وکیل ملکی

وکیل ملکی

به دلیل پیچیدگی‌هایی که در دعاوی ملکی وجود دارد، بهتر است حتما از کمک وکیل ملکی استفاده کنید تا دچار مشکلاتی مانند لایحه اشتباه و یا طولانی شدن روند پرونده نشوید.

دادسو با سال‌ها تجربه در حل انواع پرونده‌های ملکی مانند الزام به تنظیم سند رسمی، دعاوی سرقفلی، اخذ پایان کار، دعاوی خلع ید، ابطال سند رسمی و… از ابتدا تا صدور رأی همراه و راهنمای شماست.

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های ملکی و وکیل ملکی در تهران فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی یکی از متبحرترین وکلا در امور حقوقی است که با توجه به شناخت کامل حوزه ملک، پیچیده‌ترین مسائل را رفع می‌کند. بسیاری اوقات مسائل بسیار ساده، با چالش‌هایی همراه هستند که تنها توسط فردی آگاه قابل حل است.

گاهی مشکلات، ساده و پیش پا افتاده به‌نظر می‌رسند اما تنها کافی است لایحه‌ای اشتباه ارائه شود، تا آنچه حق شماست به‌نفع دیگری تمام شود.

مسائلی که شما شاید در طول زندگی خود، یکبار با آن مواجه شوید، برای وکیل امور ملکی، کاری روزمره است که بارها با آن روبه‌رو شده است. پس چه بهتر که کار را به کاردان بسپارید و در امور حقوقی خود، گره ایجاد نکنید.

وکیل ملکی دادسو در حوزه گسترده‌ای می‌تواند به‌شما خدمت‌رسانی کند؛ اما دعوای خلع ید، سرقفلی، تصرف عدوانی، ابطال سند و کلاهبرداری در ملک مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که به‌راحتی توسط وکیل املاک حل خواهد شد.

پرونده های ملکی با دادسو

باتوجه به گستردگی مسائل حقوقی، امروزه هر وکیل در حوزه مشخصی فعالیت دارد تا امور، تخصصی‌تر پیش روند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل امور ملکی، دانش به‌روز او در رابطه با ملک و مسائل حقوقی و تسلط آن بر جلب نظر قضات است.

وکیل ملکی با جلسات متعددی که با موکل خود برگزار می‌کند، زمان کافی برای رسیدگی به پرونده و ارائه لایحه منحصربه‌فردی که موفقیت آن را تضمین می‌کند، دارد.

گاهی اوقات افراد در اثر ناآگاهی مواردی را در لایحه عنوان می‌کنند که تنها روند رسیدگی را به تاخیر می‌اندازد؛ اما وکیل امور ملکی، نوشتن لایحه را بسیار متبحرانه انجام می‌دهد.

موسسه حقوقی دادسو با وکلای پایه یک دادگستری ملکی، در طول پرونده‌های ملکی به طور صفر تا صد تا صدور رأی همراه شما خواهد بود.

برای مشورت با وکیل ملکی دادسو، با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید.

انواع دعاوی ملکی

گاهی در برخی معاملات، یکی از طرفین برخلاف تعهدات خود عمل می‌کند و باعث چالش‌هایی می‌شود که دعاوی حقوقی را به‌دنبال دارد. حق کسب و پیشه، الزام به تنظیم سند، سرقفلی و فسخ اجاره از جمله این موارد هستند.

همچنین ممکن است فردی نسبت به ملک دیگری سونیت مجرمانه‌ای داشته باشد.

مثلا ملکی که متعلق به دیگری است را با مدرکی جعلی به‌فروش برساند یا آن را در تصرف خود درآورد. اینگونه از دعاوی، توسط وکیل ملکی در دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

همچنین گاهی دعاوی مرتبط به مسائل ثبت ملک می‌شود. برای مثال ابطال سند رسمی که باید از طریق دعاوی ثبتی بررسی شود.

تشخیص اینکه اقدام از چه طریقی نتیجه بهتری خواهد داشت بر عهده وکیل امور ملکی است که با تسلط بر قانون، راه‌حلی را ارائه خواهد کرد.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه پرونده های ملکی پاسخ داده شده است.

وکیل ملکی در طرح دعوای ابطال سند رسمی

دعاوی حقوقی که موضوع آن باطل یا بی اثر کردن سند رسمی است را دعوای ابطال سند رسمی می‌خوانند. در قانون مدنی در مورد اسناد، تقسیم بندی انجام شده و به سند عادی و سند رسمی تبدیل شده است.

سند رسمی در دادگاه قابل استناد است اما سند عادی بین دو فرد برای دوری از تشریفات قانونی، صورت می‌گیرد. ابطال یک سند، باعث بی اعتبار شدن آن و بی اثر شدن تمامی نقل و انتقالاتی است که پس از ابطال صورت می‌گیرد. دلیل آن می‌تواند وجود معارض یا عدم رعایت شرایط قانونی باشد.

به دلیل وجود قوانین متعدد در این مسئله و ارجاع به مواد مختلف، بهتر است از یک وکیل ملکی کمک گرفته شود که زمان مناسبی را برای ابراز ادله‌های خود در نظر می‌گیرد و اسنادی مرتبط را ارائه می‌دهد. آنچه واضح است، مسئله ضایع شدن حق در صورت ارائه ادله نامناسب خواهد بود.

پس برای امور حقوقی ملک به‌خصوص در رابطه با سند رسمی، با حساسیت عمل کرده و طرح دعوا را با وکالت یک وکیل پیش ببرید. پیدا کردن وکیل مناسب از راه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.

زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت، تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.

تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌ و نگرانی‌های شما را به حداقل برساند.

وکیل ملکی در الزام به تنظیم سند رسمی

هنگامی که شما ملکی را خریداری می‌کنید، دریافت سند رسمی تنظیم شده در دفتر اسناد رسمی و اخذ تک برگ، به خرید شما موضوعیت و اعتبار می‌بخشد.

ثبت سند رسمی نشان دهنده این است که معامله خرید و فروش ملک به تمامی و درستی انجام شده و اتفاقی برای ملک و مالکیت پیش نخواهد آمد. اما گاهی معامله با مباهی‌ نامه‌ یا قراردادی تنظیم می‌شود که براساس آن مقدمات نقل و انتقال انجام شده اما فروشنده به دلایلی مایل یا قادر به تنظیم قرارداد رسمی نیست.

ممکن است دلیل فروشنده برای امتناع از تنظیم سند بالارفتن قیمت ملک، در رهن بودن سند نزد بانک و موسسات یا فوت مالک باشد که نگرانی‌هایی را برای خریدار ایجاد خواهد کرد چراکه نگران ملک خریداری شده و تلف شدن مال خود خواهد بود و تا زمانی که سند رسمی به‌نام مالک تغییر پیدا نکند این نگرانی باقی خواهد ماند.

در تمامی این موارد، بهترین راه‌ حل طرح دادخواست با عنوان الزام تنظیم سند رسمی است که عموم مردم به آن آگاهی دارند. اما توجه به جزییات و نکاتی که باید در آن ذکر شود، باعث شده، این دادخواست جز موارد تخصصی باشد که باید توسط وکیل ملکی صورت گیرد.

وکیل باید تشخصیص دهد که نیاز به اجرای کدام یک از موارد اخذ پایان کار، اخذ صورت مجلس تفکیکی و مواردی از این قبیل وجود دارد و رفع توقیف به چه صورتی امکان‌پذیر است و مرجع صحیح را مخاطب خود قرار دهد در غیر این‌صورت برای موکل، پرداخت هزینه زیاد و اطاعه را در پی خواهد داشت.

انتخاب مسیر صحیح، تنها با انتخاب بهترین وکیل ملکی امکان‌پذیر خواهد بود.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

ممکن است در زندگی خود با این مسئله روبه‌رو شده باشید که پس از خرید خانه، صاحب‌خانه حاضر به تخلیه واحد نشود. در چنین شرایطی شما لازم است دعوای خلع ید را مطرح کنید.

در این دعوا، خواهان کسی است که ملک او، مورد تصرف قرار گرفته و خواستار خلع ید است. خوانده نیز فرد متصرفی است که در ملک دیگری سکونت دارد.

چنانچه فردی به‌صورت غیرقانونی اموال غیرمنقول شما را تصرف کرده باشد، شما باید دلایل و ادله محکمی برای اثبات ادعای خود داشته باشید، در غیر این‌صورت ممکن است متهم به افترا شوید.

سند رسمی، محکم‌ترین ادله برای اثبات است اما توصیه می‌شود این امر را به وکیلی باتجربه بسپارید که به طرح دعوا خلع ید آشنایی دارد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

یکی از رایج‌ترین دعاوی ملکی مربوط به سرقفلی است. این طرح دعوا، پیچیدگی‌های زیادی دارد.

مطالبه سرقفلی، تخلیه اماکن تجاری، انتقال سرقفلی و ملکیت تغییر شغل در این دسته قرار دارند که باتوجه به قوانین سال ۵۶ و ۷۶ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دعاوی سرقفلی توسط دادگاه‌های عمومی رسیدگی می‌شود و از صلاحیت شورای حل اختلاف خارج است.

سرقفلی درواقع وجهی است که مستاجر به مالک می‌دهد تا مالکیت آن را در اختیار قرار بگیرد ولی همچنان مالکیت عین برای موجر است.

چنانچه مستاجر در این مکان شناس شود و بسیاری از افراد به‌خاطر نام برند او، به این ملک مراجعه کنند اما به‌دلیل کوچکی مکان یا مقاصد شخصی موجر، نیاز به تخلیه ملک باشد، تکلیف چیست؟

وکیل سرقفلی باتوجه به قوانین و تجربه، رفتاری مناسب را انجام خواهد داد و طرح دعوا را با روشی صحیح صورت می‌دهد.

هزینه مشاوره وکیل ملکی

وکیل ملکی در طرح دعوای رفع تصرف عدوانی

چنانچه مالک، سند رسمی در دست نداشته باشد و ملک او به‌صورت نامشروع تصرف شده باشد، ناچار است از راه قانونی دیگری غیر از دعوای خلع ید، اقدام کند. وکیل در وکالت امور ملکی به‌درستی تشخیص خواهد داد که کدام روش مطمئن‌تر است.

رفع ممانعت از حق، رفع تصرف عدوانی و رفع مزاحمت سه راه مختلفی است که وکیل امور ملکی می‌تواند برای حل این مسئله استفاده کند. احترام به حق مالک، از مهم‌ترین موضوعاتی است که قانون به آن توجه دارد.

هیچ‌کس اجازه ندارد مالی که به دیگری تعلق دارد را در تصرف خود درآورد. چنانچه ثابت شود، خواهان مالک قانونی ملک است و خوانده بدون اجازه ملک را تصرف کرده شامل مجازات قانونی خواهد شد. حال باید دید دعوای تصرف عدوانی چیست؟ و چگونه بیان می‌شود؟

تصرف عدوانی در ماده ۶۹۰ قانون اسلامی جرم محسوب می‌شود و صاحب مال از طریق طرح دعوا می‌تواند مال خود را پس بگیرد. در این موضوع، خواهان باید به اثبات برساند که در مدتی که طرح دعوا مطرح شده، خوانده ملک او را در تصرف داشته است.

گاهی دعوای خلع ید و تصرف عدوانی با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند و فرد، لایحه‌ای اشتباه را به دادگاه تقدیم می‌کند. پس باید به‌طور دقیق تشخیص داد که‌ دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟ یا آن را به یک وکیل ملکی سپرد.

در دعوای خلع ید، نیاز نیست که شاکی همان صاحب ملک باشد اما در دعوای تصرف عدوانی، تنها اشخاص ذی‌نفع اجازه طرح دعوا را خواهند داشت. توصیه می‌شود حل چنین مسائلی که تشخیص طرح دعوای ن چندان آسان نیست را به وکیل تصرف عدوانی بسپارید.

وکیل ملکی در طرح دعوای ابطال سند رسمی

دعاوی حقوقی که موضوع آن باطل یا بی اثر کردن سند رسمی است را دعوای ابطال سند رسمی می‌خوانند. در قانون مدنی در مورد اسناد، تقسیم بندی انجام شده و به سند عادی و سند رسمی تبدیل شده است.

سند رسمی در دادگاه قابل استناد است اما سند عادی بین دو فرد برای دوری از تشریفات قانونی، صورت می‌گیرد. ابطال یک سند، باعث بی اعتبار شدن آن و بی اثر شدن تمامی نقل و انتقالاتی است که پس از ابطال صورت می‌گیرد.

دلیل آن می‌تواند وجود معارض یا عدم رعایت شرایط قانونی باشد. به دلیل وجود قوانین متعدد در این مسئله و ارجاع به مواد مختلف، بهتر است از یک وکیل ملکی کمک گرفته شود که زمان مناسبی را برای ابراز ادله‌های خود در نظر می‌گیرد و اسنادی مرتبط را ارائه می‌دهد.

آنچه واضح است، مسئله ضایع شدن حق در صورت ارائه ادله نامناسب خواهد بود. پس برای امور حقوقی ملک به‌خصوص در رابطه با سند رسمی، با حساسیت عمل کرده و طرح دعوا را با وکالت یک وکیل پیش ببرید. پیدا کردن وکیل مناسب از راه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

وکیل ملکی ایرانیان خارج از کشور

دغدغه عمده ایرانیان مقیم خارج از کشور در مورد پرونده‌های ملکی، عدم امکان حضور بلند مدت در ایران برای پیگیری پرونده ملکی و یا ارتباط استاندارد و حرفه‌ای با وکیل در ایران است.

دادسو با سابقه درخشان در حوزه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور، بستر امن و مطمئنی را فراهم کرده تا از طریق وکلای متخخص امور ملکی دادسو، برای پرونده خود اقدامی درست و اصولی تا رسیدن به نتیجه مورد نظر کنید.

منتظر چه هستید؟

در صورتی که پرونده شما در دپارتمان تخصصی امور ملکی دادسو پیش برود، نیازی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای از پرونده نخواهد بود و وکلای شما به جای شما در مراجع قضایی و اداری حضور خواهند داشت و امور را پیگیری خواهند کرد.

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

داشتن وکیل برای پرونده ملکی اجباری است؟

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشند می‌تواند خودش پیگیر روند پرونده ملکی باشد، ولی وکیل ملکی تهران با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تر و روندی بهتر انجام شود و با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور موکل در هیچ مرحله‌ای نباشد

برای پرونده های ملکی چه مدارکی نیاز است؟

با توجه به تنوع پرونده‌های ملکی، جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای پرونده ملکی، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

برای سپردن پرونده ملکی به دادسو چه کار باید بکنم؟

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل ملکی خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده شما آغاز می‌شود.

برای ثبت وکالت به دادسو برای ایرانیان خارج از کشور چه کاری باید انجام شود؟

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکان‌پذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند.

امکان عدم حضور موکل در دفتر دادسو وجود دارد؟

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو وجود دارد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *