رفع توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟

رفع توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟

اولین و مهم‌ترین مورد بعد از اقدام برای طلاق مشخص شدن تکلیف مهریه است. چه در طلاق یک طرفه، چه در طلاق توافقی باید تکلیف مهریه مشخص شود و بعد کارهای طلاق انجام شود. برای مثال باید مشخص شود که مهریه به صورت کامل بخشیده می‌شود، به صورت کامل دریافت می‌شود، بخشی از آن دریافت و قسمت دیگر بخشیده می‌شود، به صورت قسطی پرداخت می‌شود و … در بعضی مواقع خانم برای دریافت مهریه خود اقدام به توقیف اموال آقا می‌کند که ما در این مقاله نحوه رفع توقیف اموال را در تک تک موارد بررسی می‌کنیم.

متاسفانه امروزه در اکثریت خانواده‌های ایرانی بحث مهریه به قوت خود باقی مانده و بدون توجه به بضاعت مالی آقا و صرفا از سر چشم و هم چشمی، مهریه‌های سنگینی برای عروس مشخص می‌کنند که بعد از بوجود آمدن بحث و جدال در زندگی و رفتن به سمت طلاق، خانم اقدام به دریافت مهریه و توقیف اموال آقا برای مهریه می‌کند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا توضیح دهیم بعد از توقیف اموال برای مهریه چه باید کرد؟

در صورتی که مایل به گفتگو با مشاور طلاق در موضوع رفع توقیف اموال برای مهریه هستید و یا نیاز به وکیل طلاق توافقی دارید می توانید از طریق تماس و واتس اپ با کارشناسان حقوقی دادسو رایگان صحبت کنید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

چه اموالی قابل توقیف برای مهریه هستند؟

 • طبق قانون اموالی که قابل توقیف هستند به شرح زیر است:
 • بازداشت وجه نقد شخص ثالث و حساب‌های بانکی
 • درخواست بازداشت خودرو
 • درخواست شناسایی اموال مدیون
 • درخواست کسر از حقوق
 • درخواست بازداشت سهم الارث از ملک
 • درخواست بازداشت ملک
 • درخواست بازداشت تلفن
 • درخواست بازداشت سهام
 • درخواست بازداشت سهام خاص
 • درخواست بازداشت سرقفلی ملک
 • درخواست بازداشت دیه

توقیف اموال برای مهریه

برای اینکه به خوبی بتوانیم موضوع رفع توقیف اموال برای مهریه را توضیح دهیم ابتدا بررسی می‌کنیم که خانم برای توقیف اموال آقا به کجا مراجعه می‌کند و چه درخواستی را تنظیم می‌کند.

خانم برای اجرا گذاشتن مهریه و توقیف اموال به دفتر اجرای ثبت مراجعه می‌کند و برای هر کدام به صورت جداگانه درخواست تنظیم می‌کند. در صورتی که اطلاع دقیق از اموال آقا نداشته باشد ابتدا دادخواستی مبنی بر استعلام اموال به دادگاه تقدیم می‌‌کند. بعد از استعلام مجددا به اداره اجرای ثبت مراجعه و فرمی شبیه به فرم زیر تهیه می‌کند.

موضوع : بازداشت وجه نقد شخص ثالث و حساب‌های بانکی (هر کدام از موارد بالا را می‌تواند در این قسمت یادداشت کند)

با سلام احتراما اینجانب …………………. بستانکار پرونده اجرائی به شماره …………………….. بانکی تقاضا دارم جهت وصول طلبم وجه نقدی که بدهکار نزد ……………….. به نشانی ……………… دارد بازداشت و پس از وصول وجه آن را به شماره شبای …………………… نزد بانک ………………… به نام اینجانب ………………به شماره ملی ………………. واریز گردد.
توقیف اموال برای مهریه بیشتر بخوانید: توقیف اموال برای مهریه

رفع توقیف اموال برای مهریه

بعد از اینکه خانم هر یک از موارد بالارا انتخاب و فرم متاسب با آن را تکمیل و تحویل اداره اجرای ثبت داد، از طریق سامانه ثنا پیامکی به آقا ارسال می‌شود و در اطلاعیه‌ای به ایشان توقیف اموال را توضیح می‌دهند.

در صورتی که اقا اعتراضی نسبت به موضوع توقیف اموال داشت باید به اداره اجرای ثبت مراجعه و برای رفع توقیف اموال برای مهریه اقدام کند. اگر برای این کار وکیل داشته باشد امکان این که بتواند در زمان کوتاه تر و اموال بیشتری را از توقیف در بیاورد وجود دارد.
بخشیدن مهریه و هرچیزی که باید در مورد آن بدانید بیشتر بخوانید: بخشیدن مهریه و هرچیزی که باید در مورد آن بدانید

رفع توقیف خانه برای مهریه

این قسمت را همراه با مثال توضیح می‌دهیم که قابل فهم تر باشد ولی به صورت کلی بدانید اگر آقا فقط یک منزل داشته باشد با متراژ و ارزش پایین داشته باشد و خودشان در خانه سکونت داشته باشند، مستثنیات دین محسوب شده و قابل توقیف نیست.

در صورتی که آقا فقط یک منزل به متراژ ۱۰۰ متر در شهری داشته باشد و ارزش آن به اندازه پنج میلیارد باشد و ارزش مهریه خانم هفت میلیارد باشد، خانم می‌تواند برای توقیف خانه برای مهریه اقدام کند ولی فقط به اندازه یک و یا دو دنگ از خانه قابل توقیف است.

در صورتی که آقا دو خانه داشته باشد خانم می‌تواند هر دو خانه را توقیف کند و بعد آقا باید اعلام کند که کدام منزل توقیف بماند و کدام را مستثنیات دین در نظر بگیرند.

رفع توقیف خانه برای مهریه

رفع توقیف ماشین برای مهریه

به صورت کلی بهتر است در نظر داشته باشید که هر اموالی که آقا بتواند ثابت کند که در صورت توقیف آن دچار عسر حرج می‌شود مشتثنیات دین محسوب شده و قابل توقیف نمی‌باشد.

برای مثال در نظر بگیرید که اقا خودرویی دارد و با آن در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کند و از آن طریق کسب در آمد دارد یا آقا ماشین باری دارد و آن ماشین برای کسب در آمد ایشان باشد، با ثابت کردن این موضوع خانم نمی‌تواند ماشین را توقیف کند.

ولی اگر آقا خودروی مدل بالایی داشته باشد یا خودرویی که وسیله کسب در آمد ایشان نباشد قابل توقیف کردن است.
مستثنیات دین در پرداخت مهریه بیشتر بخوانید: مستثنیات دین در پرداخت مهریه

رفع توقیف زمین و باغ

در مورد این موضوع بهتر است تماسی با کارشناسان حقوقی ما داشته باشید تا به صورت جزئی تر مورد پرونده شما بررسی شود. ولی بهتر است بدانیید که اگر زمین، باغ، ویلا و … داشته باشید در هر صورتی قابل توقیف است و آقا نمی‌تواند اقدامی برای رفع توقیف این اموال برای مهریه داشته باشد.

رفع توقیف زمین و باغ

رفع توقیف حساب‌ های بانکی و سهام بورس

حساب‌های بانکی و سهام بورس و هر پول نقد دیگری که جز اموال آقا باشد بدون هیچ اعتراض و شکایت قابل توقیف هستند و اقا مجددا هیچ اقدامی برای رفع توقیف آن نمی‌تواند داشته باشد.

نوع حساب اهمیتی ندارد و از هر نوعی باشد قابل توقیف است و بعد از استعلام بانک مرکزی، به مدت دو یا سه ماه به حساب شخصی خانم واریز می‌شود.
قسط بندی مهریه چگونه انجام می شود؟ بیشتر بخوانید: قسط بندی مهریه چگونه انجام می شود؟

رفع توقیف پول پیش خانه

در صورتی که خانم برای توقیف پول پیش خانه اقدام کند در ۹۹ درصد مواقع با اعتراض آقا رفع توقیف می‌شود و اقا می‌تواند پول پیش خانه را داشته باشد. برای این کار باید به اداره اجرای ثبت مراجعه شود.

فقط بهتر است بدانید که هم توقیف اموال و هم رفع توقیف اموال برای مهریه کاری بسیار سخت و با دوندگی زیاد است پس بهتر است قبل از اقدام برای هر کاری حتما با یک کارشناس حقوقی و یا وکیل جلسه‌ای داشته باشید و نسبت به مراحل کار آگاه شوید.
شرایط مهریه در طلاق توافقی بیشتر بخوانید: شرایط مهریه در طلاق توافقی

رفع توقیف سهم الارث و دیه برای مهریه

امکان رفع توقیف دیه و سهم الارث وجود ندارد و در هر زمانی خانم به عنوان طلبکار می‌تواند این دو مورد را توقیف کند. در این مورد باید بدانید که حتی اگر سهم الارث به نام آقا نخورده باشد و در مرحله انحصار وراثت هم باز امکان توقیف آن وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله توقیف سهم الارث آقا بابت مهریه را مطالعه کنید تا اطلاعات بیش‌تری در این باره به دست آورید.
بخشش مهریه در ازای حق طلاق بیشتر بخوانید: بخشش مهریه در ازای حق طلاق

رفع توقیف سیم کارت برای مهریه

برای رفع توقیف خط موبایل اگر آقا بتواند ثابت کند که کار ایشان نیاز به این خط تلفن دارد می‌تواند آن را از توقیف در بیاورد. برای این کار باید آقا بیزینسی داشته باشد و یا مغازه داری باشد که مشتریانش شماره ایشان را دارند و از طریق این شماره با آقا ارتباط می‌گیرند و اگر این شماره توقیف شود کار و کاسبی آقا منحل می‌شود.
برای طلاق توافقی چه باید کرد بیشتر بخوانید: برای طلاق توافقی چه باید کرد

چه اموالی را نمی توان برای مهریه توقیف کرد؟

در بحث توقیف اموال آقا برای مهریه، برخی از اموال و دارایی ها که مستندات دین محسوب می‌شوند را نمی توان توقیف کرد. مستندات دین نیز در حقیقت به معنی اموالی است که نمی توان آن‌ها را توقیف کرد زیرا در این صورت مرد به اعسار می‌افتد. توقیف اموال برای مهریه شامل تمامی اموال می‌شود به جز مواردی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم. در ماده ۲۴ قانون جدید مجکومیت‌های مالی مستندات دین شامل موارد زیر هستند:

 • منزل مسکونی که در حالت اعسار فرد قرار داشته باشد
 • وسایل مورد نیاز زندگی برای رفع نیاز خود و افراد تحت تکلف وی
 • کتاب ها و وسایل مربوط به تحصیلات، تحقیفات و ابزار علمی
 • آذوقه به مقدار مورد نیاز محکوم و افراد تحت تکلف وی
 • تلفن شخص
 • وسایل و ابزار کاری که برای امرار معاش فرد و افراد تحت تکلف وی به آن وسیله نیاز دارد

وکیل رفع توقیف اموال

همان‎طور که قبلا گفتیم، توقیف اموال برای مهریه کاری بسیار دشوار است و نیاز به کسی دارد که به قانون اساسی مشرف بوده و در این رابطه تجربه کافی داشته باشد. رفع توقیف اموال برای مهریه نیز به همین صورت علاوه بر این که کار سخت و پیچیده‌ای است، به وکیل مجرب که شناخت کاملی از قوانین و مقررات داشته باشد، احتیاج دارد.

بنابراین توصیه می‌کنیم که در این موارد از وکیل حرفه‌ای کمک بگیرید تا مسیر راحت‌تری برای رفع توقیف اموال داشته باشید. به این منظور شما می‌توانید با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی دادسو در تماس باشید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

 1. بعد از توقیف اموال برای مهریه چه باید کرد؟

در صورتی که اموال جزو مستثنیات دین باشند، آقا با اعتراض می‌تواند مال مذکور را از توقیف خارج کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی دادسو تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

 1. چه اموالی را نمی توان توقیف کرد؟

اموالی که جزو مستثنیات دین باشند و با توقیف آن‌ها مرد به اعسار بیوفتد را نمی‌توان توقیف کرد.

۴.۱/۵ - (۸۹ امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

61 دیدگاه برای “رفع توقیف اموال برای مهریه چگونه است؟

   • محسن گفته:

    سلام خانوم در خواست توقیف اموال از جمله باغی دارم که تنها دارایی من حساب میشه و توش زندگی میکنم
    اون باغ جزو عسارحساب میشه و اینکه الان که تو این مرحله هستیم و هنوز دادگاه نرفتیم میشه از نامم خارج کنم؟

    • Avatar photo
     تیم تحریریه دادسو گفته:

     سلام، وقت بخیر
     یک خانه جزو مستثنیات دین محسوب می شود. باقی املاک و خانه ها و باغ هارو می تونن توقیف کنند.

 1. اکبر صبوری راد گفته:

  سلام وقت بخیر چند سال پیش سیم کارت من بخاطر مهریه توقیف شد ،دادگاه سیم کارت رو گذاشت برا فروش یکی از دوستام به خواست من سیم کارت رو خرید در حال حاضر من دسترسی به دوستم ندارم و سیم کارت من همچنان توقیف است الان من باید چیکار کنم .

 2. محمد گفته:

  سلام مغازه من به خاطر چک برگشتی توقیف شده خانومم میتونه مجدد برا مهریه توقیف کنه و اینکه خانومم بعد این ماجرا درخواست مهریه کرده

  • Avatar photo
   تیم تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر
   بله، خانم می توانند اقدام کنند.
   در صورتی که از توقیف اول مالی باقی بماند برای درخواست دوم توقیف می شود.

 3. ارزو گفته:

  سلام خسته نباشید بنده مهریه خود را به اجرا دراوردم ،شوهرم به غیر از دیه ی فوت برادرش اموالی دیگری نداشت .از طریق حکم اجرای احکام پول دیه برام واریز گردید ولی قبل از دادگاه قسط بندی اعسار که شوهرم درخواست کرده بود ،ایا مشکلی پیش نمیاد برای پولی که گرفتم

  • Avatar photo
   احسان دهداری گفته:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که اعسار ایشون مورد تایید دادگاه باشد به شما مهریه تعلق خواهد گرفت اما به صورت قسطی!

 4. رامین گفته:

  سلام ایا با بخشش پدر و مادر متوفی نسبت به سهمشان از دیه فردی که در تصادف فوت شده میتوان دیه را از بین برد تا به عنوان مهریه توقیفی پرداخت نشود؟

  • Avatar photo
   احسان دهداری گفته:

   سلام، وقت بخیر
   سوالتون گویا نیست لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 5. امیرسهراب رنجبر گفته:

  سلام،سپاس از مطالبتون،سؤالی دارم،با توجه به بازداشت ملک بنده توسط همسرم،و با عنایت به اینکه ملک بنده در رهن بانک مسکن می باشد و میزان بدهی آن هم حدودا ۲۵۰میلیون تومان است،اولا بدلیل ارزش ملک بنده که نهایتا ۱.۶۰۰،۱.۷۰۰ می ارزه و میزان مهریه همسرم ۱۲۴سکه میباشد،امکان استفاده از لایحه رفع توقیف ملک بدلیل مستثنیات دین را دارم یا خیر.سپاسگذارم.🙏🏻💐

  • Avatar photo
   احسان دهداری گفته:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که جزو مستثنیات دین شما محسوب شود، بله
   برای راهنمایی بیشتر لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بگیرید، کارشناسان حقوقی دادسو پاسخگوی شما خواهند بود.

 6. مهدی گفته:

  سلام وقت بخیر
  همسر اول مهریه اجرا گذاشته و دو خانه توقیف شدن یکی من و دوتا بچه زندگی میکنم ودیگری جز ورثهکه یک دونگ خونه برای من میباشد که همسر دوم وبچه اش زندگی میکند آیا این دو خانه جزء مشتثنیات حساب میشود

  • Avatar photo
   احسان دهداری گفته:

   سلام؛ وقت بخیر
   سوال شما گویا نیست. برای بررسی بیشتر لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

 7. محمد هادی مشکل گشا گفته:

  با سلام و ادب و احترام
  احتراما به استحضار حضرتعالی میرسانم که متاسفانه برادر بزرگم حدود دو سال پیش به قتل رسیده بعد از تحقیقات بازپرس همسر ایشان دستگیر و با حکم دادسرا به جرم معاونت در قتل عمد به مدت یکسال زندان بود البته قاتل اصلی را معرفی نمود
  ایشان الان حدود شش ماه است که از زندان با وثیقه ازاد شده و در دادگاه تجدید نظر پرونده در دست پیگیری است و هنوز حکمی صادر نشده
  متاسفانه پدرم شش ماه بعد از مرگ برادرم فوت کردنند . الان این زنه رفته از اداره ثبت درخواست مهریه کرده و اداره ثبت هم حساب یارانه و حقوق ماهانه من و دو برادر دیگرم را مسدود کرده الان نزدیک به دوازده روز میباشد .
  جسارتا از انجایی که در قانون امده اگر فرزندی زودتر از پدر به رحمت خدا برود از ارث چیزی ندارد . لذا با توجه به این مطلب از شما درخواست دارم اینجانب را راهنمایی فرمایید با کمال تشکر

  • Avatar photo
   تیم تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 8. محمد گفته:

  سلام و عرض ادب با اینکه میدونم تنها افرادی که بیشترین ضربه رو متحمل میشن بچه ها هستن ولی شرایط بعضی وقتها از دست در میره.اگه امکانش هست راهنماییی بفرمایید بنده چند ماهی با خانومم به مشکل خوردیم ایشان شکایت مبنی بر نفقه و مهریشونو به اجرا گذاشتن البته ۱۵ عددشو حالا ماشینمو که من با اون کسب درآمد میکنم توقیف کردن و دادگاهی ما برای ماه آیندس من الان میتونم برسم اعسار بدم چون واقعا واسه مخرج زندگی به مشکل خوردم.ممنون و سپاسگذارم

 9. Hamed گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده از همسرم توافقی جدا شدم و در حال پرداخت مهریه خانمم هستم
  الان مبلغی پول قرض الحسنه دست پدر خانمم دارم که برای وصول اون دادخواست دادم و قراره با این پول برای خودم و پسرم خونه ای اجاره کنم (چون غیر از پولی برام نمونده)
  آیا همسرم میتونه این پول رو توقیف کنه و اینکه آیا میتونم دادگاه رو متقاعد کنم که این پول رو برا پول پیش اجاره خونه می خوام؟؟
  ممنونم

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   خیر اگر مهریه اقساط شده امکان توقیف وجود ندارد. اگر هم نشده باشد و آن پول تنها دارایی شما باشد جزو مستثنیات دین بوده و توقیف نمی شود.

 10. مجید گفته:

  سلام
  ایا اموال مستثنی از دین مانند خانه را میتوانم بفروشم.همسرم تقاضای طلاق کرده است

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   بله مشکلی ندارد. تا زمانی که دادگاه حکم قطعی صادر نکرده باشد، میتوانید این کار را انجام دهید.

 11. روئینی گفته:

  سلام بنده اموالم برایه طلب مهریه توقیف شده و ماشینمم تو اژانس مسافرتی کار میکنم حتی درخواست رفع توقیف هم دادم باز هم فایده نداشت هنوز هم توقیفه حساب های بانکی هم توقیف شده چجوری میتونم باز هم برای ماشین و حساب بانکی هام درخواست رفع توقیفی بدم

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   تا زمانی که درخواست اعسار شما ثابت بشود و مهریه برای شما اقساط بشود راهی وجود ندارد.

 12. ثابتی گفته:

  سلام جناب خسته نباشید ، ببخشید من حقوقی که از کارخونه میگیرم همسرم میتونه توقیف کنه؟ و آیا راهی برای رفع توقیف اموال مهریه وجود داره؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر
   حقوق آقا، بین یک سوم تا یک چهارم بابت مهریه قابلیت توقیف دارد.

 13. farid گفته:

  خیلی ممنون از شما ، من با همکاری با شرکت دادسو تونستم رفع توقیف اموال مهریه کنم ، و از تیم بسیار خوبتون ممنونم

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   بستگی به این مسئله دارد، که خانم از چه طریقی برای توقیف اموال اقدام کرده باشند. اکثریت درخواست های توقیف اموال از طریق اداره اجرای ثبت انجام می شود.

 14. بیتا گفته:

  سلام وقت خوش ،
  من اگه بخوام اموال شوهرم رو توقیف کنم باید از دفتر خانه اقدام کنیم یا دادگاه درخواست بدیم؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   برای توقیف اموال بابت مهریه، ابتدا باید به دفترخانه که عقد کرده اید مراجعه کنید و سپس به اداره اجرای ثبت مراجعه نمایید.

 15. جاوید گفته:

  خواستم تشکر کنم بابت اطلاعاتی که به صورت رایگان درباره رفع توقیف اموال برای مهریه گذاشتین

 16. karim گفته:

  سلام من از آن جایی که فقط یک وانت دارم و کسب درآمدم از این طریق هست آیا میتونم اقدام به رفع توقیف اموال کنم؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام و وقت بخیر.
   با توجه به اینکه وسیله کار شما محسوب می شود و منبع درآمد شماست، امکان رفع توقیف برای شما وجود دارد.

 17. حنانه گفته:

  سلام من میخواستم با شوهرم طلاق بگیرم ، چونکه بیشتر اوقات خارج از کشور هست و اصلا بهم اهمیت نمیده، ولی تمام اموالش تو ایران به نام ایران فقط ملک خارجیش به نام خودش هست ، من چطور میتونم اقدام کنم که بتونم مهریه رو بگیرم و اموالش رو توقیف کنم؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   متاسفانه سوالتون گویا نبود. در صورتی که اموال داخل ایران به نام خودشون باشه، شما می توانید اموال ایشان را بابت مهریه توقیف نمایید. برای اطلاعات بیتش را ز طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

 18. farzad گفته:

  سلام لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید درباره رفع توقیف اموال مهریه منو.
  خانم کاری کرده که حساب های بانکی من بلوکه شده و اطلا نمیتونم ازشون استفاده کنم ، آیا راهی هست برای رفع؟

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   در مواقعی امکان رفع توقیف حساب بانکی بابت مهریه وجود دارد که باید توسط وکیل متخصص بررسی شود. در صورت تمایل با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   امکان رفع توقیف سهم الارث و دیه برای مهریه در شرایط خاصی وجود دارد که پرونده باید توسط وکیل بررسی بشود

   • الاهه گفته:

    سلام مهریه ام ۱۱۴سکه بهار آزادی است ولی شوهرم نه شغلی دارد نه ماشین ونه ملک وفقط یک خونه کوچک دارد که زندگی میکند پس من چطوری باید مهریه ام را بگیرم؟

 19. mojtaba گفته:

  سلام ببخشید خانمم برای مهریه، ماشین رو توقیف کرده چطوری میتونم رفع توقیف اموال برای مهریه اقدام کنم

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که سندی دارید،دال بر اینکه خودرو وسیله کار و امرار معاش شماست، می توایند با بدت رفع توقیف اموال برای مهریه اقدام نمایید.

 20. علیرضاAIi گفته:

  باسلام بنده تصادف میکنم واز ناحیه مچ پا اسیب شدید که هنوز احتمال قطع شدن از مچ پا هست برای دریافت هزینه ها ازبیمه مقصر رفتم پولی رابگیرم دیدم نامه توقیف مهریه روی پرونده بیمه گذاشتند حالا برای درمان پام احتیاج به این پول را دارم چه باید کرد تمام مدارک پزشکی هم هست که اگر عمل نکنم از مچ قطع وسیاه میشه پام

  • تحریریه دادسو گفته:

   سلام، وقت بخیر.
   پرونده شما باید بررسی بشود در قالب کامنت قابل پاسخگویی نیست دوست عزیز. با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • رضا گفته:

   سلام من ۴ ماه خونه خریدم خانومم توقیف کرده به خاطر مهریه من از ثبت اسناد اقدام کردم که مستنیات دین هست آیا کار دیگه ای باید کنم یا کافیه و جهیزیه رو برده ولی همچنان تو خونه با هم زندگی میکنیم

   • حمید گفته:

    سلام ،ایا امکان داره مازاد ارزش مهریه مثال ۱۴تاسکه سندخونه وحساب بانکی راتوقیف کرداین قانونیه؟ سپاس

    • Avatar photo
     احسان دهداری گفته:

     سلام، وقت بخیر
     امکان توقیف سند وجود دارد اما به اندازه ارزش مهریه قابل برداشت از اون دارایی است.

  • حسین معین فر گفته:

   من یه خودروی پراید مدل ۸۸ دارم که در اسنپ و تپسی هم کار میکردم باهاش الان جلوگیری از نقل و انتقال خورده چطور میتونم از پاکینگ راهنمایی رانندگی در بیارم ماشین رو؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید