خانه / چک و اسناد مالی / هزینه وکیل برای چک برگشتی

هزینه وکیل برای چک برگشتی

هزینه وکیل برای چک برگشتی

رسیدگی به امور چک برگشتی در دسته دعاوی امور چک قرار می‌گیرد و کسانی که قصد دارد چک را برگشت زده و برای چک برگشتی اجراییه دریافت کنند، لازم است که قوانین موجود در این حوزه را بشناسند. با توجه به تغییراتی که قانون چک داشته، برای برگشت زدن چک باید همه دسته چک‌ها از نظر شکل یکسان بوده و دارای علامت صیاد و شناسه یکتا باشند. همچنین لازم است که تاریخ سررسید و مبلغ چک مشخص باشد، تا بتوان آن را برگشت زد.

برای شکایت از چک برگشتی و دریافت حکم جلب یا توقیف اموال صادر کننده چک می‌توانید از وکیل چک برگشتی کمک بگیرید. جهت دریافت راهنمایی بیشتر در این رابطه شکایت برای چک برگشتی با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

هزینه وصول چک برگشتی

برای وصل چک برگشتی لازم است که هزینه‌های تعیین شده توسط نهادهای قانونی را بپردازید. از جمله مبالغی که برای این موضوع باید در نظر داشته باشید می‌توان به هزینه گواهی عدم پرداخت چک از بانک، هزینه دادرسی بر اساس مقدار و وجه چک و هزینه وکیل برای چک برگشتی اشاره کرد.

در طول مراحل طرح دادخواست اجراییه، در صورت ثبت آن از طریق دفاتر خدمات قضایی یا اداره ثبت نیز مبلغ مشخصی باید توسط فردی که گیرنده چک است پرداخت شود.

نقش وکیل متخصص برای چک برگشتی

چک جزء دعاوی مالی محسوب می‌شود و برای طرح دادخواست اجراییه چک برگشتی و دریافت حکم جلب چک صیادی لازم است که در مدت زمان تعیین شده اقدام کنید.

در صورتی که بازه زمانی تعیین شده گذشته باشد، صدور اجراییه چک توسط دادگاه کیفری انجام می‌شود و دریافت حکم جلب برای فردی که چک صیادی را صادر کرده بسیار دشوار خواهد بود.

وکیل چک برگشتی به شرایط و قوانینی که جهت رسیدگی به دادخواست اجراییه چک توسط اداره ثبت و دادگاه وجود دارد مسلط است؛ بنابراین کمک گرفتن از وکلای متخصص این حوزه به افراد مختلف کمک می‌کند تا بدون سردرگمی و در کمترین زمان بتوانند امور مربوط به برگشت زدن چک و… را انجام دهند.

نقش وکیل متخصص برای چک برگشتی

بهترین وکیل برای چک برگشتی

برای انتخاب بهترین وکیل چک برگشتی ابتدا باید رزومه وکلای متخصص این حوزه را بررسی کرده و درباره رضایت موکلین آن‌ها از خدماتی که دریافت کرده‌اند اطلاعات به دست بیاورید. پس از آن می‌توانید در جلسه مشاوره با وکیل چک برگشتی شرکت کرده و سؤالات خودتان در این زمینه را مطرح کنید.

بهترین وکلای متخصص در این حوزه با شرایط وصول چک برگشتی، توقیف اموال از طریق دادگاه و اداره ثبت یا رفع اثر چک برگشتی و… آشنا هستند؛ بنابراین کسانی که درگیر دعاوی مالی امور چک هستند با کمک وکلای متخصص این حوزه می‌توانند پرونده خودشان را در زمان کمتر و با بهترین نتیجه به سرانجام برسانند.

برای رسیدگی به دعاوی حقوقی مانند امور چک، لازم است که از وکلای متخصص کمک بگیرید. با کمک وکیل چک می‌توانید در کمترین زمان پرونده مربوط به چک برگشتی را به نتیجه برسانید.

هزینه‌ی وکیل چک برگشتی

هزینه وکیل چک برگشتی با توجه به شرایط گیرنده چک یا فردی که قصد طرح دعوای مالی را دارد مشخص می‌شود. با توجه به اینکه فرد مورد نظر قصد دارد از طریق اداره ثبت یا دادگاه چک را به اجرا بگذارد، امکان شکایت کیفری از صادر کننده چک، مدت زمان سپری شده از تاریخ تعیین شده برای صدور اجراییه چک و… متغیر خواهد بود.

علاوه بر موارد ذکر شده، میزان تخصص، تبحر و تجربه وکیل چک نیز در تخمین هزینه نهایی که باید به عنوان دستمزد وکیل چک برگشتی در نظر داشته باشید مؤثر خواهد بود.

سخن پایانی

هزینه‌های مربوط به دادرسی چک برگشتی و هزینه وکیل برای چک برگشتی توسط خوانده یا مشتکی‌عنه که معمولاً گیرنده چک است پرداخت می‌شود.

با توجه به اینکه چک صیادی است یا خیر و فرد مراحل دادخواست اجراییه علیه صادر کننده چک را انجام داده یا اینکه تا به حال برای این موضوع اقدامی انجام نداده، شرایط دریافت وجه چک از صادر کننده آن متفاوت خواهد بود.

بنابراین با توجه به شرایط و اقداماتی که در زمینه چک برگشتی انجام شده، هزینه‌های جانبی که برای وکیل، دادرسی چک و… در نظر گرفته می‌شود مشخص خواهد شد. جهت دریافت خدمات مشاوره از وکیل چک برگشتی با مشاورین موسسه دادسو در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

هزینه دادرسی چک در قانون جدید صدور چک چقدر است؟

هزینه دادرسی تابع قواعد عمومی هزینه دادرسی بوده و برای مبلغ 20 میلیون معادل 5/2 درصد وجه مورد مطالبه و بیش از 20 میلیون تومان معادل 5/3 درصد وجهی دریافت می‌شود.

چک صیادی چیست؟

چکی که در سامانه صیاد بانک مرکزی ثبت می‌شود چک صیادی است.

شرایط پرداخت خسارت تأخیر تأدیه چک چیست؟

بر اساس ماده 12 قانون صدور چک، صادرکننده چک توانایی پرداخت اصل وجه چک و خسارت تأدیه آن را در زمان دادرسی کیفری یا پس از صدور حکم قطعی دارد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *