وکیل مهریه

۴.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)

وکیل مهریه

۵/۵

موسسه حقوقی دادسو متشکل از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا است که به صورت تخصصی در زمینه پرونده های وصول مهریه فعالیت می کند. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.
وکیل مهریه
دفاع از

تمامی حقوق قانونی موکل

توسط

وکلای‌پایه‌یک‌دادگستری خانم و آقا

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

قرارداد رسمی با موکل

از طریق سامانه ثنا

جلسات وکلا

حضوری و آنلاین

برای هر پرونده

پشتیبان اختصاصی

ما برای شما چه کاری می کنیم؟

قانون جدید مهریه چیست؟

قانون جدید مهریه به این صورت است که دیگر برای مطالبه مهریه دادگاه ها پاسخگو نیستند و خانم ها باید از طریق اداره اجرای ثبت که زیر مجموعه اداره ثبت اسناد است، مطالبه مهریه و وصول مهریه را پیگیری کنند. بهترین راه برای وصول مهریه داشتن وکیل مهریه است که با تجربه و دانشی که دارد در زمانی سریع تر این کار انجام شود.
وصول مهریه در گذشته از طریق دادگاه پیگیری می شد و باید سه‌و‌نیم درصد ارزش مهریه، به عنوان هزینه دادرسی پرداخت می‌شد، اما حالا این امور از طریق اداره اجرای ثبت پیگیری می‌شود و نیازی به پرداخت سه‌و‌نیم درصد از مبلغ مهریه به عنوان هزینه دادرسی نیست. پیگیری مهریه از طریق اداره اجرای‌ثبت را فقط خود شخص و وکیل مهریه او می‌توانند پیگیری کنند.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم حتما با همکاران ما در واحد مشاوره حقوقی دادسو در ارتباط باشید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

وکیل مهریه

وکیل مهریه، یک وکیل پایه یک دادگستری است که دانش و تجربه کافی در زمینه پرونده های خانواده و مهریه را دارد.
اهمیت پرونده های مهریه، از جهت ارزش مالی آن است و بیشتر یک دعوی مالی محسوب می شود.
وکیل مهریه باید به طور کامل نسبت به جزئیات فراوانی که پرونده های خانواده و مالی دارند، آگاه باشد و به صورت پیوسته مشغول به وکالت در زمینه مهریه باشد و وکلایی که در این زمینه فعالیت مستمر و خاصی نداشته اند، انتخاب خوبی نیستند.
چرا که قوانین پیچیده ای که در زمینه توقیف اموال و مهریه وجود دارند، هر روز به‌روز می شوند و نیازمند وکیل مهریه ای است که با روند این پرونده ها آشنا باشد و بتواند فقط در عرض چند روز دستور توقیف اموال را دریافت کند.
به شما پیشنهاد می کنیم حتما قبل از عقد قرارداد با وکیل مهریه، با چند وکیل مشورت نمایید تا بتوانید تصمیم درست تری بگیرید.
برگزاری جلسه مشاوره با وکلای مهریه دادسو به صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. فقط کافیست در واتساپ، با همکاران ما در ارتباط باشید.

وکیل مهریه

وکیل مهریه در تهران

در صورتی که شما ساکن تهران هستید و و مایل به پیگیری پرونده مهریه خود در تهران هستید، شما باید به یک وکیل مهریه در تهران که در دادگاه های تهران فعالیت میکند مراجعه نمایید.
به دلیل آنکه روال اداری و قضایی هر شهر تا حدودی با شهر دیگر متفاوت است و وکیل مهریه در تهران به دلیل حجم بالای مراجعات به مراجع قضایی و اداره اجرای ثبت در تهران، بیشتر با روال قضایی و اداری کار آشنا است و به دلیل سکونت در تهران و سهولت در رفت و آمد می تواند پیگیری بهتری نسبت به وکلای ساکن شهرستان داشته باشد.
ما در دادسو می توانیم با به روز ترین سیستم های پیگیری و پشتیبانی برای وکلا و موکلین در کمترین زمان ممکن در پرونده مهریه شما ورود پیدا کنیم و سریعترین زمان ممکن پرونده را به سرانجام برسانیم.

وکیل مهریه با دادسو

در صورتی که پرونده مهریه شما در دادسو پیگیری شود و وکلای متخصص مهریه دادسو وکیل پرونده مهریه شما باشند، استعلام اموال و دارایی های همسر شما چه به عنوان ملک و املاک، چه به عنوان حساب بانکی و چه به عنوان سهام بورس و اوراق بهادار خیلی سریع تر از روالی خواهد بود که خودتان اقدام می کنید.
با توجه به احتمال انتقال دارایی های همسرتان به شخص دیگر، شما زمان محدودی برای توقیف اموال دارید. زمانبر بودن استعلام دارایی‌ها و دریافت دستور توقیف (چند ماه) باعث خواهد شد که طرف مقابل، فرصت انتقال دارایی ها را پیدا کند و این مشکل با وکلای متخصص مهریه دادسو پیش نخواهد آمد.
چرا که وکلای دادسو، در کوتاه ترین زمان ممکن، لیست کاملی از دارایی‌های همسر شما را استعلام خواهند کرد و به فوریت، اقدام به توقیف آنها خواهند کرد و هر معامله احتمالی فرار از دین مهریه محسوب خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

چرا باید دادسو را انتخاب کنیم؟
 • زمانی که شما وکیل خود را از موسسه حقوقی دادسو انتخاب می کنید و در این موسسه تشکیل پرونده می دهید، یک پشتیبان اختصاصی خواهید داشت که به صورت منظم شما را از روند پروده مطلع می کند.

 • تیم دادسو تا زمانی که پرونده شما به اتمام برسد و رای نهایی از دادگاه صادر شود در کنار شما خواهد بود و تلاش دارد که دغدغه ها و نگرانی های شما را به حداقل برساند.

 • گروه وکلای دادسو تجربه بسیاری در زمینه وصول مهریه دارند و پرونده شما در بالاترین سطح موجود، پیش خواهد رفت.

وصول مهریه با روش های قانونی
وظیفه اصلی وکیل مهریه است و با دادسو خیالتان از این موضوع راحت است.

آیا دادسو با ما قرارداد می بندد؟

بله! به محض تشکیل پرونده در دادسو، قرارداد وکالت در سامانه ثنا قوه قضائیه بین شما و وکلای دادسو تنظیم می شود و کلیه مسائلی که نیاز دارید نسبت به آن مطلع باشید، توسط پشتیبان اختصاصی شما در دادسو برایتان توضیح داده می شود.

خیر! در صورتیکه شخص مایل باشد می تواند خودش پیگیر روند پرونده وصول مهریه باشند، ولی وکیل مهریه با توجه به تخصصی که دارد، باعث می شود که پرونده در زمان کوتاه تر و  با نتیجه بهتری انجام شود.

برای پرونده مهریه، ۲ تن از وکلای متخصص مهریه دادسو، وکیل پرونده شما خواهند بود و شما نگرانی بابت پرونده نخواهید داشت.

با توجه به اینکه قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا انجام می شود و احراز هویت بر عهده قوه قضائیه است، الزاما نیازی به حضور در دفتر دادسو نیست و امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد. امکان برگزاری جلسه حضوری مانند گذشته در دفتر دادسو با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد.

بله. کلیه امور مربوط به توقیف اموال، از جمله استعلام، معرفی به اداره اجرای ثبت و پیگیری برای دریافت حکم توقیف مال بر عهده وکیل مهریه شما خواهد بود. خیالتان راحت.

در این حالت باید یک استعلام جامع از کلیه اموالی که برای مهریه قابل توقیف است گرفته شود. پیچیدگی این کار، به این علت است که باید از ادارات مختلف استعلام گرفت و بسیار زمانبر است. 

در صورتی که وکلای دادسو، وکیل مهریه شما باشند، استعلام های مورد نیاز از اداره ثبت اسناد و املاک کشور، بانک مرکزی و اداره بورس، در زمان بسیار کوتاهی گرفته خواهد شد و لیست دقیق و به‌روزی از اموال قابل توقیف همسرتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

دادسو یک موسسه حقوقی با سابقه در زمینه خانواده است و تمامی مجوز های مربوطه را از مراجع ذیصلاح را از جمله قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری دریافت کرده است و کلیه وکلای دادسو، وکیل پایه یک دادگستری هستند. امکان رویت تمامی این مجوز ها قبل از عقد قرارداد با دادسو وجود دارد.

همین الان با کارشناسان حقوقی دادسو در واتساپ و تماس ارتباط بگیرید تا به صورت کامل شما را نسبت به پرونده ووصول مهریه و شیوه انجام آن مطلع سازند. همکاران ما با حوصله پاسخگوی شما هستند.

چطور مهریه ام را دریافت کنم؟

در سال های اخیر مطالبه مهریه همزمان از طریق دادگاه و اداره اجرای ثبت انجام می پذیرفت. ولی مدتیست که خانم ها برای مطالبه مهریه فقط باید از طریق اداره اجرای ثبت اقدام کنند.
روال کار هم به این صورت است که خانم با همراه داشتن سند ازدواج و مدارک هویتی به دفترخانه ای که صیغه ازدواج در آنجا ثبت شده است مراجعه می کنند و یک نامه از طرف دفترخانه برای اداره اجرای ثبت دریافت می کنند.
سپس با همراه داشتن سند ازدواج، کارت ملی، شناسنامه و نامه دفترخانه به اداره اجرای ثبت که زیر مجموعه اداره ثبت اسناد محسوب می شود مراجعه می کنند و بر اساس سند ازدواج درخواست وصول مهریه را می کنند.
اداره اجرای ثبت بعد از استعلام از دارایی های منقول و غیر منقول آقا به میزان مهریه خانم، اموال آقا را توقیف می نماید. منظور از اموال اقا، اموالیست که به صورت سندی و تک برگ به نام آقا باشد و خرید و فروش های قولنامه ای چون در سیستم اداره ثبت اسناد ثبت نمی شوند در این استعلام ها درج نمی شوند.
پس برای مطالبه و وصول مهریه دیگر نیازی به مراجعه به دادگاه نیست و باید از طرف اداره اجرای ثبت اقدام کرد.

مدارک لازم برای اجرا گذاشتن مهریه شامل کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج و نامه دفترخانه ثبت ازدواج است.
برای نامه دفترخانه با همراه داشتن سایر مدارک خانم و یا وکیلشان باید به دفترخانه ای که عقد ازدواج در آنجا ثبت شده است مراجعه کنند و نامه اداره اجرای ثبت را دریافت نمایند.

وکیل طلاق توافقی

گرفتن مهریه بدون طلاق

آیا امکان گرفتن مهریه، بدون طلاق وجود دارد؟
بله. طلاق و مهریه هیچ ربطی به هم ندارند و خانم این حق را دارد تا از یک لحظه بعد از جاری شدن صیغه ازدواج مهریه اش را از همسرش مطالبه کند.
پس خانم می تواند هر زمانی که بخواهد مطالبه مهریه کند و تا ابد با همسرش زندگی کند و یا حتی بالعکسِ این موضوع هم در مواردی صادق است. صیغه طلاق جاری شود اما خانم مهریه اش را از آقا دریافت نکرده باشد و هر زمان که لازم دانست برای وصول مهریه اش اقدام کند.
همانطور که گفته شد هیچ ارتباطی بین مهریه و طلاق توافقی وجود ندارد و هر دو پرونده مجزا محسوب می شوند و امکان گرفتن مهریه بدون طلاق وجود دارد. قبل و بعد از طلاق هم می توان مطالبه مهریه کرد.
چون در اکثر خانواده های ایرانی در زمان طلاق صحبت از وصول یا بخشیدن مهریه می شود این باور غلط در عامه به وجود آمده که مهریه فقط در زمان طلاق قابل وصول است.

اموال توقیفی برای مهریه

تقریبا تمام اموال منقول و غیر منقول آقا برای بدهی مهریه قابل توقیف است و خانم می تواند درخواست توقیف اموال برای مهریه را بدهد. جز موارد استثنا که در قانون به عنوان مستثنیات دین از آن یاد شده است.
اگر آقا فقط یک واحد مسکونی داشته باشد که ارزش ریالی اش به نسبت شهری که در آن زندگی می کنند بالا نباشد قابل توقیف نیست و در صورت توقیف اگر آقا اعتراض کند قابلیت رفع توقیف دارد. ولی اگر آقا اعتراضی نکند به عنوان مال توقیفی به حساب می آید.
همچنین مغازه و ابزارهای کسب‌و‌کار، شامل اموال توقیفی برای مهریه نیستند غیر از این‌ها هر مالی که به نام آقا باشد برای وصول مهریه قابل توقیف است.
اموال توقیفی برای مهریه عبارتند از: املاک با سند تک‌برگ، حساب بانکی و حساب بورس.

توقیف ارثیه برای مهریه

آیا سهم الارثی که آقا از انحصار وراثت پدر و مادرش دریافت می کند، بابت مهریه قابل توقیف است؟
بله امکان توقیف سهم الارث آقا بابت مهریه وجود دارد.
سهم الارثی که آقا بابت ورثه بودنش نسبت به متوفی دریافت می کند بابت بدهی مهریه قابل توقیف است.
در بعضی مواقع، انحصار وراثت شخص متوفی انجام شده است و هنوز انتقال سهم بین وراث اتفاق نیفتاده است که خانم می تواند تقاضای توقیف بکند و به محض انتقال سهم آقا به او، سهم توقیف شده و بابت بدهی مهریه به نفع خانم توقیف می شود.
در بعضی مواقع هم ورثه به دلایل متنوع انحصار وراثت را انجام نمی دهند تا دست خانم از وصول مهریه کوتاه بماند.
در این صورت با داشتن وکیل متخصص مهریه، خانم می تواند به عنوان بدهکار یکی از وراث، به صورت قانونی درخواست انحصار وراثت بکند و بدون نیاز به اجازه سایر وراث بعد از انجام انحصار وراثت سهم آقا را به عنوان مهریه توقیف کند.
انجام این کار دارای پیچیدگی هایی است که پیشنهاد می کنیم حتما از یک وکیل مهریه کمک بگیرید تا بدون اشتباه کار انجام شود. در صورت بروز اشتباه این احتمال وجود دارد که وارث (آقا) به محض دریافت سهم الارث، سهم خود را به دیگری انتقال کند و خانم موفق به توقیف ارثیه برای مهریه نشود.
برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان در این موضوع با همکارانمان در واحد مشاوره حقوقی دادسو تماس بگیرید.

وکیل مهریه در تهران

استعلام اموال برای مهریه

از اموال همسرم اطلاع ندارم. برای مطالبه مهریه، چگونه اموال همسرم را استعلام کنم؟
دارایی های به صورت عمومی یا اموال منقول و غیرمنقول هستند، یا حساب بانکی هستند و یا سهام بورس.
جواب استعلام املاک ازسازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پیگیری حساب بانکی از طریق بانک مرکزی و استعلام سهام بورس از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار است.
مطالبه توقیف اموال منقول و غیر منقول مانند خانه، ماشین، مغازه و ... و حساب بانکی و سهام بورس که از طریق اداره اجرای ثبت انجام می شود زمانگیر است و امکان دارد در این مدت، آقا اموالش را به شخص دیگری انتقال بدهد.
برای انجام سریع استعلام داشتن وکیل مهریه متخصص، ضروری است. در صورتی که تمایل به استعلام دارایی های همسرتان دارید با دادسو تماس بگیرید. ما خیلی سریع تر از روال شما، کلیه اموال همسرتان را استعلام خواهیم کرد و در صورت تمایل شما، روال توقیف را سریعا شروع خواهیم کرد.

ممنوع الخروجی مهریه

آیا می توان آقا را بابت مهریه ممنوع الخروج کرد؟
بله.
به محض درخواست وصول مهریه خانم می تواند درخواست ممنوع الخروجی همسر را بکند. این ممنوع الخروجی تا زمان تعیین و تکلیف مهریه پابرجا خواهد بود و آقا تحت هیچ شرایطی اجازه خروج از کشور را نخواهد داشت.
تا زمانی که آقا مهریه را به صورت کامل پرداخت نکند ممنوع الخروج خواهد ماند و فقط در صورت رضایت خانم قبل از اتمام پرداخت مهریه می تواند از کشور خارج شود.
آقایان هم برای استعلام ممنوع الخروجی خود می توانند به سایت سامانه استعلام ممنوع الخروجی مراجعه کنند و با ارائه کد ملی و اطلاعات هویتی از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند.
پس خانم به محض مطالبه مهریه می تواند همسرش را ممنوع الخروج کند
و تا زمانی که مهریه پرداخت و یا بخشیده نشود، ممنوع الخروجی آقا پابرجاست.

یکی از نگرانی های اصلی موکلین پرونده های وصول مهریه، تعهد اخلاقی و انسانی وکیل نسبت به پایبندی به منافع موکل است.

زمانی که دادسو وکیل شماست، خیالتان راحت خواهد بود که طرف مقابل نمی تواند هیچ خللی رو روند پیشبرد اهداف شما توسط وکیل تاثیر بگذارد.

منتظر چه هستید؟

کارشناسان حقوقی دادسو آماده اند که به همه سوالات شما پاسخ بدهند و از نگرانی شما کاهش دهند. برای شروع می توانید از طریق واتس آپ و تماس با همکاران ما در ارتباط باشید.

نوع خدمت

وکیل مهریه

شرایط پرداخت اقساطی

تماس بگیرید

پشتیبان اختصاصی

در طول پرونده

تنظیم قرارداد

از طریق ثنا

32 دیدگاه:

  1. سلام و وقت بخیر.
   برای خدمات وکیل مهریه می توانید با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید. کلیه امور مربوط به وصول مهریه و توقیف اموال توسط وکلای دادسو قابل انجام است.

 1. سلام خسته نباشید،
  شوهر من اصلا نمیخواد مهریه بده و طلاق هم گرفتیم و دادگاه هم رای شو داده و باید ماهانه چند تا سکه بده ولی نمیده ، باید چیکار کنم؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   وضعیت مهریه در سند طلاق شما تعیین و تکلیف شده است. لطفا سند طلاق را مطالعه نمایید.

   1. سلام هزینه وکیل مهریه چقدره؟
    واینکه من عاقدم فوت کرده هنوز کفیل برایش معرفی نکردن من باید تا معرفی کردن وکیل صبر کنم؟

    1. سلام، وقت بخیر.
     بله باید تا مشخص شدن کفیل صبر کنید. درباره هزینه هم با کارشناسان دادسو تماس بگیرید

 2. سلام خسته نباشید ، من میخواستم یک وکیل مهریه بگیرم ، فقط یه سوال داشتم، ما توی مازندران ازدواج کردیم ولی من الان جدا از شوهرم توی تهران زندگی می کنم، باید از تهران اقدام کنم یا مازندران؟

 3. سلام وقت بخیر ، اگر وکیل مهریه بگیریم ، تمام جلسات که با شما برگزار میشه غیر حضوری هست؟

  1. سلام، وقت بخیر
   امکان برگزاری جلسه هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری در دفتر دادسو وجود دارد.

 4. سلام من میخوام وکیل مهریه بگیرم ، فقط یه سوال داشتم که اینه که میتونیم شوهر رو به خاطر مهریه ممنوع الخروج کنیم؟

 5. مرسی از مشاوره خوبتون در مورد وکیل مهریه. خانمی به اسم شهبازی بودن. خیلی عالی من رو راهنمایی کردن. خدا خیرتون بده

  1. سلام، وقت بخیر.
   خانم دانشور خوشحالیم که راضی بوده اید. باعث افتخار ماست.

 6. سلام ، من میخوام از شما وکیل مهریه بگیرم ، فقط چطوری باید قرار داد امضا کنیم ؟ و شما چطوری تضمین میدین؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   برای شروع می توانید از طریق واتساپ از کارشناسان حقوقی دادسو مشاوره دریافت کنید. قرارداد شما از طریق سامانه ثنا زیر نظر قوع قضاییه منعقد می شود.

 7. سلام روز بخیر ، من میخوام اموال همسرم رو استعلام بگیرم واصلا از اموال همسرم اطلاعی ندارم ، شما این کار رو انجام میدین؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   بله. امکان استعلام اموال، توسط وکلای پایه یک دادسو وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید.

 8. سلام خسته نباشید، یه سوال داشتم آیا من میتونم با وکیل مهریه بدون طلاق مهریه رو بگیرم یا خیر؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   مهریه عندالمطالبه هست و هر زمان که بخواهید میتوانید برای گرفتن آن اقدام کنید.

 9. سلام من میخوام اقدام به ممنوع خروج کنم همسرمو، میتونم با گرفتن وکیل مهریه این کار ها انجام بشه

 10. سلام یه سوال داشتم، اگر یه نفر مهریه خودش رو ببخشه ، میتونیم با گرفتن وکیل مهریه ، نهریه رو بگیریم یا خیر امکان نداره

  1. سلام، وقت بخیر.
   بستگی به نوع بخشیدن مهریه دارد. در مواقعی این امکان وجود دارد که وکیل مهریه بتواند مهریه را وصول کند. بایط سند بخشیدن مهریه بررسی شود.

  1. سلام، وقت بخیر.
   پرونده های مهریه بنا بر شرایط منحصر به فرد هر پرونده، در زمان متفاوتی انجام می شود. زمان دقیق انجام پرونده، بعد از بررسی پرونده توسط وکیل مهریه به شما اعلام خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی دادسو در ارتباط باشید

 11. سلام اگر من بخوام مهریه خودم رو ببخشم ولی بعدن پشیمون بشم آیا امکان گرفتن مهریه هست؟

  1. سلام، وقت بخیر.
   در صورتی که مهریه را به صورت رسمی در دفتر ثبت اسناد بخشیده باشید، امکان رجوع به مهریه وجود ندارد.

 12. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم، آیا میشود از سهم الارث داماد که هنوز پدرش زنده هست در خواست مهریه کرد با توجه به اینکه وضع مالی پدر خوب و ارثی به فرزندش میرسد واین ارث امروز به عنوان مهریه مطالبه کرد .؟ با وکیل مهریه میشه به جایی رسید؟

 13. سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید من ازهمسرم چند وقتیه جداشدم و دادگاه مهریم رو قسط بندی کرده اما شوهرم اقدام به پرداخت نمیکنه آیا میتونم حکم جلبشو بگیرم یا قانون زندانی شدن برداشته شده سال ۹۵ جداشدم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   در صورتی که سه قسط یا بیشتر پرداخت نشده باشد، بله می توانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره حقوقی رایگان
مش
باکارشناسان حقوقی دادسو

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin instagram takipçi satın alinstagram follower kaufenucuz takipçi satın algüvenilir takipçi satın alhovarda girişduşakabin fiyatları ve modelleri istanbulsmm panelcialis fiyatinfluencer ajansı