غربالگری قبل از طلاق توافقی

یکی از مواردی که برای طلاق توافقی در نظر گرفته فرآیند غربالگری پیش از طلاق است. شرکت در جلسات غربالگری جزو اولین اقدام برای طلاق توافقی محسوب می‌شود. معمولا 4 الی 6 جلسه برای جلسات مشاوره و غربالگری در نظر گرفته می‌شود که حدود 2 ماه زمان می برند.

البته در صورتی که وکیل متخصص داشته باشید نه تنها نیازی نیست در جلسات غربالگری قبل از طلاق شرکت کنید؛ بلکه در هیچ یک از مراحل طلاق توافقی نیازی نیست حضور داشته باشید.

در این مطلب دادسو نکاتی که درباره غربالگری قبل از طلاق توافقی باید بدانید را ارائه کرده‌ایم. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید، با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.پ

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

غربالگری طلاق توافقی چیست؟

جلسات مشاوره قبل از طلاق برای تعیین تکلیف وضعیت زوجین واقعی بودن تصمیم آن‌ها برای جدایی تشکیل می‌شود. چون گاهی مواقع ممکن است زن و مرد از روی لجبازی و … تصمیم به طلاق بگیرند و امکان حل و فصل مشکلات بین آن‌ها و ادامه زندگی زناشویی وجود داشته باشد.

به طور معمول 4 تا 5 جلسه مشاوره برای قبل از طلاق توافقی در نظر گرفته می‌شود. اگر زوجین پس از شرکت در این جلسات همچنان برای ادامه طلاق مصمم بودند، زن و مرد می‌توانند گواهی عدم سازش را به دادگاه ارائه کرده و حکم طلاق را دریافت کنند.

مراحل طلاق توافقی

برای انجام طلاق توافقی لازم است که از یک وکیل طلاق کمک بگیرید. مشاوره حقوقی کمکتان می‌کند تا مراحل طلاق توافقی مانند تنظیم دادخواست و شرکت در جلسات مشاوره را انجام داده و در کمترین زمان پرونده خودتان را به نتیجه برسانید. در حال کلی، برای طلاق توافقی مراحل زیر در نظر گرفته می‌شود.

  • تنظیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی
  • تلاش برای سازش زوجین و شرکت در جلسات مشاوره یا غربالگری
  • تعیین وقت دادرسی دادگاه
  • حضور در دادگاه طلاق توافقی
  • آزمایش بارداری یا آزمایش بکارت
  • صدور گواهی عدم سازش توسط مرکز غربالگری
  • صدور طلاق توافقی توسط دادگاه

شرکت در جلسات غربالگری قبل از طلاق توافقی ضروری است و زوجین باید این جلسات را حتماً سپری کنند تا دادگاه گواهی عدم سازش را برای آن‌ها صادر کند.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

ما برای شما چه کار می کنیم؟

ضرورت حضور وکیل طلاق توافقی

اگر زوجین فرصت کافی برای شرکت در جلسات مشاوره یا غربالگری طلاق را نداشته باشند می‌توانند از وکیل طلاق توافقی برای سریع‌تر انجام دادن پرونده کمک بگیرند. وکیل در تمام جلسات طلاق توافقی به جای زوجین حاضر می‌شود و با شناختی که درباره قوانین طلاق دارد پرونده را به سرانجام می‌رساند.

وکلای موسسه حقوقی دادسو تجربه زیادی در زمینه انجام پرونده‌های طلاق دارند. با کمک مشاورین حقوقی دادسو می‌توانید پرونده طلاق توافقی را در کمتر از یک ماه به سرانجام برسانید و نیازی به طی کردن پروسه طلاق طبق روال همیشگی نخواهید داشت.

نمونه دادنامه طلاق توافقی
نمونه دادنامه طلاق توافقی با دادسو

سخن پایانی

غربالگری طلاق برای برقراری سازش بین زوجین انجام می‌شود. اگر زن و مرد تصمیم جدی برای طلاق داشته باشند، شرکت در جلسات مشاوره را می‌توانند به وکیل طلاق واگذار کنند. وکیل تمام مراحل طلاق توافقی از جمله تنظیم دادخواست و جلسات غربالگری را به نیابت از وجین انجام می‌دهد و زن و مرد می‌توانند در اسرع وقت از هم جدا شوند.

سؤالات متداول

مراحل ثبت طلاق در دفترخانه چیست؟

پس از انجام کلیه مراحل طلاق توافقی و صدور رأی دادگاه، زوجین می‌توانند برای جاری کردن صیغه طلاق و ثبت آن به دفترخانه مراجعه کنند.

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

با توجه به شرایط زوجین و حضور یا عدم حضور وکیل پرونده در جلسات مشاوره، هزینه طلاق توافقی متغیر خواهد بود.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.9/5 - (14 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *