بهترین وکیل طلاق توافقی

بهترین وکیل طلاق توافقی

انجام مراحل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین در هیچ مرحله ای
بین 15 تا 30 روز کاری
توسط وکیل متخصص طلاق و خانواده
مشاوره رایگان در واتساپ
برای انجام کار توسط وکلای متخصص دادسو با تلفن ۰۲۱۹۱۰۷۹۱۰۳ تماس بگیرید یا روی دکمه های زیر کلیک کنید.

در این مقاله قرار است درباره ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی توضیح دهیم. در صورتی که پرونده حقوقی دارید که قصد دارید به کمک وکیل آن را پیش ببرید خواندن این مقاله می‌تواند شما را در انتخاب بهترین وکیل ایران کمک کند. بنابراین اگر قصد دارید با ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی زمانی اتفاق می‌افتد که خانم و آقا هر دو نفر راضی به طلاق باشند و سر موضوعاتی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه به توافق برسند. قانون به توافقات خانم و آقا برای طلاق توافقی احترام می‌گذارد. برای انجام طلاق توافقی خانم و آقا هم می‌توانند خودشان اقدام کنند که بین ۶ تا ۸ ماه کاری زمان می‌برد و هم می‌توانند وکیل طلاق توافقی داشته باشند که به جای خانم و آقا در مراحل اداری طلاق حضور پیدا کند.

بهتر است بدانید که هر وکیل در زمینه خاصی تخصص دارد و روال کاری پرونده را به خوبی می‌شناسد. تعدادی از وکلا در زمینه پرونده‌های ملکی تخصص دارند، تعدادی از وکلا در زمینه طلاق یک طرفه از سمت خانم یا طلاق یک طرفه از سمت آقا تخصص دارند، تعدادی از وکلا در زمینه پرونده‌های کیفری تخصص دارند. ما در موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه طلاق توافقی و انحصار وراثت فعالیت می‌کنیم.

در ادامه مقاله ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی را برای شما توضیح می‌دهیم که با آگاهی کامل وکیل مورد اعتماد خود را انتخاب کنید تا پرونده حقوقی‌تان با کمترین چالش ممکن انجام شود.

وکیل خوب چه ویژگی دارد؟

در این عنوان به مواردی از اشاره می‌کنیم که با استناد به این موارد می‌توانید وکیل مورد اعتماد خود را  پیدا کنید و به ایشان وکالت دهید.

فعالیت در زمینه‌ های محدود

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب وکیل باید به آن توجه داشته باشید این مورد است که وکیل مورد نظرتان در یک سری زمینه‌های خاص تخصص داشته باشد و در آن زمینه‌ها فعالیت کند. فردی که ادعا کند در همه‌ی زمینه‌ها تخصص دارد نمی‌تواند فرد قابل اعتمادی باشد. مانند پزشکی که هم در زمینه زیبایی و هم در زمینه مغز و اعصاب و موارد دیگر ادعای تخصص کند!

وکیل دوست شما نیست!

شاید این جمله کمی غیر منتظره باشد ولی بهتر است توجه کنید رابطه شما با وکیل‌تان نباید مانند رابطه با دوست صمیمی‌تان باشد. وکیل باید در راستای منافع شما در پرونده فعالیت کند و نباید مانند یک دوست تمامی حرف‌ها و هیجانات شما را تائید کند و در هر زمان با شما موافقت کند. بلکه باید با مدیریت کامل، منافع شما را در نظر بگیرد.

 بهترین وکیل طلاق توافقی باید مسالمت آمیزانه برخورد کند

گاها در طلاق توافقی پیش می‌آید که هر کدام از طرفین وکالت خود را به یک وکیل از موسسات جداگانه می‌‌دهند. در این صورت باید وکلا بتوانند بدون جدل و چالش اضافی با یک دیگر پرونده را پیش ببرند. یکی از ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی همین موضوع است.

راز دار باشد

یکی از مهم ترین ویژگی‌های وکیل خوب و باتجربه رازدار بودن ایشان است. تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات از پرونده موکل را به شخص دیگر انتقال دهد و باید همیشه اطلاعات موکل را نزد خود نگه دارد.

[readmore]3003[/readmore]
وکیل خوب چه ویژگی دارد؟
ویژگی های بهترین وکیل طلاق در ایران

اطلاعات به روز داشته باشد

بر خلاف چیزی که از وکالت در ذهن همه جا افتاده باید بدانید وکالت یک علم کاملا سیال است و وکیلی که قصد دارد پرونده‌های موکل خود را پیش ببرد باید نسبت به قوانین و تبصره‌هایی که به روز می‌شوند آگاه باشد. ایشان نباید در برابر یادگیری شرایط  و قوانین جدید طلاق توافقی مقاومت داشته باشد. یک وکیل خوب باید همیشه مشتاق یادگیری باشد.

متانت داشته باشد

بهتر است بدانید که در برخورد ابتدایی با وکیل اگر با استفاده از صدای بلند و ادعای غیر منطقی قصد توجیه شما را داشت نباید به ایشان اعتماد کنید. هر چقدر متانت یک فرد بیشتر باشد نشان از آگاهی بیشتر ایشان است. باید بدانید که یک وکیل با سواد کافی که دارد باید پرونده را پیش ببرد.

[readmore]1871[/readmore]

موسسه حقوقی دادسو

همان‌طور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه حقوق خانواده مانند طلاق توافقی و انحصار وراثت فعالیت می‌کند. ما در دادسو با تعدادی از بهترین وکیل طلاق توافقی و وکیل خانواده همکاری می‌کنیم. زمانی که شما قصد دارید طلاق توافقی‌تان را دادسو انجام دهد می‌توانید ابتدا مشاوره رایگان از یکی از کارشناسان حقوقی ما دریافت کنید. با توجه به مورد پرونده شما وکیل مورد نظر را به شما معرفی می‌کنند. برای جلسه با وکیل می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از ایشان مشاوره دریافت کنید. سپس توافقات شما به صورت کاملا ساده مکتوب می‌شود که می‌توانید آن را مطالعه و امضا کنید.

پرونده طلاق توافقی بدون وکیل ممکن است زمان بر باشد، اما زمانی که شما به یکی از وکلای تیم دادسو وکالت می‌دهید در زمان انجام پرونده یک پشتیبان دارید که در هر زمان می‌توانید از روال پرونده با خبر شوید. بهتر است بدانید زمانی که پرونده شما را وکلای دادسو انجام می‌دهند دیگر نیاز به حضور شما در هیچ یک از مراحل اداری طلاق توافقی نیست و صفر تا صد کار طلاق شما را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند.

توافق نامه طلاق توافق

زمانی که شما به دنبال بهترین وکیل طلاق توافقی هستید باید به توافقنامه طلاق توافقی که ایشان برای خانم و آقا تنظیم می‌کند، توجه کنید. در طلاق توافقی باید تکلیف یک سری موضوعات به صورت کامل مشخص شود. همان طور که در عناوین بالا توضیح دادیم باید توافقات خانم و آقا سر مهریه، نفقه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه مکتوب شود. در صورتی که تکلیف یکی از موضوعات نامعلوم بماند ممکن است در آینده خانم و آقا را دچار چالش و مشکل کند.

[readmore]4975[/readmore]

بهترین وکیل طلاق توافقی در ایران

مهریه در طلاق توافقی

در صورتی که شما به دنبال بهترین وکیل طلاق توافقی هستند باید بدانید یکی از مهم ترین موضوعاتی که ایشان باید به آن رسیدگی کنند مهریه در طلاق توافقی می‌باشد. در شرایطی که خانم و آقا سر موضوعات مختلف به توافق برسند و مهریه تنها موضوعی باشد که نتوانند سر آن به نتیجه برسند وکیل باید بتواند با در نظر گرفتن منافع هر دو طرف موضوع را حل کند جوری که هم خانم و هم آقا راضی باشند.

نفقه در طلاق توافقی

نفقه در طلاق به صورت توافقی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید به آن رسیدگی شود. خانم و آقا می‌توانند تصمیم بگیرند کل نفقه بخشیده شود، کل آن دریافت شود، بخشی از آن بخشیده و قسمت دیگر دریافت شود. وکیل مربوطه باید آن را مکتوب کند.

حضانت فرزند دختر و پسر

در صورتی که شما با فرض خود بهترین وکیل طلاق توافقی را دارید ولی نمی‌تواند سر موضوع حضانت فرزند شما را راهنمایی کند باید در انتخاب ایشان تجدید نظر کنید.

گاها پیش می‌آید که خانم و آقایی سر حضانت فرزند مشترکشان به مشکل برمی‌خورند. در این صورت وکیل باید بتواند با توجه به منافع خانم و آقا و مصلحت کودک ایشان را راهنمایی کند.

سوالات متداول

  1. بهترین وکیل طلاق توافقی کیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی شما را در مسیر راهنمایی کرده و تمام مراحل اداری را بدون حضور شما و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

  1. آیا برای طلاق توافقی به وکیل نیاز داریم؟

خیر؛ داشتن وکیل برای طلاق توافقی اجبار نیست اما با استفاده از بهترین وکیل طلاق می‌توانید روند طلاق توافقی را بسیار سریع‌تر طی کنید.

  1. چرا دادسو بهترین انتخاب برای وکالت است؟

موسسه حقوقی دادسو به صورت تخصصی در زمینه‌های مربوط به خانواده مانند طلاق فعالیت می‌کند و به همراه تیم متشکل از بهترین وکلای ایران پرونده شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. همچنین می‌توانید از مشاوره کارشناسان حقوقی دادسو نیز بهره‌مند شوید.

۵/۵ - (۱۰۵ امتیاز)

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در تلگرام دنبال کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار دادسو را در اینستاگرام دنبال کنید

تحریریه دادسو

این مقاله توسط تیم تحریریه دادسو گردآوری، تنظیم و تحریر شده است.
اعضای تحریریه در جهت افزایش آگاهی و اطلاعات کاربران سایت، همه روزه مقالات کاربردی در حوزه فعالیت‌های دادسو منتشر و بروز رسانی می نمایند. لازم به دکر است که این مقالات هیچ وقت جای مشاوره با وکیل متخصص را نخواهد گرفت. در صورت تمایل برای مشاوره با وکیل با دادسو در ارتباط باشید.

3 Responses

    1. سلام.
      اولیم اقدام برای طلاق توافقی مکتوب کردن توافقات زوجین است و سپس مراجعه به وکیل یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

  1. واقعا خانم معماری بهترین وکیل طلاق توافقی هستن. خدا خیرشون بده. با آرامش کل مسیر رو بهمون توضیح دادن. تشکر می کنم ازتون. از کل تیم دادسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای باخبرشدن از آخرین اخبار عضو خبرنامه شوید

مشاوره مراحل انحصار وراثت به صورت آنلاین و بدون نیاز به جلسه حضوری

مشاوره حقوقی رایگان با کارشناسان حقوقی دادسو

فاطمه شهبازی

محیا بابایی

محیا بابایی

فاطمه شهبازی