وکیل طلاق توافقی در مشهد

طلاق توافقی با توجه به صلح و سازشی که بین زن و مرد برای پایان دادن به زندگی مشترکشان وجود دارد مطرح می‌شود. در این نوع از طلاق، زوجین برای جدایی از هم توافق می‌کنند و مراحلی که برای طلاق توافقی در نظر گرفته شده را پشت سر می‌گذارند، تا بتوانند با رای دادگاه صیغه طلاق را در محضر جاری کرده و از هم جدا شوند.

در این مطلب دادسو، شرایطی که برای طلاق توافقی در مشهد وجود دارد را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در صورتی که درباره طلاق یک طرفه یا سایر انواع طلاق نیاز به دریافت اطلاعات دارید، با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق توافقی چگونه است؟

طلاق دارای نمونه‌های مختلفی است. در طلاق یک طرفه زن یا مرد برای جدایی اقدام می‌کنند و امکان دارد طرف مقابل آن‌ها برای جدایی رضایت نداشته باشد. در طلاق خلع و مبارات، زن مالی را به همسرش می‌بخشد، تا او را برای رضایت دادن به جدایی راضی کند. اما طلاق توافقی با این روش‌ها متفاوت است.

در طلاق توافقی زن و شوهر برای جدایی با هم توافق می‌کنند و سخت‌گیری و چالش‌های کمتری پیش روی آن‌ها برای به نتیجه رساندن پرونده طلاق وجود دارد. مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در طلاق توافقی، سازش زن و مرد برای مهریه، حضانت فرزندان، نحوه و مدت ملاقات و مقدار نفقه است.

یعنی زن با رضایت همسرش می‌تواند همه این حقوق را داشته باشد، یا اینکه کل حقوق خودش را به همسرش ببخشد و از او جدا شود.

مراحل طلاق توافقی در مشهد

زن و مرد برای پایان دادن به زندگی مشترک خودشان باید مراحل طلاق توافقی را به طور کامل پشت سر بگذارند، تا دادگاه حکم طلاق را برای آن‌ها صادر کند.

1) ثبت اطلاعات و درخواست طلاق توافقی

برای طلاق توافقی لازم است که زوجین اطلاعات خودشان و دادخواست طلاق را در سامانه تصمیم ثبت کنند. در این مرحله لازم است که نزدیک‌ترین مرکز مشاوره نیز جهت دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق مشخص شود.

2) ثبت دادخواست طلاق توافقی

در این مرحله لازم است که دادخواست طلاق را با کمک وکیل طلاق توافقی ثبت کرده و آن را از طریق سامانه‌های الکترونیکی قضایی ثبت کنید. پس از ثبت دادخواست طلاق، دادگاه زمان مراجعه زوجین را برای رسیدگی به پرونده مشخص می‌کند.

3) حضور در جلسات مشاوره

پس از تعیین تکلیف پرونده، زوجین برای برقراری سازش و بازگشت به زندگی مشترک به مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند. در طول جلسات مشاوره مصلحت داشتن یا نداشتن طلاق مورد بررسی قرار می‌گیرد و مشاور پس از بررسی مدارک و سازش‌نامه، مجدداً توافق زن و مرد برای نفقه و… را به صورت مکتوب درآورده و از زوجین برای آن‌ها امضا می‌گیرد.

4) احراز شرایط بارداری یا باکرگی زن

در این مرحله باید زوجه به پزشکی قانونی مراجعه کرده و گواهی باکرگی یا عدم بارداری را دریافت و ضمیمه پرونده طلاق کند.

5) مراجعه دادگاه جهت رسیدگی به پرونده

در این مرحله نیز وکیل زن یا مرد نیز می‌تواند به جای فرد دادگاه حاضر شده و مراحل طلاق را به جای زوجین پیش ببرد. پس از بررسی سازش‌نامه زوجین، دادگاه رای گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

6) ثبت طلاق در محضر

زن و مرد تا 3 ماه فرصت دارند که گواهی عدم سازش را به محضر ارائه کرده و صیغه طلاق را جاری کنند.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

مدارک لازم برای طلاق توافقی در مشهد

بدون آماده کردن مدارک طلاق توافقی و ارائه آن‌ها به دادگاه، قاضی به دادخواست رسیده از سمت زوجه برای طلاق توافقی رسیدگی نخواهد کرد. بنابراین کسانی که برای طلاق توافقی در مشهد اقدام می‌کنند، حتماً باید مدارک طلاق توافقی که در ادامه ذکر شده را آماده کنند.

 • شناسنامه و کارت ملی زن و مرد
 • عقدنامه یا کپی برابر اصل آن
 • گواهی بکارت یا گواهی عدم بارداری زوجه
 • توافقنامه کتبی که توافقات زوجین برای مهریه، نفقه و… در آن درج شده
 • نظریه کتبی واحد مشاوره دادگاه خانواده
 • ارائه گواهی عدم سازش معتبر
 • وکالت‌نامه وکیل طلاق توافقی در مشهد
در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه طلاق توافقی و حق طلاق پاسخ داده شده است.

 مدت زمان طلاق توافقی با وکیل در مشهد

برای هر نوع طلاقی لازم است که زوجین از وکیل خانواده جهت تکمیل پرونده و پیش بردن مراحل طلاق کمک بگیرند. چون بدون داشتن وکیل ممکن است پرونده طلاق ناقص تکمیل شده باشد، یا زن یا مرد نتوانند در جلسات دادرسی یا مشاوره حاضر شوند و طلاق توافقی بیش از چند ماه زمان طول بکشد.

وکلای متخصص موسسه حقوقی دادسو در کلیه مراحل آماده‌سازی مدارک و دادخواست تا شرکت در جلسات مشاوره و دادگاه با موکل خودشان همراه هستند. بنابراین طلاق توافقی را می‌توانید با کمک مشاورین حرفه‌ای این موسسه در کمترین زمان به سرانجام برسانید.

مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل در مشهد

از زمان آماده‌سازی مدارک تا ارسال آن‌ها برای دادگاه و شرکت در جلسات مشاوره و… حدود چند ماه زمان نیاز است. چون زن و مردی که برای طلاق توافقی اقدام می‌کنند، معمولاً با مراحل طلاق و شرایط آن آشنایی کافی ندارند و طلاق توافقی توسط این افراد حدود چند ماه زمان نیاز دارد.

دادنامه طلاق توافقی

 مهریه در طلاق توافقی در مشهد

مهریه در طلاق توافقی و سایر نمونه‌های طلاق شرایط یکسانی دارد و پرداخت آن بر عهده مرد است. شرایط پرداخت مهریه در طلاق توافقی در مشهد در دوران عقد و پس از آن متفاوت است. اگر زن و مرد در زمان عقد تصمیم به جدایی بگیرند، نصف مهریه حق زن خواهد بود.

زن می‌تواند این مبلغ را به همسرش ببخشد، کل آن را دریافت کند یا زوجین شرایط دیگری را برای پرداخت مهریه در دوران عقد در نظر بگیرند. پس از ازدواج، کلیه مهریه متعلق به زن خواهد بود و زوجه می‌تواند در طلاق توافقی برای دریافت یا بخشش آن با همسرش به تفاهم برسد.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

شرایط طلاق توافقی در مشهد

شرایط طلاق توافقی در مشهد با سایر شهرهای ایران یکسان است. تنها موضوعی که زوج‌های مشهدی برای طلاق توافقی باید مد نظر داشته باشند، تکمیل پرونده خودشان و ارسال مدارکی که دارند از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی مشهد است. برای طلاق در مشهد نیازی به وکیل ساکن این شهر ندارید و می‌توانید از وکلای موسسه حقوقی دادسو کمک بگیرید.

وکلای دادسو می‌توانند در 20 تا 60 روز رای دادگاه را برای طلاق توافقی زوجین ساکن در مشهد دریافت کرده و به آن‌ها برای پیش بردن سریع‌تر پرونده طلاقشان کمک کنند.

 سخن پایانی

طلاق توافقی با طلاق با داشتن حق طلاق یا طلاق یک طرفه متفاوت است. در این نوع از طلاق زن و مرد برای جدایی با هم توافق می‌کنند و حق و حقوقی که زن دارد نیز بخشیده شده یا طبق توافق طرفین پرداخت می‌شود. برای اینکه طلاق توافقی را در کمترین زمان انجام دهید می‌توانید از مشاوره وکلای موسسه حقوقی دادسو کمک بگیرید.

سؤالات متداول

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد کیست؟

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد لازم است که رزومه و رضایت مشتریان سابق موسسه حقوقی مد نظرتان را بررسی کنید. موسسه حقوقی دادسو با وجود سال‌ها فعالیت در زمینه طلاق توافقی به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای جاری کردن صیغه طلاق شناخته می‌شود.

طلاق توافقی چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به حضور یا عدم حضور وکیل در پرونده طلاق، مدت زمانی که زوجین برای این نوع از جدایی باید در نظر داشته باشند متفاوت است.

مراحل طلاق توافقی بدون وکیل کدامند؟

در صورت نداشتن وکیل لازم است که کلیه مراحل آماده کردن دادخواست و ثبت آن تا حضور در جلسات مشاوره و دادگاه را خود زوجین انجام دهند.

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

برای طلاق توافقی باید مبلغی را جهت ثبت دادخواست و رسیدگی به پرونده در نظر داشته باشید. در صورت حضور وکیل در پرونده طلاق، مبلغ ثابتی به کل هزینه طلاق توافقی اضافه خواهد شد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
3 پاسخ
 1. من ساکن اسپانیا هستم و همسرم مشهد زندگی میکنه. برای طلاق توافقی در مشهد باید اقدام کنیم یا میشه از تهرانم اقدام کنیم با توجحه به اینکه من خارج از کشور زندگی می کنم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   مشکلی از این بابت وجود ندارد لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

 2. متاسفانه برای طلاق تپوافقی در مشهد بسیار سخت گیر هستند. بسیار روال سخته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *