وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه طلاق توافقی بدون حضور زوجین فعالیت می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

مدت زمان

۲۰ تا ۴۰ روز کاری

امکان پرداخت

به صورت اقساطی

توافق برای

مهریه و حضانت فرزند

طلاق توافقی

براساس توافق زوجین

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبانی اختصاصی

ایرانیان خارج از کشور

از طریق ثنا و میخک

جلسه وکلا

حضوری و آنلاین

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص طلاق توافقی

تنظیم توافقنامه طلاق براساس توافق زوجین

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم دادخواست بدوی

ارجاع پرونده به شعبه دادگاه خانواده

حضور وکلای شما در جلسات شورای حل اختلاف

حضور وکلای شما در جلسات رسیدگی دادگاه

دریافت دادنامه طلاق توافقی از شعب دادگاه خانواده

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با نزدیکان خود و یا مشاور روانشناس خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می‌کنند.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که زوجین برای طلاق راضی بوده و توافق رسیده‌اند. برای طلاق توافقی باید برای موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه به توافق برسند. قانون به توافقات زوجین برای طلاق توافقی احترام می‌گذارد.

وکیل طلاق توافقی در تهران

در صورتی که خانم و آقایی قصد ندارند مراحل اداری طلاق توافقی را بگذرانند و برای سریع‌تر شدن روند طلاق، می‌توانند وکیل طلاق توافقی در تهران بگیرند تا به جای ایشان در مراحل طلاق حضور پیدا کنند. فقط بهتر است توجه داشته باشید که اگر وکیل مورد نظر تخصصی در امور خانواده نداشته باشد ممکن است طلاق توافقی زمان‌بر شود و یا طلاق بر اساس توافقات شما پیش نرود. ما در دادسو به صورت تخصصی وکالت پرونده‌های طلاق توافقی را انجام می‌دهیم.

 

طلاق توافقی با دادسو

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی خانواده؛ مانند طلاق توافقی و انحصار وراثت فعالیت می‌کند. برای وکالت دادن به وکلای موسسه دادسو می‌توانید ابتدا از کارشناس‌های حقوقی مشاوره رایگان دریافت. شما می‌توانید با وکیل خود جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا توافقاتتان مکتوب شود.
همچنین باید در سامانه ثنا که مربوط به قوه قضاییه است ثبت نام کنید و از طریق آن قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا کار وکالت شما شروع شود. در این مدت نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست. بعد از این مدت، دادنامه طلاق توافقی به زوجین تقدیم می‌شود تا در دفتر طلاق آن را به ثبت برسانند. در صورتی که تمایل داشته باشید وکلا می‌توانند به جای شما در دفتر طلاق حضور پیدا کنند.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ طلاق توافقی در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌های طلاق شما را به حداقل برساند.

وکیل طلاق توافقی چه کمکی به شما می کند؟

مسائل مختلفی از جمله مهریه (بخشیده شدن و یا پرداخت کردن)، نفقه، حضانت و نفقه فرزندان، اجرت المثل، تنصیف دارایی و استرداد جهیزیه باید قبل از طلاق توافقی تعیین و تکلیف شوند. یک وکیل طلاق توافقی با تجربه شما را راهنمایی می کند که نسبت به همه این موضوعات تصمیم درست بگیرید. با داشتن وکیل طلاق توافقی در دادسو برای پیگیری امور طلاق نیازی به حضور شما در جلسات شورا، دادگاه و دفترخانه نخواهد بود.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می‌شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برای شما توضیح داده می‌شود.

خیر! در صورتیکه زوجین مایل باشند می‌توانند خودشان پرونده طلاق را پیگیری کنند؛ با این حال وکیل طلاق توافقی با توجه به تخصصی که دارد، باعث می‌شود که پرونده در زمان کوتاه‌تری پیگیری و با روندی بهتر انجام شود. همچنین با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور زوجین در هیچ مرحله‌ای از طلاق توافقی نیست. فقط در طلاق با داشتن حق طلاق است که داشتن وکیل طلاق توافقی اجباری است.

برای طلاق توافقی هر کدام از زوجین نیاز به یک وکیل مجزا دارند که اگر پرونده شما در دادسو پیش برود، یک وکیل برای آقا و یک وکیل برای خانم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد هدایا و جهیزیه مواردی هستند که برای انجام طلاق توافقی باید نسبت به آن تعیین و تکلیف گردد.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می‌شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. همچنین امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکانپذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند.

در صورتی که وکالت در طلاق (حق طلاق) شما کامل باشد، نیاز به حضور آقا در هیچ مرحله‌ای نخواهد بود. در صورت تمایل می‌توانید تصویر وکالت در طلاق را در واتس‌آپ برای همکاران ما ارسال نمایید تا بررسی کنند.

در طلاق توافقی هر دو نفر (خانم و آقا) موافق طلاق هستند، ولی در طلاق یکطرفه فقط یکی از طرفین درخواست طلاق دارد و یکی از طرفین موافق طلاق نیست.

مهریه در طلاق توافقی بستگی به توافق آقا و خانم دارد. یعنی می‌توان مهریه را کامل بخشید، کامل پرداخت کرد و با بخشی از مهریه را دریافت و مابقی را بخشید.

بله! امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین با یکی از طرفین یا هر دو نفر وجود دارد و این مسئله خللی در روند پرونده ایجاد نمی‌کند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می‌کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با وکیل طلاق توافقی خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده طلاق توافقی شما آغاز می‌شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوزهای مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است. کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به طلاق توافقی و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

توافقات در طلاق توافقی

برای طلاق توافقی خانم و آقا باید بر سر موضوعاتی از قبیل مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه به توافق برسند. زوجین می‌توانند توافق کنند که کل مبلغ مهریه به خانم پرداخت شود، یا خانم کل مبلغ مهریه را به آقا ببخشد یا بخشی از مهریه را ببخشد و بخشی را دریافت کند. نفقه نیز به همین روش بر اساس توافقات انجام می‌شود.
حضانت فرزند هم بر اساس توافق زوجین انجام می‌شود و تنها شرط آن رعایت مصلحت کودک است. برای استرداد جهیزیه نیز تصمیم با زوجین است. در هر یک از موارد بالا اگر زوجین به توافق نرسند، دادگاه بر اساس قانون تصمیم می‌گیرد. زمانی که به یکی از وکلای موسسه حقوق دادسو وکالت می‌دهید، توافقات شما به زبان سلیس فارسی مکتوب می‌شود.

نمونه دادنامه های موفق دادسو

طلاق توافقی یک روال اداری و قضائی محسوب می‌شود و و برای انجام پرونده، باید مدارک مورد نیاز طلاق توافقی را همراه داشته باشید. مدارک طلاق توافقی عبارتند از:

طلاق توافقی در دوران عقد

منظور از دوره‌ی عقد زمانی است که بین خانم و آقا صیغه عقد جاری شده ولی به صورت مشترک در یک منزل زندگی نمی‌کنند. طلاق در دوران عقد هم بر اساس توافقات خانم و آقا پیش می‌رود و وکیل طلاق توافقی بر اساس توافق زوجین برای طلاق در دوران عقد اقدام می کند. بهتر است بدانید
در صورتی که خانم قصد دریافت مهریه را داشته باشد و دوشیزه باشد، نصف مبلغ مهریه به ایشان تعلق می‌گیرد.

طلاق با داشتن حق طلاق

حق طلاق به صورت قانونی با آقا است ولی در شرایطی آقا می‌تواند این حق را به خانم دهد. برای این کار مرد و زن باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند. طلاق با داشتن حق طلاق تنها حالتی است که داشتن وکیل اجباری است. یعنی خانم از طرف آقا وکالت دارد که برای امور طلاق وکیل بگیرد.
در صورتی که آقا وکالت در طلاق را به خانم بدهد، این حق از او عزل نمی شود و در این حالت هر دو نفر حق طلاق دارند. وکالت در طلاق برای این که کامل باشد باید سه شرط زیر را دارا باشد:

طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان در هر کشوری ساکن باشند باید برای اموری مانند ازدواج، طلاق و … مطابق قانون ایران پیش روند. ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از طریق سامانه ثنا یا سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری) به وکلای موسسه دادسو وکالت دهند تا بعد از تائید سفارت وکیل بتواند وکالت نامه را از وزارت امور خارجه دریافت کند و وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور کار طلاق توافقی را به جای ایشان انجام دهد.
اگر هر دو نفر خارج از ایران باشند، هر دو طرف می‌توانند به وکیل وکالت دهند. اگر یکی از زوجین در داخل ایران و دیگری در خارج از ایران باشد یا خانم در یک کشور و آقا در کشور دیگری ساکن باشد هم می‌توانند به همین صورت برای طلاق ایرانیان خارج از کشور اقدام کنند.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

قطعی کردن توافق در طلاق توافقی

در طول اقدام برای طلاق توافقی، تا لحظه امضا شدن سند ازدواج و ثبت طلاق هر کدام از زوجین، این حق را دارند که منصرف یا پشیمان شوند. برای حل این موضوع باید توافقات مکتوب شود و زوجین توافق را در دفتر ثبت اسناد رسمی، به عنوان سند رسمی، ثبت کنند.
بخشیدن مهریه و حق طلاق از عمده چنین مسائل هستند که باید خیالتان از آن راحت باشد. بهتر است قبل از ثبت سند، با وکیل طلاق توافقی مشورت نمایید.

عدم حضور زوجین در دادگاه طلاق توافقی

در صورتی که خانم و آقا وکیل طلاق توافقی (متخصص) داشته باشند، دیگر نیاز به حضور در جلسات رسیدگی دادگاه، جلسات شورای حل اختلاف و جلسات شورا را ندارند و وکیل به جای ایشان در همه این مراحل حضور پیدا می‌کند.

عدم حضور زوجین در دفترخانه ثبت طلاق

بعد از این که وکیل رای طلاق (دادنامه طلاق) را دریافت کرد زوجین تا سه ماه می‌توانند به دفترخانه مراجعه کنند. اگر خانم و آقایی وکیل طلاق توافقی داشته باشند و در وکالت نامه این اختیار را به وکیل خود داده باشند، وکیل می‌تواند به جای زوجین در دفتر ثبت طلاق حضور پیدا کند.
عمده نگرانی متقاضیان طلاق توافقی، درست و دقیق انجام شدن پرونده است به طوری که در آینده درگیر دردسرهای احتمالی نباشند. دادسو در این موضوع خیال شما را راحت کرده است. تیم دادسو انجام پرونده‌های شما را بدون اینکه نیاز باشد نگران چیزی باشید به عهده می‌گیرد.

مهریه در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی یک از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن رسیدگی شود. در صورتی که پرونده شما را وکیل طلاق توافقی انجام می‌دهد باید در قسمت توافقنامه‌ای که زوجین آن را امضا می‌کنند به صورت شفاف مکتوب کند که تکلیف مهریه مشخص شود.
برای مثال اگر خانم قبلا مهریه را دریافت کرده باید در توافق نامه ذکر شود یا اگر خانم مهریه را بخشیده باید مشخص شود که در سند بخشش مهریه از چه کلمه‌ای استفاده شده است. اگر قصد دریافت مهریه را دارید با توجه به قوانین جدیدی که برای مهریه در طلاق توافقی وضع شده توصیه می‌کنیم که حتما با وکیل متخصص در این زمینه مشورت کنید.

حضانت فرزند

در صورتی که خانم و آقایی قصد طلاق توافقی دارند و فرزندی از زندگی مشترک خود دارند باید تکلیف حضانت و ملاقات ایشان مشخص شود. در این مورد قانون به صورت کامل به توافقات آقا و خانم احترام می‌گذارد و شرط اصلی حضانت فرزند را مصلحت ایشان در نظر گرفته است. اگر خانم و آقا در رابطه با حضانت فرزند به توافق نرسند باید بر اساس سن حضانتی که قانون در نظر گرفته است پیش بروند.
بر اساس قانون حضانت فرزند دختر و پسر تا ۷ سالگی با مادر و فرزند دختر از ۷ تا ۹ سالگی با پدر و حضانت فرزند پسر از ۷ تا ۱۵ سالگی با پدر است و بعد از آن فرزند از مدار حضانت خارج می‌شود.

استرداد هدایا و جهیزیه در طلاق توافقی

استرداد جهیزیه در طلاق توافقی بر اساس توافقات خانم و آقا صورت می‌گیرد. در صورتی که برای استرداد جهیزیه توافق ندارید می‌توانید با وکلای موسسه دادسو صحبت کنید تا راهنمایی لازم در این زمینه را دریافت کند. تلاش ما بر این است که طلاق توافقی شما با حداقل چالش انجام شود. بهتر است بدانید استرداد جهیزیه بر اساس فاکتور لوازم منزل و سیاهه‌ای که در زمان ازدواج مکتوب شده انجام می‌شود.

اجرت المثل در طلاق توافقی

اجرت‌المثل برای انجام اموری که خانم در منزل انجام می‌دهد به ایشان تعلق می‌گیرد. اجرت‌المثل در طلاق توافقی و طلاق یک طرفه از سمت خانم به ایشان تعلق نمی‌گیرد. فقط زمانی که طلاق از طرف آقا باشد، باید اجرت المثل به خانم پرداخت شود. در طلاق از طرف مرد باید تمام حق و حقوق مالی خانم مانند مهریه، نفقه و اجرت المثل پرداخت شود.

تنصیف اموال در طلاق توافقی

زمانی که طلاق از طرف آقا و به دلیل عدم کوتاهی و قصور خانم در زندگی زناشویی باشد باید نصف اموالی که بعد از ازدواج خریداری کرده را به خانم واگذار کند و تنصیف اموال در طلاق توافقی و طلاق از طرف خانم صورت نمی‌گیرد.
زمانی که در حضور وکیل طلاق توافقی خود توافقات را مکتوب می‌کنید؛ می‌توانید نصف امول را به یک دیگر واگذار کنید. این موضوع نباید تحت عنوان شرط تنصیف اموال باشد.

بخشش مهریه در ازای حق طلاق

حق طلاق به صورت قانونی با آقا است و می‌تواند این حق را در زمان عقد (در سند ازدواج) یا بعد از عقد (در وکالت‌نامه) به خانم بدهد. در صورتی که قصد بخشیدن مهریه و دریافت حق طلاق را دارید می‌توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.
چرا که در بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق، استفاده از بعضی از کلمات می‌تواند مهریه را قابل رجوع و حق طلاق را فسخ کند.

وکیل خانم برای طلاق توافقی

برخی از موکلین تمایل دارند که وکیل خانم برای طلاق توافقی داشته باشند. تیم وکلای دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که همگی تجربه بالایی در پرونده های طلاق توافقی دارند.
داشتن وکیل ماهر برای طلاق، قطعا باعث می‌شود که پرونده به روش مطمئن پیش برود و موکل هیچ نگرانی از پیامدهای قانونی پرونده در آینده، مانند بخشیده شدن مهریه، قطعی بودن حکم طلاق و … نداشته باشد.
در صورتی که مایل به داشتن وکیل خانم برای طلاق توافقی هستید، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

وکیل طلاق در ایران

زمانی که زوجین تصمیم قطعی به طلاق دارند اما تمایلی به شرکت در مراحل حقوقی و اداری آن ندارند، بهتر است که برای این امور وکیل طلاق انتخاب کنند تا وکیل به جای ایشان امور مربوطه را انجام دهد. نکته مهم در این زمینه این است که وکیل مورد نظر حتماً در حوزه امور خانواده تخصص داشته باشد، چون در غیر این صورت فرآیند طلاق طولانی‌تر خواهد شد. یک وکیل باتجربه و متخصص شما را یاری می‌کند تا در مسیر صحیح‌تری گام بردارید و تصمیمات منطقی بگیرید.
مؤسسه دادسو دارای تیم تخصصی در زمینه امور مربوط به خانواده و طلاق در ایران است است که خدمات ارزنده‌ای را به مراجعین محترم ارائه می‌دهد. برای بهره‌مند شدن از این خدمات ابتدا می‌توانید به صورت رایگان با کارشناسان حقوقی مؤسسه مشاوره داشته باشید. سپس با انتخاب وکیل مورد نظر امور مربوط به طلاق خود را پیش ببرید. جلسه موکلین با وکیل می‌تواند به صورت حضوری و یا آنلاین (بسته به شرایط موکل) برگزار شود.
برای شروع کار وکالت می‌بایست در سامانه ثنا ثبت‌نام و از آن طریق قرارداد وکالت خود را به صورت الکترونیک امضا نمایید. با انتخاب وکیل طلاق در ایران، دیگر نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست.
گروه دادسو در تمامی مراحل پرونده و تا پایان فرآیند آن شما را همراهی خواهند کرد و در این مدت مشکلات و دغدغه‌ها را تا حد ممکن کاهش می‌دهند.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

امتیاز به این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.