درخواست طلاق از طرف زن

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه درخواست طلاق از طرف زن و وکیل برای طلاق از طرف زن بدون حضور خانم در هیچ مرحله ای فعالیت می کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

وکیل طلاق از طرف زن

مدت زمان

بنا به شرایط پرونده

امکان پرداخت

به صورت اقساطی

تعیین و تکلیف

مهریه و حضانت فرزند

طلاق

بر اساس خواسته زوجه

حضور شما

عدم حضور در هیچ مرحله ای

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

ایرانیان خارج از کشور

از طریق ثنا و میخک

جلسه وکلا

حضوری و آنلاین

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

No.1

مشاوره تلفنی و واتساپی با کارشناسان حقوقی دادسو

جلسه حضوری و آنلاین با وکیل متخصص طلاق توافقی

تنظیم توافقنامه طلاق براساس توافق زوجین

تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه ثنا

ارائه گزارش هفتگی از روند پرونده توسط پشتیبان اختصاصی شما

تنظیم دادخواست بدوی

ارجاع پرونده به شعبه دادگاه خانواده

حضور وکلای شما در جلسات شورای حل اختلاف

حضور وکلای شما در جلسات رسیدگی دادگاه

دریافت دادنامه طلاق توافقی از شعب دادگاه خانواده

قانون جدید طلاق از طرف زن

در ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده گفته شده است، که اگر مهریه زوجه بیش از ۱۱۰ سکه باشد پرداخت آن مشروط به تمکن مالی زوج است.

طبق ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده میزان مهریه متعارف ۱۱۰ سکه بهار آزادی است که زوج موظف است آن را پرداخت کند و وصول آن مشمول مقررات ماده ۲ قانون اجرای محکومیت‌های مالی است، در صورتی که مهریه سقف مذکور را رد کند، دادگاه تمکن مالی مرد را برای پرداخت بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که فرد زندانی شود یا خیر.

یعنی فقط ملائت زوج ملاک پرداخت است. رعایت مقررات مربوط به محاسبه مهریه به نرخ روز همچنان الزامی است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

وکیل برای طلاق از طرف زن در تهران

طلاق از طرف زوجه، سخت ترین نوع طلاق در کشور ما محسوب می شود. با توجه به اینکه به صورت پیش فرض حق طلاق با آقا است، خانم ها برای گرفتن رای طلاق از دادگاه کار سختی در پیش دارند. با توجه به پیچیدگی های بسیاری که در پرونده های طلاق از طرف زن وجود دارد، بهتر است که حتما شخص متقاضی، وکیل طلاق از طرف زن داشته باشد.
وکیل طلاق از طرف زن، باید تخصص کافی در زمینه پرونده‌های خانواده داشته باشد و سابقه وکالت در چنین پرونده‌هایی را به تعداد کافی در کارنامه‌اش داشته باشد. دقت داشته باشید که، در صورتی که خانم وکالت در طلاق از همسرش نداشته باشد، مسیر سختی در پیش خواهد داشت و یک وکیل طلاق از طرف زن ماهر و با تجربه، تاثیر بسیاری در روند پرونده خواهد داشت.
وکیل طلاق از طرف زن در تهران، ویژه شهروندانی است که پرونده شان در تهران پیگیری خواهد شد. با توجه به کوتاه نبودن مدت زمان پرونده های طلاق از طرف زوجه، پیشنهاد می کنیم که حتما از یک وکیل طلاق از طرف زن در شهر خود کمک بگیرید و اگر ساکن تهران و یا خارج از کشور هستید، می توانید یک وکیل طلاق از طرف زن در تهران داشته باشید.

طلاق از طرف زن با دادسو

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه امور حقوقی خانواده مانند طلاق و انحصار وراثت فعالیت می‌کند. برای وکالت دادن به وکلای موسسه دادسو می‌توانید ابتدا از کارشناس‌های حقوقی مشاوره رایگان دریافت. شما می‌توانید با وکیل خود جلسه حضوری یا آنلاین داشته باشید تا توافقات‌تان مکتوب شود.
همچنین باید در سامانه ثنا که برای قوه قضاییه هست ثبت نام کنید و از طریق آن قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا کار وکالت شما شروع شود. در این مدت نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست. بعد از این مدت، دادنامه طلاق از طرف زوجه به زوجین تقدیم می‌شود تا در دفتر طلاق آن را به ثبت برسانند. در صورتی که تمایل داشته باشید وکلا می‌توانند به جای شما در دفتر طلاق حضور پیدا کنند.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟

اگر تیم دادسو برای پرونده‌ طلاق توافقی در کنار شما باشند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست و وکلای شما در تمامی جلسات و مراحل پرونده به جای شما حضور پیدا می‌کنند.
زمانی که شما در دادسو تشکیل پرونده می‌دهید پشتیبان اختصاصی خواهید داشت تا شما را در جریان جزئیات روند پرونده به صورت هفتگی قرار دهد.
تیم دادسو تا زمان اتمام پرونده در کنار شما خواهد بود و سعی می‌کند دغدغه‌های طلاق شما را به حداقل برساند.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می‌شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برای شما توضیح داده می‌شود.

خیر! در صورتیکه زوجه مایل باشد می تواند خودشان پیگیر روند پرونده طلاق باشد، ولی وکیل طلاق از طرف زن با توجه به تخصصی که دارد، باعث می شود که پرونده در زمان کوتاه تر و روندی بهتر انجام شود و با توجه به شرایط کرونا نیازی به حضور زوجه در هیچ مرحله ای نباشد.فقط در طلاق با داشتن حق طلاق است که داشتن وکیل طلاق توافقی اجباری است.

اگر پرونده شما در دادسو پیش برود، دو وکیل برای خانم در اختیار شما قرار می گیرد.

 

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان خارج از کشور از دو طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکانپذیر است. در این مورد همکاران ما در واحد پشتیبانی موکل ها، به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند.

در صورتی که وکالت در طلاق (حق طلاق) شما کامل باشد، نیاز به حضور آقا در هیچ مرحله ای نخواهد بود. در صورت تمایل می توانید تصویر وکالت در طلاق را در واتس‌آپ برای همکاران ما ارسال نمایید تا بررسی کنند.

 

در طلاق توافقی هر دو نفر (خانم و آقا) موافق طلاق هستند، ولی در طلاق یکطرفه فقط یکی از طرفین درخواست طلاق دارد و یکی از طرفین موافق طلاق نیست.

بله! امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین با یکی از طرفین یا هر دو نفر وجود دارد و این مسئله خللی در روند پرونده ایجاد نمی کند.

اولین مرحله، ارتباط شما با کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واتساپ و تماس است. همکاران ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند و بعد از آن یک جلسه حضوری و یا آنلاین با طلاق از طرف زن خواهید داشت و بعد از عقد قرارداد ثنا، پرونده طلاق توافقی شما آغاز می شود.

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوزهای مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است. کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوزها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به طلاق توافقی و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

مراحل طلاق از طرف زن

برای انجام طلاق از سوی زن الزامی است که یکی از ضروریات طلاق وجود داشته باشد. منظور ما مواردی است که به عنوان مجوز و حق طلاق به شمار می‌رود و به کمک آنها می‌توان برای طلاق اقدام کرد. در مواد قانون مدنی برای طلاق از سوی زن، به ضروریاتی اشاره شده است و بر اساس این ماده قانون‌ها، طبق شرایط خاص زوجه می‌تواند از دادگاه دادخواست طلاق کند. مواد ذکر شده را به اختصار توضیح می‌دهیم:
ماده ۱۰۲۹ قانون مدنی: در صورتی که مرد به مدت چهار سال کامل غایب و مفقودالاثر باشد، زن وی اختیار دارد تقاضای طلاق کند، در این صورت با رعایت ماده ۱۰۲۳ قاضی مربوط به پرونده، حکم طلاق او را صادر می‌کند.
ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی: در صورتی که خودداری مرد از پرداخت نفقه و عدم امکان اجرای حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه، زن می‌تواند برای طلاق به حاکم ذی‌صلاح مراجعه نماید و حاکم شوهر او را مجبور به طلاق می‌کند، همچنین این مورد در صورت ناتوانی شوهر از دادن نفقه نیز صادق است.
ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی: در حالتی که دوام ازدواج باعث عسر و حرج زن باشد، او می‌تواند به حاکم شرع مراجعه کند و دادخواست طلاق دهد. چنانچه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را مجبور به طلاق کند و اگر که اجبار قابل انجام نباشد، طلاق زن به اذن و اختیار حاکم شرع طلاق گرفته می‌شود.
به جز موارد ذکر شده در قانون مدنی، در حالتی که یکی از شروط ضمن عقد ازدواجی که به امضای زن و مرد رسیده است ولی انجام نشده باشد هم طلاق از سوی زن ممکن می‌شود. به طور کلی باید گفت با اینکه معمولاً طلاق به اراده و اختیار مرد به انجام می‌رسد، اما موارد و شرایطی هم وجود دارد که زن هم قادر است تقاضای طلاق بدهد، حتی اگر شوهر او (زوج) با طلاق مخالف باشد.

نمونه دادنامه های موفق دادسو

طلاق از طرف زوجه یک روال اداری و قضائی محسوب می شود و و برای انجام پرونده، باید مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید. طلاق از طرف زوجه عبارتند از:

طلاق از طرف زن در دوران عقد

اقدام به طلاق از طرف زن می‌تواند در طی دوران عقد، یا به عبارت دیگر تا پیش از برگزاری مراسم عروسی، زندگی مشترک و دخول صورت گیرد. زن در این شرایط می‌تواند نصف مهریه خود را درخواست کند و اگر دخول صورت گرفته باشد می‌تواند تمام مهریه را دریافت کند.
چنانچه رابطه زناشویی انجام شود و یا اینکه زوجه باکره بوده باشد بر اساس ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی حق دارد با حق حبس و تا زمانی که تمامی مهریه را از زوج نگرفته است، از هم‌خوابی با زوج خودداری کند که باعث کراهت و یا حق حبس است. عمده تفاوت طلاق در دوران عقد از طرق زوجه با طلاق در دوران زناشویی دوشیزه بودن خانم است.

طلاق از طرف زن با داشتن حق طلاق

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، در صورتی که زوجه دارای حق طلاق باشد، از نظر قانونی باید برای زوج هم وکیل بگیرد و در غیر این صورت نمی‌تواند برای طلاق اقدام نماید. این وکالت در طلاق باید دارای سه شرط باشد: حتماً بایستی بلاعزل باشد، حق توکیل به غیر و همچنین حق اسقاط تجدیدنظرخواهی و فرجام‌خواهی داشته باشد.
وکالت بلاعزل به این معنی است که زوج نتواند وکالت را باطل کند. حق توکیل به این معنا است که زوجه باید دارای این حق باشد که به جای همسرش به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت بدهد؛ و در نهایت حق اسقاط هم به این معنی است که زوجه حق اعتراض به رأی را نداشته باشد.
بنابراین چنانچه خانم دارای حق طلاق باشد، می‌تواند با رعایت شروط فوق‌الذکر، به مراجع قضایی مراجعه نماید و تقاضای طلاق با داشین حق طلاق کند.
نکته حائز اهمیت در این موضوع این است که حق طلاق زوجه باید در دفتر ثبت اسناد رسمی به صورت رسمی تنظیم شده باشد و چنانچه این حق طلاق از طرف مرد به صورت شفاهی به وی اعطا شده باشد و یا در منزل و به صورت غیر رسمی تنظیم شده باشد، دارای اعتبار نیست؛ حتی اگر به امضای دو فرد شاهد هم رسیده باشد.

طلاق از طرف زن ایرانیان خارج از کشور

در صورتی که زوجه خارج از ایران باشد و ازدواجشان مطابق با شرایط قانونی ایران به ثبت رسیده باشد، برای طلاق باید از طریق دادگاه‌های ایران اقدام کند و به علت اینکه در ایران سکونت ندارد، می‌بایست از طریق سامانه ثنا یا میخک به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهد تا ایشان از طرف زوجه اقدامات مربوط به طلاق را در دادگاه‌های ایران انجام دهد.

دادخواست طلاق از طرف زن

متن پایین یک نمونه دادخواست طلاق از طرف زوجه است.
ریاست محترم دادگاه تهران
با سلام
احتراما به استحضار می رساند به موجب سند ازدواج که تصویر آن پیوست دادخوست تقدیم گردیده در تاریخ …….. با خوانده ازدواج نموده که حاصل این ازدواج دو پسر می باشد و در حال حاضر قادر به ادامه زندگی مشترک نمی باشم.لذا با توجه به اینکه مطابق شرط ضمن عقد نکاح/عسرو حرج حق درخواست طلاق دارم.رسیذگی و صدور حکم شایسته مبنی بر طلاق مورد استدعا می باشد.
با تشکر و تجدید احترام

طلاق از طرف زن چقدر طول میکشد

برای تعیین مدت زمان مربوط به فرایند طلاق از طرف زن، نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد، اما با توجه به این که زوجه با چه اسناد، مدارک و دلایلی می‌خواهد برای طلاق اقدام کند و بنا به این موضوع که زوج برای طلاق اعتراض دارد یا خیر، مدت زمان فرایند طلاق می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی زمان تقریبی این روند بین سه ماه الی یک سال می‌تواند طول بکشد.
به عبارت دیگر روند طلاق از طرف زن معمولاً به میزان زیادی به طلاق توافقی بستگی دارد، اگر پرونده بدون وکیل پیش برود، ممکن است دو الی سه سال زمان بخواهد؛ اما در صورت حضور وکیل در حداقل زمان ممکن – کمتر از یک سال – می‌تواند انجام پذیرد.

عدم حضور زوجه در دفترخانه ثبت طلاق

بعد از این که وکیل رای طلاق (دادنامه طلاق) را دریافت کرد زوجین تا سه ماه می‌توانند به دفترخانه مراجعه کنند و اگر خانم وکیل طلاق داشته باشند و در وکالت نامه این اختیار را به وکیل خود داده باشند، وکیل می‌تواند به جای زوجه در دفتر ثبت طلاق حضور پیدا کند.

طلاق از طرف زن و مهریه

همان‌طور که اشاره کردیم برای دریافت برای مهریه باید بررسی کرد که آیا زوجه دوشیزه است یا خیر؛ در صورتی که دوشیزه باشد و رابطه زناشویی برقرار نشده باشد (بدون دخول) نصف مهریه را می‌تواند دریافت کند و چنانچه دوشیزه نباشد (رابطه زناشویی به صورت کامل برقرار شده باشد) کل مهریه به او تعلق می‌گیرد.
در خصوص دریافت مهریه ذکر این نکته ضروری است که در صورتی که خانم مهریه خود را به اجرا بگذارد و همسرش دارای مالی باشد، زوجه می‌تواند درخواست توقیف اموال بدهد و مال زوج را توقیف نماید و مهریه خود را دریافت کند. در صورتی که هم هیچ مالی به نام آقا نباشد، قسط بندی مهریه انجام می شود.
در صورتی هم که خانم قصد وصول مهریه را داشته باشد، باید دادخواست وصول مهریه را ارسال کند. با توجه به پیچیدگی های موجود در پرونده های مهریه و روال توقیف اموال بابت مهریه، بهتر است زوجه وکیل مهریه داشته باشد. در صورتی هم که زوجه قصد بخشیدن مهریه را داشته باشد، این کار باید از طریق دفاتر ثبت اسناد رسمی صورت پذیرد.

درخواست طلاق از طرف زن و حضانت فرزند

همان‌طور که میدانید، حضانت فرزند بعد از طلاق برای فرزند دختر تا هفت سالگی با مادر و پس از آن با پدر خواهد بود. برای فرزند پسر تا هفت سالگی با مادر و هفت الی پانزده سالگی با پدر است. در صورتی که هر کدام از زوجین بتواند عدم صلاحیت طرف دیگر را ثابت کند، بر اساس شرایط قانونی می‌تواند حضانت را به نفع خود از طرف مقابل سلب کند.
قانون مربوط به طلاق، مطابق با قانون مدنی و حمایت خانواده است. بر اساس ماده ۲۹ قانون حمایت از خانواده در مسئله طلاق، در صورتی که پیش از آن برای حضانت فرزند تعیین تکلیف نشده باشد، باید در طول دوران حکم طلاق برای آن اقدام قضایی شود و طبق نظر مرجع ذی‌صلاح حضانت مشخص شود.
پس می‌توان گفت که طبق قانون، حضانت (نگهداری) فرزندان تا ۷ سالگی با مادر و بعد از آن با پدر است. پس از سنین مذکور حضانت از نظر قانونی دارای موضوعیت نیست و فرزندان خودشان می‌توانند انتخاب کنند.
اما باید گفت که قاضی در این پرونده برای اعطای حق حضانت، باید مصلحت و شرایط فرزند را رعایت کند، به عبارت دیگر شاید مهم نباشد که فرزند چند سال دارد و حضانت او بر اساس قانون به عهده پدر است یا مادر، در حقیقت قاضی باید تشخیص دهد که برای فرزند بهتر است که تحت حضانت کدام‌یک از والدین باشد.

طلاق از طرف زوجه و عدم تمکین

مسئله عدم تمکین به روند طلاق از طرف زن ارتباطی ندارد و تنها اثر اثبات عدم تمکین، قطع شدن نفقه برای زوجه است.
تنها در صورتی که زوجه ناشزه شود نمی‌تواند برای طلاق اقدام کند. به طور کلی باید گفت که چنانچه عدم تمکین زن اثبات شود باز هم می‌تواند طلاق بگیرد و فقط باید نوع طلاق از سوی زن را در نظر گرفت.
در واقع عدم تمکین زن برای طلاق از نوع عسر و حرج مشکل‌ساز خواهد بود؛ به عبارت دیگر تا زمانی که زن تمکین نکند، دچار عسر و حرج نخواهد شد و ثابت کردن آن کاری سخت خواهد بود.
اما به هر حال عدم تمکین زن ربطی به اقدام برای طلاق از طرف زوجه ندارد و زن حتی در صورت اثبات عدم تمکین هم می‌تواند برای طلاق اقدام نماید.

استرداد جهیزیه در طلاق از طرف زوجه

نظر به این که قانون‌گذار تعریف مشخصی از جهیزیه زن ارائه نکرده است، طبق عرف جامعه می‌توان آن را تعریف کرد.
جهیزیه به معنای اموال منقولی است که برای استفاده یا زیبایی در منزل مشترک، پس از ازدواج و از طرف زن به منزل مرد آورده می‌شود.
خریدن جهیزیه در اکثر مناطق ایران یک رسم است و عرف هر بخش از کشور نقش مهمی در نوع و میزان دارد. با توجه به این که در قانون مدنی ایران چیزی درباره جهیزیه گفته نشده است، زن از نظر قانونی و شرعی وظیفه‌ای برای خریدن جهیزیه در هنگام ازدواج ندارد و فراهم کردن وسایل مورد نیاز زندگی مشترک از مسئولیت‌های مرد است. اما از آنجا این که تهیه جهیزیه در ایران از طرف خانم یک امر رایج است، به ناچار می‌بایست به تحلیل حقوقی آن بپردازیم.
نکته مهم این است که باید بدانید تهیه جهیزیه از طرف زن به معنای انصراف وی از مالکیت نیست و فقطبه خاطر زندگی مشترک، مرد حق استفاده و بهره‌برداری از آن وسایل را دارد. از نظر عرفی هم چنین است که مالکیت جهیزیه با زن است و مرد فقط حق استفاده دارد؛ بنابراین زوجه هر زمان که تمایل داشته باشد می‌تواند جهیزیه خود را مسترد کند.
سؤالی که در این جا مطرح می‌شود این است که آیا پس گرفتن جهیزیه پیش از طلاق ممکن است؟ همان‌طور که بیان شد، بله امکان‌پذیر است چرا که زن مالک آن وسایل است.
نکته مهم درباره جهیزیه این است که وسایلی که مرد در طول مدت زندگی مشترک تهیه می‌کند جز جهیزیه زوجه نیست و زوجه برای استرداد جهیزیه باید سند قابل قبول مانند فاکتور یا سیاهه داشته باشد.

اجرت المثل در طلاق از طرف زوجه

در مسئله طلاق از سوی زن تا زمانی که زن در دوران عده به سر می‌برد، نفقه او باید از طرف زوج پرداخت شود. اما اگر برای این مسئله به نوع دیگری برای مدت عده توافق کرده باشند و در صورتی که دخول انجام نگرفته باشد، پس از طلاق نفقه به زوج تعلق نمی‌گیرد.
اجرت‌المثل و تقاضای آن از سوی زن، طبق مدت ازدواج تا طلاق، بر ساس ملائت و مکنت همسر و مطابق با صلاحدید کارشناس رسمی دادگستری مشخص می‌شود.
اما باید گفت که بعضی از محاکم به این اعتقاد دارند در صورتی که توافقی از طرف زوجین در مورد اجرت‌المثل نشده باشد، زن حق ندارد درمورد اجرت‌المثل مطالبه‌ای داشته باشد، چرا که ممکن است در آینده زوج ازدیاد یا نقصان به دست آید و محاسبه آن ممکن نباشد.

تنصیف اموال در طلاق از طرف زوجه

گفته می‌شود که برای شرط نصف دارایی (شرط تنصیف) بیانیه‌ای در ماده قانون‌ها وجود ندارد. به عبارت دیگر از نظر قانونی مرد وظیفه‌ای برای نصف کردن دارایی با همسر خود ندارد.
سازمان ثبت اسناد املاک کشور به صورت چاپی در صفحه هشتم سند ازدواج (عقدنامه)، شرط نصف دارایی را قید کرده است و در پایین آن محل امضای زوجین را قرار داده است. این بدین معنا است که چنانچه زن و مرد یا یکی از آنها (به ویژه مرد) این شرط را امضا نکنند، شرط تنصیف مال در رابطه ازدواج آنها جایگاهی ندارد.
اگر زوجین پس از امضا ادعا کنند که شرط تنصیف را نفهمیده و متوجه نشده‌اند، ادعای آنها در محاکم پذیرفته نیست.
شرط تنصیف مال تنها زمانی مصداق دارد که درخواست طلاق از جانب مرد طرح شده باشد، پس طلاق توافقی و یا طلاق از طرف زوجه مشمول این امر نمی‌شود. ثانیاً اگر مرد بتواند ثابت کند که طلاق به خاطر سوءرفتار و سوء معاشرت زن و یا تخلف وی از مسئولیت‌هایش در قبال همسر بوده است، شرط تنصیف مال شامل زن نمی‌شود.
به عنوان مثال زمانی که حکم عدم تمکین اثبات شده باشد و در این مورد رأی به صورت قطعی صادر شده باشد. مورد سوم شامل مالی است که مرد پس از تاریخ عقد تهیه کرده باشد؛ بنابراین چنانچه زوج پیش از ازدواج اموالی داشته است مشمول این شرط نخواهد بود.
سؤالی در این جا مطرح می‌شود و آن این است که آیا امکان دارد شرط تنصیف اموال را تغییر داد؟ پاسخ مثبت است، بله. بر اساس ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی زوجین می‌توانند هر گونه شرط مقبول و شرعی را ضمن عقد ازدواج به صورت توافقی قید کنند و به ثبت و امضا برسانند.
به عنوان مثال می‌توان شرط تنصیف را به گونه‌ای نوشت که در زمان طلاق، چه تقاضا از طرف زوج باشد و چه زوجه، نصف اموال زوج پس از عقد به زوجه منتقل شود.

وکیل خانم برای طلاق از طرف زن

برخی از موکلین تمایل دارند که وکیل خانم برای طلاق از طرف زن داشته باشند. تیم وکلای دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که همگی تجربه بالایی در پرونده های طلاق توافقی دارند. داشتن وکیل ماهر برای طلاق، قطعا باعث می شود که پرونده به روش مطمئنی پیش برود و موکل هیچ نگرانی از پیامد های قانونی پرونده در آینده، مانند بخشیده شدن مهریه، قطعی بودن حکم طلاق و … نداشته باشد. در صورتی که مایل بهوکیل خانم برای طلاق از طرف زن هستید، با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

 

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده‌اند که به همه سوالات شما پاسخ داده و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می‌توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید:

دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

4.7/5 - (7 امتیاز)

5 پاسخ

  1. من خانه و ماشین پول دارم چرا حمسر دوم من تنها گزاشت رفت ترف زنهارانگیرید حشت ماه من همسر اولم باهم هستم؟

  2. سلام من ۱۴ سالمه دو سال پیش ازدواج کردم الان میخوام صلاق بگیرم شوهرم اخلاقش بده چند بار قصد خفه کردن منو داشته من بهش خیانت میکنم هیچ مدرکی هم نداره میتونه ثابت کنه واسه من حکم بگیره

    1. سلام، وقت بخیر
      لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو هماهنگ کنید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *