راهنمای جامع سایت تصمیم

سایت طلاق

انجام مراحل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین در هیچ مرحله ای
بین 15 تا 30 روز کاری
توسط وکیل متخصص طلاق و خانواده
مشاوره رایگان در واتساپ
برای انجام کار توسط وکلای متخصص دادسو با تلفن ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بگیرید یا روی دکمه های زیر کلیک کنید.

طلاق در لغت به معنای رهایی و متارکه است. در حقیقت هنگامی که مردی همسر خود را طلاق می‌دهد، یعنی اقدام به ترک زندگی مشترک کرده است. در این مقاله درباره سایت طلاق که یکی از مراحل جدا شدن از همسر است، صحبت کردیم.

در شرایط امروز جامعه به خاطر مشکلات اساسی که در خانواده‌ها وجود دارد، بهتر است که فرهنگ طلاق در جامعه آموزش داده شود. به عبارت دیگر چنانچه زن و شوهر به هر علتی قصد جدایی دارند، دلیلی ندارد که به یکدیگر توهین کنند و با طرح دعاوی مختلف حقوقی و یا کیفری علیه یکدیگر، بر مشکلات بیفزایند.

بر اساس قانون مدنی، حق طلاق جز حقوق اساسی زوج (مرد) است. ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی بیان می‌کند:

“مرد می‌تواند ضمن رعایت شرایط قانونی مندرج با مراجعه به دادگاه برای طلاق همسرش اقدام کند.”

مگر اینکه حق طلاق به زن داده باشد.

طلاق باید با حضور حداقل دو مرد عادل که صیغه طلاق را می‌شنوند انجام شود.

از آنجا که هرکدام از زن و مرد برای طی مراحل طلاق خود باید که به یکی از مراکز مرتبط با طلاق مراجعه کنند و در این مراجعات ممکن است شلوغی و مشکلاتی ایجاد شود، سایتی برای دریافت نوبت طلاق راه‌اندازی شده است تا هرکدام از زوجین پیش از مراجعه به مرکز مربوطه، نوبت خود را به صورت اینترنتی دریافت نمایند.
[readmore]1862[/readmore]

سامانه تصمیم طلاق چیست

بر طبق قانون حمایت از خانواده، یک توافق بین دادگستری و سازمان بهزیستی انجام گرفته است که پیش از مراجعه به دادگاه، طی مراحل مخصوصی برای ثبت تقاضای طلاق الزامی شده است. این مرحله عبارت است از ثبت تصمیم برای طلاق در سامانه تصمیم طلاق. این سامانه برای هر نوع طلاقی اعم از طلاق توافقی، طلاق از طرف زن و طلاق از طرف مرد قابل استفاده است.

به همین دلیل متقاضیان طلاق، با مراجعه به سامانه ذکر شده نوبت خود را به صورت اینترنتی دریافت می‌کنند و در زمان تعیین شده برای مددکاری و مشاوره به مراکز مشخص شده ارجاع داده می‌شوند. چنانچه زوجین بعد از طی فرایند قانونی و گذراندن جلسات مشاوره طلاق و غربالگری، همچنان به سازش نرسند، پرونده طلاق برای ادامه بررسی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی فرستاده خواهد شد.

در صورتی که زوجین پیش از مراجعه به مراکز مشاوره، برای ثبت تقاضای طلاق مراجعه کنند، زمان صدور حکم طلاق به تعویق خواهد افتاد، چرا که قاضی بدون طی جلسات مشاوره توسط زوجین، حکم طلاق را برای آن‌ها صادر نمی‌کند.

اگر در مرحله اول تقاضای طلاق ثبت شود، با رسیدن وقت دادگاه، قاضی پرونده زوجین را در مرحله اول به مرکز مشاوره ارجاع می‌دهد و پس از پایان جلسات مشاوره در مورد پرونده تصمیم می‌گیرد؛ بنابراین بهتر است زوجین در همان ابتدا به مراکز مشاوره مراجعه کنند تا از اتلاف زمان جلوگیری شود.

سایت طلاق
سایت طلاق

سامانه ثبت طلاق

طبق قانون حمایت از خانواده تعدادی مرکز مشاوره خانواده در کل کشور تأسیس شده و متقاضیان برای طلاق پیش از هر اقدامی برای جدایی باید ابتدا مشخصات هویتی خود را در سایت طلاق به نام سامانه تصمیم طلاق وارد کرده و برای اخذ نوبت مشاوره اقدام کنند. در حقیقت قاضی پس از پایان جلسات مشاوره برای رسیدگی به پرونده اقدام می‌کند و رأی را صادر می‌نماید.

با راه‌اندازی سایت طلاق و برای راهنمایی و استفاده از خدمات سازمان بهزیستی به زن و شوهری که به هر علت تصمیم به جدایی و طلاق دارند، همه زوجین در تهران و کرج و اکثر استان‌های ایران مکلف‌اند که از طریق سایت WWW.ZAMAN.BEHZIST.NET ثبت‌نام کنند و وقت مشاوره را به صورت آنلاین تعیین نمایند، بعد از اتمام جلسات مشاوره و دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق از همان مرکز، دادخواست طلاق توافقی یا طلاق یک‌طرفه را به صورت نهایی ثبت خواهند نمود.

گروه وکلای موسسه حقوقی دادسو با تیم تخصصی خود در حوزه دعاوی خانوادگی به ویژه طلاق توافقی و طلاق یک‌طرفه از سوی زن آماده ارائه خدمات حقوقی و قانونی متناسب با پرونده متقاضیان است.

ورود به سایت طلاق (سامانه تصمیم طلاق)

متقاضیان هر سه نوع طلاق توافقی، طلاق از سمت زن و طلاق از سمت مرد، برای ثبت تقاضای طلاق، بایستی ابتدا به سامانه ثبت طلاق مراجعه کنند و به صورت آنلاین، نوبت دریافت کنند و در تاریخ مشخص شده، با همراه داشتن مدارک هویتی یعنی شناسنامه و کارت ملی، به مرکز جامع مراقبت از خانواده مراجعه نمایند. بعد از آن، این مرکز با بررسی اولیه، پرونده طلاق را به یکی از شعبه‌های مشاوره یا غربالگری ارجاع خواهد داد.

در نهایت، پس از طی ۴۵ روز، واحد مشاوره یا مددکاری تصمیم و نظر خود را اعلام خواهد کرد. اگر جلسات مشاوره زوجین، به سازش میان آن‌ها منتهی شود، پرونده بایگانی خواهد شد. در غیر این صورت، پرونده به یکی از دفترهای خدمات الکترونیک قضایی ارجاع داده می‌شود تا بقیه مراحل طلاق نیز انجام شود.
[readmore]3401[/readmore]

 دریافت نوبت در سایت طلاق (سامانه تصمیم)

۱- در وهله اول باید عبارت سامانه تصمیم و یا آدرس zaman.behzisti.net را در مرورگر خود جستجو کنید و وارد صفحه اصلی آن شوید.

۲- پس از ورود به این صفحه با یک تصویر از نقشه ایران روبرو خواهید شد که باید شهر محل زندگی خود را روی آن انتخاب کنید. برای تسهیل در کار متقاضیان طلاق توافقی همه مراحل پذیرش، مشاوره و روند طلاق در همان استان محل سکونت زوجین انجام‌پذیر است.

۳- برای دریافت آنلاین نوبت در یکی از شعب مراکز مشاوره چهار مرحله را می‌گذرانید؛ اولین مرحله ثبت مشخصات هویتی زن و مرد است.

۴- پس از اینکه مشخصات هویتی شما و همسرتان ثبت شد، مرکز مشاوره مورد نظر را باید انتخاب کنید و سپس گزینه ثبت درخواست فعال نمایید تا به مرحله تعیین تاریخ و ساعت مراجعه وارد شوید.

۵- در اینجا باید روز و ساعتی را که برای حضور شما و همسرتان مناسب‌تر است انتخاب کنید و گزینه تأیید را کلیک نمایید. دقت کنید که در روز مراجعه باید مدارک شناسایی را با خود به همراه داشته باشید.

۶- اکنون باید اطلاعات و روز و زمان مشاوره را تأیید نمایید تا بتوانید کد پیگیری را دریافت کنید. چنانچه از صحت اطلاعات درج‌شده اطمینان دارید بر روی گزینه تأیید کلیک کنید.

۷- در مرحله آخر یک کد پیگیری همراه با روز، زمان پذیرش و آدرس دقیق مرکز مشاوره برای شما نمایش داده می‌شود که توصیه می‌شود آن را در جایی نگه دارید.

همراه داشتن مدارک هویتی در روز مراجعه الزامی است.

سایت طلاق
سایت طلاق

پیگیری سایت تصمیم

با ثبت و دریافت نوبت در سایت طلاق (تصمیم)، برای متقاضی یک کد رهگیری صادر و نمایش داده می‌شود. پیگیری وقت اینترنتی اخذ شده در سایت طلاق امکان‌پذیر نیست، به افراد توصیه می‌شود که پس از اخذ نوبت کد رهگیری به نمایش درآمده را در جایی مطمئن یادداشت کنند که در صورت بروز مشکل، این کد بتواند به حل آن کمک کند.

توجه کنید که برای هرکدام از نوبت‌های دریافت شده که از سوی سایت طلاق صادر شده، یک کد پیگیری منحصربه‌فرد نمایش داده می‌شود و حفظ این کد پیگیری تا روز مشخص شده برای زوجین واجب است که اگر نیاز شد آن را ارائه دهند.

سؤالات متداول

  • گواهی عدم انصراف از طلاق را باید چگونه دریافت کنیم؟

زوجینی که در آستانه طلاق هستند، باید ابتدا از طریق سایت WWW.ZAMAN.BEHZIST.NET ثبت‌نام کنند و به صورت آنلاین وقت مشاوره بگیرند، بعد از پایان جلسات مشاوره و گواهی عدم انصراف از طلاق را از همان مرکز مشاوره دریافت خواهند کرد.

  • آیا برای طلاق توافقی هم باید در سایت طلاق ثبت‌نام کرد؟

بله برای طلاق از هر نوعی، پیش از هر نوع اقدامی باید ابتدا مشخصات هویتی خود را در سامانه تصمیم طلاق وارد کنید و نوبت مشاوره دریافت نمایید.

  • برای ثبت‌نام و دریافت نوبت جهت اقدام برای طلاق، باید از چه سامانه‌ای استفاده کنیم؟

زن و مردی که به هر علت تصمیم به طلاق دارند، مکلف‌اند که از طریق سایت WWW.ZAMAN.BEHZIST.NET ثبت‌نام کنند و به صورت آنلاین وقت مشاوره را مشخص نمایند.

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به دکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

مشاوره مراحل انحصار وراثت به صورت آنلاین و بدون نیاز به جلسه حضوری

مشاوره حقوقی رایگان با کارشناسان حقوقی دادسو

فاطمه شهبازی

محیا بابایی

محیا بابایی

فاطمه شهبازی