وظایف مشاور حقوقی

مشاور حقوقی

مشاور حقوقی یکی از مهم ترین انواع مشاوران به حساب می‌آید. هر روزه عقد و فسخ قراردادهای مهم انجام می‌شود و یا اتفاقاتی رخ می‌دهند که پیگیری آنها به تنهایی توسط افراد امکان پذیر نیست؛ مثال آشکار آن طلاق است. در سال‌های اخیر آمار طلاق به طرز شگفت آوری افزایش یافته و ثبت درخواست طلاق و پیگیری آن با چالش‌های بسیاری مواجه است.

به خصوص که زنان در مواجه با این مسئله با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و غیر آنلاین می‌توانند حق و حقوق مادی را گرفته و حضانت فرزندان را در صورت درخواست پیگیری کنند.

اما مشاور حقوقی در حیطه موضوعاتی فراتر از طلاق تجربه دارد. پیگیری شکایات مختلف از افرادی که آسیب مالی و جانی وارد کرده اند، با کمک مشاوره حقوقی رایگان به راحتی انجام خواهد شد. در همین راستا، سعی داریم شما را با بهترین روش‌هایی آشنا کنیم که بتوانید از خدمات مشاور حقوقی در راستای حل مشکلات خود بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات کامل تر می‌توانید از مشاوره رایگان واتساپی دادسو نیز استفاده کنید.

مشاور حقوقی حرفه ای و تخصصی

هنگامی که با مشکلی مواجه می‌شویم، بهترین راهکارها را برای رفع آن پیدا می‌کنیم. اما یافتن راه حل مشکلات کیفری، ملکی، انحصار وراثت و مالی به سادگی نخواهد بود. بنابراین وجود مشاور حقوقی حرفه ای و تخصصی لازم است تا:

 • تمام جوانب مشکلات به طور کامل و دقیق بررسی شوند.
 • مدارک لازم برای ثبت دادخواست‌ها و پیگیری آنها جمع آوری گردند.
 • جلسات مختلف دادگاه و بررسی قانونی مشکلات مورد پیگیری و بررسی قرار گیرند.

درست است که شما می‌توانید از مشاور حقوقی آنلاین و حضوری وکلا بهره مند شوید، اما همانطور که برای درمان بیماری به پزشکی با تجربه و کاربلد مراجععه می‌کنید، باید برای انتخاب وکیل هم دقت داشته باشید. به این معنا که انتخاب بهترین وکیل در ایران در این موقعیت حیاتی است. شما می‌توانید از مشاورانی کمک بگیرید که دیگران به شما معرفی کرده اند.

 استفاده از خدمات مشاوره حقوقی واتس اپی و تلفنی یا حتی حضوری مؤسسه های حقوقی معتبر و مجرب هم می‌تواند به شما کمک کند.

ویژگی های مشاور حقوقی خوب

با توجه به اهمیت استفاده از خدمات مشاوره حقوقی متخصص و حرفه ای، شما را با ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب آشنا خواهیم کرد.

با توجه به اینکه تعداد زیادی مشاور حقوقی در دفتر وکالت و مؤسسات حقوقی فعالیت می‌کنند، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید تا بهترین مشاور را برای حل مشکلات انتخاب نمایید.

 • مشاور حقوقی خوب، بدون در نظر گرفتن حق المشاوره، تمام جوانب پرونده حقوقی شما را بررسی می‌کند.
 • با کمک مشاور حقوقی خوب می‌توانید بهترین راهکارها را برای رفع مشکلات خود، مورد استفاده قرار دهید.
 • مشاوره حقوقی رایگان مفید، مشاوره ای است که تحت الشعاع میزان هزینه مشاوره قرار نمی‌گیرد.
 • متخصصی که مشاوره مناسبی به موکلان خود ارائه می‌دهد، وارد حواشی نمی‌شود.
 • مشاور حقوقی خوب نگاهی واقع بینانه به دادگاه و نظر آن دارد و درباره پیروزی در دادگاه، وعده‌های دروغین به موکل خود نمی‌دهد.

ویژگی های مشاور حقوقی خوب

 

تفاوت خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی

از آنجا که وکلا علاوه بر مشاوره حقوقی طلاق، در حیطه مشکلات کیفری، مالی و ملکی به موکلان خود راهنمایی می‌دهند، عموم مردم باور دارند که خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی یکسان است. اما باید بگوییم که خدمات وکالتی و مشاوره حقوقی با هم تفاوت دارند. این تفاوت‌ها عبارتند از:

 • اولین تفاوت در مدرک تحصیلی است. به این ترتیب که افرادی که از رشته حقوق در مقاطع تحصیلی مختلف فارغ التحصیل شده اند، می‌توانند در مراکز دولتی و خصوصی مختلف مشاوره حقوقی بدهند. اما برای ارائه خدمات وکالتی باید پروانه وکالت داده باشند.
 • مشاوران حقوقی برای کار در مؤسسات حقوقی، قرارداد بسته و حقوق خود را به صورت ساعتی دریافت می‌کنند. اما روند قراردادهای کاری وکلا برای ارائه خدمات وکالتی متفاوت است.
 • افرادی که پروانه وکالت، سردفتری و قضاوت دارند، نمی‌توانند استخدام رسمی سازمان یا شرکتی باشند. مگر اینکه مراحل تودیع پروانه خود انجام دهند. اما مشاور حقوقی این محدودیت را ندارد. او می‌تواند همزمان با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری، به صورت رسمی استخدام شرکت‌ها و مؤسسات حقوقی نیز باشد.
 • مشاوران حقوقی، راهنمایی و مشاوره افراد و شرکت‌ها را بر عهده دارند. این مشاوره‌ها در زمینه مذاکرات، عقد قراردادها و تمام زمینه‌های تجاری است. اما خدمات وکالتی در جهت رفع مشکلات پرونده‌ها از نظر حقوقی و کیفری به افراد ارائه می‌شوند.

نکات مهم در دریافت مشاوره حقوقی

هنگامی که تصمیم می‌گیرید از مشاوره حقوقی رایگان استفاده کنید، جلسات عموماً به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. در این حالت شما باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

 • مشاوره حقوقی تحت تأثیر سن و جنسیت مشاور حقوقی قرار نمی‌گیرد. گاهی حتی یک مشاور حقوقی کم سن و سال عملکرد باکیفیت‌تری در راهنمایی کردن شما دارد.
 • برای اینکه خیالتان از کیفیت مشاوره حقوقی دریافتی راحت باشد، از وکیل پایه یک دادگستری یا کارآموز وکالت مشاوره دریافت کنید.
 • علاوه بر تبلیغات، سوابق و رزومه فرد و نظرات کاربران را درباره عملکرد او بررسی و مطالعه کنید.
 • از خدمات مشاورانی استفاده کنید که تجربه کافی و دانش لازم را داشته باشند. مشاوران حقوقی متخصص و حرفه ای انتخاب مناسبی برای پرونده‌های مختلف خواهند بود.

نکات مهم دریافت مشاوره حقوقی

خدمات مشاور حقوقی

خدمات مشاوران حقوقی در حوزه‌های مختلف مالی، کیفری، ملکی، حضانت فرزندان، مهریه و قراردادها ارائه می‌شوند. این افراد زوایا مختلف پرونده را بررسی کرده و پاسخگوی سؤالات افراد خواهند بود.

مشاور حقوقی آنلاین

شما می‌توانید به صورت آنلاین از خدمات و راهنمایی‌های مشاوران حقوقی با تجربه و متخصصی که در مؤسسات حقوقی فعال هستند، بهره مند شوید. این نوع مشاوره باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد.

شما می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان مؤسسه حقوقی دادسو در جهت رفع مشکلاتی مانند مسائل کیفری، مالی و ملکی بهره مند شوید. برای این منظور تماس تلفنی و واتس اپی برای شما امکان پذیر است.

سوالات متداول

 1. مشاور حقوقی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشاور حقوقی خوب تمام جوانب پرونده را بررسی می‌کند، با موکل خود واقع بینانه حرف می‌زند و راهنمایی‌هایش تحت تأثیر میزان هزینه مشاوره نخواهد بود.

 1. آیا فردی که پرونده وکالت یا قضاوت دارد، می‌تواند در مؤسسه ای استخدام رسمی شود؟

خیر. وکیل با تودیع پروانه خود می‌تواند استخدام رسمی شرکت یا مؤسسات شود. البته مشاوران حقوقی با این مشکل مواجه نیستند.

4.9/5 - (11 امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *