وکیل طلاق توافقی در رشت

طلاق همیشه پایان راه زندگی دو نفر نیست، بلکه گاهی مواقع زن و مرد به خاطر عدم وجود تفاهم و سخت شدن زندگی برای هر جفتشان تصمیم می‌گیرند که زندگی خودشان را از هم جدا کرده و طلاق بگیرند. طلاقی که بدون اختلافات شدید و دعوای زوجین مطرح می‌شود، معمولاً طلاق توافقی نام دارد.

در این مطلب دادسو شرایط طلاق توافقی را برای ساکنین رشت ارائه کرده‌ایم. در صورتی که درباره نحوه انجام این نوع طلاق، طلاق یک طرفه و… نیاز به دریافت خدمات مشاوره دارید، با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق توافقی چیست؟

ساده‌ترین و سرراست‌ترین نوع طلاق در کشور ما طلاق توافقی است. یعنی زن و مرد همان‌طور که برای شروع زندگی مشترک خودشان یک سری توافقات داشته‌اند و سپس وارد زندگی شده‌اند، برای طلاق نیز همه حق و حقوقی که زوجین نسبت به هم دارند را تعیین تکلیف کرده و از هم جدا می‌شوند.

در این شرایط زن و همسرش باید یک سازش‌نامه بین خودشان تنظیم کنند که در آن سازش‌نامه مشخص شده که آیا مرد موظف است مهریه زن را بپردازد یا خیر و مابقی حقوق مالی زن و مرد پس از طلاق چه می‌شود.

چگونگی انجام مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی برای هر زوجی با هر شرایطی یکسان است و تفاوت سازش‌نامه منعقد شده بین زن و مرد تاثیری روی مراحل کلی که برای این نوع از طلاق در نظر گرفته شده نخواهد داشت. این مراحل را در ادامه به طور کلی لیست کرده‌ایم.

1) آماده کردن سازش‌نامه طلاق

برای طلاق توافقی باید زن و مرد ابتدا با هم صحبت کرده و درباره مسائلی مانند حضانت فرزندان، مهریه، نفقه و… به توافق برسند. سپس باید این توافقات مکتوب شده و طرفین جهت تأیید آن را امضا کنند.

2) ثبت دادخواست طلاق

پس از تکمیل توافقنامه، زن و مرد باید از طریق سامانه تصمیم درخواست طلاق داده و دادخواست خودشان را که با کمک وکیل طلاق توافقی تنظیم کرده‌اند در یکی از مراجع الکترونیکی قضایی ثبت کنند.

3) شرکت در جلسات مشاوره

به محض ثبت دادخواست طلاق، زوجین در لیست انتظار قرار می‌گیرند تا جلسات مشاوره برای آن‌ها مشخص شود. در جلسات 5 گانه مشاوره ابتدا شرایط زوجین بررسی شده و در صورت امکان، مشاور تلاش می‌کند تا بین آن‌ها سازش برقرار کند. در صورت عدم سازش زوجین، گواهی عدم سازش برای آن‌ها آماده خواهد شد.

4) ارائه گواهی باکرگی یا عدم بارداری زن

برای طلاق توافقی نیز مانند طاق یک طرفه باید وضعیت باکره بودن یا نبودن زوجه در دوران عقد و بارداری او در دوران پس از ازدواج مشخص شود. بنابراین حتماً باید زن به پزشکی قانونی مراجعه کرده و گواهی باکرگی یا عدم بارداری را دریافت کند.

گواهی آزمایش عدم بارداری

5) صدور رأی دادگاه

دادگاه پس از بررسی نتیجه جلسات مشاوره، مشاهده توافقنامه زوجین و بررسی گواهی باردار نبودن و باکرگی زوجه، رأی نهایی را برای زن و مرد صادر می‌کند.

6) جاری کردن صیغه طلاق

زوجین با در دست داشتن گواهی عدم سازش تأیید شده توسط دادگاه تا سه ماه وقت دارند که به محضر مراجعه کرده و از هم به صورت قانونی جدا شوند.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

مدارک مورد نیاز جهت طلاق توافقی در رشت

مدارک طلاق توافقی در رشت باید کامل توسط زوجین آماده شده باشد، تا دادگاه به درخواست آن‌ها رسیدگی کند. در غیر این صورت ممکن است زمان‌بندی که برای طلاق در نظر گرفته شده حتی از مدت عادی هم طولانی‌تر باشد. مدارکی که برای طلاق توافقی در رشت باید آماده کنید عبارتند از:

 • کارت ملی و شناسنامه زوجین به همراه کپی
 • عقدنامه و کپی آن
 • مدرک وکالت در طلاق در صورت داشتن حق طلاق توسط زوجه
 • وکالت‌نامه وکیل انتخابی
 • سازش‌نامه امضا شده توسط زوجین
در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

مهریه و نفقه در طلاق توافقی

میزان مهریه، نفقه، اجرت‌المثل و … بر عهده مرد است و در صورتی که در طلاق توافقی زوج درخواست طلاق را ثبت کرده باشد، شرط تصنیف اموال عقدنامه نیز اجرا می‌شود. اگر زن حق و حقوق خودش را در ازای دریافت حق طلاق، حضانت فرزندان و… به همسرش بخشیده باشد، نیازی به پرداخت دیون مالی زوجه توسط همسرش نخواهد بود. در غیر این صورت، حتماً باید مرد تمام حق و حقوق همسرش را برای طلاق توافقی بپردازد.

طلاق توافقی در رشت چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به اینکه طلاق توافقی با وکیل انجام می‌شود، یا وکیلی برای طلاق توافقی انتخاب نشده، مدت زمان طلاق توافقی در رشت متغیر خواهد بود. اگر وکلای موسسه دادسو وکالت پرونده طلاق توافقی را بر عهده داشته باشند، مدت زمانی که برای طلاق در نظر گرفته می‌شود حدود 20 الی 60 روز یا کمتر می‌شود.

اما در غیاب وکیل، زوجین حداقل 3 ماه باید برای پیش بردن پرونده طلاق توافقی زمان صرف کنند. این زمان‌بندی با توجه به شرایط زن و مرد می‌تواند گاهی 9 ماه یا بیشتر نیز شود. چون در طلاق توافقی با وکیل تمام جلسات مشاوره، دادگاه و… توسط وکیل انجام می‌شود، اما در طلاق توافقی بدون وکیل، زوج یا زوجه باید خودشان تمام مراحل طلاق را انجام دهند.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت نیازی نیست که از وکلایی که حتماً در این شهر ساکن هستند کمک بگیرید. بلکه این امکان برایتان وجود دارد که از کمک وکلای متخصص طلاق توافقی که سال‌ها در این زمینه فعالیت می‌کنند و توانسته‌اند پرونده‌های طلاق زیادی را به نتیجه برسانند نیز برای پیش بردن پرونده طلاق توافقی استفاده کنید.

انتخاب وکیل توافقی از موسسه دادسو این شانس را به افراد ساکن رشت می‌دهد که بدون دردسر طلاق توافقی را به سرانجام برسانند و نیازی به حضور در هیچ‌کدام از جلسات طلاق نداشته باشند.

سخن پایانی

وکیل خانواده با تمام شرایط و قوانینی که برای انواع طلاق مانند طلاق توافقی در نظر گرفته آشنا است. با کمک او می‌توانید دادخواست طلاق توافقی را تکمیل کرده و قدم به قدم مراحل طلاق توافقی را تا رسیدن به نتیجه پیش ببرید. مشاورین دادسو در تمام مراحل طلاق همراه موکل خودشان هستند و از آن‌ها را به لحاظ حقوقی و روحی حمایت می‌کنند.

سؤالات متداول

برای استخدام وکیل در رشت جهت پرنده طلاق توافقی باید چه کاری انجام دهیم؟

جهت رسیدگی به پرونده‌های طلاق توافقی در رشت می‌توانید با مشاورین موسسه حقوقی دادسو ارتباط گرفته و نحوه رسیدگی به پرونده طلاق را جویا شوید.

آیا شرکت در جلسات مشاوره برای طلاق توافقی الزامی است؟

شرکت در جلسات مشاوره تنها برای زوجینی که وکیل طلاق توافقی دارند الزامی نخواهد بود. چون وکیل در تمام جلسات به جای زن و مرد حاضر می‌شود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.9/5 - (15 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
4 پاسخ
 1. من تو رشت عقد کردم. الان لاهیجان زندگی می کنم. حتما باید از رشت اقدام کنم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر از شهر لاهیجان هم می توانید اقدام کنید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید.

 2. من ساکن کانادا هستم. همسرم در رشت زندگی می کنه. قضد طلاق توافقی داریم. ایشونم راضیه. امکانش هست شما وکیل ما باشید؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بله برای راهنمایی بیشتر لطفا با همکارانم از طریق تماس یا واتساپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *