با توجه به اختلال سراسری اینترنت در ایران و عدم دسترسی به تلگرام و واتساپ، می توانید از طریق تماس تلفنی و پیامک با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید.

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی

انجام مراحل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین در هیچ مرحله ای
بین 15 تا 30 روز کاری
توسط وکیل متخصص طلاق و خانواده
مشاوره رایگان در واتساپ
برای انجام کار توسط وکلای متخصص دادسو با تلفن ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بگیرید یا روی دکمه های زیر کلیک کنید.

انجام امور اداری سامانه میخک (ثبت نام، ثبت وکالتنامه، تمدید پاسپورت، اخد شناسنامه و …) توسط کارشناسان حقوقی دادسو.
برای اطلاعات بیشتر با دادسو در ارتباط باشید.

در این مقاله قرار است درباره هزینه وکیل طلاق توافقی توضیح دهیم. طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که خانم و آقا، هر دو نفر راضی به طلاق هستند. شاید به نظر برسد که با وجود رضایت هر دو نفر دیگر نیازبه وکیل برای انجام طلاق توافقی نباشد. اما باید توجه داشته باشید که انجام مراحل اداری طلاق توافقی بدون حضور وکیل حدود ۶ تا ۹ ماه زمان می‌برد. خانم و آقا باید جلسات اجباری مشاوره، غربالگری بهزیستی، جلسات دادگاه و شورا را شرکت کنند. در صورتی که اگر وکیل متخصص برای این‌کار داشته باشند در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به حضورشان در هیچ مرحله‌ای انجام می‌شود.

هزینه وکیل طلاق توافقی به دو بخش هزینه‌های ثابت پرونده و حق الوکاله تقسیم می‌شود. هزینه‌های ثابت که در ادامه عنوان می‌کنیم به مراحل اداری پرونده مربوط می‌شوند. اما هزینه حق الوکاله بسته به سابقه وکیل و مدت زمان انجام کار می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است یک وکیل طلاق توافقی  شما را در یک ماه و وکیل دیگر در چهار ماه انجام دهد. پس قاعدتا هزینه پرداخت متفاوت است. شما می‌توانید با کارشناسان حقوقی موسسه دادسو تماس بگیرید و مختصری درباره پرونده خود توضیح دهید تا مبلغ دقیق را به شما اعلام کنند.

هزینه طلاق توافقی بدون وکیل

برای طلاق توافقی زوجین باید هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی که حدود ۲۰۰ الی ۲۲۰ تومان است را پرداخت کنند. همچنین هزینه مشاوره دادگاه خانواده، محضر و دفترخانه نیز برای اجرای صیغه طلاق باید پرداخت شود که برحسب دفترخانه یا محضر هزینه آن متفاوت است.

هزینه طلاق توافقی با وکیل

همان‌طور که گفتیم، وکیل متخصص با اطلاع از قوانین طلاق و تجربه کافی که دارد، می‌تواند مراحل طلاق را با سرعت بیش‌تری پیگیری کند. هزینه وکیل طلاق توافقی البته با توجه به وکیل متفاوت است و هر وکیل حق الوکاله متفاوتی دریافت می‌کند. در صورتی که وکلای موسسه حقوقی دادسو پرونده شما را به عهده داشته باشند روند طلاق در مدت ۱۰ الی ۲۰ روز انجام می‌شود و نیازی به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل نیست. برای اطلاع دقیق از هزینه وکیل طلاق توافقی می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادسو ارتباط برقرار کنید.

هزینه وکیل برای طلاق با داشتن حق طلاق

همان‌طور که می‌دانید حق طلاق به صورت قانونا با مرد است که می‌تواند این حق را در قالب وکالت‌نامه به خانم دهد. در این صورت باید خانم به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهد تا به جای آقا در مراحل اداری طلاق حضور پیدا کند. علاوه بر وکالت دادن از جانب آقا می‌تواند از جانب خودش هم، به یک وکیل وکالت دهد تا امور در مدت زمان کمتری انجام شود.جدا از هزینه های طلاق توافقی، هزینه وکیل در شرایطی که به جای یک‌طرف یا دو طرف وکیل بگیرد متفاوت است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

برای طلاق توافقی چه باید کرد بیشتر بخوانید: برای طلاق توافقی چه باید کرد

شروط وکالت در طلاق

وکالت در طلاق یا حق طلاق برای کامل بودن باید سه شرط زیر را دارا باشد:

 • بلاعزل باشد یعنی دارای تاریخ مشخصی نباشد و خانم در هر زمان بتواند برای طلاق اقدام کند.
 • حق توکیل به غیر داشته باشد تا خانم بتواند به جای آقا به یک وکیل وکالت دهد.
 • حق اسقاط در تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی داشته باشد تا بلافاصله بعد از صدور دادنامه بتواند برای ثبت طلاق اقدام کند.

در صورتی که یکی از شروط را نداشته باشد ممکن است هزینه حق الوکاله وکیل متفاوت باشد.

وکیل طلاق با داشتن حق طلاق

هزینه حق الوکاله بسته به این‌که خانم فقط از جانب همسرش به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهد یا از جانب خود و همسرش به دو وکیل وکالت دهد، متفاوت است. در حالت اول که خانم فقط به جای همسرش به وکیل وکالت دهد، باید هزینه‌های ثابت را پرداخت کند و هزینه حق الوکاله وکیل را پرداخت کند.

در حالت دوم از طلاق با داشتن حق طلاق باید علاوه بر پرداخت هزینه‌های ثابت گفته شده، هزینه حق الوکاله برای دو وکیل را پرداخت کند. برای اطلاع از هزینه حق الوکاله وکلا باید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی دادسو تماس گرفته، مختصری درباره پرونده خود توضیح دهید. تا مبلغ نهایی را به صورت شفاف به شما اعلام کنند.

هزینه‌ امور اداری پرونده

همان‌طور که توضیح دادیم هزینه وکیل طلاق توافقی مربوط به هزینه‌های ثابت پرونده و حق الوکاله وکیل می‌شود. با توجه به نوع و تعداد دادخواستی که برای هر پرونده ثبت می‌کنند هزینه‌ها پرونده ممکن است متفاوت باشد. اما یک‌سری هزینه‌ها به صورت ثابت برای هر پرونده پرداخت می‌شود.

هزینه ثبت دادخواست برای هر یک از زوجین ۱۵۰ هزار تومان، هزینه داوری برای هر پرونده ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، هزینه جلسات مشاوره برای هر پرونده ۲۰۰ هزار تومان، هزینه تمبر هر پرونده حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.  درنهایت با توجه به مبلغ نهایی پرونده مبلغی به عنوان مالیات برای وکیل در نظر گرفته می‌شود که باید آن را پرداخت کند.

طلاق توافقی

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که زوجین هر دو نفر راضی به طلاق هستند. همچنین باید سر موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه به توافق رسیده باشند.خانم و آقا هر تصمیمی برای موضوعات گفته شده داشته باشند، قاضی پرونده به آن احترام می‌گذارد. زمانی که خانم و آقا به دفتر وکیل مراجعه می‌کنند باید این موضوعات را در قالب توافق‌نامه مکتوب و امضا کنند. چراکه دادنامه‌ای صادر شده باید بر اساس این توافقات باشد.

برای مثال، در طلاق توافقی خانم و آقا می‌توانند توافق کنند که خانم مهریه و نفقه خود را ببخشد، یا بخشی از آن را ببخشد و بخش دیگر را دریافت کند یا همه مهریه و نفقه خود را دریافت کند.

برای حضانت فرزند می‌توانند بر اساس سن حضانت قانونی پیش روند یا طور دیگری توافق کنند. برای حضانت فرزند باید مصلحت کودک در نظر گرفته شود. یعنی این موضوع مورد قبول نیست که فرزند سه روز در هفته پیش پدر و بقیه روزها پیش مادر خود زندگی کند. بلکه باید ۵ یا ۶ روز پیش والدی باشد که حضانت با ایشان است و یک یا دو روز به عنوان ملاقات فرزند پیش والد دیگر باشد.برای موضوع استرداد جهیزیه هم هر تصمیمی که زوجین در نظر داشته باشند قابل احترام است.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی

بعد از صحبت درباره هزینه وکیل طلاق توافقی باید بدانیم که چه مدارکی را باید به وکیل ارائه دهیم. به صورت کلی و بر اساس قوانین طلاق توافقی در سال ۱۴۰۱ وکیل برای انجام طلاق شما نیاز به مدارک زیر دارد.

 • شناسنامه خانم و آقا
 • تصویر کارت ملی زوجین
 • سند ازدواج (امکان تهیه رونوشت وجود دارد)
 • وکالت در طلاق (در صورتی که خانم حق طلاق دارد)
حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی بیشتر بخوانید: حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی چقدر است؟

هزینه وکیل طلاق توافقی یا هزینه طلاق با داشتن حق طلاق، شامل بخش ثابتی از هزینه‌ها و حق الوکاله وکیل می‌شود. بخش ثابت مربوط به هزینه‌های پرداختی برای امور اداری است. حق الوکاله وکیل بسته به نوع دادخواست‌های ثبتی پرونده، تجربه وکیل و مدت زمان انجام کار متفاوت است. می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادسو تماس بگیرید تا با توجه به پرونده شما به صورت شفاف قیمت را برای شما توضیح دهند.

سوالات متداول

پرداخت هزینه طلاق توافقی برعهده کیست؟

در طلاق توافقی هزینه‌ها با هردونفر بوده و برحسب توافق طرفین یک نفر می‌تواند کل هزینه‌های طلاق را به عهده بگیرد.

آیا داشتن وکیل برای طلاق توافقی الزامی است؟

خیر؛ داشتن وکیل برای انجام طلاق توافقی الزامی نیست اما با داشتن وکیل متخصص مراحل طلاق با سرعت بیش‌تری انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری مانند شرکت در جلسات مشاوره نیست.

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

10 دیدگاه برای “هزینه وکیل طلاق توافقی

 1. امیردهمرده گفته:

  سلام ،ابرا مهریه باید ،طبق صورتجلسه قید شود که ابرا یا بخشش استدر حظور چه‍ارشاهد ،این رو قاضی گفت،چه سند عآدی وچه سندمحضرئ ،شاید محظر نباشد ،حتما پیش نمازی که حجت الاسلام باشد در اکثر جاها. در مساجد است

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام
   ابرا مهریه حتما باید در دفاتر ثبت اسناد رسمی ثبت بشود و در غیر این صورت اعتبار ندارد

 2. لیلی بیرامی گفته:

  سلام
  من کانادا زندگی میکنم و پیگیری پرونده طلاقم رو به وکلای دادسو سپردم ، هزینه حق الوکاله ای که از من گرفتند نسبت به خدمات پشتیبانی که ارائه دادند واقعا ناچیزه و از تیم دادسو برای بی نقص و سریع انجام دادن کارم کمال تشکر دارم.

 3. سمیرا یعقوبی گفته:

  هزینه وکیل طلاق توافقی رو چطور می تونم بدونم؟ من میخوام کار رو به شما بسپرم. حق الوکاله چقدر میشه؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   لطفا جهت اطلاع از هزینه وکیل طلاق توافقی از طریق تماس و واتساپ با همکاران ما در واحد مشاوره حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

 4. مهسا.ن گفته:

  هزینه وکیل طلاق توافقی شامل هزینه امور اداری پرونده هم میشه؟ یا اونارو جدا باید حساب کنیم؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   این موارد بستگی به توافق شما و وکیل‌تان دارد. موکل های دادسو هیچ هزینه اضافی از این قبلی پرداخت نمی کنند.

  • فاعزه طاهری گفته:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که وکالت رو به وکلای دادسو بسپارید صفر تا ۱۰۰ کار بدون حضور شما انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

مشاوره با کارشناسان حقوقی دادسو

فاطمه شهبازی

محیا بابایی

نرگس دهنورد

فاطمه شهبازی