خانه / خانواده (طلاق) / وکیل طلاق توافقی در اهواز

وکیل طلاق توافقی در اهواز

حق طلاق با زوج است و مرد می‌تواند بدون در طلاق یک طرفه به دادگاه مراجعه کرده و همسرش را طلاق دهد؛ اما طلاق توافقی مسیر متفاوتی با طلاق یک طرفه زن یا مرد دارد. اگر زن و مرد ساکن اهواز با هم برای طلاق ساز کرده باشد، موضوع طلاق توافقی در اهواز مطرح می‌شود.

در این مطلب دادسو شرایط طلاق توافقی در اهواز و مدت زمان طلاق با وکیل و بدون وکیل را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در صورتی که درباره مراحل طلاق توافقی و شرایط آن نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق توافقی چگونه انجام می‌شود؟

طلاق توافقی برخلاف طلاق از طرف زن یا مرد چالش‌ها و شرایط خاصی ندارد. در این نوع از طلاق زن و مرد به یک وکیل خانواده مراجعه کرده و توافقات خودشان درباره حقوقی مانند مهریه، حضانت فرزند و… را به صورت مکتوب به وکیل ارائه می‌کنند. سپس وکیل دادخواست طلاق توافقی را تنظیم کرده و مراحل طلاق را با حضور زوجین یا بدون حضور آن‌ها جهت رسیدن به نتیجه پرونده انجام می‌دهد. در پایان با ارائه توافقنامه حکم نهایی دادگاه جهت صدور رأی طلاق صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای طلاق توافقی کدامند؟

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی اهواز با سایر افرادی که در شهرهای دیگر کشور ساکن هستند یکسان است. در واقع افراد ساکن این شهر که می‌خواهند برای جدایی اقدام کنند لازم است مدارک طلاق توافقی را به شرح زیر آماده کنند.

  • اصل سند ازدواج زوجین یا کپی برابر اصل آن
  • اصل شناسنامه زن و مرد یا کپی برابر اصل آن
  • اصل کارت ملی زوجین
  • متن توافقنامه امضا شده بین زوجین
  • وکالت‌نامه وکیل انتخابی برای طلاق توافقی
ما برای شما چه کار می کنیم؟

رویه و مراحل طلاق توافقی در اهواز

مراحل طلاق توافقی باید به درستی انجام شود تا زوجین بتوانند پرونده طلاق خودشان را به سرانجام برسانند. در صورتی که زن و مرد اهوازی برای طلاق توافقی اقدام کنند، این مراحل پیش روی آن‌ها وجود خواهد داشت.

1) تنظیم توافقنامه طلاق

قبل از اینکه زوجین برای طلاق توافقی اقدام کنند، باید ابتدا توافقاتی که برای حقوق خودشان دارند را به صورت مکتوب دربیاورند؛ یعنی در صورتی که زن مهریه خودش را برای طلاق به همسرش بخشیده، یا اینکه مرد حضانت فرزند را به زن داده باید همه موارد به صورت مکتوب نوشته شده و توسط هر دو نفر امضا شود.

2) انتخاب وکیل برای تنظیم دادخواست طلاق

پس از تنظیم توافقنامه زن و مرد می‌توانند از یک وکیل طلاق توافقی در اهواز برای تنظیم دادخواست طلاق و پیش بردن سریع‌تر مراحل طلاق کمک بگیرند.

3) ثبت دادخواست طلاق

در این مرحله زوجین باید درخواست طلاق را از طریق سامانه تصمیم و مراجع الکترونیکی قضایی ثبت کنند.

4) مراجعه به مرکز مشاوره

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی توسط زوجین یا وکیل، جلسات مشاوره‌ای به صورت 5 جلسه برای برقراری سازش بین زن و مرد در نظر گرفته می‌شود. اگر زن و مرد به توافق نرسند، سازش‌نامه آن‌ها توسط مرکز مشاوره تأیید و گواهی عدم سازش برای زوجین صادر می‌شود.

5) دریافت حکم طلاق از دادگاه

در این مرحله زن و مرد یا وکیل آن‌ها گواهی عدم سازش و توافقنامه را به دادگاه ارائه می‌کند، تا قاضی گواهی را جهت طلاق تأیید کند.

6) نهایی کردن طلاق در محضر

پس از تأیید گواهی عدم سازش توسط دادگاه، لازم است که زوجین در محضر حاضر شده و صیغه طلاق را در کمتر از سه ماه جاری کنند.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

طلاق توافقی و مهریه در دوران عقد و بعد ازدواج

اگر زوجین در دوران عقد تصمیم به طلاق توافقی بگیرند، باید حقوق مالی زن مانند مهریه را تعیین تکلیف کنند. مهریه در زمان عقد و قبل از ازدواج نصف است. زن می‌تواند این مبلغ را برای جدایی توافقی به همسرش ببخشد، نیمی از نصف مهریه را دریافت کند یا کل مهریه را طبق سازش‌نامه‌ای که با شوهرش دارد از او بگیرد.

طلاق توافقی و مهریه بعد از ازدواج شرایط متفاوتی برای زوجین دارد. در این مواقع باید مرد کل مهریه و نفقه و اجرت‌المثل همسرش را برای طلاق بپردازد. اگر زن از حقوق مالی خودش گذشت کرده باشد، این دین از گردن مرد برداشته خواهد شد. در غیر این صورت، باید زن و شوهرش برای پرداخت میزان حقوق مالی زن و شرایط پرداخت آن با هم به توافق برسند.

هزینه‌های طلاق توافقی چقدر است؟

موقع محاسبه هزینه طلاق توافقی هزینه طلاق توافقی باید مبلغی را برای تنظیم دادخواست و ثبت آن، مبلغی را جهت ثبت طلاق در محضر و رقم مشخصی را به عنوان دستمزد وکیل طلاق توافقی در اهواز در نظر داشته باشید.

تعرفه ثبت طلاق توافقی در محضر بین 150 تا 250 هزار تومان است. دستمزد وکیل نیز با توجه به اینکه زن و مرد تنها از وکیل مشورت گرفته‌اند، یا اینکه وکیل کل مراحل طلاق توافقی را انجام داده مشخص می‌شود.

در صورتی که زن و مرد برای مهریه و… توافق کرده باشند و مرد رقم مشخصی را به عنوان حقوق مالی زن پرداخت کرده باشد، این هزینه نیز می‌تواند به عنوان بخشی از هزینه طلاق توافقی برای مرد در نظر گرفته شود.

طلاق توافقی با طلاق خلع و مبارات چه فرقی دارد؟

در طلاق توافقی زن و مرد از هم نفرت ندارند و زن نمی‌خواهد حق طلاق را برای جدایی به دست بیاورد. بلکه زوجین برای جدایی به توافق رسیده‌اند و وضعیت تمام حق و حقوقی که دارند تعیین تکلیف شده؛ اما در طلاق خلع و مبارات هر دو نفر زوجین یا زن نسبت به همسرش و زندگی با او کراهت دارد و طلاق با بخشیدن مالی از طرف زن انجام می‌شود.

مدت زمان طلاق توافقی با وکیل و بدون وکیل

مدت زمانی که برای طلاق توافقی در اهواز بدون حضور وکیل خانواده در نظر گرفته می‌شود بین 3 تا 9 ماه است. در این بازه باید زن و شوهرش مدارک لازم را آماده کرده و دادخواست طلاق خودشان را ثبت کنند. سپری کردن کلیه مراحل طلاق از جمله مراحل حضور در جلسات مشاوره و جلسات دادگاه هم بر عهده هر دو نفر زوجین خواهد بود.

اما در شرایطی که از وکلای متخصص دادسو برای طلاق توافقی در اهواز کمک بگیرید، نیازی به حضور در جلسات مشاوره و … نخواهید داشت. وکیل پایه یک دادگستری دادخواست طلاق را از طرف زوجین آماده کرده و با پشت سر گذاشتن مراحل طلاق، حکم طلاق را بین 20 تا 60 روز از دادگاه دریافت می‌کند.

دادنامه طلاق توافقی
فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نحوه طلاق توافقی در اهواز

برای طلاق توافقی در اهواز حتماً نباید که از وکلای حاضر در این شهر استفاده کنید. چون شرایط طلاق توافقی در قانون ثابت است و میزان تبحر وکیل می‌تواند در پیشرفت روند پرونده و سریع‌تر انجام شدن طلاق مؤثر باشد.

وکلای موسسه حقوقی دادسو با وجود سال‌ها تجربه در زمینه انواع طلاق مخصوصاً طلاق توافقی به ساکنین اهواز کمک می‌کنند تا پرونده طلاق توافقی را در کمترین زمان ممکن تکمیل کرده و حکم طلاق را از دادگاه بگیرند.

سخن پایانی

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است. در این روش از طلاق که بسیار هم رایج شده، زن و مرد بدون ایجاد اختلاف بین خودشان و خانواده‌هایشان وضعیت مهریه و… را تعیین تکلیف کرده و برای جاری کردن صیغه طلاق در محضر مراحلی که در نظر گرفته شده را انجام می‌دهند.

کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی در اهواز در پیشرفت سریع‌تر پرونده طلاق تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.

سؤالات متداول

آیا حقوق زن و مرد در طلاق توافقی رعایت می‌شود؟

چون زن و مرد برای طلاق توافقی به سازش می‌رسند، معمولا بین آن‌ها اختلافی برای حقوقی که دارند ایجاد نمی‌شود.

بهترین وکیل طلاق در اهواز کیست؟

وکلای موسسه حقوقی دادسو می‌توانند برای انجام پرونده‌های طلاق به بهترین نحو به ساکنین اهواز کمک کنند.

هزینه طلاق توافقی بدون وکیل چقدر است؟

برای طلاق توافقی بدون وکیل باید هزینه ثبت دادخواست طلاق و هزینه طلاق در محضر را که حدود 250 تا 300 هزار تومان است بپردازید.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
یک پاسخ
  1. برای طلاق توافقی در اهواز اقدام کردم یک سال پیش ولی هنوز به نتیجه نرسیدم. البته همسرم وسطش زد زیر توافقات و همکاری نمی کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *