طلاق زن به دلیل ناسازگاری زن

زن و شوهر برای شروع زندگی مشترک و داشتن یک خانواده توافق می‌کنند و با کمک یکدیگر مشکلات ریز و درشتی را که پیش رویشان وجود دارد پشت سر می‌گذارند. گاهی مواقع ممکن است زوجه به خاطر سخت و مشقت‌بار شدن زندگی یا عدم علاقه با همسرش معاشرتی نداشته باشد و علیرغم حضور در یک خانه از مرد فاصله بگیرد و جای خوابش را جدا کند.

 در این شرایط طلاق از طرف مرد برای زن ناسازگار مطرح می‌شود و زوج می‌تواند با پرداخت حق و حقوق همسرش و نشان دادن عدم تمکین و سازگاری زن از او جدا شود. در این مطلب دادسو شرایط طلاق زن ناسازگار را به طور کلی بررسی کرده‌ایم. اگر درباره طلاق زن ناشزه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید با مشاورین موسسه حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

طلاق به دلیل ناسازگاری زن

طلاق به دلیل ناسازگاری یکی از مشکلات رایج بین زوجین است. ناسازگاری یعنی اینکه زوجه تمایلی به انجام وظایف زناشویی و حسن معاشرت با همسرش را نداشته باشد و علی‌رغم توانایی در تمکین از شوهرش از این امر اجتناب کند.

اگر زن به خاطر عدم علاقه به همسرش یا آزار او بنای ناسازگاری داشته باشد و از مرد تمکین نکند، موضوع طلاق زن ناشزه مطرح می‌شود. زن ناشزه تنها می‌تواند مهریه خودش را از همسرش دریافت کند و نفقه به او تعلق نخواهد گرفت.

در شرایطی که زن به خاطر عسر و حرج و سخت و مشقت‌بار شدن زندگی از همسرش تمکین نکند موضوع طلاق زن ناسازگار متفاوت خواهد بود. در این شرایط زن حق طلاق خواهد داشت و تمام حقوق مالی او قابل دریافت است.

حتی شرط تصنیف اموال نیز در شرایط عسر و حرج برقرار است و در صورتی که زوجین این شرط را موقع نکاح امضا کرده باشند، نیمی از دارایی که مرد پس از ازدواج به دست آورده متعلق به زن خواهد بود.

مراحل طلاق از طرف مرد

برای طلاق دادن زن ناشزه یا ناسازگار لازم است که با یک وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید. در ادامه مراحلی که برای انجام این پرونده باید طی کنید را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

  • ارائه دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش از طریق دفاتر خدمات قضایی
  • ارجاع به داوری جهت برقراری سازش بین زوجین
  • پرداخت حق و حقوق مالی زن
  • دریافت گواهی عدم امکان سازش از دادگاه
  • مراجعه به دفاتر ازدواج و طلاق جهت جاری کردن صیغه طلاق

تمکین کردن زن از مرد یکی از وظایفی است که زوجه پس از ازدواج دارد و در صورت عدم تمکین زن بدون عذر موجه، مرد می‌تواند برای طلاق زن ناشزه اقدام کند.

مزایای داشتن وکیل طلاق

برای طلاق دادن زن ناشزه مرد محدودیتی نخواهد داشت و به خاطر دارا بودن حق طلاق می‌تواند به راحتی از همسرش جدا شود؛ اما حق و حقوق مالی زن در صورتی که زوجه ناشزه باشد با شرایط دیگر متفاوت است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از یک وکیل طلاق برای پیش بردن این پرونده بدون مشکل کمک بگیرید.

سخن پایانی

زن و مرد باید کنار هم آرامش داشته باشند تا بتوانند خانواده‌ای شاد و سالم بسازند. در صورتی که زوجه دچار عسر و حرج شده باشد، یا اینکه زن به خاطر عدم علاقه به همسرش و… دچار ناسازگاری شود، موضوع طلاق زن ناسازگار مطرح می‌شود.

وکلای دادسو تاکنون پرونده‌های زیادی در زمینه انواع طلاق را به نتیجه رسانده‌اند و به زوج‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند پرونده‌های طلاق زن ناسازگار را در کمترین زمان به نتیجه برسانند.

سؤالات متداول

چه مدت زمان عدم تمکین زن باعث اثبات عدم تمکین در دادگاه می‌شود؟

مدت زمان عدم تمکین زن با توجه به شهادت شهود، اقرار زن و … مشخص می‌شود و بازه زمانی مشخصی برای آن تعیین نشده است.

آیا مرد می‌تواند زن بداخلاق را طلاق دهد؟

با توجه به اینکه مرد حق طلاق دارد می‌تواند در صورت بداخلاقی و ناسازگاری همسرش نیز برای جدایی اقدام کند.

دادسو چیست؟

دادسو یک موسسه حقوقی است که تمامی مجوزهای لازم را از کانون وکلای دادگستری مرکز، قوه قضاییه و اداره ثبت اسناد اخذ کرده است. دادسو کلیه خدمات حقوقی، وکالتی و کنسولی را به ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌کند.

چگونه می‌توانم با دادسو در ارتباط باشم؟

شما می‌توانید از طریق واتساپ، تلگرام و یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چگونه می توانم با وکلای دادسو جلسه داشته باشم؟

جلسات مشاوره وکلای دادسو به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. برای برگزاری جلسه با وکلای دادسو با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید تا برای شما وقت ملاقات تنظیم کنند.

4.9/5 - (12 امتیاز)

طلاق آخرین راه حل برای حل مشکلات زندگی مشترک است. لطفا قبل از اینکه به صورت جدی به طلاق فکر کنید با مشاور خانواده مشورت نمایید. در صورتی که تصمیم شما قطعی است، همکاران ما در دادسو راهنماییتان می کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی
تحریریه دادسو
این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است. اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به ذکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.
یک پاسخ
  1. سلام من ۱۵سال ازواج کردم الانم ۳تاغزنددختردارم بیشترموقه هازنم به من بس میکنه فحاشی خیلی بد میده
    وحتی برای دخترام فحاشی خیلی بد میده باهم دعوامون شدالانم رفته ازدستم شاکی شده لطفا کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *