وکیل اعسار

شکایات مالی یکی از موضوعات رایج دادگاه‌هاست. این در حالی است که افرادی که تمکن مالی برای پرداخت وجه تعیین شده مانند مهریه ندارند، با کمک وکیل اعسار می‌توانند رأی دادگاه را به سمت قسطی کردن بدهی مالی خود تغییر دهند.

در این زمینه مؤسسه حقوقی دادسو خدماتی را ارائه می‌دهد. افرادی که در این فرآیند حقوقی قرار دارند، می‌توانند با تنظیم قرارداد و وکالتنامه، انجام امور حقوقی مربوطه را در چارچوب توافقنامه به وکیل دعاوی اعسار منتخب خود بسپارند.

بهترین وکیل اعسار

مردانی که به خاطر شکایت‌های مالی همچون دعاوی مطالبه مهریه به دادگاه خوانده می‌شوند، می‌توانند با ارائه درخواست و پیوست مدارکی همراه آن رأی دادگاه را به سمت قسطی کردن بدهی خود همچون تقسیط مهریه هدایت کنند.

طلاق، دادخواست زن برای دریافت مهریه و آماده کردن دادخواست برای قانع کردن دادگاه در راستای کاهش فشاری که به مرد وارد می‌شود، پیچیدگی‌ها و دشواری‌هایی دارد که با وجود وکیل اعسار مجرب پشت سر گذرانده می‌شوند. علاوه بر این گاهی اعسار به علت ناتوانی پرداخت هزینه دادرسی است. در این زمینه نیز وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

در این راستا وکلای پایه یک دادگستری فعال در مؤسسه حقوقی دادسو به عنوان بهترین وکیل در ایران به موکلان خود راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند. در ضمن، طبق وکالتنامه تنظیم شده می‌توانند انجام تمام یا بخشی از مراحل بر عهده گیرند. کافی است قرارداد و وکالتنامه ای تنظیم شود تا تقاضای اعسار با موفقیت پیش رود.

طرح دعوی اعسار چگونه انجام می‌شود؟

برای اینکه بتوان دادخواست اعسار را مطرح کرد، باید مدارک محکمه پسندی را ارائه داد. اما تحویل این مدارک هنگامی امکان پذیر است که فرد، متن دادخواست خود را تنظیم و فرم مربوطه را پر کنند. سپس در دفتر خدمات الکترونیکی قضایی درخواست خود را به ثبت برساند. برای کسب اطلاعات کامل می‌توان از وکیل اعسار راهنمایی گرفت.

ضرورت داشتن وکیل برای مدعی اعسار

گردآوری مدارکی مانند شرح کامل و دقیق اموال منقول و غیر منقول و تمام دارایی‌های فرد در بانک‌ها و مؤسسات مالی، تنظیم متن دادخواست و پیگیری مراحل مختلف آن در جلسات دادرسی کاری دشوار است و پیچیدگی‌هایی با توجه به شرایط هر مدعی اعسار دارد.

دانستن مواد و تبصره‌های قوانین مختلف مانند مستثنیات دین می‌تواند در این زمینه کمک قابل توجهی داشته باشد. اگرچه تجربه‌های مختلف مرتبط با این جلسات به پیشبرد آنها کمک می‌‌کند.

وکیل پایه یک دادگستری که به عنوان وکیل اثبات اعسار تجربه و دانش لازم را دارد، در زمینه تقاضای اعسار به موکلان خود کمک می‌کند تا مراحل مختلف این فرآیند را به سهولت، با سرعت بیشتر و شانس موفقیت بالاتر پشت سر بگذارند.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

مراحل درخواست اعسار

برای اینکه بتوان دادخواست اعسار را ارائه داد، باید مراحلی را پشت سر گذراند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

1- ثبت دادخواست اعسار

اولین گام برای اینکه درخواست اعسار را به دادگاه تقدیم کرد، تنظیم متن دادخواست اعسار است. این متن دارای اطلاعاتی از جمله مشخصات کامل مدعی اعسار و بستانکار، میزان دین یا هزینه‌های دادرسی، موضوع دعوا و دلایل اعسار است. ضمن اینکه باید ابلاغ پرونده را به قاضی در این متن به صورت کتبی به ثبت رساند.

2- رسیدگی پرونده توسط قاضی

در مرحله بعدی مدیر، دفتر پرونده را به قاضی دادگاه ذی صلاح می‌دهد. رسیدگی به دادخواست اعسار خارج از نوبت انجام می‌شود.

3- معرفی شاهدان

مدعی اعسار باید 4 شاهد را برای اثبات ادعای اعسار خود به دادگاه معرفی کند. دادگاه در جلسه دادرسی معینی این چهار شاهد را فرا می‌خواند.

معرفی شاهدان

4- ضمیمه کردن مدارک

در این مرحله باید مدارکی مانند گواهی عدم تمکن مالی، گواهی بیکاری و هر مدرکی را ارائه داد که در تأیید درخواست اعسار است.

5- احضار شهود به دادگاه

اکنون نوبت به مرحله ای می‌رسد که شهود اعسار در دادگاه حاضر شده، سوگند به بیان حقیقت خورده و نسبت به ادعای مدعی اعسار شهادت دهند.

6- استعلام اسناد و مدارک از سوی دادگاه

اکنون نوبت به استعلام مدارکی می‌رسد که مدعی اعسار به دادگاه ارائه داده و شاهدان آنها را تأیید کرده اند. سازمان‌هایی مانند اداره ثبت املاک و سازمان تأمین اجتماعی در این راستا نقش مهمی ایفا می‌کنند.

7- مطابقت دادن اظهارات شاهدان و ادعای مدعی اعسار

در این مرحله اسناد استعلام شده و اظهارات شاهدان مطابقت داده می‌شوند. در صورتی که اظهارات شاهدان تأیید شوند، دادگاه آماده صدور رأی خواهد بود.

8- اعلام رأی دادگاه

اکنون که اسناد و اظهارات شاهدان حاضر شده در دادگاه بررسی شدند، رأی دادگاه به مدعی اعسار یا وکیل اثبات اعسار ارائه خواهد شد. اگر قاضی دادخواست اعسار را رد کرده باشد، مدعی اعسار از پرداخت دیون مالی خود معاف نخواهد شد. اما اگر رأی با تأیید دادخواست همراه باشد، تقسیط بدهی ادعا کننده اعسار صورت خواهد گرفت.

حق الوکاله وکیل برای دعوای اعسار

هنگامی که وکیل پایه یک دادگستری به عنوان وکیل اعسار تجربه داشته باشد، در قراردادی که با موکل خود بسته، مبلغ حق الوکاله را برای پرونده اعلام می‌کند. این مبلغ با توجه به عوامل مختلف و محدوده وظایفی که وکیل پذیرفته فرق خواهد کرد.

اگر شما پروندۀ خود را به وکیل اعسار مؤسسه حقوقی دادسو بسپارید، با هماهنگی این مجموعه میزان حق الوکاله را مطلع خواهید شد.

حق الوکاله وکیل برای دعوای اعسار

وکیل اعسار در پرداخت مهریه

یکی از مهم ترین دیونی که افراد برای تسهیل پرداخت آن به ارائه دادخواست اعسار می‌کنند، مهریه است. در این مسیر وکیل دعاوی اعسار می‌تواند راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. در صورت لزوم نیز می‌توان صفر تا صد پیگیری پرونده را به وکیل سپرد.

جمع بندی

در این مطلب توضیح دادیم که وکیل اعسار به دلیل تجارب و دانش لازم برای پیگیری دعاوی اعسار می‌تواند با سرعت و سهولت بیشتر مراحل مختلف این پرونده را پیگیری کند.

شما نیز اگر چنین پرونده ای دارید و تصمیم دارید از وکیل معتبر پایه یک دادگستری راهنمایی بگیرید یا پیگیری پرونده را به او بسپارید، می‌توانید از خدمات مؤسسه حقوقی دادسو بهره مند شوید. کافی است قرارداد و وکالتنامه ای را تنظیم کنید تا پیگیری مراحل مختلف آن انجام شده و جلسات به صورت آنلاین برگزار شوند.

سوالات متداول

ضرورت وکیل اعسار در پرونده‌های دعاوی اعسار چیست؟

برای اینکه گردآوری مدارک، انتخاب شاهدها، پیگیری جلسات و مواردی از این دست با سهولت و سرعت بیشتری انجام شوند، وکیل اثبات اعسار نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مدارک اثبات ادعای اعسار چیست؟

گواهی عدم اشتغال، گواهی عدم تمکن مالی، صورت حساب‌های پرداختی و مدارک مربوط به دارایی‌های مدعی اعسار از مهم ترین مدارکی هستند که برای اثبات ادعای اعسار استفاده می‌شوند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

2/5 - (3 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *