خانه / خانواده (طلاق) / هزینه طلاق توافقی در محضر

هزینه طلاق توافقی در محضر

برای رسیدگی به پرونده طلاق توافقی باید مبلغی که برای مراحل طلاق در نظر گرفته می‌شود را بپرداز‌ید. در هر مرحله از طلاق مبلغ مشخصی دریافت می‌شود. اولین هزینه مربوط به ثبت طلاق از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی است. در قدم بعدی باید هزینه مشاوره طلاق و هزینه وکیل طلاق توافقی را نیز پرداخت کنید، تا پرونده طلاق مسیر درستی را طی کند و در کمترین زمان آن را به سرانجام برسانید.

در این مطلب دادسو هزینه طلاق توافقی در محضر و سایر مبالغی که برای این نوع از طلاق باید بپردازید را به طور کلی مورد بررسی قرار داده‌ایم.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

هزینه طلاق در محضر بر عهده کیست؟

با توجه به اینکه کدام یک از زوجین درخواست طلاق داده، نحوه پرداخت هزینه طلاق در محضر مشخص خواهد شد. اگر مرد درخواست طلاق داده باشد، مبلغی که باید برای ثبت طلاق در محضر پرداخت شود بر عهده او خواهد بود؛ اما در شرایطی که زن درخواست طلاق را ثبت کرده باشد، لازم است که زوجه هزینه طلاق را بپردازد.

هزینه دادخواست طلاق توافقی

برای طرح دعاوی حقوقی و کیفری لازم است که هزینه دادرسی را پرداخت کنید، تا دادگاه طبق زمان‌بندی در نظر گرفته شده به پرونده طلاق رسیدگی کند. شرایط طلاق توافقی با سایر نمونه‌های طلاق متفاوت است و زوجین برای جدایی با هم به سازش رسیده‌اند. در نتیجه هزینه دادخواست نیز بر اساس توافق طرفین توسط هر دو آن‌ها یا یکی از زوجین پرداخت می‌شود.

مبلغی که به عنوان هزینه دادخواست طلاق توافقی در نظر گرفته شده حدود 180 تا 200 هزار تومان است؛ اما بر اساس نرخ تورم و… این رقم در طول سال‌های مختلف تغییر می‌کند.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

کلیه هزینه‌ های پرداختی بابت طلاق توافقی

در انواع طلاق، با توجه به اینکه زن حق طلاق دارد یا خیر، هزینه‌های طلاق توسط زوج یا زوجه پرداخت خواهد شد؛ اما در طلاق توافقی معمولاً مبالغ تعیین شده طبق سازش و توافق طرفین پرداخت می‌شود. کلیه هزینه‌هایی که برای این نوع از طلاق در نظر گرفته شده جهت شناخت بیشتر در ادامه ارائه شده است.

  • هزینه ثبت دادخواست طلاق
  • هزینه 5 جلسه مشاوره طلاق (با توجه به مراکز مشاوره متغیر است)
  • هزینه خواندن صیغه طلاق و ثبت در دفترخانه طلاق
در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

هزینه وکیل در طلاق توافقی

برای اینکه پرونده طلاق توافقی را در کمترین زمان به سرانجام برسانید می‌توانید از وکلای متخصص این حوزه کمک بگیرید. وکیل می‌تواند به جای زوجین در کلیه جلسات طلاق توافقی شرکت کرده و پرونده طلاق توافقی را در کمترین زمان ممکن به نتیجه برساند. با توجه به میزان تخصص و تبحر وکیل و سابقه و تجربه‌ای که دارد، هزینه وکیل پایه یک دادگستری که وکالت طلاق را بر عهده‌دار متغیر خواهد بود.

وکلای موسسه حقوقی تا به امروز پرونده‌های طلاق توافقی متعددی را به نتیجه رسانده‌اند. با کمک وکلای دادسو می‌توانید پروانه طلاق توافقی را در کمتر از یک ماه و بدون نیاز به حضور در مراحل طلاق به سرانجام برسانید. جهت اطلاع از هزینه وکیل طلاق با مشاورین دادسو در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

هزینه طلاق در دفترخانه چقدر است؟

هزینه طلاق توافقی در محضر یا دفترخانه حدود 500 هزار تومان است. البته این مبلغ با توجه به موقعیت جغرافیایی دفترخانه، سابقه آن و… متغیر خواهد بود؛ بنابراین گاهی مواقع ممکن است هزینه طلاق توافقی در محضر بیش از چند میلیون شود و نمی‌توان رقم ثابتی را برای این موضوع در نظر گرفت.

سخن پایانی

این روزها بیشتر زوجین برای جدایی با هم توافق می‌کنند و از یک وکیل طلاق برای پیش بردن سریع‌تر پرونده کمک می‌گیرند. با وجود اینکه در این پرونده‌ها زن و مرد برای حقوق مالی زوجه، حضانت فرزندان و … توافق می‌کنند، اما لازم است که هزینه‌های دادرسی و انجام مراحل طلاق را پرداخت کنند.

در این مطلب هزینه‌های این نوع از طلاق را به طور کلی تخمین زده‌ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط طلاق توافقی با وکلای موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

پرداخت هزینه‌های طلاق توافقی بر عهده کیست؟

پرداخت هزینه‌های طلاق توافقی برای عهده هر دو زوجین یا فردی که دادخواست طلاق داده خواهد بود.

هزینه بخشش مهریه در دفترخانه چقدر است؟

با توجه به شرایط زوجین، مبلغی که برای بخشش مهریه در دفترخانه باید بپردازید حداقل 100 هزار تومان است.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *