مدت عده در طلاق مبارات

عده در طلاق مبارات

در صورتی که زوجین با طلاق مبارات از هم جدا شده باشند مدت عده چقدر است؟ پاسخ این سؤال را در این مطلب ارائه کرده‌ایم. اگر درباره انواع طلاق مانند نیاز به کسب اطلاعات دارید، از طریق واتساپ با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

طلاق مبارات چیست؟

اگر زن و مرد هر دو از هم کراهت داشته باشند و به خاطر این موضوع حتی حاضر نشوند که یک ساعت بیشتر زندگی مشترکشان را با هم ادامه دهند، با کمک طلاق مبارات می‌توانند از هم جدا شوند. در این نوع از طلاق زن تمام مهریه خودش یا مالی کمتر از آن را به همسرش می‌بخشد و زوجین برای طلاق اقدام می‌کنند.

طلاق مبارات چیست

عده طلاق مبارات

 مدت عده طلاق مبارات مانند سایر انواع طلاق است. در این نوع از طلاق نیز زن باید به اندازه سه طهر یا سه بار پاک شدن بعد از عادت ماهانه بعد از طلاق عده نگه دارد.

البته در صورتی که زن باردار باشد، مدت عده به اندازه مدت بارداری او تغییر خواهد کرد. اما در صورتی که زوجه باکره یا یائسه باشد، زن نیازی به نگه داشتن عده بعد از طلاق مبارات نخواهد داشت؛ بنابراین در این شرایط زوجه می‌تواند پس از طلاق مجدد ازدواج کند.

تفاوت اصلی طلاق خلع و مبارات در چیست؟

 در طلاق خلع زن از مرد کراهت دارد و به خاطر این نفرت مهریه خودش یا مالی بیشتر از آن را به همسرش می‌بخشد، تا زوج را برای جدایی راضی کند؛ اما در طلاق مبارات زوجین هر دو از هم نفرت دارند و زن تنها می‌تواند به اندازه مهریه یا مالی کمتر از آن را برای جدایی به همسرش ببخشد.

جمع بندی

در این مطلب مدت زمان عده طلاق مبارات را توضیح دادیم. در صورتی که همچنان برای شما سوال است که عده طلاق مبارات چند روز است می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادسو و یا وکیل خانواده در ارتباط باشید.

سوالات متداول

عده طلاق خلع چند ماه است؟

عده طلاق خلع نیز مانند طلاق مبارات است و زن باید به اندازه سه طهر بعد از جدایی عده نگه دارد.

آیا زن می‌تواند مالی مازاد بر مهریه را در طلاق مبارات به همسرش ببخشد؟

در طلاق مبارات زوجه تنها می‌تواند به اندازه مهریه یا مالی کمتر از آن را برای طلاق به همسرش ببخشد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

۴.۹/۵ - (۱۴ امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید