خانه / خانواده (طلاق) / وکیل طلاق توافقی در اصفهان

وکیل طلاق توافقی در اصفهان

طلاق توافقی به عنوان طلاق با سازش نیز شناخته می‌شود. در این نوع از طلاق، زن و شوهر تصمیم می‌گیرند که بدون درگیر شدن خانواده‌ها و شدید شدن اختلافات خانوادگی‌شان از هم جدا شوند. اگرچه این نوع از طلاق با توافق طرفین انجام می‌شود، اما باید زوجین مراحل قانونی آن را انجام دهند.

در این مطلب دادسو شرایط طلاق توافقی در اصفهان و ضرورت حضور وکیل در کنار زوجین را بررسی کرده‌ایم. در صورتی که برای طلاق یک طرفه یا سایر انواع طلاق نیاز به راهنمایی دارید، با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی، یکی از اقسام طلاق است. در این نوع از طلاق، زوجینی که قصد جدا شدن از یکدیگر را دارند ابتدا بر سر مسائل مالی مانند مهریه، نفقه، اجرت‌المثل و مسائل غیرمالی مانند حضانت فرزندان بعد از طلاق توافق کرده و سپس برای صدور حکم نهایی طلاق و جاری کردن صیغه طلاق در محضر به دادگاه مراجعه می‌کنند.

قانون جدید طلاق توافقی چیست؟

بر اساس بخشنامه جدید طلاق توافقی، زن و مرد حداکثر تا 3 ماه فرصت دارند که گواهی عدم سازش را به محضر ارائه کرده و حکم طلاق را جاری کنند.

با توجه به اینکه طلاق توافقی با کمک وکیل خانواده انجام می‌شود و مراحل در اسرع وقت پیش می‌رود، یا اینکه زوجین خودشان مراحل طلاق را انجام دهند و یکی از طرفین پرونده در میانه راه از طلاق پشمیان شده و برای رأی صادره دادگاه اعتراض داشته باشد، شرایط طلاق توافقی متفاوت خواهد بود.

اگر وکیل طلاق توافقی پرونده طلاق را انجام دهد، در کمترین زمان حکم طلاق صادر و صیغه طلاق جاری می‌شود.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

مراحل طلاق توافقی به صورت کامل

مراحل طلاق توافقی حدود 7 مرحله است که زوجین یا وکیل آن‌ها باید تک به تک مراحل را تا صدور رأی نهایی طلاق توسط دادگاه انجام دهند. این مراحل به شرح زیر خواهند بود:

۱. توافق زوجین در مسائل مالی و غیرمالی

زمانی که زن و مرد قصد دارند برای طلاق توافقی اقدام کنند باید وضعیت مسائل مالی و غیرمالی مانند مهریه، اموال مشترکی که دارند، حضانت فرزندان و… را مشخص کرده باشند. توافق شفاهی برای این مسائل قابل قبول نیست و همه توافقات باید به صورت مکتوب و امضا شده توسط طرفین ارائه شده باشد.

۲. ثبت‌نام در سامانه تصمیم

 دومین کاری که زوجین باید انجام دهند، ثبت‌نام در سامانه تصمیم جهت طلاق توافقی و آماده کردن دادخواست طلاق و ثبت آن است.

۳. شرکت در جلسات مشاوره

پس از تعیین وقت مشاوره، زن و همسرش باید در 5 جلسه مشاوره تعیین شده شرکت کنند. اگر وکیل طلاق توافقی در اصفهان در کنار زوجین حضور داشته باشد، نیازی به حضور آن‌ها در جلسات مشاوره نخواهد بود.

نمونه سند طلاق

۴. اخذ گواهی عدم سازش توسط زوجین

در صورتی که دادگاه تشخیص دهد که زوجین به توافق نرسیده‌اند و لازم است که از هم جدا شوند، گواهی عدم سازش توسط مرکز مشاوره برای آن‌ها صادر می‌شود.

۵. تشکیل جلسات دادگاه

بعد از صدور گواهی جلسات رسیدگی به پرونده طلاق توافقی توسط دادگاه شروع خواهد شد. در صورت وجود وکیل در پرونده طلاق توافقی، زوجین می‌توانند در جلسات دادگاه حاضر نشده و همه امور را به وکیل پایه یک دادگستری انتخابی واگذار کنند.

۶. ارائه آزمایش عدم بارداری توسط زوجه

برای صدور رأی نهایی دادگاه باید زن به پزشک قانونی مراجعه کرده و گواهی عدم بارداری را به دادگاه ارائه کند.

۷. اخذ دادنامه طلاق توافقی از دادگاه

پس از صدور رأی دادگاه و آماده شدن دادنامه طلاق توافقی، زن و مرد می‌توانند به محضر مراجعه کرده و صیغه طلاق را جاری کنند.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک طلاق توافقی با مدارکی که برای طلاق یک طرفه یا سایر انواع طلاق در نظر گرفته می‌شود متفاوت است. لیست مدارکی که برای این نوع از طلاق باید ارائه کنید عبارتند از:

  • شناسنامه و کارت ملی زوجین
  • سند ازدواج
  • برگه عدم امکان سازش تأیید شده توسط دادگاه
  • متن توافقنامه طلاق توافقی مورد تأیید توسط مشاور
  • وکالت‌نامه وکیل طلاق توافقی حاضر در پرونده

برای دریافت حضانت فرزندان، مهریه و نفقه در طلاق توافقی قانون خاصی وجود ندارد و همه چیز بر اساس سازش‌نامه بین زوجین مشخص خواهد شد.

مهریه، نفقه و اجرت‌المثل در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی نیز بر عهده مرد است و زوج موظف است حقوق مالی زن مانند نفقه، اجرت‌المثل و… را بپردازد. البته پرداخت یا عدم پرداخت این حقوق در این نوع از طلاق تماماً طبق سازش‌نامه و توافقات بین زوجین انجام می‌شود و مشکلاتی مانند حبس مرد و تحت‌فشار گذاشتن او برای پرداخت کل مهریه و… وجود نخواهد داشت.

مدت زمان طلاق توافقی در اصفهان بدون وکیل

حداقل بین ۶ تا ۹ ماه در بهترین حالت زمان لازم است که زن و مرد موفق به اخذ گواهی عدم سازش و جاری کردن صیغه طلاق توافقی در محضر شوند. در صورتی که زوجین در میانه راه از ادامه طلاق منصرف شوند، یا به دلیل ناآگاهی آن‌ها شرایط خاصی رخ دهد، احتمال اینکه زمانی که برای طلاق توافقی در نظر گرفته شده بیشتر شود نیز وجود خواهد داشت.

مدت زمان طلاق توافقی در اصفهان با وکیل

وکیل طلاق توافقی در اصفهان با تمام شرایط پرونده طلاق آشنا است و به متقاضیان کمک می‌کند تا پرونده طلاق خودشان را اسرع وقت به نتیجه برسانند. وکلای موسسه حقوقی دادسو به جای فرد کلیه مراحل تنظیم دادخواست طلاق، جلسات مشاوره، رسیدگی به پرونده طلاق در جلسات دادگاه و… را انجام داده و حکم طلاق را در 20 تا 60 روز دریافت می‌کنند؛ بنابراین، مدت زمان طلاق توافقی در اصفهان با وکیل بسیار کمتر خواهد بود.

دادنامه طلاق توافقی
فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نکات مهم طلاق توافقی در اصفهان

برای اینکه پرونده طلاق توافقی در اصفهان را در زمان کمتری به نتیجه برسانید، نکات زیر را باید در نظر داشته باشید.

  • از یک وکیل زبده مانند وکلای موسسه حقوقی دادسو برای انجام پرونده خودتان کمک بگیرید.
  • مدارک مورد نیاز طلاق توافقی را از قبل آماده کنید.
  • سازش‌نامه طلاق توافقی را حاضر کرده و امضا کنید.
  • تمام موارد مربوط به امور مالی و غیرمالی و اموال مشترک خودتان و همسرتان را تعیین تکلیف کنید.
  • در مدت سه ماه برای جاری کردن صیغه طلاق به محضر مراجعه کنید.

سخن پایانی

طلاق توافقی مانند طلاق از طرف زن یا مرد نیست و مراحل متفاوتی برای این نوع از طلاق در نظر گرفته شده است. زوجینی که تصمیم گرفته‌اند با این نوع از طلاق از هم جدا شوند، لازم است که مراحل در نظر گرفته شده را انجام داده و به صورت قانونی از هم جدا شوند.

وکلای موسسه حقوقی دادسو تا زمان صدور رأی نهایی دادگاه در کنار متقاضیان طلاق توافقی هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا در کمترین زمان پرونده طلاق را تکمیل کنند.

سؤالات متداول

هزینه وکیل برای طلاق در اصفهان چقدر است؟

با توجه به شرایط متقاضیان و تخصص و سابقه وکیل انتخابی، هزینه‌ای که برای پرونده‌های طلاق توسط وکلای این حوزه در نظر گرفته می‌شود متغیر است.

مراکز مشاوره طلاق توافقی اصفهان کدامند؟

برای شناخت مراکز مشاوره طلاق توافقی می‌توانید از مراجع ذیصلاح مانند دادگاه یا … کمک بگیرید، یا از طریق جستجو در اینترنت این مراکز را پیدا کنید.

حضانت فرزندان در طلاق توافقی با کیست؟

حضانت فرزندان در طلاق توافقی با توجه به سازش‌نامه بین زوجین مشخص می‌شود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *