۴/۵ - (۴ امتیاز)

دور بودن و شلوغ بودن ادارات و همچنین نا آشنا بودن افراد به ترتیب مراحل اداری باعث شده کسانی که در ایران زندگی می کنند هم با سرعت بسیار کمی امورات اداری خود را انجام دهند.

کارهای که در روند امور اداری وجود دارند مانند گرفتن امضا از بخش های مختلف، انجام امور اداری بین سازمان ها و یامکاتبات بسیار وقت گیر هستند.انجام این امور اداری برای ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند سخت تر هم هستند و در اغلب موارد ایرانیان ساکن خارج از کشور فکر می کنند حتما برای انجام این امور باید به ادارات ایران مراجعه کنند، در صورتی که به این صورت نیست و کلیه اموری اداری که یک شخص در ایران می تواند نیازمندش باشد، طبق قانون می تواند به صورت وکالتی پیگیری ود. منظور از وکالتی این است که خود شخص، به هر دلیلی امکان حضور در روند پیگیری را ندارد و به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت داده است تا پیگیری امور را در دست داشته باشد.

۰۲۱-۹۱۰۷۹۱۰۳ با ما تماس بگیرید (۲۰ خط ویژه)

dadsoo

شیوه اعطای وکالت ایرانیان ساکن خارج از کشور به وکیل داخل ایران

برای این کار دو روش وجود دارد. یک اینکه شخص به یکی از اقوام و یا معتمدین خود در ایران وکالت دهد و در وکالتنامه کلمه حق توکیل به غیر نوشته شده باشد تا شخصی که در ایران وکالت دارد به صورت مع الواسطه وکالت را به یک وکیل پایه یک دادگستری بدهد. در این صورت به صورت مع الواسطه (با واسطه) وکیل پایه یک دادگستری از طرف شخصی که در خارج از ایران است وکالت دارد تا منطبق بر حدود اختیاراتی که در وکالتنامه تنظیم شده است، به جای موکلش در روال اداری حضور داشته باشد و امور را پیگیری نماید.

حالت دوم به این صورت است که شخص ساکن خارج از ایران به صورت مستقیم به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهد تا وکیل به صورت مستقیم (بدون واسطه) مجاز به پیگیری امور باشد.

مطالعه‌بیشتر: ثبت نام سامانه میخک چگونه است؟

چگونه خیالمان از حدود اختیارات وکیل راحت باشد؟

یکی از نگرانی هایی که هموطنان ساکن در خارج از ایران دارند، این است که وکیل در اموری که به او مربوط نیست هم مداخله کند و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شخص شود. برای حل این راهکار، قانون پیش بینی هایی کرده است و در متن وکالتنامه شخص می تواند حدود اختیارات وکیل را مشخص کند و ذکر ود که به غیر از این حدود اختیارات وکیل اختیار دیگری ندارد. به طور مثال ذکر شود که وکیل وکالت دارد تا فقز در مورد پیگیری امور نظام وظیفه موکل اقدام کند و در هیچ حوزه دیگر اجازه پیگیری و امضا ندارد.

در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره دارد، با دادسو تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

رادیو دادسو

هر آنچه که در مورد خدمات اداری برای ایرانیان خارج از کشور نیاز دارید در این فایل صوتی به وضوح  برایتان شرح داده شده است. برای شنیدن روی دکمه پخش کلیک کنید

Make sure that you use the perfect kind of essay writing services paper.

امورات اداری برای ایرانیان خارج از کشور:

امور مربوط به نظام وظیفه و سزبازی
کارهای مربوط به شهرداری
کارهای دانشگاهی
پیگیری مدارک ایرانیای خارج از کشور
امور بانکی
خرید و فروش اموال در ایران

کارهای دانشگاهی در ایران برای ایرانیان خارج از کشور

از جمله دغدغه هایی که دانشجویان خارج از کشور برای انجام امور دانشگاهی خود دارند به این صورت است : پیگیری نامه های مربوط به نظام وظیفه و سربازی، دریافت مدارک برای دانشجویان از دانشگاه هایی که در ایران تحصیل کردند، تعیین انواع وثیقه های خروج از کشور، تمدید یا دریافت معافیت و جابجایی پول و ارز و …

.شما می توانید با تماس با کارشناسان متخصص دادسو راهنمایی های لازم را در هر از این زمینه ها دریافت کنید یا در صورت نیاز با تنظیم وکالت نامه، وکالتی برای انجام این امور به ما بدهید تا بدون نیاز به حضور شما، کار ها انجام شده و مدارک برای شما ارسال شود.

امور ملکی و خرید فروش خانه برای ایرانیان خارج از کشور

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم ایرانیان خارج از کشور برای انجام بیشتر کار های اداری و طی کردن آنها نیاز به حضور در ایران ندارند. از جمله ی این کار ها، امور مربوط به املاک و خرید فروش خانه می باشد.شما با نیازبه هر کدام از خدماتی که در ادامه گفته شده می توانید با دادسو در تماس باشد تا شما را راهنمایی کنیم

خرید و فروش زمین، آپارتمان، ویلا و …در بنگاه های مجوز دار
تعمیر و بازسازی آپارتمان واقع در ایران همراه با قرارداد رسمی با نیروهای متخصص
تک برگی نمودن سندهای قدیمی و استعلام اسناد
امور قانونی مربوط به فسخ یا تمدید قرارداد های ملکی شما
انجام امور انحصار وراثت و تقسیم ارث بین وراث
تبلیغات برای فروش املاک شما در ایران

انجام امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی برای ایرانیان خارج از کشور

پیگیری امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی مراحل بسیار زیاد و طولانی دارد. هم فردی که در خارج از کشور سکونت دارد را درگیر می کند و هم خانواده فرد در ایران را درگیر ادارات و استعلامات مختلف اداری می کند.

با توجه به ناآشنا بودن افراد به روال و ترتیب مراحل، زمان انجام این امور بسیار طولانی و خسته کننده می شود و با کوچکترین اشتباه روال کار طولانی تر خواهد شد.بهترین راه برای انجام این امور قبل از هر کار مشورت با یک وکیل پایه یک دادگستری می باشد.

شما با دادن وکالت نامه به وکیل در ایران انجام همه ی کارهایی که باید از ایران انجام شود مانند در خواست از دانشگاه برای فرستادن ریز نمرات به سفارت، مراجعه به وزارت علوم و ارائه مدارک، مراجعه به نظام وظیفه و دریافت رسید از وزارت امور خارجه و …همه کارها را به او می سپارید.

مطالعه‌بیشتر: راهنمای ثبت وکالت‌نامه در سامانه میخک

امورات سجلی برای ایرانیان خارج از کشور

از مهم ترین دغدغه های ایرانیان خارج از کشور گم شدن شناسنامه ایرانی، تعویض شناسنامه یا کارت ملی، گرفتن شناسنامه ایرانی برای فرزند، ترجمه و تائید گواهی وفات، عکس دار کردن شناسنامه، صدور شناسنامه المثنی، ترجمه و تائید گواهی ولادت، صدور شناسنامه برای خانم خارجی که با مرد ایرانی ازدواج کرده و ….می باشد.

همطونان بسیاری برای این کار از اقوام خود کمک می گیرند، ولی عدم آشنایی اقوام با روال و همینطور مشغول بودن هر شخص به زندگی شخصی اش، کار را برای ایرانیان خارج از کشور سخت کرده است. برای این کار بهتر است که شخص از طریق سامانه میخک به یک وکیل متخصص این امور وکالت دهد تا در اسرع وقت خدمات مورد نظرشان انجام شود. دادسو برای پیگیری این امور در کنار شماست. برای اطلاعات بیشتر با دادسو تماس بگیرید.

امور ترجمه رسمی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

ارتباط با هر کشور دیگری به هر دلیل مانند مهاجرت ، امور کاری، ادامه تحصیل و …نیاز به ترجمه مدارک و ارائه آن دارد. برای اینکه اسناد و مدارک که ترجمه می شوند مدارک رسمی و قانونی کشور هستند باید مورد تائید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار بگیرند و مهر مخصوص روی آن درج شود.

ترجمه رسمی مدارک بر اساس تائید مراجع به چند دسته تقسیم می شوند:
ترجمه با مهر مترجم رسمی و مهر تائید دادگستری
ترجمه رسمی با مهر قوه قضاییه
ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه

مدارکی که باید به تائید دادگستری و وزارت خارجه برسند شامل اسناد رسمی، مدارک تحصیلی ، گواهی کار، حساب های بانکی، احوال شخصیه و … می شوند.

مدارکی مانند گواهی ازدواج موقت، کارنامه سازمان سنجش، کارت دانشجویی، کپی ندارک نیاز به تائید دادگستری و وزارت خارجه ندارند.

دریافت این مدارک، مثلا مدارک دانشگاهی از دانشگاه مربوطه و دریافت تائید از وزارت علوم یا بهداشت، ترجمه مدارک در دارالترجمه و دریافت تائیدیه از دادگستری یا وزارت خارجه میتواند با دادن حق وکالت به وکیل پایه یک دادگستری که متخصص انجام این امور است بسیار راحت و در زمان بسیار کم انجام شود.