وکیل شرب خمر

وکیل شرب خمر

بر اساس قوانین ایران شرب خمر و مصرف هرگونه مشروبات الکلی دارای مجازات و جریمه است. تخصص و تجربه وکیل شرب خمر در پرونده‌های مصرف مشروبات الکلی، تاثیر زیادی دارد.

دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های شرب خمر فعالیت می‌کنند.

ما تمام نگرانی شما از پرونده‌های شرب خمر را می‌دانیم و تا زمانی که رای نهایی پرونده صادر شود در کنار شما خواهیم بود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرب خمر چیست؟

به طور عامیانه به مصرف مشروبات الکلی و هر مایعی که باعث مستی در فرد شود شرب خمر گفته می‌شود.

طبق قوانین ایران هر مایعی که مصرف و نوشیدن آن باعث مستی و بی اختیاری در فرد شود و با مصرف آن، شخص حالت طبیعی خود را از دست بدهد به آن خمر گفته می شود چه آن مایع خالص باشد یا ناخالص و کم باشد یا زیاد.

در قانون مجازات اسلامی حد شرب خمر برای مسلمانان هشتاد ضربه شلاق تعیین شده است و برای افراد غیر مسلمان (در صورت تظاهر به مصرف مشروبات الکلی در ملا عام) مجازات تعزیر مشخص شده که شامل حبس و جزای نقدی می شود.

بهترین وکیل شرب خمر

وکیل شرب خمر به پرونده هایی که فرد به مجازات شراب خواری متهم شده است رسیدگی می‌کند و شما را در مسیر پردردسر پرونده‌های کیفری یاری خواهد کرد تا از نگرانی ها و دغدغه های شما نسبت به مجازات های کیفری و سوپیشینه های کیفری بکاهد.

وکیل مشروبات الکلی دادسو به شما این اطمینان را می‌دهد که در روند فرسایشی و پر استرس دادگاه شما از تمام حقوق قانونی خود برای اثبات بی‌گناهی بهره می‌برید.

مصرف مشروبات الکلی در کشور ما مجازات شلاق دارد و افراد متهم می‌توانند از طریق وکیل برای شرب خمر با توجه به مستندات پرونده از خود دفاع کنند و رای برائت را از محکمه بگیرند، بهتر است که در اولین فرصت به وکیل شرب خمر مراجعه نموده و پیگیری جریان پرونده خود را به وی بسپارید.

نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که تخصص و تجربه یک وکیل متخصص کیفری در این زمینه از اهمیت بسزایی برخوردار است و می‌تواند به نحو چشمگیری از ضایع شدن حقوق شما جلوگیری نماید. بنابراین این موضوع اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

وکیل شرب خمر در گروه وکلای دادسو میتواند بهترین همراه در مسیر روند پرونده شما باشد.

شرب خمر با دادسو

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه امور پرونده‌های شرب خمر فعالیت می‌کند. برای وکالت دادن به وکلای موسسه دادسو می‌توانید ابتدا از مشاوران حقوقی، مشاوره رایگان دریافت کنید و سپس با وکیل خود جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا جزئیات پرونده به صورت تخصصی بررسی شود.

همچنین باید در سامانه ثنا که برای قوه قضاییه هست ثبت نام کنید و از طریق آن قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا کار وکالت شما شروع شود. لازم به ذکر است که وکیل شرب خمر در تمامی مدت زمان انجام پرونده، همراه شما خواهد بود.

در دادگاه شرب خمر چه بگوییم؟

این سوال بسیار کلی است و باید دید که شخص در چه مرجله و در چه وضعیتی است تا بتوان جواب درستی داد.
 اینکه در دادگاه شرب خمر چه بگوییم، بسته به این که در کدام مرحله رسیدگی هستیم، اقرار کرده و یا نکرده‌ایم و در هنگام دستگیری چه اتفاقاتی افتاده است، تغییر می‌کند.

برای گرفتن یک نتیجه درست بهتر از از همان ابتدای پرونده با وکیل شرب خمر در ارتباط باشیم، تا بدون مشکل پرونده به نتیجه برسد.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

زمانی که شما وکیل خود را از موسسه حقوقی دادسو انتخاب می‌کنید و در این موسسه تشکیل پرونده می‌دهید، یک پشتیبان اختصاصی خواهید داشت که به صورت منظم شما را از روند پروده مطلع می‌کند.

تیم دادسو تا زمانی که پرونده شما به اتمام برسد و رای نهایی از دادگاه صادر شود در کنار شما خواهد بود و تلاش دارد که دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما را به حداقل برساند.

گروه وکلای دادسو با سابقه درخشان در زمینه امور کیفری و حجم بالای پرونده‌های موفق طی سال های اخیر، آماده قبول پرونده‌های قضایی شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیش‌تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

یک وکیل شرب خمر چه کمکی به شما می کند؟

زمانی که شما به اتهام جرم شرب خمر توسط نیروی انتظامی دستگیر می‌شوید و یا حین رانندگی تست الکل شما مثبت می‌شود در این زمان است که شما نیاز به یک وکیل در ایران خواهید داشت.

یک وکیل با تجربه در زمینه امور کیفری با آماده کردن لایحه دفاعیه شرب خمر؛ به شما کمک می‌کند که در مسیر پرونده خود تمام اقدامات لازم در جهت دفاع شما در محکمه انجام شود که نهایتا حکم برائت از دادگاه صادر شود.

در این زمان است که فرد متهم به مصرف شرب خمر می تواند با مشاوره گرفتن از وکیل شرب خمر در مورد نحوه‌ی دفاعیه خود از این مجازات تعیین شده راهنمایی های لازم را بگیرد.

شرایط عفو شرب خمر

در شرایطی که متهم از مصرف مشروبات الکلی اظهار پشیمانی کند و از این عمل خود توبه نماید قاضی مختار است که از ولی امر تقاضای عفو نماید یا مجازات حد یا همان شلاق را برای متهم اجرایی کند.

منظور از ولی امر نیز مقام معظم رهبری است که طبق قانون مجازات اسلامی در یکسری از جرایم خاص و اکثر جرائم حدی مثل شرب خمر حق عفو و بخشودگی مجرم را بنا به پیشنهاد قاضی پرونده کیفری دارد.

در ماده ۲۱۹ ذکر شده است که دادگاه نمی‌تواند نوع، میزان و کیفیت حدود شرعی را تغییر دهد یا مجازات را کم یا ساقط یا تبدیل نماید در جرم شرب خمر از طریق عفو و توبه این مجازات ها قابل اسقاط، تبدیل یا تقلیل هستند.

مدارک لازم برای دفاع در پرونده شرب خمر

پرونده شرب خمر یک روال اداری و قضائی محسوب می‌شود و و برای انجام پرونده، باید مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید.

 • شناسنامه موکل
 • کارت‌ملی موکل
 • عضویت در سامانه ثنا

جریمه نقدی خوردن مشروبات الکلی

مجازات شرب خمر حد است که آن ۸۰ ضربه شلاق بوده و مصرف علنی آن در معابر نیز علاوه بر مجازات شلاق ۲ الی ۶ ماه حبس به دنبال دارد.

ولیکن در ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامی گفته شده هرکس مشروبات الکلی را بسازد یا بخرد یا بفروشد یا در معرض فروش قرار دهد یا حمل یا نگهداری کند یا در اختیار دیگری قرار دهد، به حبس از ۶ ماه تا یک سال زندان تعیین و تا ۷۴ ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان پنج برابر ارزش عرف کالای یاد شده محکوم می‌شود.

همچنین در ماده ۷۰۳ وارد نمودن مشروبات الکلی به کشور قاچاق محسوب می‌شود و وارد کننده صرف نظر از میزان آن به ۶ ماه تا ۵ سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان ده برابر ارزش عرفی کالای مذکور محکوم می‌شود.

علاوه بر این نیز در ماده ۷۰۴ آمده دایر نمودن محلی برای استعمال مشروبات الکلی و یا دعوت مردم به آنجا، از ۳ ماه تا ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و یا از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا دوازده میلیون ریال جزای نقدی یا هر دوی آنها محکوم خواهد شد.

در صورتی که برای هرکدام از مواردی که گفتیم به وکیل نیاز دارید، وکلای دادسو می‌توانند شما را راهنمایی کنند. ما دغدغه و نگرانی شما در این خصوص را به خوبی درک می‌کنیم و بهترین راه حل را در این مسیر پیش روی شما می‌گذاریم.

یک وکیل شرب خمر چه کمکی به شما می کند؟

روش اثبات شرب خمر

ادله اثبات جرم شرب خمر در فقه اسلامی و قانون مجازات ایران؛ ۲ مرتبه اقرار و با وجود ۲ شاهد آن هم با شرایط خاص، ثابت می‌شود و اصولا تست الکل به تنهایی نمی‌تواند حد شرب خمر را اثبات نماید.

به زبان ساده برای اثبات جرم شرب خمر باید 2 بار اقرار به شرب خمر داشته باشید و یا 2 شاهد وجود داشته باشند.

در صورتی که در قانون مجازات اسلامی جدید علم قاضی به عنوان یکی از طرق اثبات جرم از جمله حدود ذکر شده اما علم قاضی می‌بایست بر مبنای یقین حاصل شده باشد.

با توجه به اینکه نتایج این دستگاه ها یقین آور نمی‌باشد و اصولا مجازات‌های حدی را با شبهه و شک نمی توان اجرا کرد. بنابراین به صرف تست الکل نمی توان فرد را به مجازات شرب خمر محکوم نمود.

به طور کلی وکیل متخصص در امور کیفری می‌تواند با ورود به پرونده شرب خمر شما تا قبل از مرحله دادگاه در جهت استیفا کامل حق و حقوق شما به شما کمک کند.

دادسو در مسیر پرونده از مرحله دادسرا تا اخذ رای برائت از دادگاه تجدیدنظر استان همراه شما خواهد بود.

مراحل پرونده شرب خمر

در ابتدا در پرونده شرب خمر با دستگیری فرد توسط نیروی انتظامی، در کلانتری برای شما تشکیل پرونده می‌شود و بعد از تکمیل پرونده به وسیله اقرارنامه متهم و مدارک و مستندات موجود، پرونده شرب خمر در کلانتری مختومه شده و به دادسرا ارسال می شود.

با ثبت پرونده کیفری در دادسرا، پرونده به یکی از شعب دادیاری ارسال شده و در ادامه دادیار، متهم را برای ادای توضیحات احضار می‌کند و در جلسه خود متهم اقرار می‌کند.

پس از آن دادیار قرار وثیقه نسبت به متهم صادر می‌کند و متهم نیز با ارائه وثیقه به میزان تعیین‌شده به‌طور موقت آزاد می‌شود.

با توجه به اقرار متهم در دادسرا و همچنین گزارش مرجع انتظامی، دادیار قرار مجرمیت متهم را صادر می‌کند و پرونده با صدور کیفرخواست در دادسرا به مجتمع قضایی کیفری صالح فرستاده می‌شود؛ زمانیکه به دادگاه صالح ارجاع شد بعد از آن وقت رسیدگی تعیین می شود و در وقت رسیدگی پرونده، قاضی تمامی مستندات و دفاعیات متهم را بررسی می‌کند و سرانجام رای مقتضی صادر می شود.

با توجه به تمامی مراحل ذکر شده در پرونده شرب خمر، وکیل زمانی می تواند در روند پرونده تاثیر بسزایی داشته باشد که برای پرونده کیفرخواست صادر نشده باشد (یعنی تا قبل از جلسه بازپرسی)، پس بهتر است حتما بعد از مراجعه به کلانتری و تا قبل از تشکیل جلسه بازپرسی از یک وکیل شرب خمر کمک بگیرید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

مراحل شرب خمر با وکلای دادسو

اگر دادسو در پرونده شرب خمر همراه شما باشد، در تمام مراحل دادرسی ما در کنار شما خواهیم بود و در ۹۰ درصد موارد نیاز به حضور متهم در روند رسیدگی نیست.

متهم پرونده در دادسرا (جلسه بازپرسی) و جلسه دادگاه نزد قاضی باید از خود دفاع کند و بهتر است دفاع از متهم با حضور وکیل مشروبات الکلی باشد.

با توجه به این که در جلسه رسیدگی نماینده دادستان نیز حضور دارد تقاضای مجازات متهم را به استناد مواد مندرج در کیفرخواست مطرح می‌کند که در این زمان است که وکیل می تواند با ارائه مدارک و مستندات کافی به عدم محکومیت شما به مجازات ۸۰ ضربه شلاق کمک کند.

در نهایت با امضای صورت‌جلسه توسط قاضی دادگاه، ختم رسیدگی از طرف وی اعلام و رای مقتضی صادر می شود.
با توجه به جمیع اوراق و محتویات پرونده، تحقیقات به عمل آمده، گزارش مرجع انتظامی و اقرار و اعتراف صریح متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی و در جلسه دادگاه و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، مجرمیت شخص اثبات می شود.

بنابراین در صورت اثبات، دادگاه به استناد مواد ۲۶۴ و ۲۶۵ قانون مجازات اسلامی جدید مصوب سال ۱۳۹۲، متهم را به تحمل هشتاد ضربه شلاق به عنوان حد محکوم می‌کند که شما می توانید با کمک گرفتن از یک وکیل متخصص از این اتفاق جلوگیری نمایید.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

داشتن وکیل برای شرب خمر اجباری است؟

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشد می تواند خودش پیگیر روند پرونده شرب خمر باشند، ولی وکیل شرب خمر با توجه به تخصصی که دارد، باعث می شود که پرونده در زمان کوتاه تر و با نتیجه بهتری انجام شود.

موکلین زیر 18 سال چگونه باید وکالت دهند؟

در صورتی که موکل زیر 18 سال داشته باشد، ولی یا قیم او به عنوان نماینده قانونی در پرونده حضور خواهد داشت.

برای سپردن پرونده شرب خمر به دادسو چه کار باید بکنم؟

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل شرب خمر خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده طلاق توافقی شما آغاز می شود.

امکان عدم حضور موکل در دفتر دادسو وجود دارد؟

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین امکان برگزاری جلسه حضوری نیز مانند گذشته در دفتر دادسو وجود دارد.

چطور با وکلای شرب خمر دادسو جلسه داشته باشیم؟

برای سپردن پرونده شرب خمر به وکلای دادسو فقط کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید. یک جلسه با وکیل (حضوری یا آنلاین) برای شما تنظیم و تمام توضیحات لازم به شما داده می‌شود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

5/5 - (12 امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
11 پاسخ
 1. اگر اظهار پشیمانی کنیم شرایط عفو شرب خمر شامل حال ما میشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر، بهتر است حتما با یک وکیل شرب خمر مشورت کنید.

 2. واقعا بهترین وکیل شرب خمر هستید. یک سال ویش استادانه انجام شد پرونده من.
  چقدر استرس داشتم
  دمتون گرم.
  تشکر از خانم معماری و خانم خلیلزاده عزیز.
  و زحمات خانم وفایی.
  زنده باشید

 3. به وکیل شرب خمر وکالت بدیم حل میشه ایشالا؟
  چجوری باید وکالت بدم به وکیلتون؟

  1. سلام، وقت بخیر
   تماس بگیرید با کارشناسان حقوقی راهنماییتون میکنند.

 4. مرسی از مشاوره خوبتون
  الان با خانم برزگر صحبت کردم
  خیلی با حوصله راهنماییم کرد
  ایشالا برای جلسه مزاحمتون میشم

  1. سلام، وقت بخیر
   سپاس از همراهی شما 🙂
   در خدمتتون هستیم

 5. برای بار دوم منو گرفتن
  دیگه حوصله و توان برای بار دوم ندارم
  لطفا با من تماس بگیرین که وکالت بدم بهتون که کاراشو انجام بدین.
  ۰۹۱۲******۷۸

 6. من رو به جرم مصرف مشروب گرفتن. موقع دستگیری اعتراف نکردم و امضا نکردم تو کلانتی.
  الان اکر بخوام وکیل بگیرم چیکار باید بکنم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *