خانه / ایرانیان خارج از کشور / دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور

دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور

دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور

فعالیت‌های دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور، از جمله تنظیم قراردادها، ثبت اسناد (شامل ازدواج و طلاق) از مهم‌ترین مسائل حقوقی چه در داخل و چه خارج از کشور هستند. البته چیزی تحت عنوان دفتر ثبت اسناد رسمی در خارج از کشور وجود ندارد؛ اما همچنان قادر به پیگیری و انجام مسائل مربوطه از طریق سامانه میخک هستید.

در صورتی که خارج از کشور هستید و قصد پیگیری امور خود مانند طلاق توافقی یا وکالت دادن در دفتر ثبت اسناد رسمی را دارید باید از طریق سامانه میخک اقدام کنید. همچنین اگر برای ثبت نام در سامانه میخک و یا ثبت وکالتنامه در میخک به راهنمایی نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید.

جایگزین دفتر ثبت اسناد رسمی ایرانیان خارج از کشور

اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید و قصد ثبت سند یا تنظیم قرارداد دارید، باید بدانید که وظایف دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور کاملاً از طریق سامانه میخک قابل انجام هستند. البته میخک سامانه نسبتاً جدیدی است و لازم است به خوبی با آن آشنا باشید.

شناخت این سامانه، آشنایی با روند ثبت و تایید اسناد، داشتن اطلاعات کافی نسبت به مسئله حقوقی پیش‌رو و مواردی از این قبیل، لازمه به سرانجام رساندن هر مسئله حقوقی از خارج از کشور هستند.

جایگزین دفتر ثبت اسناد رسمی ایرانیان خارج از کشور

سامانه میخک چیست؟

سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی یا به اختصار میخک، یک سامانه غیرحضوری برای انجام کلیه خدمات کنسولی در خارج از کشور است. در واقع اگر قصد ثبت یا تایید سند در خارج از کشور را دارید، سامانه میخک به منزله همان دفتر ثبت اسناد خواهد بود. در میان وظایف اصلی سامانه میخک، تأیید اسناد و ثبت مواردی از جمله ازدواج، طلاق توافقی و فوت به چشم میخورد.

چگونه از سامانه میخک استفاده کنیم؟

سامانه میخک طوری طراحی شده است که همه افراد به سادگی از آن استفاده کنند. البته بخش‌های مختلف این سامانه مانند وکالت دادن به وکیل در ایران نیاز به شناخت بیشتر دارند تا خطایی رخ ندهد. علاوه بر آن، پیگیری و انجام مسائل حقوقی، خصوصاً از خارج ایران، همیشه با حساسیت‌های خاصی روبرو است. یکی راهکار مناسب برای انجام امور حقوقی خارج از کشور، تعیین وکیل و وکالت دادن به وکیل برای انجام این امور است.

برای دادن وکالت از کانادا به ایران و یا وکالت دادن از سایر کشورها، به نشانی mikhak.mfa.gov.ir مراجعه کنید. پس از ثبت نام در میخک و ورود به سامانه، مدارک لازم را بارگذاری کنید. بسته به هدف و خدمت مورد نظرتان، مدارک مختلفی مورد نیاز است‌. پس از بارگذاری همه مدارک خواسته شده، لازم است برای تایید به یکی از نمایندگی‌های مورد تایید وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

اعطای وکالت از خارج کشور با سامانه میخک

برای انجام امور حقوقی مختلف مرتبط با دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور، بهتر است به یک وکیل وکالت رسمی از خارج کشور بدهید تا پیگیری ‌های لازم را در داخل کشور انجام دهد. تنظیم وکالت‌نامه از طریق سامانه میخک و با تکمیل اطلاعات وکیل و موکل به علاوه تعیین اختیارات وکیل انجام می‌شود.

تعیین وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور و امور خرید و فروش ملک، از جمله مهم‌ترین امور حقوقی در این زمینه هستند. برای تنظیم وکالت‌نامه و انتخاب وکیل آشنا با مسائل مربوط به ایرانیان خارج از کشور، از طریق واتساپ، تلگرام و شماره تماس مؤسسه حقوقی دادسو با ما در ارتباط باشید.

اعطای وکالت از خارج کشور با سامانه میخک

کلام آخر

همه وظایف دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور، بر عهده سامانه یکپارچه خدمات کنسولی یا همان میخک است. چه زمانی که قصد دارید مستقیماً اقدام کنید و چه زمانی که ترجیح می‌دهید از طریق وکیل امور را دنبال کنید، باید مدارک مربوطه را در این سامانه ثبت کنید.

در همه مراحل ثبت‌نام در سامانه، ثبت مدارک، تأیید اسناد و حتی تنظیم وکالت‌نامه و انتخاب وکیل، مؤسسه دادسو آماده یاری رساندن به هموطنان خارج از کشور است. امیدواریم این مطلب و خدمات دادسو، شما را در پیشبرد اهداف حقوقی‌تان یاری کنند.

سؤالات متداول

نمایندگی دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور کجاست؟

سامانه میخک به منزله همان دفتر ثبت اسناد رسمی خارج از کشور است. می‌توانید برای ثبت و تأیید اسناد مربوط به املاک، ازدواج، طلاق، شناسنامه و موارد این‌چنینی به وبسایت سامانه مراجعه کنید.

چگونه امور مربوط به ثبت اسناد را با کمک وکیل در داخل کشور انجام دهم؟

برای کمک گرفتن از یک وکیل در داخل کشور، باید وکالت‌نامه را در سامانه میخک تنظیم و در نمایندگی وزارت خارجه ثبت کنید. برای تنظیم وکالت‌نامه و انتخاب وکیل، با کارشناسان دادسو در ارتباط باشید.

آیا امکان انجام طلاق توافقی از خارج از کشور وجود دارد؟

بله؛ یکی از مسائل مهم مربوط به دفاتر ثبت اسناد، همین مسئله طلاق و ازدواج است که تماماً به صورت غیرحضوری از خارج از کشور قابل انجام هستند. البته قوانین مربوطه کاملاً تابع قوانین موجود در داخل کشور هستند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *