بهترین وکیل اثبات مالکیت

بهترین وکیل اثبات مالکیت

مالکیت یک فرد روی اموالش این امکان را برای او ایجاد می‌کند که بتواند در آن‌ها تصرف کند، بدون اینکه نگرانی از بابت ایجاد پیامدهای حقوقی در رابطه با این موضوع داشته باشد. برای اینکه بتوانید مالکیت خودتان را روی اموالی که دارید ثابت کنید، لازم است که از وکیل ملکی کمک گرفته و روش‌های اثبات مالکیت را بشناسید.

در این مطلب دادسو درباره مزایای کمک گرفتن از وکیل اثبات مالکیت نکاتی که لازم است بدانید را ارائه کرده‌ایم. در صورتی که در این رابطه نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر دارید می‌توانید با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

اثبات مالکیت به چه معناست؟

حق مالکیت یک نوع رابطه میان انسان با دارایی‌ها و اشیا است. به موجب حق مالکیت، فرد بر اموال و دارایی‌های خودش تصرف کامل دارد و می‌تواند آزادانه و به صورت قانونی اقدام به معامله و واگذاری آن‌ها کند.

مالکیت یک حق دائمی است و دارای تاریخ انقضا نیست؛ بنابراین، عدم استفاده از مال توسط مالک برای مدت طولانی موجب از بین رفتن این حقوق نخواهد شد. مگر اینکه فرد مالکیت را به فرد دیگری منتقل کرده باشد؛ بنابراین هر مالکی نسبت به کلیه مایملک خودش حق تصرف و انتفاع دارد، مگر در مواردی که در قانون مستثنا شده‌اند.

مالک مال طبق قانون انحصاری بودن مالکیت، این امکان را دارد که مانع از تصرف دیگران در مال تحت مالکیتش شده و در شرایطی که دیگران مال مورد نظر را تصرف کرده باشند می‌تواند طبق قانون برای پس گرفتن آن از طریق مراجع قضایی اقدام کند. این موضوع حتی درباره ملک مشاع و اموالی که به فرد به ارث می‌رسند نیز صادق خواهد بود.

اثبات مالکیت به چه معناست

راه‌های اثبات مالکیت چیست؟

گاهی مواقع ممکن است مالی به فردی ارث رسیده باشد، یا فرد دیگری به هر دلیلی مال یا ملکی را به صورت غیرقانونی غصب کرده باشد، در این حالت باید شرایط اثبات مالکیت جهت ثابت کردن تملک به ملک بررسی شود. از جمله روش‌هایی که برای اثبات مالکیت روی ملک‌های مختلف در نظر گرفته می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اقرار فردی که ملک را تصرف کرده به تعلق ملک به مالک اصلی آن
  • ارائه سند قابل استناد برای اثبات مالکیت
  • شهادت شهود از جمله گواهی دو مرد یا یک مرد و دو زن
  • اماره تصرف و تصرف ملک به عنوان مالک آن به صورتی که در عرف فرد مورد نظر به عنوان مالک شناخته شود.
  • سوگند خوردن به مالکیت زمین
  • ارائه گواهی انحصار وراثت جهت اثبات مالکیت ملک

برای اینکه بتوانید دعاوی مالکیت اموالتان را در مراجع حقوقی ثابت کنید، لازم است از مشاوره وکلای متخصص این حوزه که به قانون مالکیت اموال اشراف دارند بهره‌مند شوید.

بهترین وکیل اثبات مالکیت در تهران

اثبات مالکیت برای افرادی که سند رسمی دارند کار چندان سختی نخواهد بود. چون مراجع قضایی مانند دادگاه در قدم اول سند رسمی را به عنوان ملاک تشخیص مالکیت فرد روی اموالش در نظر می‌گیرند. در صورتی که فردی که قصد اثبات مالکیت را دارد سند عادی داشته باشد، یا اینکه با سایر روش‌ها مانند شواهد و … بخواهد این موضوع را ثابت کند، این موضوع با پیچیدگی‌های بیشتری مواجه خواهد شد.

وکیل اثبات مالکیت درباره نحوه حل و فصل دعاوی حقوقی مربوط به این موضوع شناخت کافی دارد. در نتیجه این فرد می‌تواند مسائل پیچیده را به بهترین تجزیه و تحلیل کرده و برای اثبات مالکیت مالک روی اموالش راهکارهای قانونی سریع و قابل قبول را ارائه کند.

وکلای موسسه حقوقی دادسو در زمینه اثبات مالکیت، خلع ید، حل اختلاف دعاوی مربوط به خرید و فروش ملک یا زمین و امور مربوط به انحصار وراثت ملک مشاع با افرادی که نیاز به اثبات مالکیت دارند همکاری می‌کنند. با توجه به سابقه طولانی و تخصص و تجربه‌ای که وکلای دادسو دارند، افرادی که قصد دارند برای ثابت کردن مالکیت خودشان دادخواست دهند، این امکان را خواهند داشت که از ابتدا مسیر تا صدور رای ‌نهایی دادگاه، از کمک‌های وکلای متخصص اثبات مالکیت این شرکت بهره‌مند شده و حق قانونی خودشان را در کمترین زمان مطالبه کنند.

در این اپیزود، تمامی سوالات احتمالی شما در زمینه پرونده های ملکی پاسخ داده شده است.

مزایای داشتن وکیل برای اثبات مالکیت ملک

در صورتی که درباره انتخاب بهترین وکیل اثبات مالکیت تردید دارید، لازم است که مزیت‌های حضور وکیل ملکی در کنار موکلینی که نیاز به طرح دعاوی در این زمینه دارند را نیز بشناسید. از جمله مزیت‌های حضور وکیل در پرونده‌های اثبات مالکیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای داشتن وکیل برای اثبات مالکیت ملک

دارا بودن دانش و تخصص حقوقی

 وکیل اثبات مالکیت در زمینه مالکیت و قوانین مربوطه دارای دانش عمیق است. در نتیجه می‌تواند راهنمایی‌های لازم را به متقاضیان جهت ارزیابی صحت مستندات مالکیت، تفسیر قوانین و راه‌حل‌های حقوقی مربوط به اثبات مالکیت ارائه کند.

داشتن تجربه در رسیدگی به دعاوی مالکیت

 وکیل اثبات مالکیت دارای تجربه در رسیدگی به دعاوی مالکیت بوده و با فرآیندها و روش‌های مربوط به اثبات مالکیت آشنا است. به همین دلیل می‌توان به افراد مختلف جهت تدوین و ارائه ادله و شواهد قوی در دادگاه یا مراجع قضایی کمک کند.

داشتن تخصص در تدوین اسناد و نامه‌های حقوقی

وکیل اثبات مالکیت در تهیه و تدوین اسناد و نامه‌های حقوقی مربوط به اثبات مالکیت مانند سند مالکیت، درخواست‌ها، گزارش‌ها و مستندات مربوط به مالکیت کمک می‌کند.

حضور در دادگاه و مذاکرات

 وکیل اثبات مالکیت می‌تواند به عنوان نماینده فرد در دادگاه و مراجع قضایی حاضر شده و از مطالبات فرد در برابر طرف مقابل یا وکیل او دفاع کرده و در مذاکرات و تسویه اختلافات به جای مالک اصلی حضور داشته باشد؛ بنابراین با حضور وکیل ملکی شاهد کاهش زمان روند رسیدگی به پرونده در دادگاه و صدور راین‌هایی در زمان کمتری خواهید بود.

سخن پایانی

هر فردی در طول زندگی خودش دارای اموالی است. در صورتی که این اموال به متقاضی به ارث رسیده باشد، یا اینکه فردی به صورت غیرقانونی نسبت به توقیف اموال او اقدام کرده باشد، لازم است که مدعی علیه نسبت به تنظیم دادخواست اثبات مالکیت اقدام کرده و از طریق مراجع قانونی برای پس گرفتن اموالش اقدام کند. در کلیه مراحل اثبات کردن مالکیت اموال و… وکلای موسسه حقوقی دادسو همراه موکلین خواهند بود، تا بتوانند در اسرع وقت پرونده‌های حقوقی خودشان را به نتیجه برسانند.

سؤالات متداول

آیا شهادت شهود می‌تواند برای اثبات مالکیت استفاده شود؟

یکی از روش‌های اثبات مالکیت، شهادت شهود محسوب می‌شود. در این روش متقاضیان می‌توانند با کمک اسناد و مدارکی که ارائه می‌دهند و شهادت دو نفر مرد عاقل و بالغ و عادل یا دو زن و یک مرد مالکیت خودشان را در مراجع قانونی ثابت کنند.

هزینه دادرسی اثبات مالکیت زمین بدون سند چقدر است؟

جهت کسب اطلاعات درباره اثبات مالکیت زمین بدون سند و هزینه آن می‌توانید از مراجع قانونی و وکلای متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

مالکیت در املاک دارای سابقه ثبتی چگونه اثبات می‌شود؟

برای اثبات مالکیت زمین یا ملک دارای سابقه ثبتی تنها نیاز به ارائه سند رسمی خواهید داشت.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

امتیاز به این مطلب:

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *