طلاق از مردی که دست بزن دارد چگونه است؟

طلاق همیشه یک پایان تلخ برای زندگی مشترک نیست، بلکه گاهی مواقع جدایی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی زوجین وجود دارد. به عنوان مثال وقتی مرد دچار اعتیاد است و قصد ترک آن را ندارد، یا اینکه زوجه به خاطر دست بزن همسرش دائم دچار مشکلات جسمانی و روحی است، قانون جدایی را به عنوان یکی از روش‌های حفظ کرامت انسانی در نظر گرفته.

در این مطلب از دادسو شرایط طلاق از مردی که دست بزن دارد را بررسی کرده‌ایم. اگر برای طلاق از طرف زن نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید با مشاوران حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق به دلیل ضرب و شتم چطور اتفاق می‌ افتد؟

زن و مرد در خانواده‌های متفاوت و شرایط خاصی پرورش پیدا کرده‌اند و هر کدام از آن‌ها شرایط روحی و روانی متفاوتی دارد. بعضی مواقع مرد ممکن است عادت به پرخاشگری داشته باشد و همسرش را بزند. در این شرایط دست بزن مرد باعث سخت و غیر تحمل شدن زندگی زن خواهد شد.

در صورتی که مرد دچار سو رفتار و ضرب و شتم باشد، قانون این اجازه را به زن داده به خاطر سخت و غیر قابل تحمل شدن زندگی یا عسر و حرج برای طلاق یک طرفه اقدام کند.

 روش‌های اثبات ضرب و شتم مرد

برای طلاق به دلیل عسر و حرج باید زن ضرب و شتم مرد را ثابت کند، تا دادگاه اجازه طلاق را به او بدهد. برای اثبات دست بزن مرد شرایط خاصی در نظر گرفته نشده و زن می‌تواند به هر طریقی که توسط قانون پذیرفته است این موضوع را اثبات کند.

یکی از روش‌هایی که برای اثبات ضرب و شتم مرد در نظر گرفته شده شهادت شهود است. یعنی در صورتی که زن با شهادت همسایه‌ها ضرب و شتم مرد را ثابت کند، دادگاه عسر و حرج را برای طلاق قبول کرده و حق طلاق را به زوجه می‌دهد. یکی دیگر از روش‌های اثبات عسر و حرج مراجعه زن به پزشک قانونی و دریافت گواهی است.

شرایط طلاق از طرف زن به خاطر ضرب و شتم

برای اینکه زن بتواند عسر و حرجش را در دادگاه ثابت کند، لازم است که سوء رفتار زوج مستمر و مداوم باشد، تا جایی که ادامه زندگی مشترک برای زوجه ممکن نباشد. در صورتی که با صدور گواهی‌های متعدد پزشک قانونی و شهادت شهود این موضوع ثابت شود، شرایط طلاق از طرف زن برای عسر و حرج وجود خواهد داشت.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

مزایای داشتن وکیل برای طلاق به دلیل ضرب و جرح

اغلب افرادی که درگیر خشونت خانگی هستند روش‌های مناسب اثبات این موضوع را نمی‌شناسند و با قوانین عسر و حرج و طلاق از طرف زن آشنایی کافی ندارند. به همین دلیل گاهی مواقع این پرونده‌ها بسیار طولانی می‌شود و به نتیجه رساندن آن‌ها دشوار خواهد بود.

وکیل طلاق از طرف زن با تمام قوانین و شرایطی که برای طلاق از طرف زوجه وجود دارد آشنا است؛ بنابراین کسانی که قصد دارند به دلیل ضرب و شتم از همسرشان جدا شوند، با کمک وکلای متخصص این حوزه سریع‌تر می‌توانند پرونده خودشان را به نتیجه برسانند.

جمع بندی

یکی از مواردی که برای طلاق مطرح می‌شود گرفتن مهریه یا بخشیدن مهریه و جدایی به خاطر عسر و حرج است. با توجه به اینکه در شرایط عسر و حرج زن دچار سختی و مشقت در زندگی شده، معمولاً وکلای متخصص توصیه می‌کنند که زوجه ابتدا شرایط طلاق از مرد را به خاطر دست بزن بررسی کنند، سپس برای جدایی و بخشیدن یا دریافت حقوق مالی خودشان تصمیم بگیرد.

سوالات متداول

آیا زوجه می‌تواند اثبات کند که مرد دست بزن دارد؟

زن با مراجعه به پزشک قانونی یا شهادت شهود می‌تواند دست بزن داشتن مرد را ثابت کند.

حکم مردی که دست بزن دارد چیست؟

در صورتی که به خاطر ضرب و شتم عمدی یا غیر عمد مرد جراحتی به بدن زن وارد شده باشد، زوجه یا ولی دم او می‌تواند درخواست قصاص، دیه یا حبس را طبق قانون مطرح کند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.6/5 - (13 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *