مشاوره حقوقی شرکت ها

مشاور حقوقی شرکت ها

شرکت‌ها مانند انسان‌ها حق و حقوقی دارند و باید ضوابطی را نیز پیروی کنند. همانطور که امور مارکتینگ، حسابداری و موارد دیگر در شرکت‌ها جوانب مختلفی دارند و افراد متخصص پیگیر امورشان هستند، برای امور حقوقی نیز باید از مشاوره حقوقی شرکت ها استفاده کرد.

در این مطلب اهمیت مشاوره حقوقی به شرکت ها و مزایای استفاده از خدمات مشاور حقوقی را ذکر خواهیم کرد.

مؤسسه حقوقی دادسو می‌تواند مشاوره حقوقی شرکت‌های ایرانی داخل و خارج از کشور و یا شرکت‌هایی که با ایرانیان تعامل کاری دارند، بر عهده بگیرد.

برای این منظور می‌توانید از طریق شماره تماس مؤسسه، پیگیر کار عقد قرارداد با وکیل و سپردن تمام کارها به وکلای این مؤسسه باشید.

چرا باید از مشاور حقوقی کمک بگیریم؟

در عصری زندگی می‌کنیم که کسب و کارها در رقابت تنگاتنگی قرار دارند. شرکت‌ها برای اینکه بتوانند از حق و حقوق خود محافظت کنند، ضوابط مختلف را به درستی اجرا کنند و در محاکم قانونی از حق خود دفاع کنند، به حضور مشاور حقوقی مطمئن و کاربلد نیاز دارند

استفاده از قراردادهای دقیق، به کار بردن الفاظ درست و به جا و همچنین آگاهی درباره مفاد انواع قانون به صاحبان شرکت‌ها کمک می‌کنند تا مسیر رشد را در کسب و کار خود بپیمایند. این مسائل باعث می‌شوند که مؤسسات حقوقی مشاوره حقوقی شرکت های خصوصی یا دولتی را بر عهده بگیرند.

مشاور حقوقی نیز وکیل پایه یک دادگستری است که با مشاوره حقوقی شرکت های دولتی و خصوصی، آنها را راهنمایی و هدایت می‌کند.

مشاور حقوقی کیست؟

اکنون که تا حدی با ضرورت استفاده از خدمات مشاور حقوقی آشنا شدید، بهتر است این نکته را بدانید که مشاور حقوقی کیست؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که مشاور حقوقی فردی است که در وهله اول از مرکز مشاوره قوه قضاییه یا کانون وکلای دادگستری، پروانه وکالت داشته باشد.

بسیاری از افراد متخصصی که مشاوره حقوقی شرکت ها را بر عهده می‌گیرند، بعد از گذراندن دوره‌های مختلف، از کانون وکلای دادگستری پروانه وکالت دریافت کرده ‌اند. در این حالت می‌توانند در جایگاه وکیل شرکت ها فعالیت کنند.

در حقیقت وکیل شرکت باید وکیل پایه یک دادگستری باشد. او باید در چند مورد فعالیت داشته باشد. امور مالی، سرمایه گذاری و قردادهای مربوط به شرکت و همچنین دعاوی و امور حقوقی شرکت‌ها در شرح وظایف وکیل شرکت هستند.

مؤسسه حقوقی دادسو با عقد قرارداد شفاف، می‌تواند مشاوره حقوقی شرکت‌ها را بر عهده بگیرد. شرکت شما در بخش پیگیری امور شرکت‌ خود در طی مدت زمان قرارداد، از خدمات مشاوره حقوقی مؤسسه حقوقی دادسو بهره‌ مند شود.

مشاور حقوقی شرکت کیست؟

ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها با دادسو

مؤسسه حقوقی دادسو، گروهی از وکلای پایه یک دادگستری و کارشناسان حقوقی است که به شرکت‌ها نیز مشاوره حقوقی می‌دهند.

شرکت‌های خارج کشور و داخل ایران می‌توانند با اخذ قرارداد با وکیل از خدمات حقوقی متنوعی برخوردار شوند که مؤسسه به موکلین خود ارائه می‌دهد.

وکلای مؤسسه حقوقی دادسو با مشاوره تلفنی یا آنلاین رایگان، شرکت‌ها و افراد را راهنمایی می‌کنند.

مزایای مشاوره حقوقی تلفنی برای شرکت ها

شاید این سؤال برای شما هم مطرح شود که مزایای بهره مندی از مشاوره حقوقی شرکت‌ها، آن هم به صورت تلفنی چیست. در پاسخ باید گفت:

 • در این سال‌ها مؤسسات حقوقی مختلفی از این روش برای راهنمایی کردن افراد، البته بدون قرارداد خاصی، استفاده کرده اند.
 • شرکت‌ها نیز بدون اینکه خود را به طور کامل معرفی کنند و تمام جزئیات شرکت را ارائه دهند، پاسخ سؤالات خود را دریافت می‌کنند.
 • مشاوره حقوقی تلفنی، نوعی صرفه جویی در زمان به حساب می‌آید. زیرا شرکت‌ها، بدون نیاز به تعیین زمان ملاقات حضوری در زمان مشخصی و به مدت معینی، سؤالات خود را مطرح کرده و از راهنمایی افراد متخصص و کاربلد بهره مند می‌شوند.
 • مشاوره حقوقی تلفنی باعث صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد. زیرا شرکت‌ها بدون پرداخت هزینه جلسه معین حضوری، از مشاوره حقوقی استفاده می‌کنند.

این موارد، ویژگی‌هایی هستند که استفاده از خدمات مشاوره حقوقی شرکت‌ها که مؤسسه حقوقی دادسو ارائه می‌دهد، به همراه دارد.

چرا هر شرکتی باید مشاور حقوقی داشته باشد؟

پیش از این توضیح دادیم که ارائه مشاوره حقوقی به شرکت‌ ها اهمیت بالایی دارد. این در حالی است که افراد فعال در شرکت‌ها عموماً اطلاعات حقوقی دقیق ندارند و باید از کمک وکیل متخصص استفاده کنند.

در حقیقت، هر شرکتی برای پیگیری تمام امور خود از پایین ترین سطح سلسله مراتب سازمانی تا امور مالی و حقوقی کلی به وکیل شرکت ها احتیاج دارد تا بدون اینکه حقوقش ضایع شود یا حقوق شرکت‌های دیگر و مردم را ضایع کند، پیشرفت داشته باشد.

همچنین اگر حق و حقوق شرکت از سوی دیگر سازمان‌ها و افراد نادیده گرفته شوند، با کمک وکیل و مشاور حقوقی، مورد محافظت و دفاع قرار خواهند گرفت.

مشاوره حقوقی به شرکت های دولتی و خصوصی با وکلای پایه یک دادگستری دادسو

همانطور که قبل از این اشاره کردیم، وکلای پایه یک دادگستری در مؤسسه حقوقی دادسو مشغول به کار هستند. این متخصصان با مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی رایگان افراد و شرکت‌ها را راهنمایی می‌کنند. اما با اخذ قرارداد مشخص از سوی شرکت‌های خصوصی و دولتی، امور مختلف مربوط به شرکت‌ها و دفاع از حق و حقوق آنها را پیگیری می‌کنند.

در توضیح کامل تر باید گفت که دادسو دپارتمانی را برای پیگیری امور شرکت‌های ایرانی داخل و خارج از کشور و شرکت‌های خارجی که طرف قرارداد ایرانی دارند، اختصاص داده است.

به این ترتیب وکلای مؤسسه حقوقی دادسو تنظیم قراردادها، حضور در دعاوی مختلف و پیگیری الزام به اجرای مفاد قراردادهای پیمانکاری یا اخذ ضرر و زیان از طرفین را انجام می‌دهند.

نکته مهم: شرکت‌های خارج از ایران و داخل می‌توانند برای دریافت مشاوره حقوقی کامل از وکلای مؤسسه حقوق دادسو، قراردادهای سالیانه تنظیم کنند و تمام امور را به این مؤسسه حقوقی بسپارند.

مشاوره حقوقی به شرکت های دولتی و خصوصی با وکلای پایه یک دادگستری دادسو

مزایای داشتن وکیل برای شرکت‌ها چیست؟

هنگامی که کسب و کارها از مشاوره حقوقی شرکت ها استفاده می‌کنند، در واقع از مزایایی بهره مند می‌شوند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • پیگیری شکایت‌ها و دعاوی مختلف
 • ممانعت از ثبت جریمه‌های مالیاتی سنگین برای شرکت
 • سرمایه گذاری در بسترهای درست و با کمترین میزان ریسک
 • کاهش به وجود آمدن خسارت‌های سنگین و جبران ناپذیر
 • تنظیم قراردادهای کامل، بدون ایراد و شفاف میان شرکت و طرف مقابل آن
 • رفع شدن مشکلات شرکت‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ارائه مشاوره‌های تخصصی برای عقد قراردادهای داخلی و بین المللی
 • بررسی جوانب هنگام تصمیم گیری و کاهش ضررهای احتمالی حاصل از قراردادها
 • محافظت از اطلاعات محرمانه حقوقی، تجاری و مالی شرکت‌ها، به ویژه در موارد دیجیتال

در این مطلب توضیح دادیم که مشاوره حقوقی شرکت ها چه اهمیتی در رشد کسب و کارها دارد. در ضمن از مزایای فعالیت وکیل پایه یک دادگستری به عنوان مشاور حقوقی شرکت‌ها صحبت کردیم.

شما برای دریافت مشاوره حقوقی شرکت خود می‌توانید از خدمات وکلای مؤسسه حقوقی دادسو بهره مند شوید.

سؤالات متداول

وکیل حقوقی کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری که دارای پروانه وکالت است و امور مربوط به شرکت‌ها و مسائل مرتبط با حق و حقوق شرکت‌ها را بر عهده دارد.

خدمات مشاوره حقوقی شرکت‌ها در مؤسسه حقوقی دادسو شامل چه مواردی هستند؟

وکلای مؤسسه حقوقی دادسو پیگیری امور شرکت‌های ایرانی داخل و خارج از کشور و شرکت‌های خارجی که طرف قرارداد ایرانی دارند، تنظیم قراردادها، حضور در دعاوی مختلف و پیگیری الزام به اجرای مفاد قراردادهای پیمانکاری یا اخذ ضرر و زیان از طرفین را بر عهده دارند.

مزایای مشاوره حقوقی تلفنی چیست؟

مشاوره حقوقی تلفنی از نظر زمانی و هزینه مقرون به صرفه است و می‌توان بدون ارائه تمامی جزئیات شرکت، تنها پاسخ سؤال مورد نظر را دریافت کرد.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *