وکیل طلاق توافقی در شیراز

طلاق توافقی ساده‌ترین نوع طلاق شناخته می‌شود. چون در این روش هر دو طرف با هم برای جدا شدن به توافق می‌رسند و جلساتی که برای طلاق در نظر گرفته شده را برای پایان دادن زندگی مشترک خودشان انجام می‌دهند؛ اما در طلاق یک طرفه به طور معمول بین زوجین اختلاف و درگیری شدیدی وجود دارد و گاهی مواقع این درگیری موجب اختلافات و کشمکش‌های خانوادگی نیز می‌شود.

با توجه به اینکه این روزها اغلب زوج‌ها با طلاق توافقی از هم جدا می‌شوند، لازم است که ساکنین هر استان شرایط طلاق توافقی را بشناسند. در این مطلب دادسو، شرایط طلاق توافقی در شیراز را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  وکیل طلاق توافقی در شیراز و نحوه طلاق در این استان، با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی چگونه است و چطور انجام می‌شود؟ زوج‌هایی که تصمیم دارند بدون اختلاف از هم جدا شوند با این سوال مواجه می‌شوند. طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زن و مرد چالشی برای دریافت حضانت فرزند، مهریه، نفقه و… ندارند و برای تمام حق و حقوقی که نسبت به هم دارند به توافق رسیده‌اند.

مراحل طلاق توافقی در شیراز

برای اینکه زوجین مراحل طلاق توافقی را در حضور وکیل یا بدون حضور وکیل انجام داده و گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه بگیرند رویه خاصی در نظر گرفته شده. مراحل طلاق توافقی در شیراز که باید توسط زن و مرد انجام دهند به صورت زیر است.

1) توافق طرفین در تمامی مسائل مالی و غیرمالی

اولین مرحله‌ای که برای طلاق توافقی در نظر گرفته می‌شود توافق زوجین روی حقوق مالی مانند مهریه، نفقه و اجرت‌المثل و حقوق غیرمالی مانند حضانت فرزندان خواهد بود. توافقنامه بین زوجین باید به صورت کتبی آماده شده باشد.

2) ثبت‌نام در سامانه تصمیم و ثبت دادخواست طلاق

در این مرحله باید زن و مرد درخواست طلاق را از طریق سامانه تصمیم ثبت کنند. سپس باید زوجین دادخواست طلاق توافقی را با کمک وکیل خانواده آماده کرده و آن را نیز از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ثبت کرده باشند.

3) دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق و حضور در جلسات مشاوره

در این مرحله زوجین باید گواهی عدم انصراف از طلاق از طرف مرکز مشاوره دریافت کرده و در جلسات مشاوره جهت برقراری سازش در صورت امکان شرکت کنند. پس از آن گواهی عدم امکان سازش برای زن و مرد صادر خواهد شد.

4) مراجعه به دادگاه جهت صدور رای نهایی طلاق

این مرحله از طلاق توافقی مانند طلاق یک طرفه است و زوجین باید در جلسات دادگاهی که برای آن‌ها تعیین شده شرکت کنند، یا از وکیل خودشان درخواست کنند که در دادگاه حاضر شود. پس از بررسی توافقنامه و مدارک ارائه شده، رای نهایی برای جدایی زن و مرد صادر می‌شود.

5) جاری کردن صیغه طلاق

در ادامه مراحل طلاق توافقی در شیراز زن و مرد در محضر حاضر شده و صیغه طلاق را جاری می‌کنند. سپس در همان روز دفترخانه سند عقدنامه را از آن‌ها دریافت کرده و سند طلاق را به زوجین تحویل می‌دهد.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

مدارک لازم برای طلاق توافقی در شیراز

جهت انجام روند طلاق توافقی در شیراز، ارائه مدارکی که توسط مراکز قانونی تعیین شده ضروری خواهد بود. مدارک طلاق توافقی عبارتند از:

 • عقدنامه و شناسنامه و کارت ملی دو طرف
 • وکالت‌نامه وکیل در صورت حضور وکیل به جای طرفین
 • گواهی عدم بارداری یا گواهی بکارت
 • توافقنامه کتبی تعیین تکلیف حقوق زوجین مانند حضانت و ملاقات فرزندان و…
 • گواهی کتبی مرکز مشاوره در خصوص عدم سازش
در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

مدت زمان طلاق توافقی با وکیل و بدون وکیل در شیراز

طلاق توافقی در شیراز بدون وکیل پروسه‌ای سخت و زمان‌بر خواهد داشت و زوجین باید مدت زمان زیادی (6 الی 9 ماه) را صرف تنظیم دادخواست طلاق و ثبت آن، حضور جلسات مشاوره و دادگاه و… کنند.

اما با کمک وکیل طلاق توافقیکل پروسه طلاق در چند روز انجام می‌شود. وکلای موسسه حقوقی دادسو سابقه طولانی در زمینه انجام پرونده‌های طلاق دارند و به متقاضیان کمک می‌کنند تا طلاق توافقی را در زمان کمتری به انجام برسانند.

مهریه در طلاق توافقی در شیراز

به اجرا گذاشتن مهریه توسط زن معمولاً با اهداف مختلفی مانند تحت‌فشار گذاشتن مرد برای گرفتن حق طلاق یا حضانت فرزندان و… انجام می‌شود.

در طلاق توافقی قرار نیست که فشاری به یکی از زوجین وارد شود و زن و مرد طبق توافقات انجام شده برای دریافت مهریه، بخشش مهریه یا دریافت بخشی از آن با هم توافق کرده‌اند؛ بنابراین مسائلی مانند اعسار از پرداخت مهریه، حبس زوج و … در این نوع از طلاق وجود نخواهد داشت.

نمونه دادنامه طلاق توافقی
نمونه دادنامه طلاق توافقی با دادسو
فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نفقه در طلاق توافقی در شیراز

بر اساس ماده 1107 قانون مدنی، نفقه شامل تامین همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن مانند مسکن و البسه، غذا، اثاث منزل، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم (در صورت عادت یا احتیاج به‌وسیله نقصان یا مرض) توسط همسرش خواهد بود. در صورت وجود فرزند، پدر موظف است که نفقه فرزندان را نیز تامین کند.

میزان نفقه و مقدار آن برای هر فردی متفاوت بوده و با توجه به شرایط زن زندگی زن مشخص خواهد شد. در طلاق توافقی زن ممکن است بر اساس سازش‌نامه‌ای که با همسرش دارد نفقه را بخشیده یا آن را دریافت کند؛ بنابراین در این نوع از طلاق پرداخت نفقه برای مرد الزامی نخواهد بود.

سخن پایانی

نحوه انجام طلاق توافقی در شیراز طبق قانون اساسی کل کشور پیش می‌رود. برای اینکه بتوانید پرونده طلاق را بدون نیاز به حضور زوجین و در کمترین زمان به انجام برسانید، پیشنهاد می‌کنیم از وکلای متخصص این حوزه کمک بگیرید. وکلای موسسه دادسو شناخت کامل و جامعی درباره طلاق توافقی و مراحل آن دارند و به زوجین ساکن شیراز کمک می‌کنند تا بتوانند در بهترین شرایط از هم جدا شده و زندگی جدیدی برای خودشان بسازند.

سؤالات متداول

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در شیراز چقدر است؟

با توجه به سابقه و رزومه وکیل انتخابی زوجین و تبحر او در زمینه پرونده‌های طلاق توافقی، دستمزد وکیل طلاق متغیر خواهد بود.

طلاق توافقی در شیراز با وکیل چقدر زمان می‌برد؟

در صورتی که با وکیل برای طلاق توافقی اقدام کرده باشید، حدود 20 تا 40 روز زمان برای تکمیل پرونده و جاری شدن حکم طلاق در محضر زمان لازم خواهید داشت.

طلاق فوری در شیراز کدام نوع طلاق است؟

طلاق توافقی به دلیل سازش زوجین و انجام سریع روند طلاق به عنوان طلاق فوری نیز شناخته می‌شود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.9/5 - (17 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
2 پاسخ
 1. من ساکن شیراز هستم. همسرم ولی تهخران زندگی می کنه. فرقی نمی کنه از کدوم شهر برای طلاق توافقی اقدام کنیم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر توافتی ندارد می تونیم جلسات رو به صورت آنلاین براتون برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *