وکیل طلاق توافقی خارج از کشور

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه طلاق ایرانیان خارج از کشور بدون حضور زوجین فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

مدت زمان

20 تا 60 روز کاری

نحوه پرداخت

به صورت ریالی و ارزی

توافق برای

مهریه و حضانت‌ فرزند

طلاق توافقی

براساس توافق زوجین

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

اعطای وکالت

از طریق ثنا و میخک

توسط

وکلای پایه یک دادگستری خانم و یا آقا

خدمات وکالت طلاق توافقی دادسو

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان با تجربه حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص طلاق توافقی

تنظیم توافقنامه طلاق براساس توافق زوجین

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه میخک یا سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم درخواست بدوی

ارجاع پرونده به شعبه دادگاه خانواده

حضور وکلای شما در جلسات شورای حل اختلاف

حضور وکلای شما در جلسات رسیدگی دادگاه

دریافت دادنامه طلاق توافقی از شعب دادگاه خانواده

اجرای صیغه طلاق در دفترخانه توسط وکلای شما

ترجمه رسمی سند طلاق و ارسال فیزیکی برای شما (در صورت تمایل)

طلاق ایرانیان خارج از کشور

طلاق ایرانیان خارج از کشور یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ایرانیان خارج از کشور هست چرا که نمی‌دانند برای جدایی از همسرشان باید پیرو قوانین کدام کشور باشند؟

بهتر است بدانیم که قوانین مربوط به خانواده هر کشور برای شهروندانش در هر حالتی معتبر است و افراد در هر کشوری که سکونت دارند باید مطیع قوانین کشور خود باشند.
بنابراین اتباع ایرانی که در کشورهای خارجی زندگی می‌کنند و برای حل کردن دعاوی خانوادگی دچار مشکل شده‌اند، باید طبق قوانین ایران به حل دعاوی خود بپردازند چرا که تابع این قوانین هستند.

به طور مثال اگر آقا و خانمی که سال هاست در یک کشور دیگر زندگی می‌کنند و طبق قوانین آن کشور از هم طلاق گرفته‌اند، موظف هستند که وضعیت ازدواج ایرانی خود را هم تعیین و تکلیف نمایند و در چارچوب قضایی ایران هم طلاق خود را ثبت و صیغه طلاق را جاری نمایند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور

با توجه به عدم امکان حضور بلند مدت هموطنان مقیم خارج از کشور در ایران برای پیگیری روند پرونده و عدم آشنایی با روال مراجع قضایی و دادگاه‌ها، داشتن وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور یک راه حل بسیار مناسب برای ثبت طلاق در ایران است.
دقت داشته باشید که وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور، باید هم در حوزه حقوقی خانواده متخصص باشد و هم در زمینه اعطای وکالت ایرانیان خارج‌ از کشور به وکیل، تخصص داشته باشد.
با توجه به پیچیدگی موجود در هر قسمت، وکیل باید تجربه کافی در وکالت پرونده‌های طلاق ایرانیان خارج از کشور داشته باشد. در صورتی که وکلای دادسو، وکیل پرونده شما باشند، جلسات شما با وکلا به صورت آنلاین خواهد بود و یک پشتیبان اختصاصی در اختیار خواهید داشت که به صورت هفتگی، روند پرونده را به شما گزارش خواهد داد. برای شروع می‌توانید از طریق واتساپ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق توافقی در خارج از کشور

در طلاق توافقی تمامی مسائل مربوط به زندگی مشترک از جمله: مهریه، حضانت فرزند، نفقه و تنصیف دارایی بر اساس توافق طرفین (زوج و زوجه) تعیین می‌شود.
به طور مثال زوجین می‌توانند توافق کنند که مهریه بخشیده می‌شود و یا پرداخت می‌شود و یا بخشی از آن پرداخت و مابقی بخشیده می‌شود.
حضانت فرزند هم به همین صورت است و در صورتی که زوجین نسبت به حضانت فرزندان مشترکشان اختلاف نظری نداشته باشند، قانون به توافق آن‌ها احترام می‌گذارد.
برای طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور هم جلسات مشاوره بهزیستی اجباری است و در صورتی که امکان حضور در ایران را ندارید، بهتر است به یک وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور وکالت دهید، تا امور پرونده را پیش ببرند.
در صورتی که دادسو، وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور شما باشد، نیازی به حضوری شما در هیچ مرحله‌ای از پرونده نیست و صفر تا صد امور، بدون حضور شما و توسط وکلای متخصص دادسو پیگیری می‌شود.
برای طلاق توافقی، تمامی توافقات شما در یک جلسه آنلاین، توسط وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور دادسو مکتوب و صورتجلسه می شود و بعد از تایید شما، دادنامه طلاق دقیقا بر اساس توافق شما از دادگاه دریافت می‌شود.

طلاق توافقی با دادسو

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی خانواده مانند طلاق توافقی و انحصار وراثت فعالیت می‌کند. برای وکالت دادن به وکلای موسسه دادسو می‌توانید ابتدا از کارشناس‌های حقوقی مشاوره رایگان دریافت کنید؛ شما می‌توانید با وکیل خود جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا توافقات‌تان مکتوب شود.
همچنین باید در سامانه ثنا که برای قوه قضاییه هست ثبت نام کنید و از طریق آن قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا کار وکالت شما شروع شود. در این مدت نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست. بعد از این مدت، دادنامه طلاق توافقی به زوجین تقدیم می‌شود تا در دفتر طلاق آن را به ثبت برسانند. در صورتی که تمایل داشته باشید وکلا می‌توانند به جای شما در دفتر طلاق حضور پیدا کنند.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ طلاق توافقی در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌های طلاق شما را به حداقل برساند.

خدمات وکالتی، حقوقی و کنسولی به

ایرانیان مقیم خارج از کشور

خدماتی مانند: انحصار وراثت، مدیریت اموال و اسناد، طلاق و مهریه، میخک (ثبت نام، ثیت وکالتنامه، تمدید پاسپورت و گرفتن کد رهگیری)، امور دانشگاهی، شهرداری و کلیه خدمات اداری، قضایی و دادگستری

تا کنون به ایرانیان مقیم در بیش از 26 کشور جهان خدمات ارائه کرده ایم

خیر! در صورتیکه زوجین مایل باشند می‌توانند خودشان پرونده طلاق را پیگیری کنند؛ با این حال وکیل طلاق توافقی با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تری پیگیری و با روندی بهتر انجام شود. همچنین با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور زوجین در هیچ مرحله‌ای از طلاق توافقی نیست. فقط در طلاق با داشتن حق طلاق است که داشتن وکیل طلاق توافقی اجباری است.

برای طلاق توافقی هر کدام از زوجین نیاز به یک وکیل مجزا دارند که اگر پرونده شما در دادسو پیش برود، یک وکیل برای آقا و یک وکیل برای خانم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد هدایا و جهیزیه مواردی هستند که برای انجام طلاق توافقی باید نسبت به آن تعیین و تکلیف گردد.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکانپذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند.

در صورتی که وکالت در طلاق (حق طلاق) شما کامل باشد، نیاز به حضور آقا در هیچ مرحله‌ای نخواهد بود. در صورت تمایل می‌توانید تصویر وکالت در طلاق را در واتس‌آپ برای همکاران ما ارسال نمایید تا بررسی کنند.

در طلاق توافقی هر دو نفر (خانم و آقا) موافق طلاق هستند، ولی در طلاق یکطرفه فقط یکی از طرفین درخواست طلاق دارد و یکی از طرفین موافق طلاق نیست.

مهریه در طلاق توافقی بستگی به توافق آقا و خانم دارد. یعنی می‌توان مهریه را کامل بخشید، کامل پرداخت کرد و با بخشی از مهریه را دریافت و مابقی را بخشید.

بله! امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین با یکی از طرفین یا هر دو نفر وجود دارد و این مسئله خللی در روند پرونده ایجاد نمی‌کند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل طلاق توافقی خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده طلاق توافقی شما آغاز می‌شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوزهای مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است. کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به طلاق توافقی و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

وکیل طلاق توافقی چه کمکی به شما می کند؟

مسائل مختلفی از جمله مهریه (بخشیده شدن و یا پرداخت کردن)، نفقه، حضانت و نفقه فرزندان، اجرت المثل، تنصیف دارایی و استرداد جهیزیه باید قبل از طلاق توافقی تعیین و تکلیف شوند. یک وکیل طلاق توافقی با تجربه شما را راهنمایی می کند که نسبت به همه این موضوعات تصمیم درست بگیرید. با داشتن وکیل طلاق توافقی در دادسو برای پیگیری امور طلاق نیازی به حضور شما در جلسات شورا، دادگاه و دفترخانه نخواهد بود.

طلاق دقیقا بر اساس توافق شما

وظیفه اصلی وکیل طلاق توافقی است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

مراحل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می‌شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برای شما توضیح داده می‌شود.

قوانین طلاق خارج از کشور

همان‌طور که گفته شد، قوانین طلاق در خارج از کشور تفاوت چندانی با قوانین طلاق در داخل کشور ندارد.
عمده تفاوت قوانین طلاق خارج کشور، در مواردی مانند آزمایش عدم بارداری است.
آزمایش عدم بارداری، برای طلاق ایرانیان خارج از کشور به این صورت است که زوجه باید در کشور محل زندگی یک آزمایش عدم بارداری بدهد و نتیجه را برای وکیل خود در ایران ارسال کند و وکیل نسبت به ترجمه رسمی آزمایش عدم بارداری اقدام کند.
تفاوت دیگر در قوانین طلاق در خارج از کشور، ترجمه رسمی سند طلاق است که در صورت تقاضای موکل امکان‌پذیر است. در صورتی که پرونده طلاق شما در دادسو پیگیری شود، امکان ترجمه رسمی سند طلاق و ارسال فیزیکی برای شما وجود دارد.

نمونه دادنامه های موفق دادسو

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور یک روال اداری و قضائی محسوب می‌شود و و برای انجام پرونده، باید مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید. مدارک طلاق توافقی عبارتند از:

رادیو دادسو

طلاق توافقی

هر آنچه که در مورد طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور نیاز دارید در این فایل صوتی به وضوح برایتان شرح داده شده است. برای شنیدن روی دکمه پخش کلیک کنید

طلاق یکطرفه ایرانیان خارج از کشور

طلاق یک طرفه یعنی یکی از طرفین درخواست طلاق دارد و طرف دیگر موافق طلاق و جدایی نیست.
در این صورت بهتر است حتما وکیل طلاق یکطرفه ایرانیان خارج از کشور داشته باشید. چرا که طلاق یکطرفه، روال پیچیده‌تر و زمان برتری نسبت به طلاق توافقی دارد و بدون داشتن وکیل، امکان موفقیت پرونده کم است.
وکیل طلاق یکطرفه ایرانیان خارج از کشور باید دانش و تجربه کافی در زمینه این چنین پرونده‌ها داشته باشد.
پیشنهاد می‌کنیم، قبل از امضای قرارداد با یک وکیل طلاق یکطرفه، حتما با چند وکیل مختلف، جلسه مشاوره داشته باشید تا تصمیم بهتر و درست‌تری بگیرید.
وکلای طلاق یکطرفه دادسو تجربه بسیاری در زمینه پرونده‌های طلاق یکطرفه ایرانیان خارج از کشور دارند و بدون نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای می‌توانند روند پرونده را پیش ببرند. همچنین در صورت تمایل برای توقیف اموال، در زمان کوتاهی اموال طرف مقابل توقیف می‌شود.
در صورتی که تمایل به مشاوره با وکلای طلاق یکطرفه ایرانیان خارج از کشور دادسو دارید، از طریق واتساپ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق با حق طلاق خارج از کشور

طلاق با حق طلاق خارج از کشور یکی از روش‌های دیگری است که ایرانیان خارج از کشور می‌توانند با استناد به وکالت در طلاق بدون نیاز به حضور و یا امضای طرف مقابل اقدام به طلاق کنند. حق طلاق به صورت قانونی با آقا است ولی در شرایطی آقا می‌تواند این حق را به خانم دهد.
برای این کار در داخل کشور باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرد و برای ایرانیان خارج از کشور این کار توسط سامانه میخک انجام می‌شود.
طلاق با داشتن حق طلاق تنها حالتی است که داشتن وکیل اجباری است . یعنی خانم از طرف آقا وکالت دارد که برای امور طلاق وکیل بگیرد. در صورتی که آقا وکالت در طلاق را به خانم بدهد، این حق از او عزل نمی‌شود و در این حالت هر دو نفر حق طلاق دارند. وکالت در طلاق برای این که کامل باشد باید سه شرط زیر را دارا باشد:

وکالت ایرانیان خارج از کشور

تمامی ایرانیان (داخل و خارج از کشور) برای اینکه وکالت پرونده خود را به یک وکیل پایه یک دادگستری اعطا کنند، باید به صورت رسمی و قانونی وکالتنامه را امضا کنند.
اعطای وکالت به وکیل در ایران، از طریق سامانه میخک (وزارت امور خارجه) و یا سامانه ثنا (قوه قضائیه) انجام می شود.
در اعطای وکالت به وکیل در زمینه طلاق، چه از طریق سامانه ثنا و چه از طریق سامانه میخک، باید به مسائلی مانند حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی توجه کنید.
منظور از حدود اختیارات وکیل این است که شما، به وکیل چه اختیاراتی می‌دهید و در چه زمینه‌هایی حق تصمیم گیری دارد و در چه زمینه‌هایی نمی‌تواند ورود کند. به طور مثال وکیل اختیار بخشیدن مهریه در طلاق را دارد و یا حق بخشیدن مهریه را ندارد.

وکالتنامه سامانه میخک

سامانه میخک خلاصه نام خدمات مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است و برای اسنادی که نیاز به تائید وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های آن در داخل کشور یا خارج از کشور هستند بوجود آمده است.
وکالت به وکیل برای طلاق ایرانیان خارج از کشور از طریق سامانه میخک انجام می شود.
برای این کار بعد از ورود به سامانه میخک، و ثبت نام در سامانه میخک باید به قسمت وکالتنامه‌ها بروید و در بخش نوع وکالتنامه، وکالت در طلاق (زن/مرد) را انتخاب کنید. متن دقیق وکالتنامه طلاق ایرانیان خارج از کشور را از همکاران ما در واتساپ می‌توانید دریافت کنید.
بعد از ثبت وکالت‌نامه در سامانه میخک و ثبت اطلاعات هویتی وکیل، سامانه یک کد رهگیری به شما می‌دهد و که با آن باید به سامانه نوبت دهی سامانه میخک مراجعه کنید و برای مصاحبه و تایید وکالتنامه در کنسولگری کشور محل اقامت، وقت مصاحبه بگیرید.
۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تایید وکالتنامه شما در سفارت ایران، وکیل در ایران اصل وکالتنامه را تحویل خواهد گرفت.
در صورتی که امکان ثبت نام و ثبت وکالت نامه در سامانه میخک را ندارید، همکاران ما در دپارتمان ایرانیان خارج از کشور دادسو این کار را برای شما انجام می‌دهند، ولی مصاحبه با سرکنسولگر سفارت بر عهده خود شماست.

وکالتنامه سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

سامانه ثنا در سال ۱۳۹۵ برای ابلاغ اوراق قضایی، ارسال انواع اظهارنامه، ثبت دادخواست و قرارداد الکترونیک ارائه شد.
در حال حاضر امکان ثبت نام سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور هم فراهم شده است و با ارائه اطلاعات هویتی و احراز هویت به صورت غیر حضوری می‌توانید از طریق (www.international.adliran.ir) در سامانه ثنا عضو شوید.
در صورتی که عضو سامانه ثنا باشید، نیازی به انتظار یک ماهه برای تکمیل وکالتنامه از طریق سامانه میخک نخواهید داشت و مانند ایرانیان داخل کشور در عرض چند دقیقه به وکیل خود وکالت خواهید داد.
در این حالت، وکیل شما یک قرارداد الکترونیک در سامانه ثنا تنظیم می‌کند و یک پیامک که حاوی رمز موقت است، برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که موافق تنظیم قرارداد وکالت باشید، باید رمز موقت را به وکیل خود اعلام کنید تا در سیستم ثبت کند و قرارداد وکالت به صورت رسمی تنظیم شود.
توجه داشته باشید که فقط باید رمز موقت را به وکیل بدهید و رمز شخصی ثنا را به هیچ وجه به هیچ کس ندهید.

طلاق غیابی خارج از کشور

در اصطلاح حقوقی، منظور از طلاق غیابی این است که یکی از طرفین، حداقل به مدت ۳ سال غایب مفقودالاثر باشد و هیچ دسترسی به او نباشد.
ولی در اصطلاح عامه، منظور از طلاق غیابی خارج از کشور، این است که زوجین در مراحل اداری و قضایی پرونده طلاق در ایران حضور نداشته باشند.
نکته مهم در مورد طلاق ایرانیان خارج از کشور با دادسو این است، که اگر وکلای دادسو وکیل پرونده شما باشند، نیازی به حضور شما در هیچ مرحله ای در ایران نخواهد بود.

مهریه خارج از کشور

مهریه در طلاق توافقی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن رسیدگی شود. قوانین مهریه خارج از کشور و داخل کشور تفاوت چندانی با هم ندارند و روال مشابهی دارند.
در صورتی که پرونده شما را وکیل طلاق توافقی انجام می‌دهد باید در قسمت توافقنامه‌ای که زوجین آن را امضا می‌کنند به صورت شفاف مکتوب کند که تکلیف مهریه مشخص شود.
برای مثال اگر خانم قبلا مهریه را دریافت کرده باید در توافق نامه ذکر شود یا اگر خانم مهریه را بخشیده باید مشخص شود که در سند بخشش مهریه از چه کلمه‌ای استفاده شده است.
اگر قصد دریافت مهریه را دارید با توجه به قوانین جدیدی که برای مهریه در طلاق توافقی وضع شده توصیه می‌کنیم که حتما با وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشوردر این زمینه مشورت کنید.

حضانت فرزند خارج از کشور

در صورتی که خانم و آقایی قصد طلاق توافقی در خارج از کشور دارند و فرزندی از زندگی مشترک خود دارند باید تکلیف حضانت و ملاقات ایشان مشخص شود.
در این مورد قانون به صورت کامل به توافقات آقا و خانم احترام می‌گذارد و شرط اصلی حضانت فرزند را مصلحت ایشان در نظر گرفته است.
اگر خانم و آقا در رابطه با حضانت فرزند به توافق نرسند باید بر اساس سن حضانتی که قانون در نظر گرفته است پیش بروند. بر اساس قانون حضانت فرزند دختر و پسر تا ۷ سالگی با مادر و فرزند دختر از ۷ تا ۹ سالگی با پدر و حضانت فرزند پسر از ۷ تا ۱۵ سالگی با پدر است و بعد از آن مدار حضانت خارج می‌شوند.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

5/5 - (2 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام، وقت بخیر.
      خیر. الزامی به بخشیدن مهریه وجود ندارد و بر اساس توافق طرفین باید در مورد مهریه باید تصمیم گیری شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *