طلاق بائن غیر مدخوله چیست؟

طلاق بائن غیر مدخوله

طلاق نمونه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها طلاق بائن است. در طلاق بائن زن و مرد ممکن است بعد از رابطه زناشویی برای جدایی اقدام کنند، یا زمان طلاق زوجه همچنان باکره باشد و رابطه‌ای بین زوجین شکل نگرفته باشد. شرایطی که برای طلاق بائن غیر مدخوله وجود دارد با طلاق بائن بعد از رابطه متفاوت است.

در این مطلب هر آنچه باید درباره طلاق بائن غیر مدخوله بدانید را ارائه کرده‌ایم. اگر درباره انواع طلاق نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، از طریق واتساپ با وکلای حقوقی موسسه دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

 طلاق بائن چیست؟

 طلاق به دو نوع طلاق رجعی و طلاق بائن تقسیم می‌شود. اگر طلاق توافقی یا طلاق از طرف مرد باشد، زوج می‌تواند در مدت عده به همسرش رجوع کند؛ اما طلاق از طرف زن، طلاق پس از سه رجوع، طلاق زن یائسه و طلاق زن باکره از نوع بائن هستند. در طلاق بائن زن و مرد نمی‌توانند بدون جاری کردن مجدد صیغه عقد زندگی مشترک خودشان را شروع کنند.

طلاق بائن غیر مدخوله چیست؟

در صورتی که زن و مرد پس از جاری شدن نکاح تا زمان جدایی با هم رابطه نداشته باشد، طلاق از نوع طلاق بائن غیر مدخوله خواهد بود. در این شرایط تنها نیمی از مهریه موقع جدایی به زن تعلق می‌گیرد و پس از طلاق امکان رجوع مرد به همسرش وجود نخواهد داشت.

طلاق بائن چیست؟

عده طلاق بائن غیر مدخوله

در حالت کلی، طلاق بائن غیر مدخوله زمانی بین زوجین رخ می‌دهد که زن باکره است. طبق قانون عده نگه داشتن برای افرادی لازم است که در طول نکاح با همسرشان رابطه زناشویی داشته‌اند؛ بنابراین در صورتی که طلاق قبل از نزدیکی اتفاق بیفتد و زوجه باکره باشد، نیازی به نگه داشتن عده توسط زن وجود ندارد؛ بنابراین زوجه می‌تواند بلافاصله بعد از جدایی با فرد جدیدی وارد زندگی مشترک شود.

سخن پایانی

هر زوجی با توجه به شرایطی که دارند ممکن است یکی از انواع طلاق را برای جدایی انتخاب کنند. در صورتی که زن و مرد در دوران عقد یا بعد از آن تصمیم به جدایی بگیرند، ابتدا لازم است که مدارکی مانند گواهی بکارت و عدم بارداری زوجه را آماده کنند. اگر زوجه موقع طلاق باکره باشد و با همسرش رابطه‌ای نداشته باشد، طلاق از نوع طلاق بائن غیر مدخوله خواهد بود.

برای اینکه بتوانید پرونده طلاق را در کمترین زمان به نتیجه برسانید، لازم است که با وکیل طلاق به قوانین این حوزه آشنا است مشورت کنید. وکلای متخصص راه و روش‌هایی که سرعت پیش بردن پرونده طلاق را افزایش می‌دهد می‌شناسند و به زوجین کمک می‌کنند تا بدون مشکل بتوانند از هم جدا شوند.

سوالات متداول

طلاق غیر مدخوله یعنی چه؟

اگر زوجین قبل از برقراری رابطه زناشویی تصمیم به طلاق بگیرند، طلاق از نوع طلاق غیر مدخوله خواهد بود.

طلاق غیر مدخول بها یا طلاق غیر مدخوله از نوع طلاق رجعی است یا طلاق بائن؟

با توجه به این در طلاق غیر مدخوله زوجه باکره است، مرد نمی‌تواند بعد از جدایی به همسرش رجوع کند.

آیا طلاق خلع و مبارات از نوع طلاق بائن است؟

طلاق از طرف زن یا طلاق خلع بائن هستند؛ اما طلاق مبارات چون نوعی طلاق توافقی محسوب می‌شود طلاق رجعی خواهد بود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید