وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران

در این مقاله قرار است به موضوع  وکیل طلاق در تهران و وکیل طلاق توافقی در تهران بپردازیم. منظور ما از وکیل طلاق یک وکیل پایه یک دادگستری است که به صورت تخصصی در زمینه وکالت طلاق، از جمله طلاق توافقی، طلاق یکطرفه و طلاق غیابی فعالیت می‌کند. پرونده های طلاق با توجه به درگیر بودن موکل با مسائل عاطفی و خانوادگی، پیچیدگی‌های متفاوتی نسیت به سایر پرونده‌ها دارد و وکیل طلاق باید فارغ از آشنایی کامل با مسائل حقوقی و قانونی طلاق، باید سعی کند در یک شرایط آرام پرونده را وکالت کند. در صورتی که برای پرونده خود نیاز به وکیل طلاق در تهران دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

وکیل طلاق 

همانطور که گفته شد وکیل طلاق، به صورت تخصصی در زمینه طلاق فعالیت می‌کند و دارای تجربه کافی برای وکالت در پرونده‌های خانواده است. وکیل طلاق در تهران حتما باید آگاهی کاملی نسبت به موضوعات مهم طلاق از جمله: مهریه، وکالت در طلاق (حق طلاق)، نفقه، هزینه استرداد جهیزیه‌، حضانت فرزند و اجرت المثل داشته باشد. 

توجه داشته باشید در صورتی که مایل به استخدام وکیل هستید، باید حتما وکیل شما پایه یک باشد و کارآموزان وکالت با توجه به اینکه حق اسقاط رای را ندارند، نمی‌توانند پرونده‌ی خانواده مانند طلاق توافقی را وکالت کنند. 

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری است و به صورت تخصصی در زمینه پرونده‌های طلاق فعالیت می‌کند. برای مشاوره با وکلا و کارشناسان حقوقی دادسو از طریق واستاپ در ارتباط باشید.

وکیل طلاق در تهران

اگر ساکن تهران هستید شما باید حتما از وکیل طلاق در تهران کمک بخواهید و وکلایی که پروانه وکالتشان برای سایر شهرها است، انتخاب مناسبی برای شما نیست. 

وکیل طلاق، با توجه به تجربه‌اش شناخت کافی از شعب دادگاه‌های خانواده تهران دارد و می‌تواند پرونده شما را به روش بهتری جلو ببرد و احتمال خطا و شکست در پرونده را به حداقل برساند. 

وکیل طلاق درتهران می‌تواند تاثیر بسیاری در روند پرونده شما بگذارد. مسائل مختلفی مثل وصول و یا بخشش مهریه، شیوه پرداخت اقساط مهریه، بلارجوع بودن بخشش مهریه، قطعی بودن حکم طلاق توافقی و مسائل مربوط به حضانت فرزند از جمله نگرانی‌های مهم متقاضیان طلاق است که با داشتن یک وکیل متخصص خیالشان از این مسائل راحت خواهد بود. 

البته توجه داشته باشید که برای داشتن وکیل طلاق، باید دقت زیادی داشته باشید. چرا که وکلا به صورت تخصصی در زمینه‌های مختلف فعال هستند. به طور مثل وکیلی که اکثر پرونده‌هایش در زمینه ملکی و یا کیفری بوده باشد، تجربه و دانش کافی برای وکالت پرونده‌های طلاق در تهران را ندارد و این به معنای ضعیف بودن وکیل نیست. پس برای طلاق، چه صورت یکطرفه و چه به صورت طلاق توافقی حتما از خدمات وکیل متخصص طلاق استفاده نمایید. 

راهنمای انتخاب وکیل طلاق 

اگر مایل به داشتن وکیل طلاق یا وکیل خانواده برای مشکلات و پرونده طلاق هستید، باید حتما با وکیلتان یک جلسه داشته باشید و نسبت به تجربه و مجوزهای قانونی وکیل تحقیقات کامل را انجام دهید. 

وکیل طلاق در تهران حتما باید پروانه وکالت در تهران را داشته باشد و حتما تجربه انجام چندین پرونده طلاق یکطرفه و توافقی را در کارنامه‌اش داشته باشد. 

برخی از وکلا و موسسات حقوقی، از جمله دادسو امکان برگزاری جلسه آنلاین با وکیل را با توجه به شرایط پیش آمده فراهم کرده‌اند و دیگر برای جلسه با وکیل نیاز نیست زمان زیادی را صرف رسیدن به دفتر وکالت کنید. البته همچنان امکان برگزاری جلسه حضوری در دفتر دادسو وجود دارد.

پس داشتن تجربه و دانش کافی، مجوزهای لازم و رفتار مناسب با موکل از شروط اصلی انتخاب وکیل طلاق است. 

وکیل طلاق در غرب تهران

با توجه به جمعیت و بزرگ بودن شهر تهران، بسیاری از موکلین تمایل به امضای قرارداد با یک وکیل در نزدیکی محل کار و یا زندگی خود دارند. در صورتی که در غرب تهران، مانند سعادت آباد، شهرک غرب، پونک، گیشا، صادقیه و … زندگی می‌کنید و به دنیال وکیل طلاق در غرب تهران هستید، می‌توانید از خدمات حقوقی و وکالتی دادسو برای طلاق توافقی استفاده کنید. دفتر مرکزی موسسه حقوقی دادسو در سعادت آباد واقع شده و خدمات وکیل طلاق در غرب تهران را به صورت کامل ارائه می‌کند. 

وکیل طلاق در غرب تهران برای افرادی که در غرب تهران زندگی می‌کنند گزینه بهتری است. چرا که پرونده طلاق یکطرفه و طلاق توافقی ساکنین غرب تهران در یکی از دادگاه‌های خانواده غرب تهران رسیدگی خواهد شد. 

وکیل طلاق در شرق تهران

اگر محل کار و یا محل زندگی شما در شرق تهران، مانند تهرانپارس، نارمک، مجیدیه و … است، پرونده شما در یکی از دادگاه‌های خانواده شرق تهران رسیدگی خواهد شد و باید وکیل طلاق در شرق تهران داشته باشید. 

وکیل طلاق در شرق تهران  در صورتی که متخصص طلاق باشد، به روشی پرونده را پیش خواهد برد که نیازی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نباشد. عدم حضور زوجین در مراحل مختلف طلاق یکی از مهم ترین وظیفه های وکیل طلاق در تهران است. برای اطلاع از هرینه وکیل طلاق توافقی می توانید از طریق واتس اپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

وکیل طلاق توافقی در تهران
وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

در صورتی که مایل به انجام پرونده طلاق توافقی هستید و تمایلی به حضور در مراحل مختلف طلاق توافقی مانند جلسات مشاوره، جلسات شورای حل اختلاف و جلسات دادگاه و دفتر ثبت طلاق را ندارید باید وکیل طلاق توافقی داشته باشید. 

نکته مهم در مورد وکیل طلاق توافقی این است که زوج و زوجه نمی‌توانند یک وکیل داشته باشند و هر دو نفر باید به صورت مجزا وکیل داشته باشند. چون در یک دعوای حقوقی، امکان این که وکیل هر دو طرف یک نفر باشد وجود ندارد. 

در صورتی که طرف قرارداد شما یک موسسه حقوقی، مانند دادسو باشد، وکیل هر دو نفر از طرف موسسه مشخص خواهد شد وبا حضور وکیل طلاق در تهران شما نگرانی بابت چنین مسائلی نخواهد داشت. 

مسائل مختلفی مانند مهریه در طلاق توافقی حضانت فرزند و تعیین و تکلیف مهریه در طلاق توافقی باید مشخص باشند و زمانی که شما وکیل طلاق توافقی در تهران داشته باشید، نگران این موارد نخواهید بود و خیالتان از دقیق و درست انجام شدن پرونده راحت خواهد بود.

وکیل طلاق در تهران بیشتر بخوانید: وکیل طلاق در تهران

قرارداد وکیل با موکل برای پرونده طلاق

یکی از مهم ترین دغدغه های موکلین برای داشتن وکیل طلاق در تهران موضوع قرارداد شفاف و حرفه‌ای با وکیل است. در حال حاضر وکلا برای انعقاد قرارداد با موکل در هر نوع پرونده‌ای از جمله طلاق باید از طریق سامانه ثنا اقدام کنند.

سامانه ثنا در سال ۱۳۹۵ برای ابلاغ اوراق قضایی، ارسال انواع اظهارنامه و ثبت دادخواست ارائه شد. همچنین از سال ۱۳۹۹ قرارداد وکالت بین وکیل و موکل باید به صورت آنلاین در سامانه ثنا ثبت شود. 

برای این کار وکیل باید اطلاعات موکل را در سامانه کاربری وکلا درج کند و بعد از آن وکالتنامه و حدود اختیارات وکیل را مشخص کند.

بعد از تنظیم جزئیات قرارداد، از طریق سامانه ثنا یک پیامک به موکل ارسال می‌شود که حاوی اطلاعات قرارداد و رمز موقت ثنا می‌باشد. در صورتی که موکل مایل به انعقاد این قرارداد باشد، باید رمز موقت ارسال شده را به وکیل طلاق در تهران ارسال کند تا وکیل کد را در سامانه قراردادهای الکترونیک ثنا ثبت کند.

بعد از ثبت رمز، قرارداد وکالت بین موکل و وکیل تنظیم می‌شود و قانونا وکیل از طرف موکل وکالت خواهد داشت تا برای مور طلاق اقدام کند. تمامی قرارداد های موکلین دادسو از طریق سامانه ثنا و زیر نظر مستقیم قوه قضائیه تنظیم می‌شود.

انواع طلاق 

طلاق در کشور ما به سه دسته تقسیم می‌شود. طلاق یکطرفه، طلاق توافقی و طلاق غیابی.

منظور از طلاق یکطرفه این است که یکی از طرفین متقاضی طلاق است و طرف مقابل موافق طلاق نیست. این روش زمان خیلی بیشتری نسبت به طلاق توافقی نیاز دارد. 

منظور از طلاق توافقی هم این است که آقا و خانم هر دو موافق طلاق هستند و بر روی مسائل مختلفی مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزند به توافق رسیده اند.

طاق غیابی هم به این معناست که یکی از طرفین حداقل به مدت ۵ سال مجهول المکان باشد و خبری از وی در زندگی مشترک نباشد. 

 

۵/۵ - (۶ امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

6 دیدگاه برای “وکیل طلاق در تهران

 1. رها گفته:

  سلام
  با توجه به اینکه همسرم اموالی ندارد و میخواهم مهریه را از حقوق کارمندی ایشان بگیرم، حق الوکاله برای گرفتن مهریه چه مقدار خواهد بود؟
  ممنون

  • Avatar photo
   احسان دهداری گفته:

   سلام، وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید شما را راهنمایی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید