهادار خیلی سریع تر از روالی خواهد بود که خودتان اقدام می کنید.
با توجه به احتمال انتقال دارایی های همسرتان به شخص دیگر، شما زمان محدودی برای توقیف اموال دارید. زمانبر بودن استعلام دارایی‌ها و دریافت دستور توقیف (چند ماه) باعث خواهد شد که طرف مقابل، فرصت انتقال دارایی ها را پیدا کند و این مشکل با وکلای متخصص مهریه دادسو پیش نخواهد آمد.
چرا که وکلای دادسو، در کوتاه ترین زمان ممکن، لیست کاملی از دارایی‌های همسر شما را استعلام خواهند کرد و به فوریت، اقدام به توقیف آنها خواهند کرد و هر معامله احتمالی فرار از دین مهریه محسوب خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

وصول مهریه با روش های قانونی

وظیفه اصلی وکیل مهریه است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ طلاق توافقی در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌های طلاق شما را به حداقل برساند.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می‌شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برای شما توضیح داده می‌شود.

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشد می تواند خودش پیگیر روند پرونده وصول مهریه باشند، ولی وکیل مهریه با توجه به تخصصی که دارد، باعث می شود که پرونده در زمان کوتاه تر و با نتیجه بهتری انجام شود.

برای پرونده مهریه، ۲ تن از وکلای متخصص مهریه دادسو، وکیل پرونده شما خواهند بود و شما نگرانی بابت پرونده نخواهید داشت.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

بله. کلیه امور مربوط به توقیف اموال، از جمله استعلام، معرفی به اداره اجرای ثبت و پیگیری برای دریافت حکم توقیف مال بر عهده وکیل مهریه شما خواهد بود. خیالتان راحت.

در این حالت باید یک استعلام جامع از کلیه اموالی که برای مهریه قابل توقیف است گرفته شود. پیچیدگی این کار، به این علت است که باید از ادارات مختلف استعلام گرفت و بسیار زمانبر است.

در صورتی که وکلای دادسو، وکیل مهریه شما باشند، استعلام های مورد نیاز از اداره ثبت اسناد و املاک کشور، بانک مرکزی و اداره بورس، در زمان بسیار کوتاهی گرفته خواهد شد و لیست دقیق و به‌روزی از اموال قابل توقیف همسرتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوز های مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است و کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوز ها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به پرونده ووصول مهریه و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چطور مهریه ام را دریافت کنم؟

در سال های اخیر مطالبه مهریه همزمان از طریق دادگاه و اداره اجرای ثبت انجام می پذیرفت. ولی مدتیست که خانم ها برای مطالبه مهریه فقط باید از طریق اداره اجرای ثبت اقدام کنند.
روال کار هم به این صورت است که خانم با همراه داشتن سند ازدواج و مدارک هویتی به دفترخانه ای که صیغه ازدواج در آنجا ثبت شده است مراجعه می کنند و یک نامه از طرف دفترخانه برای اداره اجرای ثبت دریافت می کنند.
سپس با همراه داشتن سند ازدواج، کارت ملی، شناسنامه و نامه دفترخانه به اداره اجرای ثبت که زیر مجموعه اداره ثبت اسناد محسوب می شود مراجعه می کنند و بر اساس سند ازدواج درخواست وصول مهریه را می کنند.
اداره اجرای ثبت بعد از استعلام از دارایی های منقول و غیر منقول آقا به میزان مهریه خانم، اموال آقا را توقیف می نماید.منظور از اموال اقا، اموالیست که به صورت سندی و تک برگ به نام آقا باشد و خرید و فروش های قولنامه ای چون در سیستم اداره ثبت اسناد ثبت نمی شوند در این استعلام ها درج نمی شوند.
پس برای مطالبه و وصول مهریه دیگر نیازی به مراجعه به دادگاه نیست و باید از طرف اداره اجرای ثبت اقدام کرد.

نمونه دادنامه های موفق دادسو

مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه شامل کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج و نامه دفترخانه ثبت ازدواج است.
برای نامه دفترخانه با همراه داشتن سایر مدارک خانم و یا وکیلشان باید به دفترخانه ای که عقد ازدواج در آنجا ثبت شده است مراجعه کنند و نامه اداره اجرای ثبت را دریافت نمایند.

گرفتن مهریه بدون طلاق

آیا امکان گرفتن مهریه، بدون طلاق وجود دارد؟
بله. طلاق و مهریه هیچ ربطی به هم ندارند و خانم این حق را دارد تا از یک لحظه بعد از جاری شدن صیغه ازدواج مهریه اش را از همسرش مطالبه کند.
پس خانم می تواند هر زمانی که بخواهد مطالبه مهریه کند و تا ابد با همسرش زندگی کند و یا حتی بالعکسِ این موضوع هم در مواردی صادق است. صیغه طلاق جاری شود اما خانم مهریه اش را از آقا دریافت نکرده باشد و هر زمان که لازم دانست برای وصول مهریه اش اقدام کند.
همانطور که گفته شد هیچ ارتباطی بین مهریه و طلاق توافقی وجود ندارد و هر دو پرونده مجزا محسوب می شوند و امکان گرفتن مهریه بدون طلاق وجود دارد. قبل و بعد از طلاق هم می توان مطالبه مهریه کرد.
چون در اکثر خانواده های ایرانی در زمان طلاق صحبت از وصول یا بخشیدن مهریه می شود این باور غلط در عامه به وجود آمده که مهریه فقط در زمان طلاق قابل وصول است.

اموال توقیفی برای مهریه

تقریبا تمام اموال منقول و غیر منقول آقا برای بدهی مهریه قابل توقیف است و خانم می تواند درخواست توقیف اموال برای مهریه را بدهد. جز موارد استثنا که در قانون به عنوان مستثنیات دین از آن یاد شده است.

اگر آقا فقط یک واحد مسکونی داشته باشد که ارزش ریالی اش به نسبت شهری که در آن زندگی می کنند بالا نباشد قابل توقیف نیست و در صورت توقیف اگر آقا اعتراض کند قابلیت رفع توقیف دارد. ولی اگر آقا اعتراضی نکند به عنوان مال توقیفی به حساب می آید.

همچنین مغازه و ابزارهای کسب‌و‌کار، شامل اموال توقیفی برای مهریه نیستند غیر از این‌ها هر مالی که به نام آقا باشد برای وصول مهریه قابل توقیف است.
اموال توقیفی برای مهریه عبارتند از: املاک با سند تک‌برگ، حساب بانکی و حساب بورس.

توقیف ارثیه برای مهریه

آیا سهم الارثی که آقا از انحصار وراثت پدر و مادرش دریافت می کند، بابت مهریه قابل توقیف است؟

بله امکان توقیف سهم الارث آقا بابت مهریه وجود دارد. سهم الارثی که آقا بابت ورثه بودنش نسبت به متوفی دریافت می کند بابت بدهی مهریه قابل توقیف است. در بعضی مواقع، انحصار وراثت شخص متوفی انجام شده است و هنوز انتقال سهم بین وراث اتفاق نیفتاده است که خانم می تواند تقاضای توقیف بکند و به محض انتقال سهم آقا به او، سهم توقیف شده و بابت بدهی مهریه به نفع خانم توقیف می شود.

در بعضی مواقع هم ورثه به دلایل متنوع انحصار وراثت را انجام نمی دهند تا دست خانم از وصول مهریه کوتاه بماند. در این صورت با داشتن وکیل متخصص مهریه، خانم می تواند به عنوان بدهکار یکی از وراث، به صورت قانونی درخواست انحصار وراثت بکند و بدون نیاز به اجازه سایر وراث بعد از انجام انحصار وراثت سهم آقا را به عنوان مهریه توقیف کند.

انجام این کار دارای پیچیدگی هایی است که پیشنهاد می کنیم حتما از یک وکیل مهریه کمک بگیرید تا بدون اشتباه کار انجام شود. در صورت بروز اشتباه این احتمال وجود دارد که وارث (آقا) به محض دریافت سهم الارث، سهم خود را به دیگری انتقال کند و خانم موفق به توقیف ارثیه برای مهریه نشود.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان در این موضوع با همکارانمان در واحد مشاوره حقوقی دادسو تماس بگیرید.

استعلام اموال برای مهریه

از اموال همسرم اطلاع ندارم. برای مطالبه مهریه، چگونه اموال همسرم را استعلام کنم؟
دارایی های به صورت عمومی یا اموال منقول و غیرمنقول هستند، یا حساب بانکی هستند و یا سهام بورس.
جواب استعلام املاک ازسازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پیگیری حساب بانکی از طریق بانک مرکزی و استعلام سهام بورس از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار است.
مطالبه توقیف اموال منقول و غیر منقول مانند خانه، ماشین، مغازه و … و حساب بانکی و سهام بورس که از طریق اداره اجرای ثبت انجام می شود زمانگیر است و امکان دارد در این مدت، آقا اموالش را به شخص دیگری انتقال بدهد.
برای انجام سریع استعلام داشتن وکیل مهریه متخصص، ضروری است. در صورتی که تمایل به استعلام دارایی های همسرتان دارید با دادسو تماس بگیرید. ما خیلی سریع تر از روال شما، کلیه اموال همسرتان را استعلام خواهیم کرد و در صورت تمایل شما، روال توقیف را سریعا شروع خواهیم کرد.

ممنوع الخروجی مهریه

آیا می توان آقا را بابت مهریه ممنوع الخروج کرد؟
بله.
به محض درخواست وصول مهریه خانم می تواند درخواست ممنوع الخروجی همسر را بکند. این ممنوع الخروجی تا زمان تعیین و تکلیف مهریه پابرجا خواهد بود و آقا تحت هیچ شرایطی اجازه خروج از کشور را نخواهد داشت.
تا زمانی که آقا مهریه را به صورت کامل پرداخت نکند ممنوع الخروج خواهد ماند و فقط در صورت رضایت خانم قبل از اتمام پرداخت مهریه می تواند از کشور خارج شود.
آقایان هم برای استعلام ممنوع الخروجی خود می توانند به سایت سامانه استعلام ممنوع الخروجی مراجعه کنند و با ارائه کد ملی و اطلاعات هویتی از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند.
پس خانم به محض مطالبه مهریه می تواند همسرش را ممنوع الخروج کند و تا زمانی که مهریه پرداخت و یا بخشیده نشود، ممنوع الخروجی آقا پابرجاست.

یکی از نگرانی های اصلی موکلین پرونده های وصول مهریه، تعهد اخلاقی و انسانی وکیل نسبت به پایبندی به منافع موکل است. زمانی که دادسو وکیل شماست، خیالتان راحت خواهد بود که طرف مقابل نمی تواند هیچ خللی رو روند پیشبرد اهداف شما توسط وکیل تاثیر بگذارد.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)

6 دیدگاه برای “وکیل مهریه

 1. زهرا گفته:

  سلام وقت بخیر
  اینها نمایشی ست من ۵ روز ست می خواهم با یک وکیل صحبت کنم امکان پذیر نبست ، از تلگرام ، اینستاگرام … موفق نشدم
  من لیست وکلای مهریه را لازم که بتونم از خارج از ایران از سامانه میخک اقدام کنم
  اما اول ببینم واجد شرایط دریافت مهریه هستم ،
  متشکرم از توجه شما

  • Avatar photo
   تیم تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر
   شما می توانید با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید، خیلی زود پاسخگو هستیم. از طریق تماس، واتساپ و تلگرام می توانید با دادسو ارتباط داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *