دور بودن و شلوغ بودن ادارات و همچنین نا آشنا بودن افراد به ترتیب مراحل اداری باعث شده کسانی که در ایران زندگی می‌کنند هم با سرعت بسیار کمی امورات اداری خود را انجام دهند.

کارهای که در روند امور اداری وجود دارند مانند گرفتن امضا از بخش های مختلف، انجام امور اداری بین سازمان‌ها و یا مکاتبات بسیار وقت گیر هستند. انجام این امور اداری برای ایرانی که مقیم خارج از کشور هستند سخت‌تر هم هستند و در اغلب موارد ایرانیان ساکن خارج از کشور فکر می‌کنند حتما برای انجام این امور باید به ادارات ایران مراجعه کنند، در صورتی که به این صورت نیست و کلیه اموری اداری که یک شخص در ایران می‌تواند نیازمندش باشد، طبق قانون می‌تواند به صورت وکالتی پیگیری شود. منظور از وکالتی این است که خود شخص، به هر دلیلی امکان حضور در روند پیگیری امور اداری را ندارد و به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت داده است تا پیگیری امور را در دست داشته باشد.

شیوه اعطای وکالت ایرانیان خارج از کشور به وکیل داخل ایران

برای اعطای وکالت ایرانیان خارج از کشور به وکیل، دو روش وجود دارد. یک اینکه شخص به یکی از اقوام و یا معتمدین خود در ایران وکالت دهد و در وکالتنامه کلمه حق توکیل به غیر نوشته شده باشد تا شخصی که در ایران وکالت دارد به صورت مع الواسطه وکالت را به یک وکیل پایه یک دادگستری بدهد. در این صورت به صورت مع الواسطه (با واسطه) وکیل پایه یک دادگستری از طرف شخصی که در خارج از ایران است وکالت دارد تا منطبق بر حدود اختیاراتی که در وکالتنامه تنظیم شده است، به جای موکلش در روال اداری حضور داشته باشد و امور را پیگیری نماید.

حالت دوم به این صورت است که شخص ساکن خارج از ایران به صورت مستقیم به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهد تا وکیل به صورت مستقیم (بدون واسطه) مجاز به پیگیری امور باشد.

چگونه خیالمان از حدود اختیارات وکیل راحت باشد؟

یکی از نگرانی‌هایی که هموطنان ساکن در خارج از ایران دارند، این است که وکیل در اموری که به او مربوط نیست هم مداخله کند و باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شخص شود. برای حل این راهکار، قانون پیش بینی‌هایی کرده است و در متن وکالتنامه شخص می‌تواند حدود اختیارات وکیل را مشخص کند و ذکر کند که به غیر از این حدود اختیارات وکیل اختیار دیگری ندارد. به طور مثال ذکر شود که وکیل وکالت دارد تا فقط در مورد پیگیری امور نظام وظیفه موکل اقدام کند و در هیچ حوزه دیگر اجازه پیگیری و امضا ندارد.

در صورتی که در این زمینه نیاز به مشاوره دارد، با دادسو تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section full_width=”stretch_row” content_placement=”middle” css=”.vc_custom_1600084086969{margin-top: 30px !important;margin-bottom: 30px !important;background: #ededed url(https://dadsoo.com/wp-content/uploads/2020/09/da-01-1.png?id=1476) !important;}”][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”رادیو دادسو” font_container=”tag:h3|text_align:center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

هر آنچه که در مورد خدمات اداری برای ایرانیان خارج از کشور نیاز دارید در این فایل صوتی به وضوح  برایتان شرح داده شده است. برای شنیدن روی دکمه پخش کلیک کنید

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDYXVkaW8lMjBzdHlsZSUzRCUyMndpZHRoJTNBOTAlMjUlM0JtYXJnaW4lM0EwcHglMjA1JTI1JTNCJTIyJTIwY29udHJvbHMlM0UlMEElMjAlMjAlM0Nzb3VyY2UlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnlhZG1pZ2lyYW0uY29tJTJGd3AtY29udGVudCUyRnVwbG9hZHMlMkYyMDIwJTJGMDklMkZlZGFyaS1pcmFuaWFuLm1wMyUyMiUyMHR5cGUlM0QlMjJhdWRpbyUyRm1wZWclMjIlM0UlMEElM0MlMkZhdWRpbyUzRQ==[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

امورات اداری برای ایرانیان خارج از کشور:

امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی
کارهای مربوط به شهرداری
کارهای دانشگاهی
پیگیری مدارک ایرانیای خارج از کشور
امور بانکی
خرید و فروش اموال در ایران

کارهای دانشگاهی در ایران برای ایرانیان خارج از کشور

از جمله دغدغه‌هایی که دانشجویان خارج از کشور برای انجام امور دانشگاهی خود دارند به این صورت است:

.شما می‌توانید با تماس با کارشناسان حقوقی دادسو راهنمایی‌های لازم را در هر از این زمینه‌ها دریافت کنید یا در صورت نیاز با تنظیم وکالت نامه، وکالتی برای انجام این امور به ما بدهید تا بدون نیاز به حضور شما، کارها انجام شده و مدارک برای شما ارسال شود.

امور ملکی و خرید فروش خانه برای ایرانیان خارج از کشور

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم ایرانیان خارج از کشور برای انجام بیشتر کارهای اداری و طی کردن آن‌ها نیاز به حضور در ایران ندارند. از جمله این کارها، امور مربوط به املاک و خرید فروش خانه است. شما با نیاز به هر کدام از خدماتی که در ادامه گفته شده می توانید با دادسو و وکیل در ایران در تماس باشد تا شما را راهنمایی کنیم.

 

انجام امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی برای ایرانیان خارج از کشور

پیگیری امور مربوط به نظام وظیفه و سربازی مراحل بسیار زیاد و طولانی دارد. هم فردی که در خارج از کشور سکونت دارد را درگیر می‌کند و هم خانواده فرد در ایران را درگیر ادارات و استعلامات مختلف اداری می‌کند.

با توجه به ناآشنا بودن افراد به روال و ترتیب مراحل، زمان انجام این امور بسیار طولانی و خسته کننده می‌شود و با کوچک‌ترین اشتباه روال کار طولانی‌تر خواهد شد. بهترین راه برای انجام این امور قبل از هر کار مشورت با یک وکیل پایه یک دادگستری است.

شما با دادن وکالت‌نامه به وکیل در ایران انجام همه‌ی کارهایی که باید از ایران انجام شود مانند در خواست از دانشگاه برای فرستادن ریز نمرات به سفارت، مراجعه به وزارت علوم و ارائه مدارک، مراجعه به نظام وظیفه و دریافت رسید از وزارت امور خارجه و …همه کارها را به او می‌سپارید.

امورات سجلی برای ایرانیان خارج از کشور

از مهم‌‌ترین دغدغه‌های ایرانیان خارج از کشور گم شدن شناسنامه ایرانی، تعویض شناسنامه یا کارت ملی، گرفتن شناسنامه ایرانی برای فرزند، ترجمه و تائید گواهی وفات، عکس دار کردن شناسنامه، صدور شناسنامه المثنی، ترجمه و تائید گواهی ولادت، صدور شناسنامه برای خانم خارجی که با مرد ایرانی ازدواج کرده و ….می باشد.

همطونان بسیاری برای این کار از اقوام خود کمک می گیرند، ولی عدم آشنایی اقوام با روال و همینطور مشغول بودن هر شخص به زندگی شخصی اش، کار را برای ایرانیان خارج از کشور سخت کرده است. برای این کار بهتر است که شخص از طریق سامانه میخک به یک وکیل متخصص این امور وکالت دهد تا در اسرع وقت خدمات مورد نظرشان انجام شود. دادسو برای پیگیری این امور در کنار شماست. برای اطلاعات بیشتر با دادسو تماس بگیرید.

امور ترجمه رسمی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

ارتباط با هر کشور دیگری به هر دلیل مانند مهاجرت ، امور کاری، ادامه تحصیل و …نیاز به ترجمه مدارک و ارائه آن دارد. برای اینکه اسناد و مدارک که ترجمه می شوند مدارک رسمی و قانونی کشور هستند باید مورد تائید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار بگیرند و مهر مخصوص روی آن درج شود.

ترجمه رسمی مدارک بر اساس تائید مراجع به چند دسته تقسیم می‌شوند:

مدارکی که باید به تائید دادگستری و وزارت خارجه برسند شامل اسناد رسمی، مدارک تحصیلی ، گواهی کار، حساب های بانکی، احوال شخصیه و … می‌شوند.

مدارکی مانند گواهی ازدواج موقت، کارنامه سازمان سنجش، کارت دانشجویی، کپی ندارک نیاز به تائید دادگستری و وزارت خارجه ندارند.

دریافت این مدارک، مثلا مدارک دانشگاهی از دانشگاه مربوطه و دریافت تائید از وزارت علوم یا بهداشت، ترجمه مدارک در دارالترجمه و دریافت تائیدیه از دادگستری یا وزارت خارجه میتواند با دادن حق وکالت به وکیل پایه یک دادگستری که متخصص انجام این امور است بسیار راحت و در زمان بسیار کم انجام شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][/vc_section]

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)