خانه / ملکی / بهترین وکیل امور ملکی در تهران

بهترین وکیل امور ملکی در تهران

بهترین وکیل امور ملکی در تهران

بهترین وکیل امور ملکی در تهران به فردی اطلاق می‌شود که دارای حسن نیت بوده و چالش‌های پرونده ملکی را می‌شناسد. در امر وکالت، شاخه‌های متعددی وجود دارد که تخصصی عمل کردن در هر حوزه همانند مهاجرت، طلاق یا ملک، باعث می‌شود روند کار سریع‌تر شود و قوانین با دقت بالاتری مورد بررسی قرار بگیرند.

اگرچه وکلا به تمامی قوانین آگاهی دارند اما وکیل ملکی تمرکز خود را بر دعاوی مرتبط با ملک قرار داده و تمامی قوانین این حوزه را می‌شناسد. پس هنگامی که به چنین فردی مراجعه می‌کنید، بدون نیاز به توضیح مفصل، سررشته کار را پیدا کرده و برای حل آن به قانونی محکم مراجعه می‌کند. همواره در امور ملکی مشکلاتی دیده می‌شود که بدون آگاهی قابل حل نیستند و تنها یک وکیل ملکی است که می‌تواند چاره‌ساز مشکلات باشد. بهترین وکیل ملکی، می‌داند چه زمانی و از چه قانونی استفاده کند. برای یافتن چنین فردی چه باید کرد؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی به حقوق موکل خود آگاه است و از ضایع شدن حقوق او جلوگیری می‌کند. یکی از مشخصه‌های وکیل مطرح، دانش حقوقی و آگاهی او نسبت به امور ملکی است. این مسئله در جلسه مشاوره با پرسش و پاسخ مشخص خواهد شد. کافی است به راه‌حل‌های ارئه شده توجه کنید که تا چه حد کارآمد است. علاوه ‌بر این، وکیل باید نسبت به قوانین مربوط به آرا، رویه دادگاه‌ها و وحدت رویه کاملا آگاه باشد. صداقت، حسن نیت و دارایی دیگر ویژگی‌های اخلاقی است که باید در وکیل دیده شود.

بهترین وکیل امور ملکی در تهران به کسی اطلاق می‌شود که مسئولیت‌پذیر بوده و وجدان کاری داشته باشد. به دلیل حساسیت این نوع از پرونده بهتر است که وکیلی انتخاب شود که به رویه قانونی دادگاه آگاه است و تجربه بسیار زیادی در حوزه ملکی دارد. همچنین هوشمندی این فرد چاره‌ساز حل پرونده خواهد بود. لازم است وکیل ملکی به جزییات پرونده دقت داشته باشد و با بررسی همه جانبه به‌خوبی موکل خود را راهنمایی کند.

همچنین وکیل ملکی باید بتواند به‌خوبی لایحه بنویسد و موارد مرتبط با پرونده را به‌ خوبی ارائه دهد. همچنین در حضور قاضی بتواند با تسلط کامل از موکل خود دفاع کند. در هنگام مشاوره وکیل ملکی باید دقت داشته باشید که صرفا سابقه کاری وکیل اهمیت ندارد بلکه موفقیت او در پرونده‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. طبیعتا چنین وکیلی دانش بالایی دارد.

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در تهران

در چه مواردی به وکیل ملکی نیاز است؟

در بسیاری از موارد حضور یک وکیل باعث پیشرفت پرونده در مسیر صحیح می‌شود اما در مورد مشکلاتی در رابطه با اموال غیرمنقول نیاز به وکیل ضرورت بیشتری دارد. اموال غیرمنقول به دارایی‌هایی گفته می‌شود که امکان نقل مکان و جابجایی برای آن‌ها وجود ندارد. خانه، آپارتمان، باغ و زمین همگی در این دسته هستند. بهترین وکیل ملکی را می‌توان از طریق دادگاه یا منابع معتبر پیدا کرد. این فرد تنظیم سند، افراز مال مشاع و خلع ید را انجام می‌دهد.

انواع دعاوی ملکی

به‌طور کلی دعاوی ملکی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

حقوقی

دعاوی ملکی حقوقی شامل فسخ قرارداد دارای نقص، درخواست پرداخت اجرت‌المثل، دعاوی مطرح شده در رابطه با مطالبه سرقفلی، لزوم تنظیم سند رسمی ، دعاوی مزاحمت ملکی و سندهای ضمانت شده می‌شود. باید توجه داشت که در تمامی موارد لزوم ارتکاب جرم مطرح نیست و گاهی باید برخی تبادلات در روند قانونی تنظیم و ثبت شود.

تنظیم سند رسمی در چه مواردی لازم است؟

گاهی تنظیم اسناد برای اعتبار بخشی به یک ملک صورت می‌گیرد. فردی که ملکی را خریداری کرده باید نام خود را در دفتر ثبت املاک به ثبت برساند. از این‌رو فروشنده باید در دفتر ثبت، سند ملک را به‌ نام مالک جدید انتقال دهد. در صورتی ‌که فروشنده در این امر یاری نکند، خریدار با استفاده از بهترین وکیل ملکی در تهران یا شهرستان مورد نظر باید دعوایی با نام دعوای الزام به تنظیم سند مطرح و دادخواست خود را به دادگاه تقدیم کند.

دعاوی ملکی کیفری

در صورتی که فرد ملکی را به یک یا چند نفر بفروشد، خیانت در امانت در حوزه ملک و املاک و دعاوی مربوطه، کلاهبرداری در مورد ملک و جعل اسناد و دعاوی مربوط به وراث و تخریب املاک فرد دیگر توسط بهترین وکیل امور ملکی در تهران یا شهرستان در حوزه کیفری بررسی می‌شود.

همچنین اجبار به تحویل ملک، دریافت خسارت تاخیر تادیه، فسخ معامله، فک رهن، فروش ملک مشاع، اثبات کردن مالکیت ملک، زیرپا گذاشتن قوانین آپارتمان نشینی، الزام به اخذ پایان کار و مطالبه سرقفلی در این دسته جای می‌گیرد که اگر بتوانید بهترین وکیل حقوقی در تهران یا شهرستان موردنظر خود را پیدا کنید، در مدتی کوتاه به حق و حقوق خود خواهید رسید.

انواع دعاوی ملکی

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه پرونده های ملکی پاسخ داده شده است.

دعوای خلع ید چیست؟

به‌طور ساده باید اینگونه بیان کرد؛ زمانی این دعوا مطرح می‌شود که مالک ملک غیرمنقول همچون ملک مسکونی نسبت به فردی که آن را تصرف کرده اقامه‌ی دعوا کند. این دعوا با دعوای تصرف عدوانی تفاوت دارد. تنها بهترین وکیل امور ملکی در تهران یا شهرستان قادر است این مسئله را با ارائه لایحه‌ای قوی به دادگاه حل و فصل کند.

موسسه حقوقی دادسو دارای بهترین وکلای پایه یک دادگستری بوده که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر پیشنهاد می‌کنیم ما مشاورین و کارشناسان دادسو در تماس باشید.

دعوای رفع تصرف عدوانی در چه مواردی صورت می ‌گیرد؟

بهترین وکیل ملکی در تهران و شهرستان تفاوت انواع دعوا را به‌خوبی تشخیص می‌دهد و برای هرکدام لایحه‌ای متفاوت تنظیم می‌کند. در دعوای رفع تصرف عدوانی، شخص باید ثابت کند که در گذشته ملک را در تصرف داشته و شخص یا گروهی به‌اجبار ملک را از تضرف او خارج کرده‌اند. این شخص لازم است اسناد زمان تصرف را به دادگاه تقدیم کند. این درحالی است که در دعوای خلع ید، فرد باید مالکیت خود را به اثبات برساند.

دعاوی ثبتی ملکی

معمولا پس از انتقال سند به فردی دیگر یا خرید ملک، هنگام خرید و بررسی سند یا در صورت وجود نقص و ایرادی در مفاد سند یا روند کار، این دعاوی مطرح می‌شوند.

 • توقیف عملیات اجرایی در مراحل مختلف به‌دلیل طرح دعوا یا نقض قوانین
 • ابطال سند رسمی که به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد.
 • اجرای ثبت
 • باطل شدن نظریه‌ای که توسط هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور صورت گرفته است.
 • افراز ملک
 • ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمیسیون‌ها
 • باطل شدن سند ملکی معارض

 بهترین وکیل ملکی باید در چه زمینه‌هایی تخصص داشته باشد؟

دعاوی مرتبط با تخلیه ملک استیجاری، دعاوی افراز، حق کسب و بیشه، مطالبه سرقفلی، تفکیک دعاوی سه‌گانه و دعاوی مرتبط با سند از مهم‌ترین تخصص‌هایی است که وکیل مجرب باید به آن آگاهی داشته باشد.

مزایای داشتن وکیل ملکی

اگرچه ممکن است فرد به‌تنهایی بتواند لایحه‌ای را به دادگاه ارائه دهد اما توجه داشته باشید که انتخاب ملکی برای پیشبرد اهداف در مسیر صحیح صورت می‌گیرد چراکه گاهی در اثر ناآگاهی رای دادگاه کاملا برخلاف انتظار خواهد شد. از مزایای داشتن وکیل برای تنظیم سند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وکیل قادر است تمامی خسارات ذکر شده در قرارداد را از فروشنده مطالبه کند.
 2. چنانچه مالک برای انتقال سند ممانعت کند، وکیل حقوقی می‌تواند با یک مامور از دادگاه جهت تنظیم سند اقدام کند.
 3. زمانی‌که صرف انتقال سند و پیگیری‌ها می‌شود با ارائه راه‌حل‌های قانونی، کمتر خواهد شد.
 4. با وجود وکیل ملکی، نیاز نیست که خریدار در دادگاه حضور داشته باشد.
 5. در صورتی‌که ملک در رهن یا اجاره شخصی باشد، وکیل امکان درخواست فک رهن را دارد.
 6. وکیل نقش مهمی در جلوگیری از خسارات مالی خواهد داشت.

مزایای داشتن وکیل ملکی

هزینه وکیل ملکی

مشاوره گرفتن از یک وکیل از بروز هزینه‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری می‌کند. بهره‌گیری از وکیلی باتجربه در دعاوی ملکی سرعت و دقت کار را  بالا خواهد برد اما با هزینه‌هایی همراه خواهد بود. هزینه وکالت به میزان کاری که قرار است وکیل برای پرونده انجام دهد بستگی دارد. برخی پرونده‌های پیچیده نیاز به زمان زیادی دارند که طبیعتا رقم دستمزد را بالا خواهد برد. دادسو یکی از شرکت‌های حقوقی است که در تعیین دستمزد وکالت انصاف را رعایت کرده و سعی می‌کند در جلسه مشاوره مبلغ حدودی را مطرح کند.

برای اطلاع از هزینه بهترین وکیل ملکی در تهران می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادسو در تماس باشید.

بهترین وکیل امور ملکی در تهران با چه معیاری انتخاب می ‌شود؟

مباحث مرتبط با ملک بسیار گسترده هستند که از جمله‌ می‌توان به دعاوی مربوط به فروش سرقفلی، مالک و مستاجر، اجرت‌المثل، رفع تصرف ملک، خلع ید، پیش فروش آپارتمان و دعاوی افراز اشاره کرد. مشکلات حقوقی ملک در سه دسته حقوقی، کیفری و ثبتی خلاصه می‌شوند. بهترین وکیل امور ملکی در تهران لازم است که تمامی مشکلات ملکی را بشناسد و در رزومه خود چندین پرونده موفقیت‌آمیز را ثبت کرده باشد. کمک گرفتن از وکیل ملکی به روند کار سرعت می‌بخشد و از ارائه لایحه‌های نامناسب جلوگیری می‌کند. طبیعتا دخالت وکیل در پرونده شامل هزینه‌هایی خواهد بود که در جلسه مشاوره مطرح خواهد شد.

سوالات متداول

 1. چگونه می‌ توان از خریدار مال غیر، خسارت دریافت کرد؟

چنانچه فروش مال غیر توسط وکیل ملکی به اثبات برسد امکان برگشت ملک وجود دارد. در این مورد شاخه‌های زیادی وجود دارد. برای مثال ملکی که بین چند وارث تقسیم شده و یکی از وراث کل ملک را بدون رضایت دیگران به فردی می‌فروشد یا فرزندی با در دست داشتن گواهی مهجوریت در حالی‌ که پدر ملک خود را در صحت سلامت به ‌نام شخص دیگری انتقال داده، اقدام به فروش ملک می‌کند. در این موارد لازم است به وکیل ملکی مراجعه شود چراکه ارائه لایحه نامناسب ممکن است شکواییه تهمت و افترا را در پی داشته باشد.

 1. دعوای الزام به تحویل ملک چه زمانی رخ می‌ دهد؟

در صورتی‌که در یک قرارداد، دقیقا مشخص باشد که مالک باید چه زمانی ملک را در اختیار مالک جدید قرار دهد، لازم است در تاریخ مشخص شده ملک را خالی کرده و در اختیار مالک جدید بگذارد در غیر این‌ صورت دعوای الزام به تحویل ملک مطرح می‌شود که توسط وکیل امور ملکی در تهران یا شهرستان مورد بررسی و مراجعه به دادگاه صورت می‌گیرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *